Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
202
...
253
>
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
27 декември 2021
Това май обяснява доста... Единственото което не мога да си обясня е защо обясняваха, че Сапковски ще участва със съвети и защо им беше да ползват имената от книгите(щото освен тях кажи-речи друго няма от книгите). Да си бяха направили едно сайд стори, даже можеше да ползват героите(всъщност пак имената) в нови приключения(както дефакто направиха CDPR). На кому бе нужно това изнасилване на сторито. Наистина не ги разбирам.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
27 декември 2021
The_Doctor46
Мнения: 1782
Цитиране
28 декември 2021
Този пич си казва направо-"Днешните младежи са малоумни и съответно историята е малоумна".
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
28 декември 2021
Dandelion написа
Всичкото това го направиха да създадат hype, за да има гледаемост шоуто им

Аз все си мисля, че това им беше гарантирано дори само да бяха в света на вещера. Както казах ако беше подобно на игрите - истории след или преди книгите. Хем щяха да имат пълна свобода(те не че сега се придържат към материала), хем можеха да си кастват който искат и да си създават каквито искат герои. Феновете на книгите/игрите щеше да ги в по-малко гнус, пак щяха да ползват франчайза за да създаде интерес... Знам ли, това дето го правят не го разбирам. Да не говорим, че честно казано във втори сезон не е толкова проблема, че кастнатите не могат да играят, а тези при които има поне наченки са скопени от детински сценарий. Тъжно, но и аз съм с 0 интерес за сезон 3.

Иначе Аркейн си го пазя за десерт. Сега гледам новият сезон на Декстър, за който изобщо не знаех докато не го метнах случайно. Не е нещо невероятно, но покрай носталгията ми държи интереса.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
28 декември 2021
LethianDream
Мнения: 2537
Цитиране
29 декември 2021
Аз пък продължавам буквално да се "мъча" с Hellbound, яка идея, но доста слабо изпълнение, останаха ми още два епизода от първи сезон. Както казах и преди, нищо общо с Игра на калмари, освен че и двата сериала са южнокорейски и под крилото на Нетфликс. Аркейн си слагам за задължително да го гледам в новата година, въпреки че не обичам особено много анимационни филми и сериали, още по-малко базирани на опикана повръщня като LoL.
Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
29 декември 2021
Изгледах The Silent Sea - поредния корейски по Нетфликс. Страда от същите "проблеми" като и Скуд-а: преиграват актьорите, вземат нелогични решения, водят странен нелогичен диалог, прекаляват с драматизма... Освен това имаше много дупки в сюжета и много необяснени неща, които ги бяха вкарали ей така - да има.
Но в техническо отношение е на много високо ниво - камера, декори, грим, реквизит, ефекти... Не знам какъв бюджет има, но си личи, че доста пари са вкарани в продукцията.
LethianDream
Мнения: 2537
Цитиране
29 декември 2021
Мерси, Рос, от теб научавам за този сериал, след Хелбаунд-а ще си го мина и него Преиграването е нарочно, това съм убеден, гледал съм го вече в стотици корейски филми и сериали Това изглежда като здрава спейс фантастика, ще се гледа.
darkblue
Мнения: 1884
Цитиране
29 декември 2021
@LethianDream - така е, кат не гледаш трейлърите като поствам

ето тук доста бързо превеждат The Silent Sea. Стигнали са до 7 епизод, като мине редакцита и ги пускат.

http://www.easternspirit.org/forum/index.php?/topic/20607-the-silent-sea-2021/

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
29 декември 2021
За последната Матричка, намерих и добрите моменти във филма, не е най - големият боклук, на ниво идеи бих казал, че тя изпълни по - трудните очаквания и я намирам за доста оригинална, независимо от препратките към Трилогията. Всички идеи, независимо колко са ценни или иновативни, могат да бъдат превърнати в конвейрно клише, заигравката с това ми хареса, хареса ми, че наблягат на механичните чувства, особено когато фенската маса иска това и това, искат от познатото, това е провокация към зрителя как да разширява полето си на търсене, на разбиране.
Лошото е в кинематографията, на лошите цветове, на ефектите, в по - голямата част имах усещането, че гледам сериал на Fox Crime от преди 12 години. Тук се поставя въпроса дали харесваме повече старата "реалност", отколкото "новата", защото онази беше белязана от мрачната наркотична атмосфера на 90те. Стандартът, който е зададен с онези филми е толкова нависоко, че този филм изглежда като детска презентация. Аз не се опитвах да го сравнявам непременно с трилогията, а с последното нещо, което ми хареса, но още докато бяха двамата Вашовски - Облакът Атлас. Тази слабост е толкова фрапантна, че може много бързо да те отблъсне. Към края на филма, когато ботовете започнаха да се тръжкат като камикадзета, тук си казах Уау, но тъкмо филмът свърши. Тук ме навежда мисълта на Тенет на Нолън, където за първи път от толкова много години видях наистина иновативни зрелищни сцени и какво ли би било ако той се захване.
За финал, бих казал, че филмът разбира се клони към категорията слаб, но си струва да му се обърне внимание. Може би щеше да е по - добре да се направи спинофф на нещо, свързано с тази вселена и да се поставят тия въпроси, за любовтта отвъд преражданията и дежа вю-тата, нещо с друго заглавие и с други герои. Защото като цяло Смит и Меровингий изглеждаха ужасно, новата капитанка на кораба беше окей като за киберпънк изживяване, за Морфей имаше сюжетна причина да изглежда... потресаващо зле, така че приемаме така нещата.
darkblue
Мнения: 1884
Цитиране
30 декември 2021
Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
30 декември 2021
Ехеее, то голяма мешаница са го направили трейлъра! Подозирам, че и сериалът ще е така - ще вкарат куп нови герои и сюжетни линии и ще се размие работата, а някои линии от предния сезон ще отпаднат безследно и без обяснения. Но иначе съм хайпнат.
Реквизитът впрочем изглежда зле. Тази пушка/харпун от 100 километра си личи, че е стиропор или пластмаса. Просто сравнявам с наскоро гледания Silence Sea, където корейците доста се бяха постарали - което се очаква да е тежко, изглежда тежко, което трябва да е метал, изглежда като метал и т.н..

HBO MAX няма ли да идва най-после у нас?

darkblue
Мнения: 1884
Цитиране
31 декември 2021
Да, доста зле ми се стори и на мен. Ще го гледам заради Travis Fimmel.

The Silent Sea - беше доста добре, ще видим дали ще има 2 сезон.
Матрицата 4 - доста зле, поне за мен. Не говоря за любовната история, а за всичко останало.

Сега остана да видим как ще се представи здрача в батман

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
01 януари 2022
Стигнах до Матрицата. Подходих с толкова занижени очаквания, че взе че ми хареса. Да, има един тон проблеми и както се каза горе клони към слаб, но го имаше усещането за Матрица. Не е висш пилотаж, едва ли ще мръдне от последното място в касацията ми за любима част от филмите за Матрицата, но и примерно не съжалявам за времето прекарано зад екрана.
The_Doctor46
Мнения: 1782
Цитиране
02 януари 2022
nightwarrior написа
....но и примерно не съжалявам за времето прекарано зад екрана.
Найт,то за това ти е "харесал",щото зад екрана не си видял нищо,ако беше пред,не знам дали щеше да го одобриш
<
1
...
202
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.