Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
203
...
252
>
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
02 януари 2022
Батмана ми изглежда готин. Не ме кефи, че Брус Уейн изглежда като емо, но пък доколото виждам са наблегнали доста на детективската страна на Батман спрямо предишните филми. Разследване на престъпления и убийства е дефакто половината герой. С добри впечатления и положителни очаквания съм, дано филма не ме разочарова.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
02 януари 2022
Явно ме държи от снощи
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
04 януари 2022
Morbius отложен за 1-ви Април, 2022 под предтекст да не развали последните дни на Spider-man NWH, филм, който в последните си дни вече ще е гледан от който иска да го гледа. Демек Morbius ще съква? Тамън накрая на месеца ще се ходи на "Кошмарната уличка" на Дел Торо
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
04 януари 2022
Morbius - то тоя филм го бях забравил.... май за него нямах големи очаквания.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
05 януари 2022
Сцената с разхождането по палетите във въздуха е пълен ташак.

Дрехите им едвам мърдат, пълен ташак ще е филма май

Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
05 януари 2022
Мен ме изкефи сцената
Че е безумно нереалистично, ясно, но е сравнително кадърно заснето като камера. Филмът така или иначе никой не очаква да е нещо повече от Бързи и яростни / Лара Крофт клонинг.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
05 януари 2022
Напротив, аз очаквам друго, не искам филми лайна от типа Бързи и яростни.....
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
05 януари 2022
Ами неизбежно е да е такова, darkblue - интензивен екшън, гарниран с разни тарикатски лафчета и затапки, инфантилен хумор, политическа коректност, бърза смяна на кадъра, понеже една екшън-сцена я снимат с 10 камери и я снимат 10 пъти и после режат ли режат, за да сглобят уж най-доброто, но се получава една хаотична картина, от която да те заболи главата и такива неща. То и игрите като концепция не са нещо повече.
Не можеш да очакваш някаква дълбочина на персонажите, някаква оригинална история, за която да си кажеш "dafuq I just watched" като при някои други филми. Най-доброто, което могат да предложат за такъв жанр филми и таргет зрители е добри каскади и екшън, препратки и easter eggs, за които феновете като гледат филма да възкликнат "оу, това е точно като от втората игра!", евентуално добър саундтрак и това е.

И аз не искам евтини, глуповати екшъни, но специално от тази екранизация не очаквам друго. Но много ще се радвам, ако ме опровергаят, понеже обичам иначе добре направени екшън/приключенски филми. За съжаление отминаха времената на Индиана Джоунс и Back To the Future.

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
06 януари 2022
Белия Лотус.
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
06 януари 2022
Играч, мерси, Лотуса ми беше избягал от радара, ще се гледа, след като приключа корейските сериали.

Колеги, гледах преди малко най-очакваните 10 филма за 2022 в imdb, то само повръщня до повръщня сложени- Светкавицата, нов Доктор Стрейндж, Uncharted, който ми изглежда по-зле от всички Бързи и яростни, взети заедно (но пък има класическото преследване по покривите от третата част ). Само като видиш топ 3 на най-очакваните филми, който е подреден така:
3. Говежда Тор
2. Писък 5 (с милфките )
1. Батман с Патинсън и черната Жена-котка и вече ти е ясно, че Холивуд не само е стигнал дъното, а и копае под него
Единственият филм, който ще заслужава внимание, сякаш се оказва новия филм на Скорсезе и Лео "Killers of The Flower Moon". Ще има и някои други гледаеми, като "Смърт край Нил" на Кенет Брана и новия на Дел Торо "Уличката на кошмарите".

Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
06 януари 2022
Добра година откъм филми. Също като игрите. Очаквам и Стрейндж и новия Тор. Предният от поредицата - Рагнарок беше много свежарски с доста хумор. Да не забравяме и новия Аватар, който ми е топ очакване.
Оня ден го гледах (качествена 4К версия на 75инча) и се замислих, че реално от 2009-та насам не съм виждал по-добро CGI в никой филм, дори и в марвелските, където не пестят средства за ефекти. И като имаш предвид, че Аватар е едно 80-90% снимано на син екран или изцяло CGI, излиза, че бат Камерън е направил нещо неповторено досега. Отделно и самото 3Д, което за съжаление така и не можах да гледам, но всички са единодушни, че и 3Д филм няма с такова качество (те повечето ги снимат 2Д и после конвертират). Друг е въпросът, че самата история е доста плоска, но му прощавам.

Пък не знам кой е измислил, че Писък 5 е втори по очакване. Да си призная така и не съм гледал нищо от тази серия, но след като съм гледал Страшен филм, където имаше много яки ебавки с този с маската, вече няма как да ми е страшен. Само ме напушва смях като се сетя за WAZAAAAAAAP!

LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
06 януари 2022
Аватар 2 и аз го чакам с нетърпение, първият ми е може би в топ 10 за всички времена, гледал съм по всички възможни начини, няколко пъти на кино, включително и на 4Д, и като излети птеродактила, все едно си го яхнал, въздушните струи текат около теб. Но не знам дали Камерън ще смогне да го пусне тази година, предполагам, че като Дюн ще го отлагат за следващата година заради пандемията.
Така е в живота, за едни е хубава, за други лоша, зависи към кои филми клони човек, ако е Марвел или DC фен, сигурно ще се насере от кеф, че идват поне няколко ААА филма. Аз ще си гледам явно европейско, азиатско и независимо кино
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
06 януари 2022
Изгледах ДЮН най-после и трябва да каже, че не бих могъл да нарека филма "шедьовър" или "феноменален", както доста хора го описват. Хареса ми, но в някои аспекти версията на Линч ми харесва повече, включително и музиката, защото прехваленият Цимер вече малко се повтаря с темите си. Харконените на Линч бях по-органични, по-гнусни и жестоки, макар ако се гледа сега, сигурно ще изглежда леко комично. Мен особено ми е залегнала в съзнанието сцената, в която баронът махна сърдечната клапа на едно момче и го изяде или изкорми (или и двете). Но аз гледах филма в "крехка" възраст. Сардукарите също не се видя какво им е толкова страшното и защо са по-умели войници от редовната войска на Харконените. Ефектът на костюмите беше много ... безличен.
Кастингът иначе беше добър, включително и хлапето (не мога да му запомня името - Тимъти някой си). Може би Оскар Айзък не ми се връзва с Лито, но аз по принцип този актьор не го харесвам нещо.

На идейно ниво, филмът на Линч имаше по-силно усещане за мистика и мистерия.
Чел съм книгите, но честно казано ми е трудно да кажа, коя версия е по-близо тях, защото чисто и просто съм ги позабравил

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
06 януари 2022
Не съм фен на Дюн, но филма не беше лош и държеше интерес. Като изгледах матрицата и осъзнах, че има по лошо от смъртта и това е да го изгледаш
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
06 януари 2022
поредната шитня

<
1
...
203
...
252
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.