Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
lyubohar
Мнения: 3070
Цитиране
27 април 2024
Monkey Man - индийският Джон Уик. Супер е, един от най-добрите в жанра.
LethianDream
Мнения: 2537
Цитиране
29 април 2024
Уик изобщо не е нещо велико или впечатляващо, сравнението с него е по-скоро минус, отколкото плюс. Само първата част става, при това с много условности. Сега си видях оценката на първия- 6.9/10, тоест нищо особено

През празниците ще поизгледам доста филми и сериали, които съм набелязал.. ще започна с Fallout-а и The Man in The High Castle, че скоро се смазах от кеф на книгата на Филип Дик.

lyubohar
Мнения: 3070
Цитиране
29 април 2024
Ами води се еталон в тоя жанр. Ся, че жанрът не е особено задълбочен е ясно...Трябва да се подхожда подобаващо.

Иначе и аз в момента чета The Man in The High Castle

Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
29 април 2024
Каквото и да си говорим, Жон Вик пренаписа жанра на 80-тарските екшъни, в които героят пребива тълпи от прииждащи, безмозъчни главорези (в случая ги отстрелва). Разликата е, че каскади, кинематография и хореография са на съвсем ново ниво. Мен ме кефи. Обаче четвъртата част още не съм гледал. Няма я никъде по стрийминга.
LethianDream
Мнения: 2537
Цитиране
29 април 2024
lyubohar написа
Иначе и аз в момента чета The Man in The High Castle

Книжката е топ. Може би не най-силната от неговите книги, но въпреки това си е класа като алтернативна история. Сериалът, гледам, че е 5 сезона, явно са разводнили здраво основната история от книгата

LethianDream
Мнения: 2537
Цитиране
29 април 2024
Rostik79 написа
Обаче четвъртата част още не съм гледал. Няма я никъде по стрийминга.

До втора част успях да издържа, след това съм масивен пас. Имало даже сериал за хотела, където се събираха "стрелците" и агентите ала Уик. Смятай какво дъно е достигнато..

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
29 април 2024
The Raid 2 който е от същата година бие John Wick по всички показатели, но там почти всички актьори са и професионални каскадьори от висша класа, което прави екшънът от друга вселена...

Чакам другия месец Furiosа, не съм гледал никакви трейлъри за да не се спойлвам, но съм с умерени очаквания, тъй като не е хич лесно да последваш най-великият екшън за 21 век

lyubohar
Мнения: 3070
Цитиране
29 април 2024
Мен ако питаш това го прави по-малко успешен С каскадьори всеки може, със слаб актьор като Киану да изглежда толкова реалистично си е постижение
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
29 април 2024
Е той Киану си има доста тренинг, но мен ме интересува крайния продукт. Има си лимит от колко различни перспективи ще ми покажат как бие хедшоти докато другите мутри го гледат тъпо и чакат реда си преди да ми доскучее

Edit

Виж само динамиката на камерата, с каскадьори или не това е страшно изобретателно

Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
29 април 2024
Даже има още по-впечатляващ за мен момент в THe Raid 2 - като минава камерата през автомобила при преследването. Гледах после как са го снимали. Азиатците са ненормални и такава кинематография в Холивуд много трудно може да стане заради множеството изисквания и правила за безопасност.

Спомням си едно интервю на Жан-Клод, в което разказваше как като снимал в Хонконг (или някъде там) местните каскадьори искали да ги удря истински, иначе се обиждали, ако е фейк; все едно не са си свършили работата един вид.

LethianDream
Мнения: 2537
Цитиране
29 април 2024
Аз съм гледал един филм с пачичката от Транспортер, три китайки, никакви каскадьори не могат да ги стигнат, едната си забоде токчето в тавана докато застрелва лошите (0.30 във видеото), чакай да намеря трейлъра, страшна касапница, всички Уикове ряпа да ядат
Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
29 април 2024
Летиан, извинявай, ама този трейлър е много зле
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
29 април 2024
Rostik79 написа
Даже има още по-впечатляващ за мен момент в THe Raid 2 - като минава камерата през автомобила при преследването.

На 2:54 егати магията, чак ми се догледа пак

lyubohar
Мнения: 3070
Цитиране
29 април 2024
Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
29 април 2024
Пише, че на 8ми юли излиза в Дисни+ Маймуно-човека. Тогава ще го гледам, макар, че този актьор някак си ми е трудно да го приема в такава роля.
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.