Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
14 декември 2022
За мен имаше дузпа, защото при удара има докосване на вратаря в крака на Алварес и топката е изчистена на голлинията. Ако беше влязла във вратата, дузпа нямаше да има, така или иначе винаги се свири най-тежкото наказание. Все едно, просто Аржентина бяха по-добрият отбор в този мач и заслужено победиха. А третият гол беше приказен
Днес твърдо за Франция, за да има готин финал. Време е фесовете да се приберат в Рабат и Казабланка.
Ludnichar
Мнения: 616
Цитиране
14 декември 2022
Няма докосване на вратаря в крака на Алварес, а има докосване на крака на Алварес във вратаря. Разликата е огромна.
Третия гол беше хубав, но беше и очеизвадно, че защитата се страхува да влезе на Меси, защото им е ясно, че при най-лекото единобоствто следва нова дузпа, точно това се опитвах да обясня.
На Мароканците отдавна им е време да стягат куфарите и не мисля, че имат някакъв особен шанс, освен да извадят някакъв турбо-ултра късмет. Франция определено е най-класния отбор на турнира и не би трябвало да имат затруднения.
Souls Games Maniac
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
14 декември 2022
https://cdn.discordapp.com/attachments/377879517697540117/1052326966612742204/image.png
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
14 декември 2022
Хаха, добро е това, няма да откажа като аржентинска маймунка една дузпа да дадат в началото на финала, ама да е максимално измислена, за да полудеете от хейт
А днес фесовете да си ходят. Най-добре Мароко да отпаднат с дузпи пред огромната си агитка
Предполагам, че всички нормални футболни фенове искаме да гледаме футболна класика Аржентина-Франция, а не бетон и паркиран автобус на финала.

P.S. Респект за Далич, признава, че хърватите бяха по-слаби на терена вчера.
https://www.gol.bg/a/589-katar-2022/360157-zlatko-dalich-si-prizna-sled-03-zasluzhena-zaguba-pozdravyavam-arzhentina-za-pobedata

The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
14 декември 2022
Е,стига,какви дузпи.Надявам се франсетата да ги разчекнат още първото.Колкто до автобуса,според мен пак ще има в някаква степен.Аз не смятам,че Аржентина притежава класата да се надиграва с Франция.Естествено няма да са като Мароко,но ще им е тегаво.Никой не спори,че Аржентина бяха по-добри.Просто им дават някакви дузпи, изсмукани от пръстите.Цяло първенство.Всички искат Меси да спечели,но никой не пита Мбапета и тем подобни. Ако всеки играе каквото може,няма подпирания и други странични неща,Франция пак е фаворит.
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
14 декември 2022
И аз така мислех- до вчера. Имат аржентинците този хъс, тази амбиция, която за момента не я виждам толкова явно при французите. Вчера изринаха терена от тичане и себераздаване, всеки един играч. Включително в битките за първа и втора топка. Ако играят по подобен начин на финала, ще вземат купата- все пак да не забравяме, че и съдията ще помогне
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
14 декември 2022
То ако ставаше само с тичане.Трябва си и класа.Меси ако няма ден,пиши ги бегали
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
14 декември 2022
Точно битките за първа топка хърватите ги превъзхождаха. Даваха отвреме навреме статистиката за колко време единият отбор отнема топката - за хърватите беше десетина секунди, за аржентина двойно повече.
И съм съгласен с Доктора, че Меси върши голяма работа - освен него има още 1-2, които носят тима, останалите са средна категория играчи.
За финала (ако е Франция) трябва да пуснат и Ди Мария титуляр, за да си вдигнат шансовете.
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
14 декември 2022
https://pbs.twimg.com/media/Fj3L-fVVIAEHxlk.jpg
brutef
Мнения: 15
Цитиране
14 декември 2022
Момци, някой знае ли какво дъвчат Роналдо и Меси по време на мач. Дали е някакъв стимулант. Вчера и половината отбор на Аржентина предъвкваше. Аз футбол последните 10 години почти не гледам та може да съм пропуснал.
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
15 декември 2022
Ядат някакви енергийни неща, които не са забранени от допинг контрола

Колеги, потресен съм след втория полуфинал, това не го очаквах. Разбирам, че Франция нямаше Погба, Рабио и още няколко силни фигури в средата, но такова тотално рухване там не очаквах. Толкова слаба Франция не си спомням да съм гледал последните години- 2 гола след рикошети, Мбапе житния бегач не му чухме името, само второто полувреме на тъча си пусна топката 50 метра напред да тича и накрая логично мароканец го изряза. Лорис със спасявания, мелета в наказателното поле, чистене на топката. Наистина не очаквах, за мен като страничен наблюдател беше срам това представяне на Франция, но нищо чудно отново да станат шампиони, явно това е печелившата тактика сега- всички отзад и дълги топки за житния бегач и Жиру..
Мароко направиха в един момент 74% владение срещу 26% за Франция. Финално владението завърши около 60 на 40 за Мароко. Не знам кой е малкия отбор, но Франция определено игра като малък отбор- Стоук Сити, Нотингам, ей такива дето се борят за оцеляване в Англия.
Шапки долу за Мароко, раздадоха се на макс отново, просто умората си каза думата, а и нямат човек, който да прави разликата в последната третина на терена. Ще ги посрещнат заслужено като национални герои в Рабат.

The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
15 декември 2022
Не усети ли,че това с владеенето на топката си беше тактически план на Дешан.Чакаха ги на центъра,без висока преса,без тичане.Явно видя,че тези се затварят добре и искаше да ги издърпа напред,но иначе си прав,нищо не играха.Без всякакво желание.Бяха точно като на тренировка.Имах чувството,че не искат да са там.Много показателно беше първото,Тео взима някаква топка и започва контра,а около него Гризман,Чумени и не знам си кой,стоят,буквално на местата си и не тичат напред.Просто го гледат.Той стигна около наказателното и само Жиру беше някъде там.Пълна апатия.Явно си мислеха,че сами ще се бият.Хубаво ги посрещат в центъра,но в защита бяха ташак и само неможенето на мароканците ги спаси да инкасират някой гол.Головете станаха все от удари на Мбапето,така че не е като да не си му чул името.Мен друго ме озадачава.Това момче Дембеле,по когото всички се захласват,КПД-то му е отрицателно число.Гледам всички мачове на Барса и доста на Франция.Той си играе едно и също.Може да направи някой хубав пробив,ни когато дойде време да бие или да подаде,винаги греши.Да не говорим,че срещу по-силни отбори ,името не можеш да му чуеш.Какво го харесват толкова,не знам.Като цяло полу-финалите бяха скапани.Друго щеше да е Португалия-Франция и Аржентина-Бразилия,но това е футбола.Надявам се на финала поне да стане мач.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
15 декември 2022
Мароканците играха много сърцато, признавам им. Французите ги оставиха да водят по едно време и за малко да гризнат дръвцето второто полувреме. Имаше период от 10-15 минути с непрестанни атаки и очаквах да падне гол, но нямаха късмет, а и наистина толкова им бяха силите. Липсваше им и добра сработка и опит.

Гризман действително е в много слаба форма. Вярно, че имаше голям принос за първия гол, но освен това постоянно губи топката, грешни пасове ... Мбапе обаче радва с играта.

Мисля, че ФР - АРЖ ще стане хубав мач. И двата отбора не обичат да владеят много топката и предпочитат бързи атаки, практикуват комбинативен футбол, имат технични играчи, които могат "да лъжат" и да правят на фльонга всяка защита. Очаквам и двата тима да си отбележат поне по един гол и подозирам, че Аржентина ще е новият шампион, макар да съм повече за франсетата.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
15 декември 2022
Франция рано вкара гола и това до голяма степен определи хода на мача. Едно че не се раздаваха(все едно се пазеха), едно че тия дето се хвърлиха бяха неутвърдени национали - Тео, който получи шанс заради контузията на брат му, Жиру(любим мой играч), който щеше да получи доста по-малко минути, ако Бензема беше на първенството и тн. От баш титулярите зор си даваше само Мбапе.

Отделно Мароко правеха доста нарушения, които във вътрешни първенства щяха и да се оцветяват доста по-често. Доста опити за бърза атака или нещо по-така свършваха с играч на земята. Това е част от играта и не съдя Мароко, че правят каквото им се позволява.

Французите без да покажат кой знае колко са на финал. Дали мислеха за Аржентина, дали подцениха Мароко, все тая честно казано.

Колкото до държането на топката, това може да ти покаже кой е държал повече токата. Толкова. Те и Испанците имах чудовищно притежание на топката спрямо Мароко, ама с това тики-така(или като аз му викам "цък-цък-язък") не смятам че надиграха мароканците.

Ludnichar
Мнения: 616
Цитиране
16 декември 2022
Франция очеизвадно бяха подценили мароко. Срещу Англия въобще не изглеждаха по този начин.
А тъкмо преди 1/2 финала разправях, че няма шанс Франция да подцени мача заради нелепото им отпадане на Еврото миналото лято.

Круме, чудя се, да ни дразниш ли го говориш, или наистина се кефиш, ако някой печели футболен мач с измислени дузпи и спестени картони. Ако е така, поне си първия човек, който съм виждал да си го признава.

Souls Games Maniac
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.