Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
9
...
14
>
The_Doctor46
Мнения: 1758
Цитиране
07 декември 2022
Те хубаво отпаднаха испанците,но аз на Мароко няма как да се радвам.Рядко срещан анти-футбол.120 минути ритане напосоки. 23% владеене на топката, 216 паса за два часа игра.Това ако е футбол,аз съм ядрен физик.Такива отбори не искам да гледам на 1/4 финал.Испанците с този тики така стил,няма как да прокопсат,а и Енрике събра де що може от Барса,а те в момента не са в топ форма.Също така някой трябва да ги научи да бият дузпи.Единствения отбор в историята на световно финали,който е отпадал 4 пъти след изпълнение на дузпи.Общо 5 пъти са стигали.В Русия пак така отпаднаха,баш от руснаците.Надявам се Португалия да пробие бетона на тази типове.Те така си играят,автобуса и напред каквото стане.На африканската купа им гледах мача с Египет,пак същата игра,но там не им се получи.
LethianDream
Мнения: 2498
Цитиране
07 декември 2022
Срещу Испания няма как иначе, а Мароко са доста далеч от антифутбола- за разлика от гнусните антифутболни отбори Мексико и Дания, те поне имат страхотни играчи на почти всеки пост, ако искаш може да ти ги изброя, и всички играят в топклубове- като почнеш от страхотната дясна част с Хакими и Зиеж и минеш през Буну и Ен-Несири. Играха момчетата с много желание, мен са ми адски симпатични, особено като се сетя за страхотното им поколение начело с Мустафа Хаджи през 1998, което не излезе от групите заради бразилско-норвежките сметки.
То само финта на Софиян Буфал, с който направи за смях Йоренте, мога да си го гледам с години...това е доста далеч от антифутбол, поне за мен
Ludnichar
Мнения: 612
Цитиране
07 декември 2022
Жозе Моуриньо още през 2010 показа как се играе срещу тики-таката. Енрике през 2015 с Барселона спечели ШЛ с много по-директен футбол, ама сега явно е решил да се връща в ранните години на Пеп. Нямаше как да прокопсат с тая игра срещу грамотни дефанзивно отбори.
Според мен Португалия е далеч по-неудобна за отбори, които обичат да паркират автобуса, защотото имат много резки и изобретателни играчи, които умеят да играят на тестни пространства, а не само да си подават 1500 пъти около центъра и да се бият в гърдите колко владеят топката. Особено наистина ако ЦР7 пак започне мача на пейката. Просто си личи колко по-освободено играе целия отбор, когато не трябва да се съобразява с него. Малко приличаха на спринтьор, който на тренировка е тичал с оловни тежести на краката и после като ги махне, направо полита.
Souls Games Maniac
LethianDream
Мнения: 2498
Цитиране
07 декември 2022
Франция с Мбапе също е много тегава за отбори, които паркират автобуса. Имат много силни крила и бекове, които не се притесняват като излязат един на един със защитник и често го правят сам да си говори- Тео Ернандес, Дембеле и разбира се, Мбапе. Завършени футболисти, не като тия смотльовци Педри и Гави и дърваря Бускетс, които подадат назад или настрани и гледайте ни, владеем ние топката 90% от времето.
Ми яжте ми кура- това за мен е най-грозния и безинтересен футбол
Ludnichar
Мнения: 612
Цитиране
07 декември 2022
Абсолютно съм съгласен с целия пост. За мен като цяло Франция е основния фаворит насветовното - имат нечовешка дълбочина на състава и изключителен треньор. Плавно преливат поколенията, а шамара от миналото лято още им звучи и ще ги пази от подценяване ... макар че то няма много кого, освен ако случайно не излязат с Мароко на 1/2 финал.
А за анти-футбола - за мен тики-таката е повече анти футбол, отколктото забъркването на бетона. Най-естественото нещо за един футболен отбор е на върха на "пирамидата" да имаме нападател. Тия деветки от алиекспрес и тия системи 4-6-0 да си ги заврат ... да не обяснявам къде. Марко Асенсио от 3-4 години е твърда резерва в Реал, играе като халф, тука Енрике ми го пуснал да води атаката. Ми айде у лево!
Souls Games Maniac
The_Doctor46
Мнения: 1758
Цитиране
07 декември 2022
Летиан,айде нЕма нужда. 20 процента владеене на топката и 200 паса за два часа игра. Няма значение къде играят,важно е какво показват. Едно положение имаха за цял мач(през продълженията) и помпане напосоки.Това е.Може да са ти симпатични,но техния стил е баш анти-футбол.Педри е много добър играч.Всичко друго,но не и смотан.Гави е дърво,да.
Ludnichar
Мнения: 612
Цитиране
08 декември 2022
Докторче, масово отборите, които играят срещу тики-така играят по този начин.
Просто стила на другия отборте предразполага. И франция да бяха, щяха да са с между 25 и 30% владеене на топката, само че разлиакта е, че щяха да ги смажат като хлебарки на контри, просто Мароко няма класата.

За мен термина анти-футбол е адски ... не знам как да го кажа ... анти футболен. Има правила. Мароко играе ли по правилата? Играе, следователно това е един от начините да се играе футбол. Кой може да определи дали е по-футболно да играеш с 2 милиарда паса в центъра, или с 2 бързи паса вече да си пред вратата на противника? Въпрос на личен избор. За мен наистина по-грозно и досадно нещо от тики-така няма и ако някога ми се наложи да характеризирам нещо като "анти-футбол", бих го насочил в тази посока.

Но както е добре известно - всеки сам си преценя.

Souls Games Maniac
The_Doctor46
Мнения: 1758
Цитиране
08 декември 2022
Лудничар,аз ги гледах в групите и на африканската купа,те все така играят.Анти-футбол не в смисъл,че не играят по правилата.Просто такива отбори не обичам да гледам,а и едва ли има някой,който да му харесва.Нямат класа да се надиграват с топ отбор.На 1/4 финал на световно,не искам да гледам автобуси.Носи ли им тази тактика успех?Очевидно.Трябва ли така да играят?Естествено,щом им носи успехи.Всъщност това е единствения стил,който може да им донесе успех.Аз лично смятам,че всеки отбор,независимо дали е Франция,Бразилия или Португалия ,ще имат проблеми с фесовете.Колкото до тики таката,това също е супер противно.Хубаво е да гледаш директен футбол.
Ludnichar
Мнения: 612
Цитиране
08 декември 2022
The_Doctor46 написа
Лудничар,аз ги гледах в групите и на африканската купа,те все така играят.Анти-футбол не в смисъл,че не играят по правилата.Просто такива отбори не обичам да гледам,а и едва ли има някой,който да му харесва.Нямат класа да се надиграват с топ отбор.На 1/4 финал на световно,не искам да гледам автобуси.Носи ли им тази тактика успех?Очевидно.Трябва ли така да играят?Естествено,щом им носи успехи.Всъщност това е единствения стил,който може да им донесе успех.Аз лично смятам,че всеки отбор,независимо дали е Франция,Бразилия или Португалия ,ще имат проблеми с фесовете.Колкото до тики таката,това също е супер противно.Хубаво е да гледаш директен футбол.

Точно тики-таката сякаш роди точно този тип защитен футбол. Защото той е абсолютно перфектното противодействие. Когато никой нямаше идея как да спре онази Барселона на Гурадиола, Моуриньо направи показно и взе ШЛ с Интер - последния шампион на Европа от Италия. 2 години по-късно Челси в най-слабия си период ги пречупи по същия начин. Гуардиола си замина от там и чистото тики-така се позабрави. Самия той доста се разви като мениджър и в момента много ми допада как играе отбора му, макар да съм фен на Челси.
Странно ми е, че Енрике не залагаше на тики-така в Барселона, а сега е взел да го налага. Може би липсата на качествени нападатели го е принудила да търси варианти за фалшива деветка, нямам идея, но все си мисля, че Асенсио определено не е точния човек за центъра на атакуващите действия. Да бяха привлекли един Иняки Уилямс, който дебютира за Гана чак в средата на тази година на 28 годишна възраст - демек достатъчно си е почакал пичагата да го викнат, ама не са си направили труда.

Специално за мароканците - според мен по-резките и директни отбори много по-лесно ще се справят с "бетона" на мароканците и още Португалия (особено ако пак оставят Роналдо да почива) ще ги отнесе мощно в следващата фаза.

Souls Games Maniac
Ludnichar
Мнения: 612
Цитиране
08 декември 2022
Спомням си как Левски напусна ШЛ с рекордно негативна (тогава) голова разлика, макар да не беше никак слаб отбор в онзи период. Предишния сезон имахме 1/4 финал за УЕФА все пак.
Но да играеш открит футбол с много по-класни отбори винаги е самоубийство. За теб по-интересно ли щеше да е Мароко да подхождат като Левски и Испания да ги беше била с 5-6 гола разлика? За мен не. Част от интригата е, когато единия е по-слаб, но се защитава добре, дали другия ще успее да пробие тази защита. Е, Испания не успя, и си плати прескъпо.
Souls Games Maniac
TrainPain
Мнения: 112
Цитиране
08 декември 2022
Аз съм за Португалия, за вас не знам. Ама мога да ви кажа, че ембапе е кадърен, има доста добър удар. Като финтове не съм го наблюдавал. Абе Франция ще спечелят според мен. Нито Англия ми изглеждат добри, Хари Кейн доста слабо се представя и той. Бразилия уж мачкат с Неймар. Няма значение кой мисля, че ще спечели. Важното е, да гледам мачовете от тук насетне. Защото все пак е на 4 години това нещо.
TrainPain
Мнения: 112
Цитиране
08 декември 2022
Абе само 3 мача съм гледал до сега от това Световно. Хич не съм запален по футбол.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
09 декември 2022
The_Doctor46
Мнения: 1758
Цитиране
09 декември 2022
Тите прецака мача донякъде.След гола ги върна много назад,а беше очевидно,че хърватите нямат сили.Сами са си виновни,че изтърваха 3-4 много добри ситуации.Хърватите с един,буквално един точен удар, рикошет и гол.Според мен са до тук.Не може винаги да ги покрива вратарчето.Доста читав ми се вижда.
Rostik79
Мнения: 2196
Цитиране
09 декември 2022
Няма да ми липсват тъпите им тик-ток танци. Кефя се за хърватите. Мъжката играха.
<
1
...
9
...
14
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.