Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
4
5
Ludnichar
Мнения: 614
Цитиране
29 ноември 2019
Ами за момента малко се ентусиазирах като играта стана малко по-интересна, ама ще видим дали ще направя още едно превъртане. Много зависи и кога пуснат на промоция Nioh в PSN store , че съм решил най-после да я изиграя, ама 80 кинта за игра на 3 години няма да дам.
(знам, че е free за PS+, ама аз играя 90% сингъл и от година и половина не съм имал PS+)

@nightwarrior ми има няма 3000 часа.
Друг е въпроса колко Соулс опита помага тука. В Секиро орпеделено пречеше.

Souls Games Maniac
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
04 декември 2019
Ps plus за 1 месец е 18лв,играта така ще ти излезе евтино, но незнам, дали вече не са я махнали от плюса.
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
04 декември 2019
NIOH е 40 лева цената на базовата игра (не Complete изданието, което не знам какво включва). Рано или късно ще я пуснат на 50% за 20 лева.
В момента Bloodborne е на 20 лева и мисля да я вземам.
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
04 декември 2019
Асоциацията със Соулс игрите не е заради механики или стратегии, да те могат да пречат. Асоциацията е с това, че Валкирийте са с много по-сериозно увеличение на трудност и че подобно на Соулса много сериозно наказват грешките. Особено последната.

@Rostik79, Bloodborne за 20 лева си е сделка отвсякъде, особено ако е с ДЛС съдържанието.

lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
04 декември 2019
Bloodborne е no-brainer, всеки трябва да я има
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
04 декември 2019
Даже аз съм играл Bloodborne 😂
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
Ludnichar
Мнения: 614
Цитиране
05 декември 2019
Bloodborne е игра от друго измерние. При мен се получи така, че открих Bloodborne и вече почти не помирисвам не-сулслайк игра.
Ниох искам да я имам в копмлект със всички длц-та, в момента е 80 кинта, но от време на време пада на 40. Чакам именно такъв момент. Не, че не мога да дам 80, просто не виждам смисъл.

Относно года, тъкмо пуснах мненито си за последната битка, та ще го споделя и с вас:

Със Sigrun завършва моето God of War приключение.
Битката определено е запомняща се и си залагам шапката, че е вдъхновена от Souls игрите на FROM. Даже подозирам, че използването на няколко различни муувсета, е някаква препратка към Soul of Cinder, макар че разликата в излизането на 2-те игри е само 2 години и ме съмнява разработчиците на Год-а вече да не са били измислили тези неща по времето, когато DSIII видя бял свят.
Тази битка, лично за мен, е перфектен завършек на играта във всяко отношение и я описва перфектно всичко, което вече сме видели. (като в никакъв случай не говорим само за положителни неща)
Определено най-лошото впечатление в God of War ми правят постоянно рециклираните врагове. Мобовете са буквално десетина вида и ги срещаме безкрайно много пъти, което е адски досадно и писващо. Даже Конър МакГрегър го бием 3 пъти, като за мен лично първата битка е 10 пъти по яка от следващите, въпреки, че се начетох на хвалебствия в нета колко била яка последната.При валкириите се случва нещо подобно - повтарящи се движения и накрая всичко обедиено в последната. Макар че там определено не е толкова дразнещо и се опитвам да го приема от факта, че първите 8 са направени по този начин, за да ни подготвят за финалната битка. Така че това няма да го броя като минус на Sigrun.
Друг огромен минус на играта е камерата. Като заглавие, правено специално за PS4, би трябвало някой да се сети, че играта ще се играе с контролер и постоянното губене на lock-а върху враговете е доста кофти геймплей решение. Тази откровенна тъпотия достига своя апогей при Sigrun, която е адски бърза в сравнение с нашия флегматичен спартанец и постоянно ни бяга от погледа. Това хубаво, ама после докато успеем отново да я локализираме, вече ни е ударила, а може и да ни е стъпкала, защото го има тоя навик. Смея да твърдя, че ако го нямаше това, щеше да е в пъти по-лесна битката с нея.
Последното, което мен лично много ме напрегна по време на игра и отново най-вече при битката с нея, е системата за хийлване. При положение, че в играта е много препоръчително да ползваме lock-камерата върху вразите ни, да трябва постоянно да спираш за да се оглеждаш къде има изпаднала зелена тъпотия е адски досадно. Това е второто нещо, което според мен прави битката със Sigrun много по-трудна, отколкото би била при нормална система за хийлване, където айтемите са си в теб и просто ги активираш, когато имаш нужда.
Като изключим тези проблеми, битката е много добра, като босът вероятно е с по-богат муувсет от всички босове на FROM. Освен това всичко се случва на изключителна скорост, а аз много харесвам такъв тип битки.
Проблемът е, че 90% от движенията ѝ са супер предвидими и нямаме проблем да ги избягваме, докато:
а) не я загубим от камерата
б) не направим все пак някоя грешка и не се наложи да търсим хийлване
Аз лично наричам този тип битки "нечестни". Когато трудността не идва пряко от муувсета на боса, а от странични фактори, като кофти арена (Father Owl), кофти камера(Lothric/Demon Prince), 2 милиона кръв(Gael/Demon Prince), много малко възможности за хийлване (Invading Executioner) и т.н. За мен еталони в това отношение определено са Orphan of Kos и Isshin Sword Saint - два трудни боса, които обаче винаги те убиват тогава, когато го заслужаваш, а не тогава, когато играта го реши.

За в заключение личното ми мнение е, че определено очаквах повече от God Of War след страхотната трета част и всички хвалби, които чета от година и половина за тази. Но все пак играта ми хареса и няма да остана с лоши спомени от нея, просто не и с прекалено много добри.
А сега остава да се начудя дали да направя все пак и NG+, защото имам този навик.

П.П. Ако сте се уморили от сравненията със Soulslike игри, поднасям извиненията си, просто това е втората не-соулс игра, която играя за последните 3 години.

Souls Games Maniac
Ludnichar
Мнения: 614
Цитиране
05 декември 2019
Btw след битката със Sigrun се чудя как така Псето не нахрани повече Год-а. Нещата, които ме издразниха при нея, обикновено него го дразнят в повечето Соулс игри.
Souls Games Maniac
BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
05 декември 2019
Предполагам не я нахранил, защото все пак има избор за трудност. Аз лично я играх на трудност 2/4 главно заради историята (не съм се разправял с Валкирии и NG+) и ми хареса много, но ако я бях играл на последна трудност, каквито реално са всички Souls игри на първо преиграване, докато им разучиш пинизите, сигурно щях да се изнервям много и да не я довърша. Скоро мисля да ги преиграя GOW3 и GOW4 на по-сериозна трудност да си тествам нервите
Ludnichar
Мнения: 614
Цитиране
05 декември 2019
И аз обмислям да преиграя GOW 3, ама геймплея е много по-различен от това, с което съм свикнал в момента и не знам дали ще го изтрая.
Souls Games Maniac
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
05 декември 2019
Те валкириите не са задължителни, а освен това както спомена BundyBari има избор на трудност. Аз играх на 3/4 и тя си беше идеална за мен, приятно, но не дразнещо трудно.

Между другото отзивите за God of War - последния, са леко смесени, очевидно немалко фенове на оригиналната трилогия не го харесват, защото е доста различен. Аз не мога да сравня God of War III с този God of War, това са съвсем различни игри с един и същи главен герой. Но както писах някъде след Ascension, който показа, че оригиналната концепция горе-долу се е изчерпала, имаше нужда от нещо ново и последният God of War беше добре поет риск.

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
05 декември 2019
Аз съм в началото и не ме хванао собенно. Таман убих трола и излязох да играя др игри. Ще трябва да видя как е по напред.
Ludnichar
Мнения: 614
Цитиране
05 декември 2019
Sauron93, напред става малко по-добре. Не е УАУ нещото, което очаквах, ама става.
Псе, аз я играх на 2/4 и смея да твърдя, че Кралицата е по-тегава от поне 95% от босовете на ФРОМ дори на тази трудност. Тъкмо се надъхах да я мина на най-високата трудност, и ме попариха, че най-високата може да се почне само като нова игра.
Souls Games Maniac
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
05 декември 2019
А това да не би с някой пач да са го променили? Почти съм сигурен, че съм почвал New Game+ на най-висока трудност, след като преди това съм изиграл играта на предпоследната.
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
05 декември 2019
На първо изиграване супер се накефих.Обаче на второ ми стана супер скучна. Това са от типа игри които минават и заминават и повече не се сещаш за тях поне докато излезе друга част.
<
1
...
4
5
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.