Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
100
...
298
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
09 юни 2020
Не мисля, че самото число геймплей е определящо, по-скоро дали дългата игра е разтеглена, а късата - претупана. Разбира се, че на някого няма да му се понрави 20 часа история, но в случая на Одисеята ако оставим настрана грайнда - мисля, че историята си е окей откъм мащаб, темпо, преминаване през различни точки на Древна Гърция, запознаване с разнообразни персонажи и т.н. Но примерно ако отидем на другия полюс - в последните години Call of Duty не просто има кратка история, но тя е съвсем претупана. Тогава краткостта се набива на очи.

Фундаменталният проблем е, че много AAA заглавия се правят на конвейер, колкото да се пусне нещо и да се приберат приходите. В този случай кампанията може едновременно да бъде окачествена като къса и претупана или изкуствено удължена ако има само 1-2 часа разлика в дължината - а причината е, че вероятно кампанията е просто лоша. Примерно в Detroit: Become Human не знам колко часа беше кампанията, много или малко - завърши, заключих, че не съм дал парите си на вятъра и така. Туйто.

А създателите на инди игри, особено успешните, се опитват да направят нещо яко и влагат страст, което е голямата разлика с големите.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
09 юни 2020
Качеството се изтърква не от дължината, а от липсата на новатори в жанра, които да не ги е страх да експериментират като Коджима например. Може и играта му да беше критикувана, но е нещо свежо. Иначе всички вече сме играли фентъзита и шутъри до припадък и нищо не може да ни впечатли. За справка Death Stranding е някъде 40 часа само сторито по данни на howlongtobeat.com , а въпреки многото критики към играта заради погрешни очаквания, аз лично не прочетох такива за самата история, което ме впечатлява,без дори още да съм я играл.
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
09 юни 2020
Не е задължително да е иноваторско, играл съм почти всички Tomb Reider игри(говоря от старите), барабар с Uncharted, обаче новата Лара (вече не е нова де) ми хареса и не ми е скучна.

Макар че аз май размивам нещата. Щото можем да спорим дали е качествена игра Shadow-a но не можем да спорим дали ми е интересна.

Мисълта ми беше, че като при pseto не е точно дължината, а съдържанието, как е напълнена тази дължина. Пак давам пример с Uncharted 4, който беше по-дълъг, но за мен твърде разводнен спрямо 3 и 2, които лично аз харесах повече.

Синдиката не съм го играл, Юнити донякъде и не мога да кажа как бих ги усетил. Може да ги пробвам като мина Sadowa докато уплътнявам времето до Цушима.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
09 юни 2020
То и аз не се изразих достатъчно ясно, защото една игра може да е качествена като изпълнение и без да е оригинална с нищо. Май общия извод, с който всички ще се съгласим е, че си е до лично усещане. И за да приключим офтопика да ви питам "Какво играете в момента", че аз се чудя какво да подхвана. Последно цъках Dragon's Dogma и ми хареса, но реших да я оставя за по-нататък, защото след TW3 сетинга ми дойде малко прекалено еднакъв. Може да изиграя най-после The Last of Us и ако ми хареса да взема и втората част като излезе
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
09 юни 2020
@pseto: аз затова дадох пример с Borderlands 3, в който кампанията е около 30 часа и ако беше наполовина, щеше да е супер; а сега усещането ми беше meh, въпреки че реално половината кънтент беше страхотен.

Почти никой не може да запълва редовно, игра след игра, рамки от порядъка на 20-30 часа с новаторско, интересно съдържание. А съм абсолютно убеден, че на кик-оф срещата за нова ААА игра един от първите въпроси е "колко време трябва да бъде играта". И се тръгва оттам, с идеята "трябва да измислим кънтент за Х часа."

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
09 юни 2020
Тва е сигурно. Виж че 90% от игрите, особено тези с отворен свят, първата реклама е или размера на света или дължината, a напоследък и нелепото за мен - размерът на играта.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
09 юни 2020
@Nightwarrior


Иначе, има донякъде логика. Хората искат инрестицията им да си е заслужавала и да са на далавера с игрите. Но според мен ако се говори за модове, преигравуемост ще е по-логично.
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
09 юни 2020
Има логика, аз не казвам, че няма. Но преди 10 години хората смятаха за добра инвестиция игра за 60 долара и 10 часа и тогава нямаше проблем
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
10 юни 2020
Аз си взех оня ден DAYS GONE и навъртях вече 10-15 часа и съм доволен като цяло. Играта е доста недоносена, има бая бъгове и недомислици, чак се учудвам за SONY ексклузив, че са пуснали толкова недодялано заглавие.
Въпреки това, ми стана интересна и я играя с удоволствие. Гледах си "дневника" на игрите и последната игра, която съм изиграл, съм приключил на 02.03.2020. Т.е. цели три месеца само цъкам произволни заглавия, цикля и нищо не ми задържа вниманието (аз по принцип съм сингъл играч, много време не отделям на он-лайн игра).
Ако бяха одялкали някои трески, да вкарат малко по-добра история и запомнящи се персонажи, да изгладят някои недомислици по интерфейса, щеше да е много добро заглавие. Отвреме навреме имам усещането, че е някаква бета-версия, въпреки, че след инсталацията се теглиха 15-тина ГБ ъпдейти.
Както и да е - изглежда това заглавие ще ме изкара от геймърската криза, в която бях изпаднал и отново изпитах позабравеното усещане да нямам търпение да приключа работа, да се прибера и да продължа приключението с мотора.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
10 юни 2020
Разцъквам Red Dead Redemption 2, че така си седи сума ти и време. Въпреки че съм още в началото ме радва.
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
10 юни 2020
Началото ѝ е най-слабо, така че щом сега ти харесва, вероятно ще те захапе здраво нататък
Mitko6000
Мнения: 1208
Цитиране
10 юни 2020
Започнах AC Origins. На 1-2 часа игра съм, но за момента съм приятно изненадан. Хем, че играта е свястна и хем колко слаба е Odyssey в сравнение. Ще видя нататък как е, но в момента съм позитивно настроен и за Valhalla, понеже се прави от същия екип с Ashraf Ismail като creative director. Те бяха и на Black Flag. Явно са единствения екип на който им се дава достатъчно време да измислят нещо свястно. Всички останали части са били претупани последно време.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
10 юни 2020
Origins и на мен ми беше направила приятно впечатление. Иска ми се да я преиграя с второто DLC. Не е толкова губене на време, колкото Odyssey.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
10 юни 2020
@lyubohar- че ми харесва, харесва ми. Има си своите недостатъци и определено не е 10/10, но не е и пълен боклук.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
11 юни 2020
На мен Origins ми допадна много повече откъм темпо и история, а Байек е страхотен главен персонаж, един от любимите ми в серията. От друга страна в Одисеята има доста повече съдържание, бойната система е по-изчистена и ролевият елемент е по-застъпен (последното винаги е плюс за мен ). Тъй като Valhalla се прави от същото студио - Ubisoft Montreal, имам прилично големи очаквания.

@Rostik79 - Days Gone ми беше странна игра, както писах и в ревюто - от една страна е мега дървена в куп аспекти, но от друга - има нещо, което те кара да играеш още и да видиш какво става нататък. Иначе да, Sony вдигнаха сами летвата със своите ексклузиви, a Days Gone откъм полираност е далеч от истината. Но все пак ще си я помня с добро.


А относно размера на игрите - темата е всеобхватна, понеже и на мен са ми харесвали едни игри с 10 часа геймплей и не съм считал, че съм си хвърлил парите напразно, но същевременно други не ми допадат и ми се струват къси и не мога да разбера защо. Това е същото като някой филм - има такива, които са 3 часа и не разбираш кога са минали, както и други, в които 3 часа ти се струват като 6. Вероятно стабилната игра си е стабилна винаги, но определено най-успешните игри включват някакъв елемент на преиграване във формулата си - дали ще е мулти, дали ще е сингъл, който може да се изиграва отново с различни билдове и по различни начини.

<
1
...
100
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.