Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
126
...
299
>
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
05 януари 2021
Това за оръжията във Валхалата може ли да ми обясни някой? Явно не са като в Одисеята - генерирани от играта със случайни статистики в определени граници и са безброй (тип Бордерландс). Само определени уникални оръжия ли са? Или нещо по средата?
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
05 януари 2021
Оръжията, броните, щитовете са уникални. Хубавото е, че можеш да екипираш всичко, по всяко време и нищо не е заключено зад нива или статистики тип "имай 20 сила" или "имай 33 ловкост". И можеш да ги ъпгрейдваш до ранк на митичен предмет. Лошото е, че са на сетове и са пръснати из целият свят и ако искаш някакъв приличен билд и сет, дет да върви с този билд, трябва да идеш и до зони със 100/150/200 нива например, къде гадовете те 1-2 shot-ват, ако те набарат.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
05 януари 2021
Не само оръжията, а и броните. Има по няколко от всеки тип с бонуси за някой от плей стайловете (мечка, вълк, гарван -мечката е груба сила, гарвана стелт, вълка по средата, но това разбира се е условната идея). Примерно от брадвичките дето от самото начало можеш да въртиш по две са 4-5 в цялата игра, копията мисля че бяха 3(четири с митичното на Один, ама то е достъпно доста късно) и т.н. Идеята е като попаднеш на нещо, което те радва да ти изнесе играта. Можеш да ги ъпгрейдваш до митични(май така се казваше най-високото - поправете ме ако бъркам, че съм позабравил). Като ъпгрейдването освен, че бууства статса на екипировката обикновено сменя и начина, по който тя изглежда.

Дефакто са махнали рандомизатора. На мен ми харесва, че не ми се налага на всеки левел да подменям повечето от нещата като в Одисеята или да стоя с по-ниско ниво екипировка, щото просто ми изглежда по-готино. Но иначе да, както казва rosniak, можеше да вкарат повече оръжия. Може би ще го сторят с длс-та, но гадаем.

Явно писахме едновременно

logout
Мнения: 338
Цитиране
05 януари 2021
@Rostik79 Определени оръжия и брони са, които се ъпгрейдват за по-добри статове и добавяне на слотове за руни за повишаване на статове. Руните могат да се сменят по всяко време за да подхождат на стила ти на игра. Започваш с няколко и трябва да намериш останалите, може и да платиш на картографа в селото си за да ти каже къде са. Има и оръжия с по-специални статове като чука на Тор или Ескалибур, но за тях трябва да се направят определени куестове или да се съберат артефакти и после да се вземат. Третия вариант е да се купуват с хеликс валута или опали, като дребния си ги пусне в магазина. Броните са на сетове, които отключват до два допълнителни перка при пълен сет.

p.s.

Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
05 януари 2021
@Nightwarrior- те ги вкарват с dlc-тата, така де, пакетчетата, че даже някой са доста по-силни от това, дет имаме и скоро в магазина в играта ще има повече брони отколкото в самата игра. А, да, Ubisoft вкараха и xp boost за 20 еврака и starter pack от няколко готини оръжия на скромната, народна цена от 30 еврака.
@logout- колко тъпо се стига до чука на Тор и колко няма никаква логика, чак ме е яд като се сетя. А го искам тоа чук!
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
05 януари 2021
Виж, това е кофти, не знаех. Не съм я пипал от както я минах и тогава във стора имаше 5 брони на кръст и то само козметика(тъй де, последно като гледах).
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
05 януари 2021
Тази система сякаш повече ми допада от тази в Одисеята. Нещо като в God of War е значи (даже по описание си е направо същото, особено и със слотовете за руни). И на мен ми стана досадно да събирам в Одисеята тонове оръжия и препаски и да се чудя дали ще ми е от ползва, ако реша да правя някакъв билд, да ъпгрейдвам ли, да продам ли ...
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
05 януари 2021
Системата е подобна, но за разлика от God of War във Valhalla не усещаш "стойността" на оръжията. Дали ще играеш с тази или онази комбинация няма огромно значение. Все ще превъртиш играта. Докато в God of War всяко оръжие е важно по своему.

По-големият проблем е, че Valhalla е екстремално дълга. Минимум 2 пъти по-дълга от God of War. Ако не и близо три пъти. Така в God of War имаш няколко оръжия, но трябва да ги редуваш в определени моменти и те винаги имат своята стойност и никога не ти стават досадни. Във Valhalla е много вероятно да играеш 40-50-60 часа с някакви оръжия, докато не ти стане санитарно скучно и нарочно не ги смениш, дори и с по-неефективни такива (както направих аз). Това са си 2 God of War-а време. И после още един God of War време играеш, като вече си станал Нео и премазваш всичко наред.

Няма лошо, че са направили играта приключенска и са изхвърлили ролевите елементи в кофата (макар че аз бих предпочел да ги има, естествено), но лошото е, че толкова мега дълга игра трябва да има смислена прогресия. Когато няма... е просто една протяжна игра с яка история. В такива случаи се чудя няма ли някой там шеф на геймплей дизайна или там какъвто се води, който да изиграе Valhalla от А до Я и да осъзнае, че просто е прекалено дълъг. То изиграването всъщност отнема две шибани работни седмици.

Rostik79 написа
Абе някои стари игри и сега са ми ОК и не ме дразни графиката. Макс Пейн примерно първия, Clive Barker's Undying и много други от периода. А игри от 2007-2008 насам са си съвсем добре (за мен).
Но и периодът 1998 - 2004-та някъде беше доста силен за графичната еволюция (и изобщо за ПЦ-платформата. Всяка година все по-добра графика и нови технологии, DirectX и т.н.. Две игри с разлика от само 2-3 години, примерно изглеждаха тотално различно - все едно са от различни епохи. Сега игра от 2015-та може да изглежда също толкова добре, колкото и игра от 2020-та.
Специално Деус Екс май беше Quake 2 енджин и лицата на хората са пълна трагедия. Само 4 години по-късно имаш Half-Life 2 с невероятен скок в лицеви анимации, физика, осветление (Дуум 3). Славни времена бяха .

Deus Ex-а си ползва Unreal Engine. Толкова съм играл Unreal Tournament, че тази ревизия на двигателя мога да я разпозная и насън. Вероятно си мислиш за оригиналния Half-Life, който ползва много силно модифициран Quake 2 енджин (толкова модифициран, че е практически нова разработка). Иначе Deus Ex-а си беше красива до доста красива игра едно време, но пък и тежка. Аз, както обикновено, имах посредствена до мизерна машина и трябваше да чакам 1-2 години, за да мога да я играя на високи детайли. Човек ако си пусне remastered ревизията днес - изглежда добре в някои аспекти, но в други като лицата, които спомена... си е антика.

Аз от много време се каня да изиграя пак оригиналния Deus Ex и май покрай Cyberpunk 2077 може да се вдъхновя достатъчно за това.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
05 януари 2021
@pseto- аз си цъкам Валхалата с две брадвета, с бронята на мечката/ берсеркъра, с малко атаки за връщане на живота, като в същото време не седя на 100 % и получавам бонусите от бронята и съм като БОГ, и така убивам смисъла да не регенерирам кръв. За къв ми е да сменям нещо. Пък точки играта ти дава повече от достатъчно че да развиеш добра меле щета/ резистност и всичко да ти е перфе.
P.s. Споменах ли че досега всяка шибана зона има по една шибана обсада? Ако, не съм ето казвам го- досега всяка шибана зона има по една шибана обсада!
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
06 януари 2021
Maneater е доста добра и релаксираща игра.
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
06 януари 2021
Аз започнах zelda botw ,засега е доста приятна и зарибителна . Ще трябва да видя как ще е по-напред. Заслужава си да и се даде шанс,ако имате суич де

Xenoblade chronicles 2 също е добра. Като цяло има приятни рпг-та на Нинтендо то

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
06 януари 2021
Зелдата си е преживяване. С приличен комп може и емулираната wii версия да се цъкне.

Иначе да, има приятни заглавия. И ремастера на първия Xenoblade e як, и Dragon quest 11, че дори Fire Emblem Three Houses, макар че последната е малко по-особена.

На Dragon quest-та има нелепо дълго демо между другото - 8-10 часа спокойно.

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
06 януари 2021
Аз навремето със сравнително мощно пц бях тествал този емулатор и колкото и да бутах настройките не успях да изкарам над 5 фпс .Някой ако я е подкарал добре не знам как е успял.

Като изиграя хеноблейда и зелдата ще изиграя monster hunter generations и евентуално новият MH който се очаква да излезе март 2021 за суич.

Реално демота не ме вълнуват ,моят суич е хакнат и играя каквото реша цяла версия . Драгон куест не съм я играл,може да и дам шанс.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
06 януари 2021
Аз почнах Terminator:Resistance. Беше яко намалена по Коледа и я взех с други игри, а съм фен на филмите. Оценката: 30 лв. беше... много са й
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
06 януари 2021
@sauron93, в началото беше лоша емулацията, последно като пробвах(преди да купя суича, от тогава може още да е напреднал, но не мога да кажа със сигурност) вървеше 30 и падаше на 25 в голямото мазало. Тогава бях на доста средна конфигурация - i5 6500(ок процесор на пет години) и rx580. Сега може и по-добре да е. Емулаторите в началото винаги са супер тежки, виж какво беше и с този за PS3, a вече Demon Souls-a си се играе на 60 кадъра на средно ниво конфигурации. Но да не се отклоняваме.

Споменавам демото, щото такова нещо не си спомням да съм виждал, дори във времето, когато демата бяха стандарт. Обикновено ти даваха по една мисия или по 1 час от играта(грубо), а тук дават достъп до доста от контента и можеш да продължиш ако я вземеш, един вид трайл. Но щом ти харесва Xenoblade единственото което може да те спре при Dragon Quest-a е чисто визуалния стил(все пак хора всякакви, вкусове също), но геймплейно е близка и контента е много.

@BandyBari, игра по филм обикновено и безплатна да е, пак са и много

<
1
...
126
...
299
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.