Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
133
...
298
>
Mitko6000
Мнения: 1207
Цитиране
24 януари 2021
Straicar написа
Здравейте,в момента разцъквам RDR 2. Тъй като нямам много време играя само събота и неделя и много рядко през седмицата.
Графиката ми харесва,механиките също. И мен ме дразни това постоянно пътуване с коня,но тъй като рядко я играя засега не ми омръзва. По скоро не ми харесва че не е толкова "жив" света като един AC Origins...там постоянно има някоя кула за нападане,съкровища докато тук е по спокойно. Има интересни мисии,някой доста запомнящи се с доста престрелки. Интересно е че наистина може да се потопиш в атмосферата на дивия запад.
Другото дразнещо е излишното количество предмети,се чудиш какво да ги правиш. Разни писма,рецепти,инвертари и т.н.,който доста ме объркват на моменти. Другото което е количеството диалози като тръгна с някой на мисия. Дрънкат като стари баби и действа дразнещо.
Като цяло засега ми харесва,играя я с удоволствие.

Ами Origins не е като RDR2. Най-сходоното нещо между тях, е че са игри с отворен свят. AC Origins акцентира повече върху RPG елементи и Loot, с който да си подобряваш екипировката и статистиките, и има история, която не е на същото ниво. RDR 2 е повече като Open-world симулатор на дивия запад, подобен на GTA с акцент върху история и много страничен content. Ако сравняваш с AC Origins, шансът а останеш по-разочарован от RDR2 ще бъде по-голям, или обратно, в зависимост какво търсиш в едната или другата игра. И не, не можеш да продаваш оръжия, но може да ги сменяш с тези които намираш. Origins се стреми да е повече като Witcher, както и следващите 2 части от поредицата.

sauron93 написа
Джон да не споменава Артур нито един път във първият РДР.

Явно все още на са имали идеята за Артър когато са правили първата и изникват някои недосмислици, но аз се радвам, че се фокусираха върху друг герой. В първия RDR прекарахме доста време с Джон и беше хубаво да научим за някой друг герой във РДР2, иначе може би щеше да се усеща като същата игра, но с подобрена графика и различна история. А и имайки предвид резюмето на Рокстар, всяка нова тяхна игра има изцяло нов персонаж, което лично ме радва.

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
24 януари 2021
Не можеш да продаваш оръжия. Странно решение за мен, може би е за да балансират икономиката на играта. Макар че не е най-добрия вариант, аз по друг начин не си го обяснявам. В RDR3 може би ще го има и iga4 ще го цитира като иновация в гейминга

@Mitko6000, аз доколкото разбирам той сравнява точно отворения свят. И докато не мога да нарека отворения свят на Origins жив, не помня да съм скучал 5+ минути, защото винаги има нещо за правене. При RDR2 ми е странно, защото като тегля чертата, не е да няма какво да се прави в тази игра. Има една камара странични дейности, някои забавни, други meh, но картата ли е по-голяма, тригърите на случайните ивенти ли са много нарядко, не знам, но ми се усеща празна и буквално ненавиждах язденето след мисия.

Иначе естествено, че не са мислили за 2ката като са правили първата. То и затова, ако ги цъкаш хронологично има дупки в разказа и нелогични неща. Аз затова и не харесвам, когато втората част е хронологично преди първата(не говоря само за RDR разбира се), понеже обикновено не е помислено ама изобщо в тази посока. Изключение е може би когато периода е по-дълъг, един вид по-назад в миналото и има само мъгляви очертания на събития. Тук дефатко буквално епилога на RDR2 свършва със старта на RDR.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
24 януари 2021
Проблемът в RDR2 е този, че когато започнеш някаква мисия, независимо дали главна или странична, всички тригъри за други случайни събития се деактивират (поне така беше, когато играх аз, не знам дали с годините нещо не се е променило). Тоест в даден момент можеш да играеш една-единствена мисия. Като добавим дългото яздене за започване и завършване на мисия, виртуалният свят може да изглежда празен - макар че в реалност не е такъв. Ако например започнеш да обикаляш, без да си приел мисия - тогава изскачат всякакви странични дейности. Това е една от причините да не харесвам играта, все още нямам идея защо Rockstar са я направили този начин. Макар че ако трябва да съм откровен, не помня как беше в Red Dead Redemption. Може и там да е било така... но пък в оригиналния RDR мисиите бяха стегнати, динамични и интересни без излишна плънка (яздене), тъй че не ми е правило впечатление, ако светът спира по време на тях.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
25 януари 2021
Случайно някой да е пробвал Serious sam 4. Мисля да я видя, че отдавна не съм цъкал такива шутъри, в които влизаш в адското меле и просто си правиш кефа. Тройката имаше силни моменти с изключение на няколко локации, в които просто трябваше да кампя, но като цяло ми хареса. За четворката изглежда интересна, според видяното, мисля, че се развива след двойката. Със сигурност ще я пробвам, но ще се радвам да чуя какво мислете вие.

За RDR2 моите забележки са като цяло е досадното повтаряне на една и съща схема в почти всички мисии. Буквално или ще се стреля или ще се язди, то макар че не знам какво друго може да се измисли. Друго което ме издразни е малоумни решение от страна на Rockstar като примерно, мерника с които трябваше да свикавам 2 глави, контролите, които дори до края на играта ме дразниха и wanted системата, която беше отвратително. Иначе играта е страхотна, причината да я изиграя си беше историята.

@pseto Да, това все още го има. Започваш каквато и да е мисия и всичко просто изчезва. Включително и мисиите на картата, чак като я минеш тогава излизат. И останалите рандом неща също. Малко това разваля цялостната атмосфера, но като цяло много не ми направи проблем.

Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
25 януари 2021
След първоначалния ми хайп и кеф като почнах РДР2, вече предполагам към края на основната история се натрупват доста негативи. Мисиите по историята са доста лесни и кратки, за цялата игра сигурно само няколко пъти ме утрепваха. DeadEye механиката почти не я ползвам. Както казва псето в ревюто - повече време отнема да отидеш и да се върнеш до локацията, отколкото самата мисия. Имаш купища оръжия, но реално ползвам две-три пушки и даже почти не ми пука с коя пушка съм екипиран за момента, освен ако не трябва някакво животно с перфектна кожа да хвана ... което пък отдавна спрях да правя, че нямам нерви да дебна зайци и сърни.
Immersion-a обаче е ТОП! Озвучаване, кът-сцени, история, детайли... Личи си защо има такъв голям бюджет и защо толкова време е отнело правенето на заглавието. Графиката е може би една от най-добрите, които съм виждал по отношение на пейзажи и архитектура.
Само че вече искам да свършва по-бързо, че да почвам следващите заглавия. Накупих си тези дни WatchDogs Legion, Control и The Evil Within 2 и ме сърби контролера да ги почвам и тях...
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
25 януари 2021
На мен липсата на пазар за оръжия изобщо не ми пречеше - напротив, бях се амбицирал да направя колекция от всички оръжия, което мисле я и идеята, предвид че нямат weight и можеш да носиш всички.
logout
Мнения: 337
Цитиране
25 януари 2021
За WD Legion не се надъхвай много за да не останеш разочарован. След RDR2 ще ти се види много кратка
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
25 януари 2021
@Peshp
Serious Sam 4 е вече добре като игра. Като излезна беше много ама много бъгава. Сега е доста солиден Шутър. Развива се преди Serious Sam 3 и преди Serious Sam 1.

Има още какво да се промени по нея но е силна игра. Според мен по-добра от Serious Sam 3 и Serious Sam 2. Но не е на нивото на The First и The Second Encounter.

Най съм разочарован от лъжите за Legion системата преди да излезе но иначе си заслужава парите.

Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
25 януари 2021
За Легион-чето не се притеснявам особено. Почти сигурен съм, че ще ми хареса. След като минах Асасин Одисеята, ТЛОУ2 и сега РДР2, ми дойде малко в повече low-tech. Искаше ми се нещо по-модерно или сай-фай и Легиона ми се стори добър кандидат от това, което гледах малко по стриймове и мнения на приятели (с които имаме сходни вкусове по игри и се доверявам).
Mitko6000
Мнения: 1207
Цитиране
25 януари 2021
pseto написа
Проблемът в RDR2 е този, че когато започнеш някаква мисия, независимо дали главна или странична, всички тригъри за други случайни събития се деактивират (поне така беше, когато играх аз, не знам дали с годините нещо не се е променило). Тоест в даден момент можеш да играеш една-единствена мисия. Като добавим дългото яздене за започване и завършване на мисия, виртуалният свят може да изглежда празен - макар че в реалност не е такъв. Ако например започнеш да обикаляш, без да си приел мисия - тогава изскачат всякакви странични дейности. Това е една от причините да не харесвам играта, все още нямам идея защо Rockstar са я направили този начин. Макар че ако трябва да съм откровен, не помня как беше в Red Dead Redemption. Може и там да е било така... но пък в оригиналния RDR мисиите бяха стегнати, динамични и интересни без излишна плънка (яздене), тъй че не ми е правило впечатление, ако светът спира по време на тях.

При мен никога не е било проблем, че другите неща се деактивират. Не само в RDR2 е така, а и в много други игри от жанра. Дори и в първата съм почти сигурен, че беше така. Предпочитам, ако ще се фокусирам върху прогрес над историята, да няма други неща които да ми отвлекат вниманието, иначе се губи смисъла на сюжета и става манджа с грозде да прогресирам. Пък след като мина мисията ще си обикалям и ще изпълнявам страничното съдържание, колкото искам.

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
25 януари 2021
Цъкам Hitman 3 и съм много раздвоен. Играта се радва на положителен медиен интерес, дават супер оценки, 9 от 10 нерядко в IGN и прочие. Разбира се това е и играта, която феновете искат, противоположното на линеарния Absolution, който целеше повече да задълбае на игра със сюжет, но с ограничени подходи в убийствата. Дотук - уж всички трябва да са доволни, нали?
Фен съм на поредицата от самия оригинал, излязъл преди близо 20 години. Но честно казано не се вълнувам като я играя точно сега. Дано да е само лош период. Една игра, която за 4 години я разделиха на 3 игри, това е равносметката. Да, Hitman 3 изглежда отвсякъде полирана, всичко е ток и мед. Но все едно играя DLC, даже не експаншън, а някакво шибано DLC с някакви нови мисийки! Голяма работа, че тук там има някои нови графични отражения по локвите. Това е игра, която трябваше да излезе не сега, а през 2016 и щеше да се окаже направо игра топ 10 или топ 20 на десетилетието с цялото общо съдържание.
Отчитам факта, че IOI запазиха някаква относителна независиомост преди 4 години от Square Enix, водеха се някакви дела и схеми тогава и поради тази причина едва ли разполагат със значителен финансов ресурс, с който да работят по мащабни AAA игри. Вероятно след многото охладнели реакции от Киберпънка, сега комюнитито едва ли не се прехласва по Hitman 3 и прасва някакви оценки Девятки, а това са просто нови мисийки. Но разбира се няма лошо, мисиите са си супер окей сами по себе си, със сигурност не бих поставил лоша оценка, но не и да е някакво "Уау, прас! Революция, чисто нов Хитман!" - няма такова чувство.
Остава любопитен въпроса каква ще е новата им Бонд игра. Очевидно след рибуута на Agent 47, IOI са се усетили, че не могат години наред да го карат по един и същ начин.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
25 януари 2021
И аз това чета за Hitman 3 и накрая се отказах да я пробвам. Нещото коеот пък ми направи много негативно впечатление ми беше, че изглежда изключително дървена. Не знам сигурно са си помислили, че няколко години по-късно на феновете ще им се играе нещо еднакво с миналия им хитман с подобрена графика.
LethianDream
Мнения: 2504
Цитиране
26 януари 2021
Играя тези дни чудесната Nowhere Prophet. Предполагам, че на повечето геймъри е минала под радара, но мен си ме радва на макс, въпреки че много рядко играя картови игри като Heartstone.
Водите си шайка през пустошта и си имате два дека - личен дек и дек с поклонниците. Битките са походови, има интересни врагове, играта си заслужава. Препоръчвам
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
26 януари 2021
Veluvian, Hitman и аз го усещам така от известно време насам. Този, дето го разделиха на хиляда парчета - тъкмо започнах да се потапям и играта свърши. След това така и не доиграх останалите епизоди, този модел за подобна игра е напълно безумен за мен. Двойката още лежи на секцията, изиграх една мисия... и някак не я пуснах отново, без никаква причина. Тройката - ще я пробвам, вероятно в конкретния контекст ще ми хареса. Заради това, че не играх много Hitman и Hitman 2. Но прекалено много игри за малко време водят точно да такъв ефект. Дано малко повече почине Hitman и се завърнат IO с нещо по-разчупено и иновативно.

@Lethian - изглежда яко тази игрица, визуалният стил ми допада. И за пръв път чувам за нея сега, естествено.

Panthers
Мнения: 128
Цитиране
29 януари 2021
Препоръчвам The Medium. Особено на феновете на старите Silent Hill и донякъде Resident Evil понеже камерата е фиксирана, като при тях. Атмосфера, свят, пъзели и геймплей механиките на играта са на ниво. Който има game pass на компютъра може да е пробва без да плаща нищо допълнително.
<
1
...
133
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.