Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
146
...
301
>
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
22 май 2021
Charcharo написа
За да имаш истинско creativity и реална свобода в една игра, то трябва да имаш и поне малко правила и ограничения за да има смисъл от тази креативност. Doom Eternal заради това и премазва DOOM 2016.

Това е супер по принцип, в момента играя Sekiro и като фен на соулс игрите оценявам правилата; Секирото конкретно е много силно в това отношение. Там са само skills по определени правила, няма случайни победи или чийзване на нищо почти. Обаче ми е яко, защото ме влече да видя какво следва - какво се крие зад следващия ъгъл, каква гад дебне, какъв завой в историята предстои. В игри като Дуум го няма това - просто повече от същото, следваща стая със същите гадове, но малко по-трудни...И лично на мен ми се губи бързо мотивацията. Малко като Quake 3 Arena с ботове ми е - никога не съм се захласвал по такива игри, макар че адски много хора се кефят.
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
22 май 2021
lyubohar написа
Charcharo написа
За да имаш истинско creativity и реална свобода в една игра, то трябва да имаш и поне малко правила и ограничения за да има смисъл от тази креативност. Doom Eternal заради това и премазва DOOM 2016.

Това е супер по принцип, в момента играя Sekiro и като фен на соулс игрите оценявам правилата; Секирото конкретно е много силно в това отношение. Там са само skills по определени правила, няма случайни победи или чийзване на нищо почти. Обаче ми е яко, защото ме влече да видя какво следва - какво се крие зад следващия ъгъл, каква гад дебне, какъв завой в историята предстои. В игри като Дуум го няма това - просто повече от същото, следваща стая със същите гадове, но малко по-трудни...И лично на мен ми се губи бързо мотивацията. Малко като Quake 3 Arena с ботове ми е - никога не съм се захласвал по такива игри, макар че адски много хора се кефят.
Shame,Любо,shame. Чак сега да играеш Секиро.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
22 май 2021
lyubohar написа
Charcharo написа
За да имаш истинско creativity и реална свобода в една игра, то трябва да имаш и поне малко правила и ограничения за да има смисъл от тази креативност. Doom Eternal заради това и премазва DOOM 2016.

В игри като Дуум го няма това - просто повече от същото, следваща стая със същите гадове, но малко по-трудни...И лично на мен ми се губи бързо мотивацията.

Чакай малко, в това няма логика. Нови противници се представят в Doom Eternal всяко ниво. Чак вече в Taras Nabad (3/4 от играта) си видял всеки един противник поне веднъж. И те не скалират по трудност, не е като Dark Souls или Sekiro.

Реално Mancubus и Arachnotron от първите нива са сред най-опасните противници в играта като цяло. Трудността обаче не идва от индивидуалните демони защото всичките са много ама много лесни 1v1 или дори 2v1 а заради терена, капаните, комбинацията от самите демони, самият дизайн на нивата и други такива. Най-трудните арени в играта не са "Lmao спами Tyrants щото Cyberdemon = big" а са все нещо по-интересно. Примерно, Possessed Arachnotron в мъглата скрит от хора със щитове, това се води уж трудно.

За историята си прав обаче. Но това и FEAR са от малкото игри където не ми дреме хич какво става в историята, признавам.

Mitko6000
Мнения: 1226
Цитиране
23 май 2021
Реших да се върна отново да изиграя първия Watch Dogs. Много хайпвана и оплювана игра, но на мен винаги ми е харесвала (това е единствената част от поредицата която въобще ме заинтригува да я играя, но пък маркетинговата й кампания беше супер мащабна ). Доигра ми се след като намерих един мод, който я прави да изглежда както демотата едно време и наистина разлика има. И за тези като играчкин, които ще ме съдят дали съм си я купил, имам я оригинална в Uplay, понеже едно време безплатна я даваха и отделно си я купих от PSN с DLC-тата. Иска ми се да можех да инсталирам мода на PS4, щото предпочитам да я играя там честно казано, но и на компа си ми върви доволно на макс.

Ето го въпросния мод:

lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
23 май 2021
The_Doctor46 написа
lyubohar написа
Charcharo написа
За да имаш истинско creativity и реална свобода в една игра, то трябва да имаш и поне малко правила и ограничения за да има смисъл от тази креативност. Doom Eternal заради това и премазва DOOM 2016.

Това е супер по принцип, в момента играя Sekiro и като фен на соулс игрите оценявам правилата; Секирото конкретно е много силно в това отношение. Там са само skills по определени правила, няма случайни победи или чийзване на нищо почти. Обаче ми е яко, защото ме влече да видя какво следва - какво се крие зад следващия ъгъл, каква гад дебне, какъв завой в историята предстои. В игри като Дуум го няма това - просто повече от същото, следваща стая със същите гадове, но малко по-трудни...И лично на мен ми се губи бързо мотивацията. Малко като Quake 3 Arena с ботове ми е - никога не съм се захласвал по такива игри, макар че адски много хора се кефят.
Shame,Любо,shame. Чак сега да играеш Секиро.

Имам голям проблем с японската тематика и култура, даже и сега положението е малко "играя и рива"
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
26 май 2021
Някой друг разочарован от Buomutant или съм само аз
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
26 май 2021
nightwarrior написа
Някой друг разочарован от Buomutant или съм само аз
Аз минах само началото и изглеждаше забавно. Гледам само ниски оценки в сайтовете,явно е средна ръка игра.
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
26 май 2021
Играта е красива (по моя стандарт дори доста). Света ми е интересен и идейно ми допада.

Проблемът обаче ми е с изпълнението. Водят я RPG, ама статса ти няма значение. Може би към края на играта, но то ако само за там, файда. Няма смисъл примерно да помпаш strength, за да правиш повече melee щети, щото... разликата е смешна, а огнестрелните оръжия едно че оутскейлват всички за близък бой, не зависят от статс(може би изключение са само критикалите), ами и можеш да кайтваш както си искаш. Един и същи бос пада в пъти по бързо, ако само го стрелям. "Магийте" също на този етап са безполезни. Ако не направят някакъв сериозен ребаланс, 4/6ти(или 3/5ти не си спомням колко бяха класовете и колко мутациите) от класовете са различна степен на безполезност.

Отделно куестовете са си доста простички феч разновидности. А който е решил да поднася историята с narrator, който ползват дори за диалозите(човечетата казват нещо на измислен език и след това чакаш разказвача да ти предаде), за мен си е за бой. Кара ме да губя почти всякакъв интерес към сторито. Това беше направено много по-добре да речем в Бастион. Тук щях да предпочета опцията само с текст, като игрите от едно време.

Жалкото е, защото отдолу има страшен потенциал(поне по мое мнение) играли са си да градят системи, свят, които са похабени. Както TotalBiscuit навремето казваше за Скайрим - усеща се като огромно езеро, което за жалост е плитко като локва.

Ако някой се чуди дали да купува, съвета ми е или наем(EA Play когато излезе там или ЕА Play Pro), или да се чака разпродажба.

Това е на база самият геймплей в идеалната му форма, защото има бъгове, но съм склонен да ги подмина, защото не са game-breaking(засега), а компанията е по-нова доколкото знам, но е хубаво да се има предвид и това.

The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
26 май 2021
Това с narrator-a е абсолютна тъпотия,да. Ако наистина стартовете нямат значение или твърде слабо,всичко отива в киреча.Четох,че с крафтването нещата се оправят,в смисъл,че крафтваните оръжия са добри и правят разлика,а също така имало голямо разнообразие,но игра претендираща да е РПГ,с неработещи стартове е пълна пародия.Наистина жалко,защото нещата,които видях в интро ми харесаха супер много. Имам предвид като идея. Света е супер красив и според мен. Тва нещо има огромен потенциал,но очевидно изпълнението му куца. Аз я взех с EA play pro,та не съм се вътрил много. Ще я изиграя де. Има нещо,което ме привлича все пак,а именно света на играта.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
26 май 2021
Превъртях Death stranding. Графиката е страхотна и играта е много красива ( и ти го напомня с пейзажите си). Звукът е на ниво- както озвучението, така и музикалният фон. Историята е добра, но към края се чувства едно клонене повече към досада и едно удължаване, че да завършиш всички сюжетни нишки и линии. И като заговорихме за сюжет, не можем да не кажем и за персонажите- а те са много добре направени и изградени. Единствената ми критика тук, е че, Сам можеше от време на време да праща някой и друг отговор на имейлите, дет ги получава и така да видим по-добре промяната у него. Геймплейно, играта опитва да разчупва ходенето и доставките с бой по Бт и лагери с човешки противници. (като понякога Бт битките стават досадни, особено ако си изчистил едно гнездо 5 мин по-рано и минаваш отново през същото място) Като цяло ми хареса.
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
26 май 2021
Stranding-a е особен. На мен също ми хареса като цяло, въпреки че Коджима на места беше прекалил с разказа.

@The_Doctor46, не знам, аз и от крафтнатите пак усещам превес на рейндж оръжията. Не съм я превъртял, ще я мина и ще видя, но засега съм разочарован. Идеята ми беше да направя нещо като Данте от Devil May Cry, то си стана 3rd person shooter и от време на време се бутам в противници, та да парирам, понеже стънва. Все си мисля, че това оръжията уменията да се влияят повече от статса не е някакво сложно за фикс, ама де да знам. И аз я играя през Pro-то. Просто... Може би в мен е проблемът, може би очаквах твърде много. Знам ли.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
26 май 2021
nightwarrior написа
Stranding-a е особен. На мен също ми хареса като цяло, въпреки че Коджима на места беше прекалил с разказа.

Точно.
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
26 май 2021
Не е в теб проблема.Тази игрица наистина можеше да е една от добрите през 2021,но явно са объркали всичко,което може да се обърка.Като се почне от историята,през статистиките до геймплея.Примерно тоя клас дето уж е по здрав и държи на бой,можеха да го направят само меле.Така би имало повече разнообразие и смисъл от меле оръжията.Липсата на баланс и според мен не е нещо сложно за пачване,но не знам дали ще оправят каквото и да било.Аз имам още много от Days Gone,така че ще я играя по-обстойно натам.
Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
27 май 2021
След точно 5 седмици платинирах Цушимката. Доволен. Сега се чудя кое от следните да почвам, което имам налично:
The Evil Within 2
Shadow of the Tomb Raider
Hellblade: Senuas Sacrifice
Mass Effect Andromeda
(това го взех защото беше 10 лева по едно време, но май не ми се играе много).

Май Хелблейд ще изиграя, че е доста кратка като гледам, а и съм навътре в играта 2-3 часа, което ще рече, че горе-долу на две-три сесии ще я доиграя.

Mitko6000
Мнения: 1226
Цитиране
27 май 2021
nightwarrior написа
Stranding-a е особен. На мен също ми хареса като цяло, въпреки че Коджима на места беше прекалил с разказа.

На Коджима това му е запазена марка, в абсолютно всичките му игри.

<
1
...
146
...
301
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.