Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
187
...
298
>
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
29 ноември 2021
@LethianDream - към нея може да се върна чак за експанжъна, няма какво вече да правя в нея. Всички експедиции ги минавам сам на голд. Пък сега за едни нови дънджани.. файда няма.
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
29 ноември 2021
Аз се върнах към по-стари заглавия. В момента играя трилогията на Max Payne и F.E.A.R.
LethianDream
Мнения: 2503
Цитиране
29 ноември 2021
Дарк, то с новия ъпдейт New Horizon чета, че има доста промени- нов ендгейм, експедициите са променени. Аз още съм в средата на играта, около 20 левъл и гледам да се кефя на тиер-ите и да ги "пълня", грам не бързам да стигам до ендгейма. То това е якото- да те газят и да умираш като за световно, докато не ти падне добра екипировка, която да нагласиш както ти искаш Май момчетата са прави, че ще стане от мен Дарк Соулс играч в даден момент
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
29 ноември 2021
И аз играх миналата седмица доста Outriders. Понеже с новия ъпдейт са добавили 4 карти за ендгейма и реших да ги пробвам. Иначе на играта съм максимален левъл и съм минал всички карти със злато. Загубих интерес, но с този ъпдейт е започнах пак. Даже ми даде част от outfit, която ми трябваше да завърша един конкретен build. И сега се разцепвам с него.
The_Doctor46
Мнения: 1768
Цитиране
29 ноември 2021
Ростик,към катедралата се ходи и защото без дяконите,не може да влезеш Irithyll.Мисълта ми е,че така или иначе трябва да отидеш там.Един от най-лесните шефове е в катедралата.Соулс заглавията имат супер lore,да,но повечето хора,които познавам,включително и аз,не ги играем заради това.Аз никога не съм се интересувал.Играе се заради самия геймплей,който е страхотен,с тонове възможности и билдове.Концентрирани,хибридни и тн.Едни от малкото игри,в които не изисквам да има прилична история.Също така,знай,че в соулс игрите няма по-добро или по-лошо оръжие.Всичко зависи от геймплей стила ти и дали харесваш по-бързи или по-бавни оръжия.Broadswoard-a ще ти свърши същата работа като Claymore.Е има едно оръжие,което е ОП и всички спийдрънъри го ползват,но е само едно-Sellsword Twinblades.Всички останали си имат силни и слаби страни.Специално Broadsworda-а е едно от най-добрите оръжия за соулс левъл 1 рън.Аз почти само него ползвах.Много е добър.Ползвай това,което ти допада,без да мислиш,че друго е по-добро.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
29 ноември 2021
Абе засега босовете не ме затрудняват. Убивам ги от първия или втория опит. Бронираното куче в замъка (първият истински бос - Vordt) от първия път. Грамадното дърво от втори опит стана. Там изхитрях и с лъка отдалече елиминирах поклонниците да не ми пречат. Crystal Sage не го очаквах и му се натресох неподготвен и ме утрепа, че не знаех как да се паза от магиите му, но от втория опит го приключих. Най-първият бос също от втори опит. И един огромен мини-бос убих - Stray Demon. Това сигурно са и най-лесните босове, де.
Засега най-трудният ми противник са едни огромни раци в блатото на кръстовете. Имат много живот, удрят здраво и най-лошото е, че ако малко се отдалечиш, се заравя и после като се появи пак е на пълен живот.
The_Doctor46
Мнения: 1768
Цитиране
29 ноември 2021
Първия що годе читав шеф е Abyss Watchers.На два шамара живот е,но пък поне е агресивен.Истинската трудност започва като влезеш в Irithyll и най-вече в DLC-тата.Там са най-тегавите противници.Както обикновени,така и босове.Реално можем да говорим баш за трудност,след NG4+.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
29 ноември 2021
LethianDream - е да, няма нужда от бързане, аз сторито го минах на тиер 14 и половина. За еднгейма с дънджаните, освен новите, на старите са махнали времето... което доста нали намаля напрежението.

Panthers - като порасне LethianDream и може да се съберем за някой друг дънджан

п.с - жалко че не добавиха чат система.... един от най големите - на играта

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
29 ноември 2021
Rostik, ковенънтите не са само онлайн. Просто за офлайн се иска часове фармене. Бях гледал някакъв гайд, в който се обясняваше, че на ng+ със айтеми за да буустнеш шанса за дропове и фармене на определени локации отнемало 12 часа. Иначе ковенънтите ти трябват ако гониш ачийвмънти, щото примерно с левелвънето, дава айтеми. Някои пръстени са достъпни само през ковенънтите доколкото помня, а имаш ачийвмент за тях.

Иначе стори има и дори може да се каже, че е сравнително дълбоко. Но то не се разкрива с кътсцени, както е стандартното в гейминга а с доста диалози, описания на айтеми, и като цяло тълкуване на случващото се. Има разбира се изключения - самата игра започва с това да ти каже какво си - Ash, фейлнал да линкне огъня при предишен цикъл, недостоен един вид, но и единствена надежда. Света умира, защото лордовете отказват да се жертват и твоята работа е да ги жертваш

Ама това е повърхностното има още много дълбоко надолу. И докато съм съгласен, че можеш да минеш играта неколкократно, без да обръщаш внимание на сторито, на диалозите, на описанията, ако обърнеш, за мен поне се обогатява преживяването.

Иначе съм го споменавал, Миядзаки много харесва този тип разказ. Бях гледал някакво видео, в което обясняваха как като бил малък не разбирал добре английски, но като разглеждал книги и от рисунки, корици и тн си създавал собствено стори едва ли не. Това го има и в творбите му сега, затова има толкова видеа с анализи, различни интерпретации. Предполагам не е за първи път в гейминга, но поне за мен беше първи път, като попаднах на едва ли не дълбок анализ(едва ли не научно звучащ) за сторито на Bloodborne - The Paleblood Hunt. Мисля че беше към 90 страници анализ. Една малка лудница е lore-а на тия игри.

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
02 декември 2021
Аз яко се зарибих по Ghost of Tsushima за PS5. Далече не е най-технически advanced играта която съм виждал, даже един witcher 3 или horizon имат по-добра графика, но не са толкова въздействащи поне според мен. Нещо има дето много радва окото тази игра, не знам дали е самия арт или цветовете или със светлинните ефекти ама уникална атмосфера. На новата конзола това върви с 60fps при 4к, всичко супер мазно и ясно изжлеждащо на телевизора. Геймплея няма какво да го коментирам, защото си е стандартен за този тип модерни игри с отворен свят - няма забележки, каквото е трябвало да бъде играта е направено просто както си трябва.

Дразня се като съм в някаква гориста местност и видя 5 copy-paste дървета едно до друго, само завъртяни под различен ъгъл по z координатата, ама това е при почти всяка такава игра от 98-ма насам. Друг кусур е че трябваше да има повече gore - леешата се кръв от враговете е ефектна, но при тия удари с катаната не знам как не хвърчат крайници и не се пръска карантия . Анимациите на умирашите гадове не са особено разнообразни. AI-то също не е на особено високо ниво. Като тръгна да го играя стелт, враговете не могат да ме видят клекнал, даже и да съм им пред очите, стрелците им пък непрекъснато правят friendly fire и убиват своите хора. Всичко това на най-високата трудност, която впрочем не е изнервящо трудна. Поне до там където съм стигвал в играта.

Едно 8.5/10 поне аз мога да дам на тази игра. Нямах никакви очаквания от нея, просто вървеше със конзолата е реших да вкарам диска да си тествам сетъпа. Мислих си че е нещо от soul тип игрите, на които не съм фен, а тия японски работи със самураи си мислех че не ме кефят... оказа се че и това не е така

Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
02 декември 2021
Цушимата е чудна игрица. Не усетих как я изиграх, че и с платина (която е суперлесна, впрочем).
Разбирам те за графиката. И един Асасин Одисея има по-добри текстури и осветление, но в Цушимата страхотно са композирали цветовете и арта. Препускаш из гората и изведнъж се озоваваш на една обширна поляна с червени макове, към хоризонта слънцето залязва и озарява небето ...
Яки идеи в битките - биеш се с друг самурай, въртите се в кръг, разменяте удари и по някое време другия просто за секунда си прибира катаната в ножницата и остава с ръка на дръжката за светкавична атака след малко.
Историята - прилична, диалогът - адекватен.
АИ-то наистина е на ниво юбисофтски игри, че и по-зле.
Има яки комбота при боя, които можеше да са с една идея по-разнообразни, но пак е много добре. Не е само помпане на лек удар/силен удар, доджване, ами си има доста удари с комбинации + използване на разните джаджи като димки, бомбички и остриета.
Играй задължително с японско аудио, нищо, че синхронизацията е направена по английското.
Mitko6000
Мнения: 1206
Цитиране
02 декември 2021
Дам Цушимата е супер. По-добър AC от самите игри в поредицата. Не опира толкова до оригиналността на играта и механиките, колкото до начина по който са събрани в цялостният продукт. А за японското аудио, долкото четох има японски lip-synch, но мисля че беше само за PS5 версията на Director's Cut. Ако vanmx играе точно нея, не би трябвало да има проблем със синхронизацията на японски.
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
02 декември 2021
Изкушавам се за експанжъна, ама май ще го взема направо по Коледа като се поосвободи време.
Mitko6000
Мнения: 1206
Цитиране
02 декември 2021
Аз го взех, лятото като излезе, защото много харесах играта. Не е лош, добавя още игра, както и някои допълнителни благинки, но за 40 лв., не знам дали си струва.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
02 декември 2021
Този експанжън само за ПС5 ли беше?
<
1
...
187
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.