Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
227
...
301
>
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
09 януари 2023
Аз няма да те убеждавам като Найт,че грешиш ,макар че грешиш за почти всичко.Имам само един въпрос-защо я мъчиш де?
Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
09 януари 2023
Явно определени неща в тази игра просто не пасват на определени потребители. Горе-долу и аз същите оплаквания имам като на Летиан, така че не бих казал, че са му изсмукани от пръстите доводите - все имам усещането, че има нещо счупено в играта, някак си е неинтуитивна.
Обаче съм се навил да я изиграя, дейба!

Впрочем тези дни поцъках и Kingdoms of Amalur и бих казал, че интрото на играта ми беше много по-интересно от това на Уичера. Само дето там си спомних ужасния графичен ефект, който беше популярен преди 10-тина години - с някакъв отблясък по целия екран, все едно всяка повърхност отразява светлина.

The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
09 януари 2023
Пичове,вие ако скачате директно на тройката,няма да разберете доста неща от играта,а и ако не сте чели книгите.Най-вече книгите.Едва ли ви е ясно що е то Wild Hunt и има ли почва у нас. За другите работи е ок.Аз лично Skyrim, така и не я харесах.Просто имаше нещо,което ме отблъсква и не съм я мъчил.Доводите,които Летиан е посочил,за мен хич не са релевантни,но всеки да си играе каквото му допада.Не разбирам защо ще я мъчиш и ти.
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
09 януари 2023
Точно интрото на Уичъра 3 е мега яко и едно от малкото интрота изобщо, които никога не скипвам (заедно с интрото на ВЕЛИКАТА Darkest Dungeon, разбира се, което е още по-яко!!) Не съм чел книгите, не съм играл преди тройката, проблемът не е толкова в незнанието ми на детайли, то си те питат в града (там поне стигнах) - еба ли Кира Мец, слага ли го на Трис, разпра ли гъза на Йенифър, кой уби, коя насили и т.н., явно лекия преразказ на двойката
Найт говори за отворения свят, там нямам проблеми, имам проблеми,като почна дадена мисия от главните, че е линайна на майка, нито сейф има, нито медитация, храната ти приключва и те приключват. С това имам проблем.
Не съм събирал тревички да правя поушънки, не е моето, а явно без тях няма да мога да мина тая мисия. А нямам нерви да се занимавам да се връщам назад, да минавам странични куестове и да излизам като бабаит пред боса и той да се крие като мишка по ъглите.
Но колкото и да плюх по играта, щом от време на време я мъча, значи има някои неща, които ми харесват, а новата версия за ПС5 размазва графично
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
09 януари 2023
Не бе, ясно, аз пак казвам, няма лошо да не те кефи играта. Не си събирал ингридиенти(на ниски трудности дето парите са в излишек може и да пазариш, вместо да събираш) ясно. Няма и да те карам, мисълта ми беше, че го изкарваш по-сложно. Реално на тази мисия точно не е да съм се бил нагрухал, бях си на нивото. Дa, имах swallow, което явно нямаш, но пак казвам, стратегията - пускаш щит, атакуваш докато има щит, доджваш докато пак можеш да го пуснеш, няма как да не работи. Мисля че играта позволява и да сейваш, може би не като е почнала битката, ама аз почти не се сещам за игра дето можеш да сейваш насред битката.

Пак казвам, не се опитвам да те убеждавам да я играеш и т.н., просто мисля, че подхождаш на нож за всичко, понеже по подразбиране не я харесваш. Все едно да пуснеш Remember Ме(доколкото си спомням там отключваше умения/комбота), да не вдигнеш нито един скил докрая и като боса те чупи да кажеш - бахти тъпата игра, ето бият ме. Ако не ти допада, здраве да е, все едно няма какво друго да се играе . Просто не съм съгласен, че е нужна такава инвестиция на време и т.н., че да си адекватен. На последната трудност вече не е лошо да знаеш срещу какво се изправяш, да имаш правилното масло за меча, подходящ поушън, да видиш към кой знак е слабо(все информация която е достъпна с 3 клика), но на нормал и т.н. буквално не мисля че има нужда от каквото и да е. Смисъл пак можеш, ще ти е по-лесно, ама не е задължително.

lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
09 януари 2023
И Witcher-а и Disco Elysium са велики по свой начин Не знам защо не може едно нещо да не ти харесва само за себе си, без да трябва да правиш паралел с друго (несрявняемо в случая)

И преди съм казвал, че и мен ме хвана трудо играта, но аз съм тъп и упорит Освен това 3 беше първата ми игра и след това изиграх останалите, което не мисля, че ми навреди. Даже напротив - иначе нямаше да изиграя никоя от трите.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
09 януари 2023
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
09 януари 2023
Аз по подразбиране цикля всяка игра на максималната възможна трудност.Сега във Вещера правя само химия билд,без нищо друго.Убих archgriffin ,който беше толкова по-висок левъл от мен,че над главата му имаше две въпросчета,без да ползвам меч или знак.Dancing star спам и умря за секунди.При този билд,меч не ползвам.Мисълтта ми ,е че ако се билдваш правилно,даже и на най-висока трудност е "разходка в парка",какво остава за по-ниските.Там няма нужда даже да крафтваш сигурно.
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
10 януари 2023
Не знам, както Ростик каза играта е "неинтуитивна" за мен, може би аз съм се разглезил покрай любими ААА заглавия като Horizon-a. Аз затова и ненавиждам всички Соулс лайна- излишна трудност, нула история, един голям мечи гъз накрая или гъза на Маления, няма значение.
Все едно, продължавам си плътно и с кеф Диско Елизиум-а, там кефът е на максимално ниво, дори брутално да се посереш с някоя мисъл и да загинеш в канавката. Това сравнение ме кефи между несравними неща, Любо, как едното ти носи радост и кеф дори да умреш и да си играл зле, а другото брутално те напряга Уичъра го оставям на нърдчетата да го цъкат.
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
11 януари 2023
Ако не я триеше и почваше всеки път отначало, досега щеше да си я минал
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
11 януари 2023
Вероятно да, но ме напрягат неща в него Не го трия, просто си седи на харда, връщам се към него след известно време и го започвам наново (щото сейфа, който имам ме напряга и го трия) и така
Като стана на 66 години, ще я мина и ще вдигна победно юмрук със старческа ръка
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
11 януари 2023
LethianDream написа
То проблема не е в трудността, проблемът е, че е точно мега нърдовска игра със скапани механики, трябва да седна да чета три часа, за да хвана всичките тънкости, няма как това да се случи, така че напълно подкрепям хората, които не я харесват. Абсолютно измислен опън уърлд, в който имаш линейни мисии като през 1997 година.

То това не важи ли за всички RPG игри ? Аз затова не харесвам този жанр, въпреки че като идея ме кефи - поглъшащ свят, в който можеш да си всеки и да правиш каквото си искаш. Още чакам да излезе някаква такава игра която не е еднообразно фармене и събиране на ресурси за да се увеличават някакви статистики. И всичко оплетено с някакви сложни схеми, дето трябва да чета три дена и още толкова да разучавам как се играе. Аз за това време мога да науча някакви знания или умения които са релеванти в реалния живот, видео игрите не са за това според мен - би трявало да за за разпускане.

The Witcher 3 май се води някаква революция в този жанр. Като съм я пробвал няколко пъти обаче, все още усещам типичното усещане на стандартно "нърдовско" rpg от 90-те. Отделно не се кефя на магии. Хвърляне на огнени топки от шепите, пускане на светкавици и т.н, много ми е несериозно и детско това и никога не ме кефело. Трябва да има някаква техника, нека да е фантастична колкото си иска, ама няма как така нещо да идва от нищото просто ей така защото било готино. Ей тези мисли ми се въртят като играя фентъзи игра и това ми пречи да се вживея, от тъм пък това ме кара да drop-вам играта мигновенно.

Най близкото нещо до перфектната такава игра за мен е Skyrim, пак еднообразие и ретроградна дървения до шия, ама като свят ми е доста по-интересна, а и мога да играя без разни измислени магии. Oblivion също бая часове и бях нявъртял и на PC и на PS3, ама и в двата случая имаше някакви счупени куестове които ме отказаха. Възлагам големи надежди на следващия The Elder Scrolls да е хубавото RPG което чакам

LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
11 януари 2023
Напълно те подкрепям, vanmx. Единствената надежда за RPG, което да ме грабне и смаже скоро, виждам в Starfield, нея я чакам с нетърпение, гледал съм клипове как я правят и само началните екрани при избор на героя ще ми отнемат поне два-три часа Иначе Скайрим е същата умряла нива като Уичъра, даже Уичърчето има доста по-яки мисии според мен.
Но ние с теб сме по-скоро изключението, повечето хора явно и откровено харесват такива игри явно заради олдскуул усещането. Мен ме напрягат нечестни механики, като ми се казва как да играя, кога да сейфам, кога да медитирам. Сигурно за някой дай-хард фен това са смешни неща, но за новобранец в тази сфера си е доста по-трудно да влезе в играта. Да не говоря, че фентъзито е най-умрялия жанр евър и няма как история във фентъзи вселена да ме грабне с много малки изключения (като GoT, който е ужасна, нетърпима боза като книга (шибаняка Мартин!), но е невероятно силен сериал- велики изпълнения на почти всички актьори- Лена Хийди (!!!!) най-вече).
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
11 януари 2023
Ей такива твърдения съм срещал на много места,не само относно гейминга и са ми много нелепи."Аз за това време може да науча нещо,което да ми е от полза в живота". Учи де,кой те спира.Освен ако не си професионален геймър,това е хоби и като всяко такова се практикува в свободното ти време,когато си прецениш,че искаш да играеш,демек да отделиш време.Сигурно ,когато играеш игри,които са разпускащи,не отделяш време през,което може да научиш нещо полезно в живота.Разбирам,че хората харесват различни жанрове/игри,но никога не съм разбирал точно този тип изказвания.Ако искаш да учиш неща,които са полезни в живота,учиш,не играеш игри и обратното,играеш,защото си прецениш,че може да отделиш време за това,и най-вече го искаш.Така виждам аз нещата.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
11 януари 2023
Отплесваме се от темата, ама ще дам конкретен пример със себе си, защото явно не съм бил ясен.

По принцип доста неща бих искал да науча - примерно да дрънча нова мелодийка на китарата или пък да довърша някои от Unreal Engine туториълите които ги влача от маса време. Дузина такива примери мога да изредя.

Обаче съм мързелив, особено напоследък, искам да ми е лежерно и да не се затормозявам. Зотова предпочитам да си цъкам игрички или както в случая да пища шитави постове в някакви ъндарграунд форуми . Играенето на игри за мен трябва да е нещо лежерно и да е "бягство" от затормозявашите неща в живота. Затова при игрите които играя най-сложното нещо е да разучиш кой бутон какво прави. Ако някоя игра ми носи същия тип затормозяване като дейдонстите които дадох за пример, просто не виждам логиката да се занимавам. Мога вместо това да се "тормозя" с нещата които написах горе, те са даже по-малко затормозяващи от някое хардкор RPG, а пък дават доста повече от единия повод да се изфукаш че си бил някоя игра на висока трудност

И не разбирам хората които са мързеливи колкото мене или повече - такива дето ги мързи да си оправят леглото или да поемат каквото и да е минимално усилие да си подобрят живота, но в същото време полагат мега усилията да станат добри ня някоя компютърна игра. Такива хора познавам много. На някои даже съм им споделял тези мисли и те ми се обиждат.

Въпросът е не в отделеното време, ами в отделените усилия. Като ще се забавлявам, усилията за мен са на заден план. А пък игрите нали са средство за забавление... от там ми идва недоумението.

<
1
...
227
...
301
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.