Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
273
...
318
>
nightwarrior
Мнения: 4002
Цитиране
08 декември 2023
Mitko6000 написа
Spider-Man 2 заслужаваше поне една награда, според мен. За игра на годината, не бих казал (макар и за мен лично да е). Струва ми се че тренда при игровите награди става като при филмовите. Нещо супергеройско ако е, няма да вземе награда, дори и да има повод и номинация.

Не мисля че това е проблема, просто играта реално нямаше категория, в която да бие. Може би в някоя графична, ама пак игрите около нея я минават. Не съжалявам, че я изиграх, но го нямаше "Еха" ефекта на първата. Сторито имаше много потенциал, но го развиха много слабо. Вместо да си вземат поука и да махнат досадни скучните мисии с MJ, те ги увеличиха и я направиха далечна роднина на Рамбо. Аз със паяка ъпдейтнат на макс бия венъмите като не знам какво, тя с 2-макс 3 изстрела ги сваля.

Според мен заслужено си тръгнаха само с номинации.

А друга причини на е, че реално за разлика от Оскарите, тук играе и вота на обикновените играчи. Аз гласувах преди няколко седмици.

hyper
Мнения: 653
Цитиране
08 декември 2023
bonchef написа
Аз сериозно обмислям дали да не се сдобия с единицата за да проследя историята отначало.

Моля те и ти, и Mitko6000 да го направите. А преди това да пробвате в РДР2 да "кривнете" от главния път по време на мисия, you know, да се възползвате от целия тоя отворен свят, дето R* толкова се бият в гърдите с него. Да видите как играта ви посочва среден пръст и ви казва "не ми танцуваш по свирката" и не обезмисля въпросния свят.
Което
иронично
и за щастие
го няма в 1. Когато Р* още правеха добри игри. Които нямаха скучно преминаване на света за "реализъм". Когато героят ти не се движеше като чувал с картофи. Когато играта не ти отнемаше контрол, за да ходиш като охлюв из кампа ти за - познахте - "рЕаЛиЗъМ". Когато не копираха 1:1 момент с песен от предната си игра. Когато не трябваше да менажираш оръжия по коня, които се reset-ваха и ти иде да хвърлиш контролера в стената. И още куп проблеми.
Затова и не вярвам за GTA 6 - да, ще има flashy трейлъри. Но докато не я хвана и не мина няколко мисии и не се разходя аз самия в града, няма да се доверя, че отново могат да правят фън игри.

lyubohar
Мнения: 3182
Цитиране
08 декември 2023
Глупости, половината от сигурно 150-те часа съм играл извън основната мисия и съм ходил където ми душата желае. Ся по средата на започната мисия не можеш да я зарежеш, да, това не е Зелда За мен по-новите игри на Rockstar са по-добри от онези "когато още правеха добри игри". Така че всеки с очакванията и оценките си
The_Doctor46
Мнения: 1884
Цитиране
08 декември 2023
LethianDream написа
Exodus - много як вайб ала Мас Ефект и Ретърнал, задължително се играе това, изглежда ми като по-добрия Старфилд.
Разработчиците на тази игра са бивши кадри на BioWare(създателите на Mass Effect),та за това Аз също чакам играта на Аркейн,щото са ми любимци.Имаше и някаква ,която мяза на соулс-подобна.
hyper
Мнения: 653
Цитиране
08 декември 2023
lyubohar написа
Глупости, половината от сигурно 150-те часа съм играл извън основната мисия и съм ходил където ми душата желае. Ся по средата на започната мисия не можеш да я зарежеш, да, това не е Зелда За мен по-новите игри на Rockstar са по-добри от онези "когато още правеха добри игри". Така че всеки с очакванията и оценките си

Не си разбрал, така че не са глупости. Буквално ако СИ В МИСИЯ и не ходиш по маркерчетата/очевидния път, играта те праща във fail state и рестартираш чекпойнт. И аз съм го изпитвал, и хората са го видели:

https://youtu.be/MvJPKOLDSos?t=492

lyubohar
Мнения: 3182
Цитиране
08 декември 2023
Аз разбрах, а ти не четеш - казах същото Ако си в мисия не можеш да я прекъснеш, да. И какво от това? Не е Зелда това. Казвам, че това не означава, че светът не е отворен, това имах предвид под "глупости". Все едно ако си реален "тюлен" примерно и ще тръгнеш по средата на мисия в Афганистан да ходиш до съседния град за хашиш или да спасиш някоя булка? Това прави ли светът по-малко отворен?
logout
Мнения: 355
Цитиране
09 декември 2023
И аз загледах Exodus и се надявам да излезе нещо качествено, даже съм се записал получавам новини и ако има ранен достъп да се включа или ако търсят тестери да се пробвам да се класирам. Явно започва да става стандарт да се ползва някой известен актьор за сетинга, като тези са уцелили 10-ката, според мен, с Матю Макконъхи (не че с снима в много фантастики, но в Интерстелар му се получи).
Hello Games се надявам да са си взели бележка с No Man's Sky и ще ми е интерсно какво ще излезе от The Last Campfire.
Другите, които ще ми е интересно какво ще излезе, са - Last Sentinel, Exoborne, Rise of the Ronin и OD (Коджима твърди, че e нещо което винаги е искал да направи, то и за Death Stranding казваше същото, и играта била за "for all players and screamers", явно ще клони към хорър или нещо психо)
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
Mitko6000
Мнения: 1237
Цитиране
09 декември 2023
hyper написа
Моля те и ти, и Mitko6000 да го направите.

За кое говориш по-точно, че се обърках? Ако е за RDR1, нея съм я превъртал, както и Undead Nightmare. Много добре знам как е играта.

Не знам кое точно обезмисля света в RDR2. На Chapter 2 съм и сигурно вече съм навъртял едни 20 часа, които само съм обикалял и главни мисии почти не съм минавал. Тъй че, явно отвореният свят си върши работата добре. Главните мисии са ограничени. В игра, чиято история е в центъра, какво от това? Има си достатъчно време и място да правиш каквото си поискаш. Ако не искаш история, недей я играй. Както вика Любо, не всички игри трябва да са Zelda или някакво RPG, където само ти дават задачата и ти да намираш как да я изпълниш. В това няма нищо лошо.

Всеки с предпочитанията си де.

nightwarrior
Мнения: 4002
Цитиране
10 декември 2023
Не знам какво толкова се превземат някои ревюиращи. Far Cry 7 си е съвсем прилична игра. Графиката е страхотна, Pandora изглежда супер. Stealth-a e малко недоизмислен, ама битките са забавни. Сторито е ок, макар да има някои малоумно държащи се персонажи. Не съм сигурен за всички войс актьори, че са адекватни, но не пречат. Единствения мъжки глас подозрително ми звучи като онзи дето озвучава Майлс Моралес в игрите, ама не е той, погледнах.

Знам, че Нави са доста високи, кефи ме как са го пресъздали. Едно много странно усещане е като отидеш при човешка постройка. Аз съм около 2 метра, при някое от редките посещения до детска градина(да взема племенницата) така се усещам между детските столчета и масички.

Както казах, ще си я изиграя с кеф, ама шанса ѝ да ми влезе в топ игрите е около нулата.

Освен това цъкам и Dragon's Dogma - нагрухах с модове(предимно графични) и за първи път играя с лък(минавал съм я с магьосник и с размахване на меч). Хайпнах се от релийз датата на 2ката и викам дай един път "за последно".

Mitko6000
Мнения: 1237
Цитиране
10 декември 2023
Аз също съм доволен и приятно изненадан от Аватара. Пуснах си Уби плюс за да го пробвам и съм очарован, понеже съм и голям фен на филмите. Far Cry 7 може да е, ама е по-добре от 6. Даже е повече като продължение на Primal, бих казал. Това е супер, защото много се кефя на Primal. Пандора си е просто невероятна. Чувството да скочиш от висока планина и да се приземиш на Икрана който те понася във въздуха си е точно каквото исках, още в първата игра, но там не го получих.

Хареса ми до такава степен, че искам да си се излегна да цъкам на 4K телевизора, а и скоро взех заплата, затова си поръчах PS5 версията и ще продължа играта там. За разлика от повечето, може би бих я добавил в топ игрите ми за тази година. Със сигурност измества позициите на Миража и Hogwarts Legacy.

Найт, като заговори за малките детайли и Нави в човешки постройки, готин детайл който забелязах, е че докато героя ти е клекнал в някое ниско място, ако се опиташ да се изправиш, го чуваш как си удря главата в тавана.

Помня като гледах първия филм на кино през далечната 2009, когато още бях на 12 (времето минава!). След това, изтеглих от Замунда първата игра и бях леко разочарован. Планетата беше добре пресъздадена за времето си, но геймплея си ми омръзна доста бързо. Тук за момента, просто си ми е кеф да обикалям извън мисиите. До такава степен са се справили добре, което е рядкост за Ubisoft, тези дни.

hyper
Мнения: 653
Цитиране
11 декември 2023
lyubohar написа
Аз разбрах, а ти не четеш - казах същото Ако си в мисия не можеш да я прекъснеш, да. И какво от това? Не е Зелда това. Казвам, че това не означава, че светът не е отворен, това имах предвид под "глупости". Все едно ако си реален "тюлен" примерно и ще тръгнеш по средата на мисия в Афганистан да ходиш до съседния град за хашиш или да спасиш някоя булка? Това прави ли светът по-малко отворен?

Как какво от това? Става игра за бебета. Пример - виждам 4 опции в права линия между мен и таргета, с който ще се стреляме. Искам да съм креативен, искам да е моята история, искам да има смисъл от всичките детайли и пътища, с които Р* се бият в гърдите - пробвам и получавам кур в гъза, защото не следвам сценария.
Проблемът е, че

ПРЕДИ НЕ БЕШЕ ТАКА

И под "преди" имам предвид предните им игри. Те зелди ли бяха? За някои хора сигурно е ок просто да карат по права линия и никога да не са изобретателни само и само да кажат "минах играта Х", ок няма лошо, но аз обичам да се вкарвам във филма и да не предприемам най-очевидните действия, да тествам лимита на играта, ако щеш. РДР2 е играта с най-малък (почти нулев) такъв лимит. И се чувствам нарочно подведен да ми издоят парички като продуктът им е рекламиран като едно, а се оказва друго. Та ето "какво от това", просто ако Р* ще ми правят линейни игри в лъжлива опаковка на отворен свят, ще ида да цъкам нещата на Naughty Dog. Поне са по-добри са в set piece-овете, като ще е права линия.

lyubohar
Мнения: 3182
Цитиране
12 декември 2023
Може и така да е, макар че помня и GTA 1 навремето и нямам спомен да е имало чак такава свобода. Но дори и така да е, чак пък да се чувстваш предаден от някаква компания, при положение че има стотици игри, които отговарят на тези условия - не знам, не го разбирам това. А и не мисля, че някой е обещавал подобна свобода за RDR2, по-скоро си бил подведен от собствените си свръх-високи очаквания, които са странни честно казано, при положение че почти всяка гейминг компания в историята с напредването на времето се движи в посока "повече публика, по-малка сложност" (и под "сложност" тук имам предвид всичко това, което споменаваш).
bonchef
Мнения: 66
Цитиране
12 декември 2023
Интересен поглед на hyper. Някъде из нета бях гледал клипове на RDR2 при които се прави опит точно за такива нестандартни подходи в различните ситуации. Играещия казваше , че е прекарал над 600 часа в RDR2. Аз си признавам , че нямам чак такова въображение. Ся, то и да има такива нестандартни подходи пак някой от програмистите трябва да вкара такъв код в играта или най общо казано, пак някой друг човек трябва да предвиди възможни нестандартни решения на играчите. Трудно е да бъдат намерени всички възможни нестандартни решения и да удовлетворяват разбиранията на всички играчи. Т.е. и в нестандартното пак се влиза в предварително решение от друг човек. Имат изкуствен интелект игрите, но не мисля, че се простира чак толкова надалеч. Но нестандартното мислене показва най малко богато въображение, което си заслужава адмирации.
The_Doctor46
Мнения: 1884
Цитиране
12 декември 2023
Никой нищо не казва за Аватара,а Летиан се крие с класацията.
Rostik79
Мнения: 2300
Цитиране
12 декември 2023
На Аватарчето с брат ми малко поцъкахме интрото (първия 1 час) на ПС5 и са ми много малко впечатленията, но изглежда обещаващо приключение - точно, каквото ми се играе. Изглежда много красива, джунглата е пълна с детайли - всякакви растенийца и животинки. Много интересен аспект е, че ти си 3-метрово извънземно и хората са като джуджета пред теб. Усещането е странно, защото почти май няма игра такава и не сме свикнали. Обикновено е обратното.
Ще си я оставя за зимната ваканция, че две седмици няма да сме на работа и през това време планирам само да ям, да пия и да геймя
Междувременно имам да приключа Мъртъв космос, за който почти само хубави неща мога да кажа и ще видя това ДЛЦ за Кратос, което днес излиза. Не съм фен на rogue-механиките. Доскучава ми да повтарям отново и отново едни и същи нива без никакъв прогрес на история (ако изобщо има история).
<
1
...
273
...
318
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.