Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
285
...
345
>
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
01 февруари 2024
Рос, чиста работа си е това, стелт хорърче за релакс
Аз се чудя дали да дам 20 лв за PS5 ъпгрейда на TLOU2, ще помисля нататък..

Елдън Ринг-а и подобните му са само за някакви тотални не знам и аз как да ги нарека- не точно нърдове, ама нещо подобно, някаква извратена порода от мазохисти, които се кефят да ги трепят и да седят на един бос с часове и дни..


bonchef
Мнения: 79
Цитиране
01 февруари 2024
Като играех "Бога на войната" така се усещах на последните босове , валкирии и берсерк-ци. Хеле от Сигрюн направо получих сюргюн от зор. Мне не можах ги мина. Нямам вече нерви за това нещо. Но гледах из нета един руснак показва как ги съсипва тези последните за по 2 минути. Не знам обаче колко време му е отнело да шлайфа до перфектност тайминги и проучване на доспехи и айтъми към тях за да работят в усилване на комбо-та и видовете атаки към оръжията. Аз се опитах обаче освен еднократни проблясъци до друго не можах да стигна. Като ви слушам тук за тези соулс игри или както там им е името, май работата е още по зле, така че без мен. "Разказите за чумата" се оказаха прекрасни игри, някак съм ги пропуснал преди това. Взех този "Дух на Тсушима", че то големи хвалби, дано само не се окаже , като "Dead stranding" Преди бях гледал "The order" , но така и не играх , сега съм я приготвил, но гледам тук нещо мненията разнопосочни.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
01 февруари 2024
Rostik, то 60то ниво, ама зависи и какво си вдигал. Освен това столицата е... Хайде ендгейм зона не баш, ама началото на ендгейма. Ако имаш умения няма кой да те спре, ама ако нямаш опит тоя конник е тегав. На него идеята не е да го биеш до откат, а да е гейткийпър. Един вид да ти каже "рано ти е още за тук", щото ако с него не се справиш, вътре съвсем няма да ти е забавно.

90% съм сигурен, че има доста зони, които не си експлорнал(или поне не напълно) зарежи го този, вдигни малко нива, евентуално кръв и пак го пробвай.

Отделно ако ъпгрейдваш обикновено оръжие, 8 не е даже на половината, до 25то ниво се ъпгрейдват. Ако е от тези със sobler stone(но се съмнявам, щото за тях май нямаше камъни за толкова висок ъпгрейд в предните зони, но може да бъркам), там си по-близо до максимум. Имай предвид, че колкото повече вдигаш ниво на оръжие, толкова по-голям бонус получаваш от основния стат на оръжието(примерно ако е Strength, от един момент нататък има смисъл да почнеш да влагаш и там нива).

Но да, просто си отишъл при конника твърде рано.

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
01 февруари 2024
nightwarrior написа
Един вид да ти каже "рано ти е още за тук", щото ако с него не се справиш, вътре съвсем няма да ти е забавно.

И аз си помислих същото. Видях, че има един телепорт, през който директно в столицата отиваш, но реших, че даже и да отида, там ще ме съсипят. Някак си липсата на добре представена история ми убива също кефа. Всеки един диалог (по-скоро монолог) на някое НПЦ е някакъв безсмислен брътвеж от метафори. И така единствената мотивация ти остава спортна злоба и евентуално любопитство да видиш какво те очаква като левъл-дизайн и врагове.

В TLOU2 играя с Ели и отвътре изпитвам злоба и желание да намеря Аби и да отмъстя. В GoW:Ragnarok искам да разбуля мистерията около ТИР и да намеря начин да спра Один и Рагнарок. Има емоция. В Елдена няма емоция, освен механичния цикъл "проба-грешка" до откат, докато успееш да елиминираш поредния бос.

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
01 февруари 2024
Тук основната идея е да направиш света отново цял(щото сега е счупен заради събитията споменати в началото). Начина за това е да станеш следващият Elden Lord. В началото ти казва кои са другите претенденти и те пуска в света. Да, историята не ти я поднасят филмово(като в споменатите от теб), но за мен и това е една от причините историите във френските игри да са ми толкова интересни. За разлика от повечето игри, в които си малко или повече просто зрител на сторито, тук трябва да се ровиш, интерпретираш, дискутираш с други. Може и да съм странен, но намирам този подход на разказ, чрез игра за нещо изключително, поне що се отнася до сегашната ера на филмови сторита.

Още повече че тук подхода е развит допълнително от участието на Мартин. Мартин изтъкава един любопитен фентъзи свят. Миядзаки го бута с години напред, чупи го и те пуска вътре, за да му разгадаеш нишките.

Не знам на кои нпс-та си попадал, но по основните куестлинии доста директно ти казват какво и що.

Това разбира се не го казвам с цел да ти кажа "нищо не разбираш, Миядзаки е най-добрия, Елден Ринг има най-доброто стори". Затова са различните игри, затова и ние сме различни. Харесах сторито в GoW, също и това е ER. При второто мотивацията ми беше да видя нови места, да видя какво ще мога да разкрия сам, какво чрез дискусии с познати и приятели.

Колкото до мотивацията при филмовите сторита, то и там е нож с две остриета. И аз с Ели исках отмъщение, но като ме принуждаваха да играя с Аби, ми беше досадно. Не изпитвах никаква привързаност към героя, не само това, ами още ме държеше това, че искам да я убия, асоциирайки се с Ели. И това че опитват да я направят по-симпатична с евтини трикове - Аби си играе с куче, Ели го убива(не че има избор), и т.н. и т.н.

Но да, разбирам те какво имаш предвид и защо този начин на сторителинг не те дърпа така напред. Аз приемам, че вероятно съм странен в този ми интерес към поднасяне на история по този начин, щото знам че и доста от соулс феновете повече се увличат заради чистата механика.

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
01 февруари 2024
60 левъл е твърде малко.Това се изисква за Caelid примерно.За столицата ти трябва най-малко 90.Ако си ветеран,може и първи .Света на играта е огромен и както каза Найт,едва ли си разкрил много.Има сума подземни зони и тн.Столицата хич не е енд гейм зона.Нещо като среда е.Имай предвид,че за последния бос,трябва да си към 150-160 левъл.Аз се набих там на първо изиграване, на около 140 и беше супер "забавно".А и ти не си ли викаше духчета? Съмънвай здраво ако не искаш да гит гудваш. То преди столицата,само Радан е някакво предизвикателство,другите шефчета са слабички.След столицата вече започват яките батки
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
01 февруари 2024
След вчерашния Days of Play, си изтеглих безплатната Silent Hill: The Short Message на PS5. Много е добра!

Иначе, наскоро почнах да играя Blade of Darkness. Толкова много спомени ме връхлетяха от тази игра.

logout
Мнения: 369
Цитиране
01 февруари 2024
Аз след вчерашния Days of Play се чудя на 22.03 коя да започна Dragons Dogma 2 или Rise of the Ronin, да не говорим, че и месец по-късно е Stellar Blade Deep Dive, която ми хареса на представянето. Добре, че поне Death Stranding 2 е за следващата година.
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
01 февруари 2024
Аз на Догмата се мятам на секундата, като излезе през март Никакви Ронини и глупости
Отделно излиза римейка на първите Тумб Рейдъри и Банишърите след две седмици, така че февруари и март ще са ми натоварени
Edit: Alone in The Dark забравих!
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
01 февруари 2024
То на Томб Рейдърите ако бяха римейци (както римейците на Резидент Ивъл 2-3-4), щях да ги заиграя със сигурност, но са само ремастъри.
Аз февруари чакам Pacific Drive. Да видим дали ще се окаже нещо интересно. Гледах малко стриймм на бета-версия - изглежда с доста дълбок геймплей с тонове настройки и кустомизации.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
01 февруари 2024
Ще кажеш за Пасифика, тъй като е каране на кола, а това грам не ме влече с много, много малки изключения..
Но ще ми е интересно дали са направили добра история и т.н.

Банишърите засега отказвам да гледам видеа и да се спойлвам и само се моля да не идат в стилистиката на модерните соулс лайк игри
Нея може би чакам с най-голямо нетърпение тази пролет.

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
01 февруари 2024
LethianDream написа
Банишърите засега отказвам да гледам видеа и да се спойлвам и само се моля да не идат в стилистиката на модерните соулс лайк игри
Нея може би чакам с най-голямо нетърпение тази пролет.
Не се плаши,не е нищо соулско от това,което видях по видеата.Аз се надявах Stellar Blade да излезе в някакъв момент и за PC,но вчеря я обявиха за PS5 ексклузив.През 2019 ,когато я обявиха,казаха,че ще е за PS,PC и XBOX,но явно Сони са платили повече Трябва да си взема конзола,но не са много игрите,които искам да играя,а ги няма за PC,та инвестицията не е много оправдана за сега.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
dzhiny
Мнения: 263
Цитиране
01 февруари 2024
Набарах едно много приятно 'бижу' на Annapurna - The Pathless.

Доста красива, хубава историйка, чил игричка, която след Кена-та задоволява сантимента. Не е дълга, има хубави пъзели и атмосфера.

С нетърпения очквам и Hellblade 2:


"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
dzhiny
Мнения: 263
Цитиране
01 февруари 2024
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
hyper
Мнения: 657
Цитиране
03 февруари 2024
Elden Ring е игра за доказване на количеството sigma male-ness у хората. Ако можеш като звяр да минеш нещо с почти никакви история и мазхостична бариера - честито, твоя ballsack вдига ниво и големина.
<
1
...
285
...
345
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.