Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
331
...
339
>
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
03 септември 2024
Докторе, със сигурност съм убеден, че диалозите в Starfield са написани от изкуствен интелект, това е най-стерилната игра евър. Което не ми пречи да я харесвам много, поне някои определени неща от нея- странични мисии основно. Даже сега се замислих, че ако я пуснат на пре-ордър в магазина на Сони, на секундата я взимам, нищо че съм я играл на Бокса
И в Юби игрите е така- хубави геймплей моменти, скилове, умения, комбинирани с плашещо фригидна и стерилна история. То някой третокласник ще напише по-хубав сценарий с по-готини герои. А и тепърва ни чака още по-лошото- всичкия уок да ни го изсипят- черни самураи и прочие
The_Doctor46
Мнения: 2023
Цитиране
03 септември 2024
Юби правят невероятни светове като атмосфера,но това им е кажи речи единствения плюс.Страничните мисии са ужасяващо досадни,сложени само за пълнеж.Нищо общо с CDRed да речем.Много често прецакват и геймплея,а като добавим и вече споменатите кофти истории.Star War-a е супер грозна като графика,чак се зачудих,че е на Юби.Те в това отношение обикновено не са зле.Изглежда като поне 5 годишна игра.Лицеви анимации?Ще е то и има ли почва у нас? Принца беше много добра игра,една от най-добрите тази година,значи можело,когато имат желание.За Starfield съм абсолютно съгласен.AI даже ще вкара повече емоция.
Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
03 септември 2024
The_Doctor46 написа
... Принца беше много добра игра,една от най-добрите тази година,значи можело,когато имат желание...

ЮБИ е някаква шапка над множество студия. Предполагам мениджърите баш от Юби дават насоки и одобряват, но игрите се правят от различни студия. СтарУорса е от шведското студио, което прави Дивизиите и Аватар играта, последният Принц пък е на Юбисофт Монпелие, които са правили Рейман игрите и явно имат стабилен опит в това и затова им се е получило. Асасините пък ги правят съвсем други студия, включително и българско подразделение, което даже има сериозен принос в Одисеята и мисля и във Валхалата също.

Mitko6000
Мнения: 1272
Цитиране
03 септември 2024
Едно нещо не съм разбирал никога. Защо изведнъж една игра, която е около 20 часа, е третирана като лоша, само заради дължината? Защо трябва всяко голямо AAA заглавие да е 100+ часа с тонове странични мисии и неща за правене за да се счита като добра игра?

И да е 20 часа, ако една игра ми харесва, няма да ми пука от дължината. Ще си я изиграя отново с кеф, няколко пъти даже. Точен пример е Assassin's Creed 2, когато излезе за PC. 25 часа игра, но завладяваща история и силен геймплей. Поне 6 пъти съм я превъртал, минимум.

Знам, че модата е вече игрите да са масивни, но за тези които не са, защо задължително трябва да има пълнеж, който да накара човека да чувства сякаш играта си заслужава?

Ето, Миража си има кусури определно, но най-честата критика е, че е прекалено кратка. Само че, всички знаеха че ще е 20-25 часа макс. В нито един момент, Убисофт не са рекламирали, че ще е супер масивна игра със стотици часове дължина. Spider-Man 2, по същия начин. Играта е дълга колкото първата, бих казал. Но когато първата излезе, никой не се оплака. Чак сега започнаха.

Тук ми липсва преиода 2008-10 година, където средната дължина на всички игри беше 20 часа и всички просто се кефеха на самата игра. Сега, има такива които хем реват ако една игра е кратка, хем реват ако е много дълга. Нямат угодия.

Специално, дължината на една игра започна да става критерий за качество и това е жалко.

Към 21 години съм геймър (което не е много), но това никога няма да го разбера. Може и да съм прекалено стар да го разбера, макар и на 27.

Mitko6000
Мнения: 1272
Цитиране
03 септември 2024
Rostik79 написа
ЮБИ е някаква шапка над множество студия. Предполагам мениджърите баш от Юби дават насоки и одобряват, но игрите се правят от различни студия. СтарУорса е от шведското студио, което прави Дивизиите и Аватар играта, последният Принц пък е на Юбисофт Монпелие, които са правили Рейман игрите и явно имат стабилен опит в това и затова им се е получило. Асасините пък ги правят съвсем други студия, включително и българско подразделение, което даже има сериозен принос в Одисеята и мисля и във Валхалата също.

Одисеята, не знам, но Ubi Sofia правиха DLC експанжъните за Origins, както и Dawn of Ragnarok за Valhalla.

Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
03 септември 2024
Е, конкретно за Миража, малкият свят не стои добре, може би просто защото свикнахме последните игри да са епични големи светове с дълги кампании, територии за изследване и т.н... Няма лошо в кратки игри, ако са добри. Аз тъкмо приключих The Invincible за 7-8 часа игра. Преди това Alan Wake II, която е с доста малък свят.

Издателите гледат да правят игрите по-дълги, защото игрите стават и все по-скъпи и някак си може да ти стане леко криво, ако ръснеш 150 кинта и минеш играта за един уикенд и после трябва да ръснеш още 150 кинта за следващата игра.
Като знам, че ще цъкам 3-4 седмици, някак си имам усщането, че инвестицията повече си е струвала. Знам, че това е порочно мислене и потенциално е враг на добрия гейминг, но така явно се получават нещата.

The_Doctor46
Мнения: 2023
Цитиране
03 септември 2024
Аз знам,че са различни студиа,зад различните игри,но някак си се получава,че от различни разработчици,излиза един и същ продукт,което си е по вина на Юби мениджмънт-а,иначе не мога да си го обясня.
Mitko6000
Мнения: 1272
Цитиране
03 септември 2024
То тази схема на разработка на Ubisoft си я има още от много отдавна. Кажи-речи откатко излезе първия Splinter Cell. Чак към 2010 обаче, започна вече да става проблем да пускат игри от една поредица, всяка година.

Малко е като спортните игри. През няколко години ще пуснат някоя по-нова игра с механики замислени, специално за нея. След това, следващите няколко години copy-paste. Добър пример за това, е AC Origins, Far Cry 3, Assassin's Creed 2 и 3.

От Brotherhood насам, почнаха още по-често да го правят и чак тогава почнаха хората да се усещат.

Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
03 септември 2024
Еми то като се замислиш и от Фром излизат едни и същи игри (включително до ниво файлове с текстури, звукови ефекти и цели модели на НПЦ-та), но като им се кефиш, не се оплакваш, даже се радваш. И аз по този начин се кефя на юбисофтските игри, защото ме забавляват и разпускат. Пък и между примерно асасините, фар край игрите, дивизиите и другите им игри виждам не малка разлика.
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
03 септември 2024
За спортните игри, само хора, които не ги играят, бълват, че е едно и също всяка година. Винаги има дребни, понякога и големи подобрения. Това, че за теб, като човек, който никога не ги е играл и никога няма да ги играе, е едно и също, не значи, че за феновете е така. Има нови режими, нови графични детайли, нови анимации, започнаха последните Фифи да използват реалните движения на играчите като правят играта. Скоро ми направи впечатление някакъв много дребен детайл, примерно финт със завъртане, който съм гледал да прави Линдзи Хоран, едно към едно направен в играта. Така е и при Убисофт, уж са под едно крило, но всяка игра си е различна за себе си.
The_Doctor46
Мнения: 2023
Цитиране
03 септември 2024
ФРОМ имат супер геймплей,дълбочина на билдове,сума неща за усвояване.Само това им прави всяка игра с пъти по-добра от Юбисофтските.Плюс това е един и същи жанр,нормално е да се чувства повече или по-малко еднакво,но когато играеш средновековен адвенчър(Асасините), FPS (Фар Край) и се чувстваш все едно играеш една и съща игра,значи нещо не е наред.Поне аз така го усещам.
Mitko6000
Мнения: 1272
Цитиране
03 септември 2024
LethianDream написа
За спортните игри, само хора, които не ги играят, бълват, че е едно и също всяка година. Винаги има дребни, понякога и големи подобрения. Това, че за теб, като човек, който никога не ги е играл и никога няма да ги играе, е едно и също, не значи, че за феновете е така. Има нови режими, нови графични детайли, нови анимации, започнаха последните Фифи да използват реалните движения на играчите като правят играта. Скоро ми направи впечатление някакъв много дребен детайл, примерно финт със завъртане, който съм гледал да прави Линдзи Хоран, едно към едно направен в играта. Така е и при Убисофт, уж са под едно крило, но всяка игра си е различна за себе си.

Ооо, в грешка си. . Доста NBA 2K съм изиграл през годините, и в момента още активно играя 2К24. За движенията е същото като FIFA. От 24 почнаха да използват реални движения, от реални мачове в които играчите са играли. Дребни детайли и нови анимации, винаги има. Но съществени неща, които са били проблем преди, още са. Футбол не харесвам и FIFA не играя, затова там няма да коментирам по-подробно.

Дадох спортните игри като пример за нещо което излиза всяка година. Колко е едно и също, зависи от човека. На теб повече ти правят впечатление дребните детайли, защото си фен на този спорт, на други, не. И двете страни са прави в случая, но и двете грешат.

2K25 я рекламират, че има 9000+ нови анимации, ама съдейки по геймплея, не виждам огромна разлика от 2К24. Затова и няма да си я взимам. Или ще я изпиратствам като я кракнат за PC, или на някоя супер голяма разпродажба ще я взема, ако реша.

Примерът е еднакво валиден и за спортни и за Убисофт игри. Винаги има нови неща, но реален прогрес и разлика се вижда ако пропуснеш няколко издания на една игра. NBA 2K21 и 2К24, например. Или да отидеш от AC4 на Origins.

tenga
Мнения: 59
Цитиране
03 септември 2024
Мен също ме кефят някой от Убисофските игри, защото в повечето случаи си релаксирам като играя и странични куестове от рода на събери 10 билки и ги занеси на онази баба не ме напрягат. По-скоро се напрягам от странични куестове от рода на, събери 10 билки и ги занеси на онази баба, после се оказва, че бабата я няма, почвам да я търся, после се оказва че билките не стават, иска други, накрая няма тенджера да свари отварата и трябва да отида да убия някой за да я набавя и т.н. и т.н. и един страничен куест накрая става 60 минути.

Миража и аз го бях взел на пре-ордър, но и мен не ме изкефи, не защото беше кратка, просто нямаше никаква емоция или енергия която да ме кара да играя. Главният герой дори не му помня името, но по-скоро ми приличаше на гей танцьор отколкото на елитен убиец. Добре че беше на 80-90 лева, а не на 160 лева, тогава още повече нямаше да ми хареса.

Иначе има много по-кратки игри, които са ме изпълвали, като например A Way Out и Until Dawn.

tenga
Мнения: 59
Цитиране
03 септември 2024
Относно до еднаквите игри, аз най-много ядове съм брал с Fifa, Call of Duty и UFC. Преди години играех само тези игри и то онлайн и излезнеше ли нова игра от поредицата веднага се купуваше, а разлики никога нямаше. Особено при Фифа и UFC, оправен 1 глитч, излезнали нови 3 и така всяка игра и всяка година се даваха едни пари за почти една и съща игра. Както каза Митко съществена разликата усещах вече ако играя Фифа 18 и после пусна Фифа 23. А за Call of Duty да не говорим, то не бяха Black Ops 1,2,3,4,5, после Modern Warfare 1,2,3, всичките съм ги купувал, а съществена разлика никъде не съм виждал. В момента се чудя защо съм си го причинявал, толкова много нерви съм счупил на Фифа и UFC. Преди 2-3 години общо взето (като ми се роди второто дете) след "приятелски" съвет от жена ми приключих тотално и с трите изброени игри.
Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
03 септември 2024
Ако става въпрос във Валхалата дори няма класически странични куестове. Има world events, които са кратки куестчета и всички са уникални и не се повтарят и се изпълняват на мястото, на което се появяват. Повечето са с някакво чувство за хумор. Един се беше вмирисал защото не се къпе и трябваше да намериш начин да го вкараш във водата; двама братя се караха за реколтата и ти за да ги помириш, накрая просто им подпалваш силоза за зърно; срещаш прото-версия на групата Prodigy; играеш на криеница с едни хлапета и такива подобни...
<
1
...
331
...
339
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.