Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
333
...
339
>
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
04 септември 2024
Балдурса му се хвърляй, жестока игра. Но за мен също е невероятно трудна. Говорил съм с един нърд, който е огромен фен на D&D- той вика - "братле, за мен е адски лесна, минавал съм ги хиляди пъти тези "ситуации"- мажеш меча предварително с отрови, имаш заклинания предварителни, един куп лайна са и играта става разходка в парка, само трябва да знаеш тънкостите".
lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
04 септември 2024
dzhiny написа
Между другото се очаква и Divinity Original Sin 3, след дългата почивката, която ще си вземе студиото от Baldursa.

Аз я завърших. Подготви се BG3 да е копие на Divinity с друг скин. За мен е по-скоро разочарование това. Много от нещата са буквално изкопирани. Началото е 1:1 с Divinity 2. Иначе играта е много добра, да, но за хората, които не са играли предишните игри на Лариан и не могат да хванат колко тънко са минали всъщност. Буквално ще играеш същата игра

Иначе Лариан бяха казали категорично, че няма да правят повече RPG-та...Та не знам за Divinity 3.

dzhiny
Мнения: 229
Цитиране
04 септември 2024
Към момента не ми се играе от същото, може би след време, за тва бих пробвал малко Pillars of Eternity 2.

Любо, то май при доста сполучливи игри се получава така с копирането. Е го е, не спряха да копират тия soulslike-ове

Например тактически stealth top down-овете като Shadow Tactics и Shadow Gambit и брат им Десперадос, също. Оня ден прочетох, че тва студио 'Mimimi' се пенсионират след Shadow Gambit и таз годишното изпълнение, което също изглежда тяхно копие в механиките е:

което май бих пробвал в някакъв момент, изометрията ми изглежда доста яка.

"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
dzhiny
Мнения: 229
Цитиране
04 септември 2024
За която между другото вече виждам, че има доста добри отизиви и прилична оценка, а излезе преди 2 дни.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
04 септември 2024
Абе тази Конкорд даже не разбрах за какво иде реч, и вече се отече в канала, хаха!
За първи път чух заглавието покрай предстоящата антология Secret Level (от създателите на Love, Dead and Robots) и там се описват игрите и казваха, "... включително и най-новите заглавия като Конкорд". Чудя се ако са направили цял епизод покрай тази куца игра дали изобщо ще го оставят

Летиан спомена, че си е мислел навремето, че девелоперите са захлюпени, а всъщност вкарват понякога доста актуални и остроумни закачки със събития и явления от живота. Обаче често си мисля, че мениджмънта, който взема решенията, няма много връзка с реалния свят. Само гледат някакви чартове и статистики и са си казали "щом тази и тази игра са успешни, защо не направим и ние игра по същата формула и тя също ще стане успешна". Още по-висшите мениджари като са чули това, са казали "това е гениално, ето 50-100-150 милиона, правете играта".
И после играта е тотален провал. Най-често го отнасят самите разработчици и евентуално някой мениджър от ниско ниво.

morgoth_srs
Мнения: 516
Цитиране
04 септември 2024
Да се включа и аз в темата за пикселираната графика . Нямам против ако е добре направено. Ама на кой му хрумна, че игра със CGA графика, при това изключително грозна дори за CGA, е добра идея https://store.steampowered.com/app/963450/The_Eternal_Castle_REMASTERED/
Имал съм CGA монитор и никаква носталгия не изпитвам по него
lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
04 септември 2024
dzhiny написа
Любо, то май при доста сполучливи игри се получава така с копирането. Е го е, не спряха да копират тия soulslike-ове

Различно е. Разни компании копират успешен продукт и се опитват да влязат в жанра, в което няма нищо лошо.
В случая Лариан ни продават една и съща игра няколко пъти под ново име. Да, тя е супер-добра игра и ние може би искаме да я играем пак, но въпреки може би трябваше просто да се казва Divinity Sin 3. Много хора дори смятат, че дивинитито е по-добрата игра:
Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
04 септември 2024
Някой цъкал ли е Wild Hearts?
Като гледам клипчета, ми изглежда като нещо, което бих заиграл.
nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
04 септември 2024
Пробвах я преди време, че я имаше в абонаментите (PC и геймпас), щото ми изглеждаше като олекотена версия на Monster Hunter.

Ама като в тествах вървеше като шит и на конзолата и на РС-то. Може и да са я оправили вече, но беше мега зле като я пробвах.

dzhiny
Мнения: 229
Цитиране
04 септември 2024
Аз тва съм мислил да го играя, понеже изглежда доста яко, както и monster hunter, ама ако целта е само да ловувам животни, леко безмислено ми се струва.

Любо, иначе за Дивинитито, да ти кажа честно, ако не е тубата да гледам тия куестове как да ги правя, нямам шанс. Също така, ако не бяха ressurection scroll-овете и тоя талант, който като възкресявам героите на 100 кръв (вдигнал съм им го на всичките), съм загубен на normal на 4ти акт, при сериозните битки. Не знам ти изпита ли тия затруднения, ако имаш спомен.

"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
04 септември 2024
Не, но аз играя с full party mod, защото не искам да пропускам от историите на героите Примерно в BG3 се разхождам с 9 души в момента, в някои стаи като почнат да мърдат всички и става лудница Та оттам автоматично ми е по-лесно, макар че вдигам трудността за компенсация. Освен това малко попрочитам как да си билдвам геройчетата, за да не откривам топлата вода.

Специално дивинитито мисля го играх с 6 героя (те май са толкова всички) и по спомени най-трудно ми беше в началото.

vanmx
Мнения: 659
Цитиране
04 септември 2024
Rostik79 написа
Има една категория геймъри, които пълнят гащите от кеф като видят пикселизирана графика.

LethianDream написа
Като видя игра с пиксел графика, бягам надалеч

Аз мога да се сетя за няколко типа пикселизирани игри към които имам различно отношение.

Мисля че повечето инди разработчици използват неумело Pixel Art стила като прикритие на липсата на кадърен художник или 3d артист. Повечето инди игри са такива - просто купчина пиксели които уж да трябва да вкарат някакво яко ретро усещане, но нямат нито история нито какво и да е зарибаващо нещо. Някакво заглавие правено от един програмист и неговия приятел. Хора които нямат понятие от изкуство, но им е омръзнала корпоративната работа в офис и тръгват да правят нещо свое и от там нататък ако мине номера. От такива игри и аз бягам надалеч. Това са повечето няколко доларови игри, чиста плява според мен.

Другия тип пикселизирани игри са като първия - не особено впечатляващи визуално, но пък компенсират с всичко останало. Дали ще е някакъв нестандартен зарибяващ геймплей, поглъщаща атмосфера и т.н. Сценарият когато номера на единствения програмист разработчик е минал. Любимите ми са Hotline Miami и Broforce, най-известната е Minecraft. В тоя графа вкарвам и истинските 8 и 16 битови игри от едно време които са с култов статус. Тетриса от 1989-та за първото Нинтендо още се играе и никой няма проблем с графиката му.

Другия тип игри, където очевидно има кадърни артисти Pixel Art похвата даже прави играта красива, особено в комбинация с това което дават новите технологии. Всъщност няма значение дали е на пиксели или не, ако хората които са го правили си знаят работата. Вижте в гугъла Prodeus или Valfaris - няма да повярвам на никой който каже, че тия игри не стават щот са на пиксели

dzhiny
Мнения: 229
Цитиране
05 септември 2024
Любо, аз съм на последната битка с Lucian и Dallis и т.н., обаче не мисля, че ще мога да я завърша на нормална трудност (Classic mode) с 4 героя. Най-малкото, че не съм ояден с gear както трябва.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
08 септември 2024
По неясна за мен причина реших че ще събера всички ачийвмъти на маймуната. Ей колко съм ги псувал тия китайци тяхното RNG. То вярно че аз съм карък и че от торбата с п*тки ако бръкна ще извадя х*я, ама това беше прекалено. Има айтеми, които са произволен дроп от някои противници. Има и айтеми, които идват произволно от растения, които събираш. И докато противниците поне се резерват на шрайновете, то растенията се резерват на половин час. Играх си да бутам часовника на РС-то, че да не ги чакам. За едното извъртях до 11ти септември...

Както и да е, приключих с маймуната засега, четох че май работели по експанжън, ами кой знае кога ще е. Мисълта ми беше ако на някой му щукне да гони ачийвмънтите - не си струва (повече от обикновено).

Сега ще натискам SM2, щото съм женомразец, хомо и трансфоб явно.

The_Doctor46
Мнения: 2022
Цитиране
08 септември 2024
Найт,аз мислех да ги правя,но се замотах покрай Star Wars и явно добре,че стана така Ся цъкам F.I.S.T. Forged in Shadow Torch,някаква китайска метроидвания.Доста трески за дялане има,но някак ми допадна.Комбата е фън.Направен е с комбинации като в някой хек енд слаш,но доста лесна ми идва.
<
1
...
333
...
339
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.