Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
341
...
344
>
The_Doctor46
Мнения: 2101
Цитиране
25 септември 2024
Няма да му е любимата дума в българския език,100%.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Mitko6000
Мнения: 1307
Цитиране
25 септември 2024
Това беше преди 2-3 месеца. Пича просто се spawn-на в София и почна да стриймва. Сина на Тони Стораро даже се пробва да го целуне.

tenga
Мнения: 64
Цитиране
26 септември 2024
Купих си EA Pass за 2 кинта и изтеглих онзи ден Star Wars Jedi Survivor. Супер доволен съм, още съм в началото но дотук ми харесва доста игрицата. На мен ми харесва това, че са взели някой идеи от Souls игрите, като чекпойнта, раждането на лошите, преки пътища които се отключват напред във картата. Това което не ми харесва е, че картата ми идва малко объркана, няколко нива, на моменти не мога да схвана къде съм бил и къде трябва да отида, също така главният герой ми идва малко бозав на външен вид. За 2 кинта съм много доволен че ще успея да я изиграя. Не съм играл първата част, надявам се че не са свързани чак до такава степен.
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
26 септември 2024
Ами малко са свързани, но не пречи толкова, че не си я играл.
Някои зони са направо лабиринти, постарали са се добре с левъл дизайна, а картата е наистина малко особена.
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
30 септември 2024
След 15-тина часа на Star Wars Outlaws мисля, че заглавието си е съвсем прилично, макар наистина да има доста неща за полиране. Историята е, както очаквах, колкото да има нещо. Персонажите са кухи и нямат никаква каризма. Диалогът направо е за скипване.
Геймингът е зарибяващ, особено като почнеш да изследваш разни пещерички и скривалища на пирати встрани от мисиите.
Има множество трески за дялане, обаче - и технически и геймплейно. Стрелбата е някак си твърде ... еднаква. Имаш един бластер и това е. Отвреме навреме можеш да вземемеш някоя пушка от земята с ограничени амуниции.
Впрочем не очаквах, че играта има толкова голям акцент на стелта - има си мисии, които са изцяло стелт - ако те хванат, повтаряш. В други, дори и да няма такова условие, ако те разкрият, се струпват два камиона противници и си пътник за нула време, така че трябва да играеш тайно (на макс трудност умираш за няколко изстрела и мелетата не са опция). ИИ-то е пословично рудиментарно. Можеш да стрелнеш някой изолиран страж, ако го открият, за кратко се суетят и те търсят, но след малко враговете се успокояват, забравят и вече прекрачват тялото на другаря си все едно го няма.
Ако вдигнеш обаче по-голяма тревога и стигнеш максимална степен на търсене, май не се чисти с времето и алармата остава перманентна и идват някакви специални щурмоваци.
Звукът е леко счупен. В една кантина влизам, оркестърът свири, но единствените звуци са от стъпките ти и говорещите наоколо - музика няма.
Някои звукови ефекти са твърде силни. Примерно при движение със спидера е много силен или боравенето с куката за катерене.
Графиката извън най-първата тюториал зона, сякаш се влоши и ми се струва посредствена. Assassins Creed Valhalla е с определено едно ниво по-детайлна и красива визия - и като текстури, осветление, ефекти, лицеви анимации...
Навигацията из менютата ми изглежда като с дизайн на игра от 2000-те. Може да е умишлено търсено.
Тук-там има гличове, но не повече от стандарта за жанра. Имаше едно забиване за 15 часа. На два пъти героинята не можа да прочете DataPad - бутонът за интеракция е активен, натискам го, героинята прави анимацията все едно, че го взема и нищо не става. Това потенциално може да те спре от някой куест, освен ако не е друг случая (примерно да се чете този Пад след даден момент).

Високата трудност впрочем в тази игра може да промени начина, по който играеш. Има мисии във вражеска територия, където не можеш стелт да минеш - трябва открит сблъсък, а както казах, ако съм срещу 4-5 противника на открито, загивам за нула време. Затова трябва да си повиша репутацията и да стана "приятел" с тази фракция, иначе няма как.

Добро решение е уменията да се отключват от специалисти, които срещаш из света и определени твои действия, вместо баналното грайндене за XP-точки и разпределяне после в някое дърво на умения. Това те стимулира да изследваш и да правиш странични мисии. Самите специалисти са май по основната линия на играта, но отключването на умения не става автоматично като ги срещнеш. Трябва обикновено да изпълниш някой специфични действия и/или да намериш и някой предмет или ресурс.

Малко е недомислен фолклорът и логиката в играта. Намираш амулет, който намалява щетите от падане. Ама как се случва това - не е ясно. Просто има такъв ефект, все едно е магия. Можело да бъде ефект на обувките и да си е обяснено, че имат примерно антигравитационни стелки или нещо такова. Ъпгрейдите на оборудването ти също така - просто "увеличава щетите" и това е. Бих оценил, ако имаше две изречения от сорта на "с помощта на това кристално ядро, дъра-дъра ...". Това увеличава immersion-a за мен. Lazy writing.

Малко дълъг пост стана, но понеделник сутрин и още хич не ми се бачка та търся как да си губя времето.

lyubohar
Мнения: 3320
Цитиране
30 септември 2024
Животът е прекалено кратък за "прилични" заглавия Това е моята философия за игрите, че и за всичко друго
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
30 септември 2024
Нямаш без "приличните" заглавия база за сравнение кое е добро и кое не. Така решаваш, че тъпотия като GTA е супер игра например

Мерси за ревюто на Ростик, все повече ме зарибяваш да си я купя около Коледа

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
30 септември 2024
Любо, то само шедьоври ако чакаш, ще трябва да играеш по 1 загалвие на 2-3 години.
lyubohar
Мнения: 3320
Цитиране
30 септември 2024
Доста повече са, просто човек трябва да се оглежда и извън ААА заглавията. Освен това имам и беклог. Та добре съм си със шедьоврите. А и нямам време да играя много, което само подсилва аргумента ми

Иначе GTA е около 3 класи над всеки Assassin Creed, който съм пускал. Може да не ти харесва по хиляда основателни причини, но никой не може да отрече, че игрите на Рокстар са изпипани до съвършенство и дори само заради това си заслужава да се минат по веднъж, а и излизат по една на 5-6 години. Бозите на Убисофт се бълват на годишна база и по конвейр, така че не виждам как въобще може да има някаква база за сравнение.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
30 септември 2024
Като стана въпрос за извън ААА, че и АА заглавия, имам едни STARS точки в Сони, с които мога да си взема някаква инди игрица. Аз от край време се чудя какво да ги правя тези точки и последно реших да ги трупам и да си взема HellDivers, че даже и Stellar Blade. Обаче се оказва, че тези точки имат EXPIRE и ще изгорят.
Освен игрите, мога и буквално да си осребря точките - на 2500 точки имаш ваучер от 10 лева. Аз имам малко над 9000 точки.

Pacify
Doom + Doom 2 (е, това не са инди)
Dave The Diver (изглежда интересно)
Another Crab's Treasure (това е някакъв сладурски изглеждащ соулс-тип)
Core Keeper (пиксел "арт" - ще рече скип)
Thank Goodness You're here (някаква анимационна простотия)
Crypt Custodian
Cat Quest III
Bloons TD6
Stardew Valley
Risk of Rain 2 (това исзглежда също интересно)

Сякаш тази за рака ми изглежда най-добре, както и Risk of Rain 2.

lyubohar
Мнения: 3320
Цитиране
30 септември 2024
Мале, тия са съвсем инди Само Stardew Valley съм чувал и по спомен беше нещо топ.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
30 септември 2024
За Асасина и GTA много можем да спорим, само като си видя, че на последните два асасина имам по 100 часа навъртяни, без да съм хипер фен.. и си сравня с двучасовата скука на GTA V, която бях принуден да играя.. Мисля, че е ясно коя е великата поредица и коя е лайно.. поне в моите очи. Сега, ти щом се кефиш на гето изцепки и лафчета за десетгодишни.. явно твоето мнение е по-меродавно от моето по темата
Mitko6000
Мнения: 1307
Цитиране
30 септември 2024
Рядко се случва, но има моменти в които съм супер съгласен с Летиан. И това е един от тях. Асасина, най-малкото разнообразява пейзажа. За толкова много време сме виждали доста разнообразни сетинги в поредицата. За GTA, почти винаги е пародия на урбанизиран полумодерен американски град. В началото, разнообразяваха периодите (GTA Vice City, San Andreas, London ако щеш ) Сега всяка игра се усеща като едно и също нещо.

Казвал съм го и преди, GTA беше невероятна за времето си, когато 3D игри с отворен свят бяха нещо невиждано. В днешно време, тази поредица е изпята песен. С всяка част я пеят по-модерно, и уж по-хубаво, ама песента си остава същата.

И аз като Летиан 5-цата не я изтърпях повече от 2 часа. Минах пролога и още 3-4 мисии от историята и просто не се забавлявах.

Като говорим и за Ubisoft, последната седмица се върнах обратно към Watch Dogs 2 и ми е 1000 пъти по-забавна от GTA.

lyubohar
Мнения: 3320
Цитиране
30 септември 2024
Лафчета за десетгодишни > лафчета за петгодишни. Явно от тия 2 часа не си уловил хумора и идеята, че цялото нещо с гето-лафчетата, хилбилито и италианската мутра е сатира на американското общество.
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
30 септември 2024
Mitko6000 написа
И аз като Летиан 5-цата не я изтърпях повече от 2 часа. Минах пролога и още 3-4 мисии от историята и просто не се забавлявах.

Същата работа. Хем съм я почвал тъкмо на три пъти през годините - пиратка на компютър, после я пуснаха в ЕПИК, накрая и на ПС5 я пробвах някакъв ремастър даже - все добутвам и аз няколко часа навътре и губя интерес.

Но не съм съгласен, че е изпята песен. Само да я обявят с дата и преордер, 'сичкото фен ще се юрне. Ако я пуснат бъндъл с ПС6 или нещо такова, ще счупят от продажби.

<
1
...
341
...
344
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.