Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
421
...
686
>
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
04 март 2021
https://youtu.be/HJBz87Q9nyM?t=1091

"We are going to make Japan known for quality"

Днес - Sony преместват Playstation базата си в Калифорния

Какво имат предвид Sony с това?

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
04 март 2021
Нови студия във отбора ,вероятно...
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
05 март 2021
Реално Sony не са вече Японска компания. Културата им е американска, най-важният пазар за тях (монолитен де) е САЩ. Цензурират и мачкат японските студиа за да се вместят в Американското им виждане за гейминга.

Иначе - играя Valheim с приятели. Доста е забавна играта. Препоръчвам.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
05 март 2021
На мен Valheim ми харесва, но грайндът е прекалено премазващ за мен. В някои случаи направо забравях какво съм тръгнал да правя, докато плавам с половин скорост с корабчето през морето. Не е лоша играта, ама сто процента не е за всеки. То се вкарват 20-30 часа във Valheim само да отлепиш от нулата.

A Sony - те са си обикновена корпорация. Корпорациите са еднакво безлични и зли, независимо дали са японски, американски, китайски и т.н. Всъщност азиатските корпорации са дори по-зли, понеже не им дреме и един грам кой как ги възприема, докато американските малко от малко си гледат и реномето.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
05 март 2021
Псе, проблемът с грайнда май е на тия от нас(и аз съм в това число), дето играят сингъл. Щото гледам някви вдигат ебати крепостите за отрицателно време, аз се саднах като си влязох в барачката с неравен под
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
05 март 2021
Аз колко видея гледах на този valheim ,пак не успях да разбера идеята на играта. Събираш неща и си правиш базичка,това ли е всичко?
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
05 март 2021
sauron93 написа
Събираш неща и си правиш базичка,това ли е всичко?

Всяко едно нещо на света - игра, филм, книга, дейност, професия и т.н. може да бъде направено да изглежда, че е глупаво и, че няма смисъл

null

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
05 март 2021
sauron93 написа
Аз колко видея гледах на този valheim ,пак не успях да разбера идеята на играта. Събираш неща и си правиш базичка,това ли е всичко?

Принципно идеята е да претрепеш май 5 боса. Та ти събираш всякакви неща и си строиш база, за да крафтнеш по-хубава екипировка, с която да можеш да се справиш с тях. Смисъл не е някакво самоцелно строене ей-така, за спорта. Бойната система е... хем мега проста, хем и интересна. Противниците са тъпички и лесни за кайтване, ама от друга страна ако не внимаваш с кайтването викаш още противници, после ако не си планирал добре stamina-та те заобикалят прекалено много и към гроба.

Абе зарибявка е играта, ама явно е наистина за много хора да играят заедно. Като си сам е сериозен грайнда.

@nightwarrior, абе не знам колко хора трябва да вдигат крепости, ама 2-3-4 души не знам какво ще постигнат. Пак си е яко гърбия само да се докарат всички ресурси. Аз тръгнах да си строя една крепост в планината в стил Game of Thrones - баси и къртовската работа, ся ми остана покрива, ама тоя покрив даже не мога да го планирам. Иначе е забавно като си гледам каменната крепост насред планината.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
06 март 2021
6 човека сме. За 20 минути строим крепост вече. За 2 часа - село
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
07 март 2021
Valheim изглежда интересна, но напоследък от сървайвъл игри малко ми омръзнаха. Нормално както всяка сървайвъл да има някакво количество грайнд и с приятели нещата стават по леки.

Наскоро се зарибих отново по For Honor. Бях видял статистика от 2020 колко хора играят играта горе-долу. И бяха около 3000. Толкова хубава игра с толкова добра бойна система, трябва да умре по този начин. Не знам някога в гейминга дали е имало игра с подобна сложна бойна система и на всичкото отгоре имаш около 20 героя с различни екзекуции, движения, "магии" и т.н. Не знам защо се стигна до това положение, но всичко си личи, че няма оправия.

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
08 март 2021
Тези, които са играли и двете игри да попитам - Valheim доколко е близка (или далечна) с The Forest?
Втората съм играл малко и е умерено зарибяваща и ми хареса. Като гледам стриймчета, Valheim доста ми напомня на нея, но предполагам ще има и доста разлики.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
08 март 2021
Първата и основна разлика е, как подхождат към целта. Примерно в The Forrest трябва да оцелееш и да намериш сина си като начална цел, но дефакто е направена по-скоро като разследване едва ли не. При Valheim трябва да убиеш няколко боса, първия веднага ти е маркиран на картата и единственото, което те спира веднага да му скочиш е, че си гол като пушка и имам една пръчка за другар.

Освен това, прогресията ти е вързана с босовете. Можеш да строиш, да крафтиш,. Но донякъде и трябва да убиеш боса, за да ти отключи следващата част от нещата.

При Валхайма има и повече rpg елемент тип левелинга в Бетесда игрите(не че е само при тях, просто са популярен пример) - колкото повече размахваш брадвата, толкова по-добър ставаш с нея и т.н.

На целия сървайвъл елемент също се гледа различно. Примерно фокуса в Гората е самото оцеляване - редовно хранене и поене, внимаваш да не ядеш нещо отровно, развалено, мръсна вода. При Валхайма това не е фокуса, да пак можеш да събираш плодове, да готвиш, да спиш, но основна система... много по базова е. Примерно храната я ползваш особено в началото за лекуване и ако станеш различни храни, лекуваш се по-бързо. Не търси реализъм, а е по-скоро някаква гейм логика. Примерно ако си навън нощно време и далеч от огън, стамина регена страда. Ако шльопнеш във вода и ти свърши стамината, почва да ти все кръвта.

И на последно място Валхайма е с процедурно генерирана карта, Гората май не беше.

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
08 март 2021
Валхайма е инди глупост, нз хората как си губят времето с подобни продукти.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
08 март 2021
igra4 написа
Валхайма е инди глупост, нз хората как си губят времето с подобни продукти.

Викаш друго си е бездушен и деривативен корпоративен буламач да играеш

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
08 март 2021
За мен не представлява особен интерес, защото не се кефя на игри залагащи само на гриндене, качване на статистики и левъли, за да биеш още по-големи гадини които ти помагат да качваш още повече левъли и да биеш по-големи гадини Еднообразно циклене просто, не ми пука дали е AAA или инди.

Иначе момента със строенето изглежда интересен, може и да я пробвам някога.

<
1
...
421
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.