Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
532
...
684
>
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
13 юни 2022
Не знам, аз по-скоро се хайпнах. Да има експлорейшън като No mans sky, ама понеже не е процедурно генериран свят може да по-устроен. Шутинга си е като във FO4, което е ок, не ми харесва, че противниците са bullet sponge, ама то така беше и във FO4 и модове за баланс на демиджа го оправиха набързо.

Сега, трябва да се има едно на ум, щото Тод Хауард го казва, а той има навика да преувеличава(да не кажа, че откровено лъже), ако наистина са стотици светове, ако наистина можеш да си кацаш където и както искаш по планетите, съчетано с правенето на кораби, битките на повърхността и в космоса... Не знам, на мен ми изглежда нещо огромно тази игра. То даже взеха да се гаврят, че Bethesda трябва да и сложат цена 20к на бройка и да я прекръстят на The Real Star Citizen.

Ако всичко казано е вярно, тази игра има страшен потенциал. А като на по-късен етап се намесят и модове... леле.

Но за момента има две въпросителни - излъга ли Тод, както и в какво състояние ще е играта на релийз.

LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
13 юни 2022
Излъга, и очаквам да е трагично състоянието на релийз.
Мяза ми на смесица от No man's sky и Mass Effect: Andromeda.
Грам не съм хайпнат, ако я взимам, то ще е след 2-3 години.

Но Redfall..човек.., това ще се играе много За нея съм хайпнат на макс, само чакам да сложат дата! Прилича на смесица между Бордърлендс, Dishonored и Resident Evil.

Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
13 юни 2022
То да не излезе счупена игра е по-скоро изключение, така че вероятно и това ще е така, но съм заинтригуван и аз от заглавието. Само дето излиза ексклузив за Ундоус/Х-бокс и не се знае за Сони дали изобщо ще го пуснат.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
13 юни 2022
nightwarrior написа
Да има експлорейшън като No mans sky, ама понеже не е процедурно генериран свят може да по-устроен.

Знам, че не за това говориш но да добавя - 90% от модерните Open World игри се правят с някакво ниво на procedural generation. Да, имат определени параметри, часто от света са 100% ръчно направени а други са направени от компютъра но после ги минава човек а другите - пак поне ги одобрява но да.
Примерно Elden Ring е направен доста с procedural generation.

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
13 юни 2022
Да да, визирах, че в NMS буквално ти генерира вселената като почваш игра. Докато тук, най-малкото някой ще е минал да погледне (уж) и евентуално да доизглади нещата.

@Rostik, то има счупено и счупено. Примерно Elden Ring си имаше технически проблеми от началото(поизгладени вече), но не до степен да е неиграема. Иначе не ми се вярва да я пуснат на Плейстейшън, те още като казаха, че ще си уважат предишните договорки един вид изрично не споменаваха Starfield. Дано бъркам, казвал съм го неведнъж, срещу ексклузиви съм и предпочитам максимално възможно хора да имат достъп до играта. Макар че мен дефакто не ме засяга, планирам да я играя на РС.

@Lethian, за мен Redfall по-скоро е Left 4 Dead с вампири и специални умения, тоест по дефолт ми минава в графа "по-скоро не", щото аз така и не харесах тоз тип игри. Но ще видим, пък и не е казано, че трябва всичко да ми харесва.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
13 юни 2022
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
14 юни 2022
Нямало да войсват героя в Старфилд, баси тъпотията. Ние "Мълчанието на агнетата" ли ще гледаме или видео игра ще играем.. Толкова съм възмутен, че и след 2-3 години няма да я взема
Това очаквам да е в пъти по-епохален фейл от пускането на No Man's Sky в началния й вид
The_Doctor46
Мнения: 1769
Цитиране
14 юни 2022
Само да го войстват или и субтитри няма да има?Най-мразя неми герои. Примерно супер много харесвам Метрото,но немия Артьом ми разваля малко удоволствието.Никога не съм разбирал това решение на разработчиците.Ние със слабоумни ли играем или какво.
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
14 юни 2022
https://gamerant.com/starfield-voiced-protagonist/
"Yes, dialogue in @StarfieldGame is first person and your character does not have a voice."

Мълчиш като пукал
Пита те женско NPC: "Ще се ебем ли?" Мълчание и посочваш отговор (демек й го пращаш на СМС вместо дикпик): "Може, ама на другата планета, дето е с кислород в атмосферата, че ми убива скафандъра"

Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
14 юни 2022
Еми диалозите ще са като в The Outer Worlds или като Фолаут 3/4 игрите (нали така бяха там, че не си спомням много?) и не ме е дразнело това мен лично.
Но донякъде и странно решение. Със сигурност не е от липса на бюджет. Явно ще се мъчат да играят по носталгията на фолаут/скайрим-игрите.
The_Doctor46
Мнения: 1769
Цитиране
14 юни 2022
Ами мен автоматично ме изгубиха тук. Навремето не забелязвах тези неща,но сега ме дразни. На намаление евентуално.

П.С. като заклет соулсджия,на някой може да му се стори странно,защото там героят ти не е от най-разговорливите,меко казано,но тези игри ги играя заради самия геймплей и сума начини да минеш играта. FО, скайрим и тн. никога не са блестели с геймплей, и героя като е някакъв безличен,ти остава само света.

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
14 юни 2022
FO4 като излезе и имаше войс главния, камара народ скочи срещу това. Един от първите модове махна точно войса, друг направи да виждаш какво точно ще кажеш, понеже първоначалното беше само насоки. Сега хора се тръшкат, че няма да е войснат. Класически случай на - угодия за всички няма

Бетесда игрите традиционно са с герой без глас(не мълчалив тип Freeman в HL), щото ти говориш(избираш какво да кажеш) но не го войсват. Има валидни аргументи защо тази опция е по-добра за криейтнати герои - аз си проектирам мен върху тях, гласът който чете репликата си е моят. Когато е изграден герой - Гералт, Джоел, Нейтън Дрейк примерно, тогава ми стои естествено да има войс актинг.

Бих предпочел да го има като опция и ако предпочитам да не чувам произволен глас, просто да го спра, но тогава пък ще са били пари на вятъра, знам ли.

Ако най-голямата ви болка в тази игра е войсактинга на героя, играта е без проблеми

Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
14 юни 2022
CAPCOM обявиха ново DLC за RE8 (Village), в което явно играем с Rose, а също и ново съдържание за режима Mercenaries, където очевидно ще можем да играем като лейди Димитреску.
Също се добавя режим от трето лице май за цялата сингъл кампания - това явно за мърморещите "не я усещам като RE игра тази".
lyubohar
Мнения: 3049
Цитиране
14 юни 2022
nightwarrior, точно.
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
14 юни 2022
Едно е да сравняваме със стари игри, друго е да излезеш и да кажеш едва ли не идва некст-ген играта и да няма никой вътре като войс актинг. Най-малкото не е сериозно след двойния войс актинг (мъжки/женски) на един Киберпънк например, който си е точно подобна игра..
Все едно да гледам някой филм с мега ефекти на Марвел и изведнъж те да кажат: следващия ни проект е Железният човек 1.. Сигурно ще умра от смях, ако го гледам пак, направен преди 20 години...
<
1
...
532
...
684
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.