Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
714
...
720
>
dzhiny
Мнения: 229
Цитиране
14 септември 2024
Вчера разцъках oxygen not included (много добра и много комплексна), днес взех don't starve together на същото студио и ще пробвам и нея, за да реша в коя да се потопя. Ама май няма кво да споделям много за такъв тип Survivor игрички, както беше и с V Rising-а, че май няма почитатели на жанра. Много се замислях и за Conan Exile или Valheim, слууучаааайно някой ако ги е пробвал
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
15 септември 2024
Пробал съм Конан с приятел, ама още беше на Early Access(от някъде той беше взел евтино ключове) и беше малко бъгфест, та не сме цъкали много.

Валхайма е яка, ако можеш да понесеш графичния стил. По едно време бях се зарибил имах си сървър дето само обработвам неща и такъв вкойто ги ползвам

Enshrouded също е подобен тип игра, но там бойната система повече ми допада.

The_Doctor46
Мнения: 2021
Цитиране
15 септември 2024
Псето има ревю на Валхайма.Може да го прочетеш.В ънхетъбъл раздела.
dzhiny
Мнения: 229
Цитиране
15 септември 2024
Минал съм ги сите ревюта Док
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
lyubohar
Мнения: 3268
Цитиране
15 септември 2024
Изиграх Little Nightmares 2 - страхотна игра като атмосфера и арт. Не помня да съм играл нещо толкова крийпи някога Като геймплей имам някои забележки - най-вече очакваните почти перфектно прецизни реакции с контроли, които са далеч от перфектно прецизни. Но бели кахъри, не съм повтарял най-трудните секции повече от 4-5 пъти. Даже си купих и първата.

Сега играя Dead Space Remake - след 2-3 часа игра свалих нивото на трудност на Easy. Не защото ми е трудно, а защото ми е скучно и безинтересно и да минават по-бързо. Може и на Story да мина предвид колко често изкачат гадове. Соулс игрите са отговорни за това, почти всяка друга combat-система ми е скучна вече Освен това ми е малко чийп тоя тип хорър-преживяване - във всеки коридор изкача по нещо, след всяка интеракция с някакъв уред или система - изкача нещо. След малко попадаш на някакъв "център" със save point и магазин - там никога нищо не изкача. Като я преправяха тая игра да бяха погледали малко Alien Isolation или Resident Evil дори. Иначе е добра играта де, просто тоя аспект малко ме дразни.

Edit: объркал съм раздела

The_Doctor46
Мнения: 2021
Цитиране
15 септември 2024
Dead Space има доста добра комбат система.Мен винаги ми е било забавно да разчленявам гадовете ,да ги размазвам с гравити умението ,или да им запращам разни неща в мицуната,а съм "болен" соулс играч.Deas Space трябва да се играе на високи трудности,не на ниски.Тогава се усеща сървайвъл елемента повече,но щом не те влече. Little Nigtmares са супер игри и двете.Сега същия разработчик прави друга игра,но много бие на гореспоменатите.
lyubohar
Мнения: 3268
Цитиране
15 септември 2024
Ами не знам, какво му е интересното? Стреляш докато умрат. На по-високите трудности: стреляш докато умрат, но по-дълго Никаква тактика не хващам, освен да внимаваш да не са зад гърба ти. С предметите е забавно първите 5 пъти. Не съм пробвал с гравитито все още, но не вярвам да ми е интересно за дълго. На средната трудност ги размазвам общо взето, на по-висока ще ми е по-трудно, но няма да ми е по-интересно, защото ще е същото. Ще видим де, още съм в началото, може да се появят някакви по-интересни гадове. Но като цяло, както бях писал скоро и по повод RDD2 и GTAV - битки с огнестрелни оръжия в third person view просто няма как да са достатъчно интересни, поне за мен.
nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
15 септември 2024
Аз по принцип не харесвам bullet sponge противници. За което се изнервям и на повечето игри. Като качваш трудността да се качва единствено кръвта на противниците. Не че няма предизвикателство в това да вкараш няколко хедшота, ама обикновено ако вкарам 5-6 хедшота и противника е още жив... почвам да поглеждам към по-ниска трудност. Казвам съм го и преди, обикновено сред първите модове във Fallout игрите ми е нещо дето оправя баланса. Ок съм да ме убиват с няколко изстрела, ама и аз да ги свалям така. Хем трябва да гледам да се прикривам(а не да съм Терминатора), хем и аз съм също толкова смъртоносен.

Но доста хора са ок с това и аз приемам, че може би това си е моя странност.

lyubohar
Мнения: 3268
Цитиране
15 септември 2024
Не съм се замислял дали точно това е проблемът и при мен. Може би е част от проблема, да. Макар че примерно Borderlands си играя, а той е яко с bullet sponge гадове.

Може би по-скоро липсата на нужда от какъвто и да е skill, освен ако точният мерник не се счита за скил. Нито можеш да мърдаш/доджваш/скачаш като хората, нито покрай стрелбата има някакви интересни механики (като в Doom, например). Просто стреляш и ако си точен - умират. Понякога, ако си позициониран зле, умираш ти. И това е.

Но играта е яка де, не е чак толкова зле, мрънкам си просто

The_Doctor46
Мнения: 2021
Цитиране
15 септември 2024
На високите трудности в Dead Space противниците не са bullet sponge ,а просто те убиват с два шамара,мунициите са много по-малко ,както и хелт айтемите.Трябва да си правиш повече сметка,да използваш повече гравити оръжието и тн.Има малко повече тактически елемент и хич не се чувстваш ОП.Комбат системата в Deas Space е нива над RDR или GTA.Просто въобще не могат да се сравняват.
lyubohar
Мнения: 3268
Цитиране
15 септември 2024
Не бих се съгласил, same shit е за мен
Иначе ясно, че на по-високите трудности е по-трудно и не си OP. Но аз не играя на по-ниска защото ми е трудно, а защото ми е скучно. И не мисля, че ако преигравам по-често битки, които са ми скучни поначало, ще ми го направи по-интересно Явно тоя тип битки не са моето.
dzhiny
Мнения: 229
Цитиране
15 септември 2024
Night, a Outward да си пробвал?
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
15 септември 2024
Да, ама от изброените, имай предвид тя е най-тегавата. Буквално първите пещери/дънджъни дето са около основния град, трудността скача х2-x3 спрямо началото. Играх я с приятел и се вдигахме един друг като се гътнем.
dzhiny
Мнения: 229
Цитиране
15 септември 2024
Доста добре изглежда, обаче нито дава насока какво да правиш, супер бавно се придвижваш, не може да събираш много неща, а се очаква някак да събера денги за да си купя gear. На картата се ориентираш само по табелите и компаса. Направих там в началото куеста да събера среброто за да оставят lighthouse-a и излязох от града и какво трябва да правя сега за да прогресирам, никой ти не казва или карам по куеста, който е да се присъединя към някоя фракция от изброените градове и места ?
Така ептен без насока, доста смотано. Изглежда наистина хубава игра, но верно бая тегава ще да е.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
15 септември 2024
Най-общо да, фракциите са ти един вид фокуса. Но играта е по-скоро "направи си сам приключението" идеята е да експлорваш и т.н. Но да, усещаше се липса на фокус.

Иначе не знам къде я играеш. Ако е на РС виж в Nexus-a имаше доста полезни модове(включително такива за картата), помня че доста я бяхме назобили като я играхме с моя приятел.

<
1
...
714
...
720
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.