Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
106
...
253
>
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
29 април 2018
Вчера гледах "Avengers: Infinity war". Нема такъв филм, нема такъв злодей !
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
02 май 2018
Гледах Avengers: Infinity war - ефекти , екшън сцени мн добри, но толкова не доизмислени неща имаше, толкова простотии че не е истина. Да се чуди човек как хора който се занимават със създаване на филми не ги виждат тея противоричиви неща. На моменти филма е мн зле. Танос иначе беше як злодей и той изнесе филма (макар идеята му за разрешаване на ПРОБЛЕМА беше ебати малоумния вариант ) Като махнеш 2,3 неща от филма си е пълна помия.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
02 май 2018
И аз гледах Avengers: Infinity War. И за мен си беше чисто и просто посредствен. Не ме издразни, но и не се отличи в съзнанието ми с нищо. Пък и изпих няколко бири, които винаги ми вдигат мнението. Танос изнесе филма, определено. Другото... прекалено много персонажи, прекалено сегментиран, а също и не ми хареса прекалено отворения край, отварящ вратата за продължения.

Е, ще продължа да ги гледам марвелските, че са си лековато-приятнички, така като изключиш мозъка, ама стига драмата да е малко по-малко.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
02 май 2018
Утре, след като се наспя от нощната смяна и изпия кафе или 2, ще напиша обстоен коментар за филма (ofc Avengers:Infinity war) с големи спойлери!
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
05 май 2018
И тази седмица се нагледах на супергеройски филми/сериали (да, подготвих се за Deadpool 2, гледайки Deadpool ).
Сериалите радват- и Стрелата, и Светкавицата са на ниво, враговете са стабилно подбрани. Криптон е добре, но има какво да се желае. Готъм има доста обрати и развитие на не една и две истории. Супергърл държи ниво. Агентите на Щит и при тях доста интересни работи стават.
Са, за "Отмъстителите; Война без край"- несериозно е да се говори че "не ми хареса отвореният край, отварящ вратата за продължения" след като: 1. още като обявиха преди години ( 28.10.2014 г http://www.ign.com/articles/2014/10/28/avengers-infinity-war-announced-as-2-part-film ), че ще е в 2 части, особено със злодей като Танос, който е една от най-големите заплахи (заедно с Галактъс и други) и 2ро ясно е, че една част от героите/ антигероите(визирам Локи) ще го отнесат големия (поне такива са теориите). Не, персонажите не бяха прекалено много, всеки успя да изпъкне, ако не с много, то с малко за да бъде запомнен- и Небула, и Гамора, и Черният орден на Танос. А да очакваш да видиш голямото развитие в някои от персонажите точно в този филм, значи че не си гледал предишните филми от ФИЛМОВАТА ВСЕЛЕНА, които ти показват как героите стигат до тук- защо Старк иска да се откаже, защо Роджърс е беглец и как му се е отразило. Защо Спайдърмен иска да впечатли Старк и т.н. Зрителите, които гледаме филмите от марвелската кино Вселена знаем героите, знаем характерите им, но това, което не знаем е за Танос- показаха, и то много добре, неговата история и неговите мотиви да прави това, което прави (въпреки че по комиксите, мотивите му са малко по-различни). Видяхме някои герои как са се променили в известен смисъл спрямо предишните филми. Лично аз не мисля че имаше някакви големи и фрапантни грешки и недомислици. Вие се молете да не стигнем до решение на проблем с пренаселеността на Земята, като Танос. Имайте на предвид, че на финала останаха следните герои- Старк, Черната вдовица, Капитан Америка, Хълк, Тор, Ястробово око (който можем да видим в следващите Отмъстители под друго име) (?)- приемете тези 2 филма като "лебедовата песен" на тези герои и се подгответе да ги изпратим/заменим със следващите- Черната пантера, Д-р Стрейндж, Спайдърмен, Капитан Марвел, Ант-мен и т.н ( даже във филма ни показаха и няколко интеракции между определени герои за да покажат колко са близки като характери). Също, очаквам и промени в отбора на "Пазителите на Галактиката", заради случилото се с Гамора.
Очаквам "Ant-man & the Wasp", и с още по-голямо нетърпение "Captain Marvel"( поради факти от комикс историята на Капитан Мар-Вел ).
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
09 май 2018
Първо да кажа няколко неща за поста ми по темата за филма – avengers infinity war
- Това си е мое мнение, с което показвам на мен защо не ми хареса филма. Не го приемайте че като не е еднакво с вашето мнение и е обида към вас.
Ако не можете да приемате критика – това не е за вас.
Ако сте от феновете за който е достатъчно просто да има: филм, герой любимец , въпреки че самият филм е кофа с лайна - това не е за вас.
Ако сте от феновете които не могат да критикуват любимите си неща, защото трябва да признаят че са провал и гордостта им да са марвел фенчета ще е накърнена – това не е за вас.


Да започнем със 2-та битка в филма. Iron Man, Doctor Strange и т.н срещу Black Order. Единия стана ясно че е бияча / мачо (онзи с огромната брадвата / чук, или каквото е там ) работи само с груба сила и безмозъчни действия. Другият беше УМА в групата и шефа след ШЕФА (Танос), който притежаваше телекинеза Това е способност да имаш физическо влияние върху материални обекти (да не се бъркате с магнито от X мен , да манипулира само метала ) и вместо да размята (засилване в сградите) наляво надясно самите Iron Man, Doctor Strange, той ги цели с парчета от сгради, арматура, коли. Аз лично не виждам смисъл ако имам такива сили и мога да разкъсам някой, да го целя два часа с мазилка и пирони. Сега да видим нашите момчета , те как отвръщат на боя. За Iron Man ok, стреля си с каквото има там, доджва си , стандартните неща за човек с технология ама Doctor Strange да ми се мъчи там 10 часа със заклинания и т.н беше малко тъпо. Всеки който е гледал филма за него, знае че притежава камъка с който може да манипулира времето.Изобщо не беше нужно да прави 100 заклинания, да се мъчи два часа и същевременно да яде шамари. Можеше да спре времето, Тонито да им нахлюпи гащите на главите и да ги нашамари по дупягите. Все пак Doctor Strange победи Dormammu(един от боговете) и ако го сравнявам Black Order, то те са кат деца от детската градина срещу десетокласник. Най малкото което можеше да направи Doctor Strange е да отвори един портал под краката му, докато е полу преминал да го затвори и да го разреже на половина. Другата тъпотия за мен беше как хълк не иска да се покаже / появи. Искаха да покажат че Хълк си има свой характер и воля независимост от Брус банер ? Ами като е така толкова ли съзнанието на хълк не зацепи че вселена зависи от тях и да се появи, а не като инатлив пубер НЕ та НЕ. Идва сцената където Vision и Scarlet Witch се бият срещу другата двойка от Black Order и биват спуквани от бой. Естествено видяното от мен доведе до саркастичния въпрос към един от аверите ми - „виждаш ли това което виждам и аз ? “ Vision го пребиват като куче и бяга ? Скарлет и тя на издишвания ?? а задържа Танос когато беше събрал всички камани и бе с/у нея с цялата си мощ? Стига е ... не може Vision и Scarlet Witch да ги победят ?? бах мааму. Добре че дойде Black Widow да ги набие с Капитан Америка (айде той е силен у, а едно, друго) ама Black Widow , обикновенната каратиска без супер сили ги натупа ВЪХ !! Още повече да се изсмееш на това което се случваше с Vision, язък че има камък в него и направи да изчезне Ултрон. Не ми хареса това че решението на един титан, така наречения Танос му е дошла идеята да изпари 50 / на 50 популацията във вселената даааа вселена ! Не на земята, а цялата вселена (Не знаех че тоя е обиколил цялата вселена и е сметнал че най добрия вариант е да намали популацията) За целта трябваше да събере всички камъни, чрез които можеш да създаваш и разрушаваш светове / планети. С цялата тази мощ той е решил да намали популацията – бахти.. с тая сила сигурно на Хитлер щеше да доди по добра идея от 50 на 50. Другата тъпотия беше че навсякъде във вселената се измерваше времето във минути, часове. Как така на една планета или галактика най малко не измерваха в др време, просто ей така да покаже че не всичко е по етикет на нашата планета. Идва момента в който разбираме плана на Танос, да отиде при джуджетата който ковът оръжията на боговете (все едно аз да мога да изкарвам милиони чрез нещо, но въпреки това да си бачкам за заплата) ммм мислих си че най мощните артефакти са създадени от боговете. Та преглъщаме това и се връщаме на Танос с коварния му план – създаване на ръкавица чрез която да впрегне всичките камъни и да стане The ONE of The One , със условието да остави жив ковача. Този който който може да изкове оръжие чрез което само с него могът да го убият и го оставя жив ? Ади ве... хитър си .. за човек който иска да затрие половината галактика. Сцената къде Тор пристига и разбира че за да изковът антиТанос оръжието трябва да задвижи отново ковачницата, която беше със някакви гигантски пръстени, което не се оказа проблем за пикливото корабче с което дойдоха и още повече с пикливото въже. Идва ред на сцената където Гамора казва на галактическия пич че знае тайна която Танос не бива да разбере, дори това да коства живота и, сцената показваше че явно знае къде е един от камъните или начин по който да убият Танос. В момнта който заловиха сестра и зависише живота и, тя го размени за половината галактика уж с идеята че Танос няма да може да го вземе.. честно ли ?? кое не разбра като те е пощадил, че ти прощава че си го заебала и ти дава шанс да се върнеш при него ?? или че като се опита да го убиеш пак те пощади. Имало едно време континент с аборигени (по голяма част) с нормално развит народ, наречена Африка. Един ден паднал метеорит от вибраниум и това направил народа им мн умни, открили неща и технологии непонятни за останалия свят от планетата. Нищо че не са свързани с метала, просто те станали умни гении от това. Не знаех че интелекта зависи от полезно изкопаемите. Ся да беше паднал извън земен кораб да се развият технологично еди ела, ама от буца метал. Та ! Няква афро пикла казва някакъв елеметарен начин на Брус Банер за отделяне на камъка от Вижън и той „ а не се сетих “ Стига е Бруси, ти ли създаде Хълк ? Ти ли създаде Ултрон ? Ти ли знаеше само как да разгадаеш тесаракта ? Стига е чУек , кажи що сЪ прайш на тъп. Става патакламата в африка, мн бой мн нещо и селските джедайски овчари стрелят с пръчките си със щитове който и Танос не е виждал, а нашия летящ ястреб ги цели с напалм,узита, (или каквито са там автоматични оръжия) толкова ли не му дадоха нещо по специално? Вселената зависи от тая битка и не викнаха всички нации кой с кавото може да помогне ? Щом ястреба с узи ги разби , представям си + още 3123123123 самолета и каквото още могат да докарат. Ама не шепа овчари и шепа герой са достатъчно. Тони Старк спомена че се готвил 6 години за подобен случай , а единственото което видях от него бе хълкбъстер-а за Брус. Явно е нямал време да произведе iron man-те които видяхме в авенджърите 2. Черната Пантера имаше поне няколко огърлици от който се изгражда костюмът му, толкова ли не можа да даде на супер геройте поне ? Или поне на Капитан Америка ако толкова са нямали.
Битката на планетата с Танос и дружките също не изостава , Doctor Strange видя всичките 14 милиона и кусур варианта и имало само един вариант и въпреки това се биха ? Накрая даде камъка... ако това e било онзи вариант защо просто не даде камъка за живота на всички и да не водите безсмислената битка ? Защо не използва камъка да спреш времето или да направи същия номер като на Дормаму ? Ако въпросният план беше да му гепът ръкавицата на Танос как така не видя че Галактичския Пазител ще преебе работата ? Защо просто не го телепортира някъде където няма да пречи ? .Танос с едно щракане може да издуха вселената 50 % от нея ама иначе кат се биха - оп ще стрелям враговете ми с луни... стига ,чесно ли си такъв дебил ? Можеше просто да щракне с пръсти и всички да станат на кубчета и ленти и да не се занимава с тях. Самото накъсване на сцените нещо не ми се понрави, така наречените long-take шотове за мен бяха дразнещо монтирани. Драмите между Гамора и Star-Lord , между Vision и Scarlet Witch бяха ебати натрачиво бутафорните сцени , чак дразнеха. Star-Lord уж е галактически пазител а при първа възможност си прояви егоизма и забрави какво защитава и избра един живот за 50 % от вселена, да за вселената говорим а не за половината блок от квартала му (ако ще се водим по земни единици). За драмата м/у Vision и Scarlet Witch няма да обсъждам, ще оставя на вас самите това удоволствие. Драмите с умиранията някак си не ме грабнаха, може би от предните филми които съм гледал, те умират, после ги връщат , не знаеш умряха ли сега, не са ли... е как да ме хвани драмата ?? Това може да подейства на човек който за първи път ще гледа филм на Марвел или е прекъснал преди 5 години и нагоре. За това такива хора няма как да разбера по силните критики на останалите фенове на марвел които са гледали филмите преди този.
На последната битка виждаме отново драмата, как по слаби герой бият повече от тези със супер сили. Докато пребиваха в предишните сцени Scarlet Witch, то тука виждаме че може доста да устой на Танос ? Честно ли ?? биха те двама калпака по пижами и едвам се спаси, а сега задържа танос сиг 10 мин и то с една ръка !.И за да уточним колко огромна и е силата, не трябва да забравяме че може да унищожи камъните един път за винаги. Като завършек идва момента с Тор, койти заби брадвата в Танос (в гърдите му) без никакъв проблем. Как не му доди на ум да резне ръката му, или както му каза Танос „ трябваше да се целиш в главата “. Doctor Strange един път не направи фокуса с връщането на времето, ама за Танос това не бе проблем и даже си го използва като пич, ЕВАЛА. Финала на филма.. дамм финала, горкия Фюри... не разбрал изобщо какво се случва с планетата му, ааа вселената.. не знам кое би го стреснало повече. Как така разбра в последния момент като почнаха да изчезват хората пред очите му.
Ето тези неща ме подразниха във филма

Танос беше един от добрите образи , който за мен изкара филма. Не беше поредния много съм зъл, елате ме убийте.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
10 май 2018
Аз чак толкова логика не съм търсил във филма. Обикновено тези на Марвел ги гледам с почти 100% изключен мозък плюс бири (които допълнително ми изключват мозъка). Мен ме издразниха няколко неща:

-глупавата сцена със Star Lord и ръкавицата, която беше прекалено детинска, клиширана и несериозна;
-това как всеки даваше без да им мигне окото камъни на Танос при угрозата половината вселена да изчезне;

И цялостната мотивация на Танос. На някакво много елементарно ниво, ако гледаме нашата си планета - да, пренаселеността е малък проблем. Само дето земята може свободно да поеме X2 население, ако не и повече. Да не говорим, че една война ще урегулира проблема, а една ядрена такава - ще го изчисти от лицето на земята. Почти фантастично е светът да се пренапълни до такова ниво, че да има примерно 30 или 40 милиарда хора и болшинството да бедстват. В човешката природа е всички да се избием и да балансираме ситуацията.

Това едно на ръка - реално погледнато когато с щракване на пръсти можеш да избиеш половината вселена, какво ти пречи с щракване на пръсти да направиш всички планети в нея пет пъти повече големи и с пет пъти повече ресурси, за да могат пет пъти повече хора да живеят в тях? Или магически да пренесеш хора от пренаселени в планети в такива, които изобщо не са населени? Мотивацията на Танос не е по-логична от тази на злодей в Инспектор Гаджет.

Както казах - не ме издразни филма, но от всички марвелски, които гледах (някои изпуснах) ми се стори най-слабия.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
10 май 2018
Тази седмица ми е малко тегаво на работа, но имам още 2 смени и щом ги свърша в събота или в неделя ще напиша моето мнение ! Приятна вечер на всички !
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
11 май 2018

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
11 май 2018
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
14 май 2018
Абе в Холивуд май наистина нямат никакви нови идеи, че така са тръгнали да доят всичко познато като за последно. Апропо тоя Хищник нещо много ме съмнява какво качество ще има. Изглежда ми като яко безмозъчна дъвка. Дано поне да има комедийна стойност, особено ако човек реши да го гледа с изключен мозък.

А аз пак няма какво да гледам, ама накрая стигнах до Stranger Things втория сезон, може да му хвърля едно око уикенда. Че поне през седмицата вървят две-три сериалчета като за след работа вечерно време.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
14 май 2018
За Хищника и на мен ми се струва че ще е голяма боза
Иначе аз гледам за сега тези

Into the badlands
The expanse
Colony
Westworld

Мисля да видя и този The Crossing

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
25 юни 2018
Гледах последния Jurassic World. Скучничко, прекалено наивен сюжет, на моменти направо обидно. Очаквах повече ефекти, колкото да изключа мозъка, но не би. И ролята на Крис Прат не е толкова... криспратска, което е допълнителен минус. Ама може би и наличието на куп малоумни деца в киното не ми позволиха да си изключа мозъка качествено.


Също така се чудя дали са почвали някакви нови читави сериали, че усещам някаква дупка в този аспект. Трябва да видя дали и Netflix ще изплюе нещо в скоро време.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
27 юни 2018
Jurassic World - мисля да го пропусна.. самата идея като цяло е мега зле.. а от трейлъра ми стана ясно какава кофа с лайна ще е филма.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 юли 2018
За кофа с лайна не съм сто процента сигурен, но пък определено започвам да си мисля, че нейде из Холивуд има изкуствен интелект, който зареден с достатъчно клишета може да създаде сценарий за филм/поредното Call of Duty.
<
1
...
106
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.