Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
112
...
251
>
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
21 януари 2019
Altered carbon дава много поводи за размисъл, и на мен ми допадна, но историята приключи по книгата, другите две книги са съвсем отделни истории,поне докъдето бях стигнала, само главният герой е същият. Ако има втори сезон, той ще засяга съвсем различни събития.
Боговете гледах с големи резерви в началото, но екранизацията на Геймън се е получила добре, надявам се да не разочароват с втори сезон.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
21 януари 2019
American Gods ми хареса, аз също го пуснах без очаквания (и без да знам дори, че има книга). Ама четох, че имало някакви тежки перипетии при втория сезон - сменени сценаристи, режисьори, ала-бала. Обикновено това е лош знак. Дано го наредят на някак прилично ниво.

Altered Carbon - смесени впечатления от мен. Не съм сигурен дали не писах назад в темата, май да. Визуално е страхотен, много добра компютърна графика като за сериал, добра атмосфера. Минусът - сюжетната нишка е практически детективски сериал... което ми дойде разочароващо. Не съм сигурен дали някак не ми се съчета този поход с футуристичната концепция... като цяло бива, особено при никак невпечатляващото качество на сериалите от последната година, но само дотам.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
28 февруари 2019
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
04 март 2019
X-Men филмите държаха ниво тогава, когато Marvel пускаше само помии. Последните... стават, които гледах от тях, де. И на този може да хвърля едно око.

Иначе погледнах Алита вчера. Като цяло - бива, личи си на моменти, че е по манга, също си личи и на моменти, че е Холивуд. Робърт Родригес се справя идеално с режисурата. Като цяло си струваше филмът, но определено не успя да ме впечатли. Но като цяло добре.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
20 март 2019
Да вдигна малко темата с Love, Death & Robots - страхотна продукция на Netflix, определено залагат на количеството, но и качеството е в общия случай или добро, или като сега - отлично. Яка анимация и интересни самостоятелни историйки, някои от които са по-запомнящи се от други, но всички досега (не изгледах изцяло) са на високо ниво. Определено препоръчвам.

American Gods също започна - като цяло добър първи епизод. Стига да задържат извращенията на ниво и да не вкарват излишни сапунени глупости и губене на време мисля, че сериалът ще е окей (за разлика от Westworld, който го разводниха арабийската).

Виждам че и Spider-Man: Into the Spiderverse са го рипнали най-накрая, тъй че и това най-накрая ще мога да изгледам.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
20 март 2019
Мда, Love, Death & Robots започна много добре за мен - гледах първите два и определено Финчър и Милър са свършили страхотна работа.
Добре, че напомни за American Gods - явно съм пропуснала началото на втори сезон.
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
31 март 2019
Love,Death & Robots и мен ме грабна тотално,изгледах сезона направо на един дъх ! Поздравления за Netflix i Финчър специално !
Но мисля ,че се задава нещо наистина специално :
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
31 март 2019
Изглежда ми тежичък този филм, прекалено съм стар за такива неща вече.

А Love, Death & Robots определено е интересна идея, надявам се все по-често да се пускат подобни неща. На мен фаворитите ми бяха Zima Blue (определено) плюс първия епизод. Но като цяло имаше само няколко посредствени, всичко друго беше добро или страхотно.

Ся скоро ще почва и сапунката Game of Thrones, дано малко вдигнат темпото и увеличат бруталностите като за финал.

Freenod
Мнения: 101
Цитиране
31 март 2019
Game of thrones последния сезон го гледах малко по инерция в очакване на шестата книга...но вместо това дочаках нова на Толкин,да се чуди човек
Като цяло напоследък съм се ориентирал към мини формата на сериалите нещо до 7-8 епизода,като True detective или I am the night ,по консистентни са,няма пълнежи и не си длъжен да гледаш сцанарийно безсилие след половината епизоди на втори сезон .
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
31 март 2019
Game of thrones последния сезон го гледах малко по инерция в очакване на шестата книга...но вместо това дочаках нова на Толкин,да се чуди човек
Като цяло напоследък съм се ориентирал към мини формата на сериалите нещо до 7-8 епизода,като True detective или I am the night ,по консистентни са,няма пълнежи и не си длъжен да гледаш сцанарийно безсилие след половината епизоди на втори сезон .
BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
01 април 2019
https://www.imdb.com/title/tt0475723/
За феновете на Sekiro: Shadows Die Twice, препоръчвам този филм
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
01 април 2019
За фенове на Секиро и с поносимост към аниме, препоръчвам Dororo. Като история не са много близо, но като атмосфера, вайб ако щеш... доста сходни са.
logout
Мнения: 338
Цитиране
02 април 2019
Ако харсвате Досиетата Х не пропускайте Project Blue Book на Hitory. Базиран е на реални докладвани случаи и , поне според мен, са се справили добре, вече е предвиден и втори сезон.
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
02 април 2019
Dororo определено си го бива. Пък и сега видях, че скоро ще продължат с останалите серии, даже по-късно през седмицата, което е супер.

@Freenod - да, така е. На повечето сериали края на втория сезон започва да им куца, защото формулата, на която са базирани започва да се изчерпва точно тогава. Съответно трети сезон е от ключова важност. Аз съм забелязал две основни тенденции в Холивуд - или се почва със сапунката, аз те обичам тебе, ти ме обичаш мене, влажни погледи и раздути ненужни драматични сцени, или се пробва да се промени изначало концепцията на сериал (с все същите сериали). Първият подход е някак по-сигурен, защото се губят сравнително малко фенове и се печелят адски много домакини. Вторият е доста по-рисков, но може да се отблагодари стабилно.

Може би и заради това в последно време игралните сериали са ми поомръзнали. Ударих високата граница, изгледах доста стотици, едва съм стигнал четирицифрено число, но едно 400-500 има, а тогава щеш не щеш виждаш всички възможни формули.

@BundyBari - на мен японските игрални филми винаги са ми супер странни. Нещо се бъгва в мен - уж аниме, ама не е аниме.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
02 април 2019
<
1
...
112
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.