Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
122
...
253
>
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
25 юли 2019
LethianDream, така си - един филм или игра не им ли отделиш внимание навреме, впоследствие ефектът далеч не е същият, да не говорим, колко чужди мнения вече са ти се набили в главата, искаш или не искаш.И двата рънъра са си много добри по абсолютно различен начин.RIP, Хауър.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
25 юли 2019
Въпрос на вкус, за мен двата Блейд Рънъра са пиршество в киното, може би само Тарковски поставям на върха, но ако човек подходи с мисълта да гледа екшън - фантастика, ще остане безкрайно разочарован. Причините за оригиналния Блейд Рънър да е толкова иновативен са много, защото дотогава киберпънка е присъствал основно в литературата.
Въпреки че съм пристрастен, разбирам и хората, които не могат да оценят такъв тип кино, но не разбирам някои да наричат филма "прехвален". Точно обратното, БР има твърде слаб старт от пускането си и много по - късно придобива култовия си статус, докато Alien гарантира много бърз успех на Р. Скот преди това. Преди всичко такива филми боравят с метафизика и мистериозни туистове, а не толкова с документално и хронологично съдържание, което се търси от хората, които не гледат "мудни" филми, а искат зрелища или поне динамичен сценарий.
Иначе сцената с Рой Бати наистина е епохална. Действително той импровизира напълно и променя сценария, измисля си думите, паузите, които прави между тях, но това всъщност осмисля опасността от хаос при бъдещия монтаж и сглобява всички опити да се внуши идеята за филма относно това какво е човек и кое определя човешкото. И междувременно в тази сцена акомпанира Вангелис, който е записал наведнъж с епохалния синт Yamaha CS-80 с импровизация, човек, който до ден днешен даже не познава нотите.
Та Рутгер Хауер наистина се снимаше в огромно голичество евтини филми, факт. Но неговите точни и навременни включвания в киното остават запомнени.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
27 юли 2019
Сега разбирам какво имаше предвид pseto , като говореше за трети сезон на dark.....гледах тъпо продължително време и не установих никаква връзка
Същото ми се получи и с това, но тук поне помня пределно ясно героите
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
28 юли 2019
Нямам търпение да изглеждам следващата Експанзия, първите серии бяха убийствен откъм сюжет и отношение към детайла. Чувам, че книгите били дори по-добри, така че ще имам материал за четене по време на отпуската.

И повече космически сцени, моля!

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
28 юли 2019
В интерес на истината, и на мен първи сезон най-много ми допадна.Не, че следващите бяха слаби, но забиха в посока, която не ми допадна съвсем или по-скоро очаквах друго развитие.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
29 юли 2019
Почнах The Boys и изненадващо за мен, доста ми допадна.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
29 юли 2019
@nightwarrior - и аз съм му хвърлил око на серияла. Я кажи капитан америка с обратна резба ли е ? че се чуват такива слухове .....
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
29 юли 2019
Най-вероятно да, и в инвалиден стол. 😂
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
29 юли 2019
То не е точно капитан Америка, а кръстоска между него, Супермен (главно него) и някъв психопат.

Но досега(3ти епизод) нищо не намеква дори, че резбата му е лява. Има обаче доволно признаци за фетиш към кърма.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
29 юли 2019
The Boys ме радва яко. Доста силна пародия и интересен подход върху супергеройския жанр. Снощи до един и нещо го гледахме, та днес - мъка със ставането и цял ден съм като замаян. Имената на героите мачкат - от типа на Lamplighter и други. И Homelander е супер як персонаж, също.

Гледах последния Spider-Man също. Става. Поредната марвелска дъвка, реално. Нито супер добре, нито зле. Малко ме trigger-на Мери Джейн. В сигурно 95% от случаите не ми дреме за тази мода всичко бяло да се обръща на черно в Холивуд, ама някак точно Мери Джейн не мога и грам да си представя в подобен формат - някаква сравнително невзрачна мулатка. Тази от Stranger Things рижавата щеше да заспи в ролята, ама...


Art3mis - в Dark като се сетиш кой кой беше, даже си има и някакви таблици, става по-добре. Може би 4 епизода ми отне.

LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
30 юли 2019
The Boys има ли го в някоя платформа за гледане? Или само в замунда? Доста интересен ми изглежда. А и вие ме надъхвате..
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
30 юли 2019
Не съм сигурен какво точно имаш предвид, но сериалът си е на Амазон(тоест има го в Амазон Прайм). По принцип можеш с трайла да го изгледаш 8 епизода са, ама...
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
31 юли 2019
Арестувани зад граница и Почти ми се размина. Жалко че второто почти изгледах всички епизоди, откакто гледам тия документални така да се каже филмчета, изобщо не ми се занимава с олигофренски сериали, освен ако не са на нивото на най-добрите сериали в историята- Досиетата Х и Чернобил.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
31 юли 2019
Догледах The Boys снощи до никое време и сега се мразя. Не съм сигурен, че харесах финала, но като се събудя по-късно може и да размисля.
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
31 юли 2019
Ще го видя The Boys със сигурност по-нататък, сега съм си заплюл за започване Doom Patrol. Мнения за патрула, става ли? Оценките са доста високи в имдб.
<
1
...
122
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.