Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
123
...
251
>
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
31 юли 2019
@LethianDream- става, забавен е, не се взима насериозно.
А сега съм хванал и аз "The Boys"-радва и то много!
P.s. "The Boys" е добро, искам 2ри сезон. А този завършек не го очаквах!
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
02 август 2019
Още 2 епизода ми останаха на The Boys, сигурно тази вечер ще ги минем, че тази седмица единия ден бачкане до 11, другия до 9 (и то в двата случая щото съм тъп като гъз, ама това е друга тема), та не остана време да го догледам.

Това Doom Patrol може да му хвърля едно око. Днес докато мъча хоум офиса мисля да си пусна за фон Big Little Lies, миналият сезон беше повече от приличен, ще видим сега как ще е. И дали няма да ми дотегне, ако е ниско темпото или ако има прекалено много драма. Че не ми е до драма ся.

DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
03 август 2019
Вече не съм толкова "премерено оптимистичен" за екранизацията на Вещера, колкото повече научавам, толкова повече съмнения започват да ме обземат. Просто споделям.

*едит - @rosniak

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
03 август 2019
@Dragonslayer- ха, добрутро!!!
*едит- @DragonSlayer- когато правиш сериал по книги/комикси, и ПЪРВАТА ти новина (добре, една от първите новини) е че една от главните роли, чиито образ в книгите е на БЯЛ/А ти искаш този образ да е черен- това трябва да ти е първи признак, че работата не отива на добре и трябва да си занижиш очакванията.. Все едно да сложат Идрис Елба в ролята на Тор*.... Айде малко по-сериозно... Да не говорим че уж този сезон обхваща първа книга,а си мисля че имаше сцена от 6тата.....
* Да, знам че Идрис Елба играе във филмите за Тор като Хеймдал...
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
03 август 2019
@rosniak - като каза Тор, та някак се сетих за Натали Портман...

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
03 август 2019
@DragonSlayer- ем, да, тя ще е новият Тор.. Там поне има някакви комикси (са че са неуспешни/недобре приети сред феновете, тва е друга тема ).....
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
03 август 2019
Знам, че има "технически" възможно обяснение зад това решение, но логиката тук ми е непонятна.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
03 август 2019
@DragonSlayer за кое по точно ?
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
03 август 2019
Не съм много навътре в комиксите и конкретно в този комикс, но обяснението, с което оправдават това решение (предполагам, на това се опира и този споменат от теб комикс за женският Тор) е, че Тор не е име, по-скоро титла. Предполагам, по същият начин, както Христос не е име, а титла, определение. Аналогията е моя, само предполагам.

Казват, че Тор, Богът на Гръмотевиците, е този, който може да държи Мьолнир (надявам се така се произнася на български). Този, при когото Мьолнир отиде или когото избере, нещо такова. Ха, което ме навежда на мисълта, че в последният Авенджърс Чукът (онзи, "оригиналният" ) отиде при Кап. Америка. Значи и той е един вид Тор според това обяснение. Както казах, не съм много навътре в този комикс и бекграунда му.

Това е в общи линии обяснението или по-скоро оправданието да имаме жена като следващият Бог на Гръмотевиците. Мммм... Богиня на Гръмотевиците? Това имах предвид, когато казах, че Марвел си имат техническо обяснение, но на мен ми се струва тотална глупост да сложиш жена в ролята на Тор. Какво си представяме, като кажем Тор - аз специално съм подведен от филмите и моята представа е за супер як пичага, симпатичен и с готино телосложение, който стреля светкавици от задника си, размахва чук, трепе лоши и, както синът ми би казал - тотален бадас. На кого му е притрябвало да подменя този мъжкарски образ с някаква феминиска версия, освен на студио, което води откровена политика срещу мъжествеността?

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
04 август 2019
Цялата работа идва от това че Тор гази лука, Один го запраща без спомени на Земята за божествената му сила, идват извънземни, Тор се крие в пещера, намира чука и... Буквално в превод текста на Мьолнир гласи "Който държи този чук, ако е достоен, ще притежава силата на ТОР!" - но... Тор е син на Один и Геа (според комиксите, не съм наясно с тази част от скандинавската митология) и с мащеха Фрига. (и доведен брат Локи) Т.е. Мьолнир е изкован за да насочва и подсилва силите на Тор и би трябвало да бъдат в някаква взаимо-връзка. Т.е. ако си достоен да вдигнеш Мьолнир, ще притежаваш същите сили като Тор, а това са буквално една шепа лица...
Според комиксите Джейн Фостър е Богиня на Гръмотевиците, но тя взима чука след като Тор вече е недостоен за него, бие се в отбор с Отмъстителите,спира голяма заплаха и връща Мьолнир на Тор. Въпросът е как ще построят връзката м/у Тор, да бъде недостоен за Мьолнир и Джейн, която да бъде избрана/да дигне чука за да стане тя Тор (?) Щото знаем как завърши "Краят"... Също така, комиксите с Джейн Фостър приела мантията на Тор, не са особено успешни и добре приети.
Според мен, в "Отмъстителите: Краят" както Капитан Америка, Железният човек, така и Тор е трябвало да срещнат краят си, и Мьолнир да иде при друг, който да го наследи. Но явно интеракциите м/у Тор и Куил много са допаднали на феновете, то явно нещо ще се случи в следващите Пазители и/или м/у след "Краят" и преди "Тор 4"., което да доведе до тези събития.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
04 август 2019
Тази Джейн Фостър същата ли е от един преден филм за Тор преди време дето му е нещо като гадже?
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
04 август 2019
Да, същата. И в комиксите е пак същото девойче- загаджват се, той разбира че е Тор и т.н.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
04 август 2019
Да го погледнем от добрата стана - Тор все още си пада по жени, значи не е съвсем зле.😂
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
04 август 2019
Да, но Валкирията ще я правят лесбийка...
Как да е.. Свършиха ми сериалите..... Май, ще скачам най-накрая да видя какво е това "Историята на прислужницата"
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
05 август 2019
Гледам Doom Patrol, доста стабилен сериал, а и като цяло DC винаги са ме радвали повече от Марвел, има повече мрак и по-голяма двойнственост на героите, въплъщават добро и зло, а не са "чисто" добри като марвелските.
<
1
...
123
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.