Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
125
...
127
>
Art3mis
29 август 2019
На мен честно казано вече само от трейлъра ми дълбае на драма, дано да не се получи такава.
Иначе относно филмите Нетфликс не сбъркаха с Annihilation, след като Парамаунт си извъртяха задниците, нищо, че не е тяхна продукция.
darkblue
30 август 2019
pseto
01 септември 2019
Не знам, CGI-ят в този нов Терминатор ми изглежда супер зле. Тези компютърни роботчета изобщо не се вписват в сцените с реални хора. Прилича ми на Space Jam или нещо от рода направо. В Терминатор 2 като видиш металните кукли и ти става баси якото, същото като в старите Пришълци, просто виждаш, че са физически обекти и са част от кадъра. Сега... бляк. Наистина куклите си бяха дървенки, ама пак ги предпочитам пред това. Ще се гледа филма, де, ама с много наум и вероятно от торентите.

@Art3mis - стопроцентова драма ще е. Нямам и грам съмнения в това. Ще съм изключително изненадан, ако не е драма. Въпросът е дали ще е добра драма...

То реално с тоя Joker са се прицелили в Оскари, а както знаем те се печелят на 90% и нагоре от драми и нищо друго.

lyubohar
03 септември 2019
T1000 в Терминатор 2 не беше кукла, беше си CGI. Даже едно от първите от "съвременен" тип, да не кажа първото
nightwarrior
04 септември 2019
Мисля, че псето визираше "голите" терминатори от самото начало на филма. Иначе т1000 си беше cgi, но изглеждаше прилично.
darkblue
04 септември 2019
Art3mis
08 септември 2019
Джокерчето вече взе награда, явно драмата е голяма, щом се котира и във Венеция
pseto
10 септември 2019
Жокера май ще го чакам от торентите. Ако още дават дъвката със Скалата може и да ида на кино тези дни за нея, обаче.

Иначе пуснах Carnival Row - първият епизод бива. Някои тропи са доста банални, надявам се да не станат досадни. Но градът откъм атмосфера е доста яко направени, доста сериали вече гонят съвсем филмово ниво. Добър клифхангър на първия епизод, ще видим нататък как ще е (ако остане време за гледане, че днес скачам и на онова, което има да се играе).

Прислужницата също погледах - 4-5 епизода май - нещо ми е много бавен за "концентрирано" гледане. Май ще го даунгрейдна до сериал, който да ми върви за фон като съм хоум офис.

lyubohar:

Все пак и T-1000 е до известна степен кукла. Да, имаше ги "изцяло" течните сцени и те и тогава си изглеждаха странни, за днешните стандарти са старички. Но в сцените с разцепванията, където ползват кукли, просто се усеща физическото присъствие. С T-800 същото.

Макар че реално в конкретния случай може би не CGI ефектите сами по себе си са виновни, а това, че говорим за евтини CGI ефекти. Понеже ако се замисля има и други филми, в които изцяло компютърни изображения стоят по-добре с реалните човеци.

lyubohar
15 септември 2019
Да, прав си, наистина са ползвали доста и кукли...
pseto
15 септември 2019
Аз не знаех доколко T-1000 е бил кукла, между другото, просто ми стана интересно защо ми се струва толкова реалистичен в тези по-запомнящите се сцени, в които го разцепват, разсичат, продупчват и т.н. И се оказа, че е заради куклената част.
rosniak
06 октомври 2019
В петък гледах Жокера- очаквах че ще искам да убивам след него, но уви- нищо такова. Интернет, разочароваш ме!!! Финикс носи целият филм. Много добре изграден. Показва (почти) всичко грешно в едно съвременно общество!
LethianDream
07 октомври 2019
Днес или утре вероятно ще си довърша Stranger Things, леко разочароващ трети сезон след доста силните два, но все пак ме държи на ръба на стола с клифхенгърите си. Жокерът ще го гледам след като мине хайпа, вероятно към края на октомври. Филмът на годината обаче е един - Midsommar на Ари Астер! Не съм гледал толкова болен филм от доста време, така като се замисля от миналогодишния му шедьовър Hereditary. Представете си извратено хипи общество с брутални убийства и жертвоприношения. Филмът е адска сила за феновете на хоръра, ама не на тоя американски джъмп скеър, а на смисления драматично-извратен хорър! А мацето (Флорънс Пю) прави велика, велика роля! Някаква супер неизвестна пача, която разцепва като игра!
Eat.Sleep.Game.Repeat.
pseto
07 октомври 2019
На мен последния сезон на Stranger Things ми хареса много повече от втория (и по-малко от първия). Но както писах аз втори сезон даже не догледах, стана ми скучен. Предполагам, че за мнозина завоят към пародията е прекалено внезапен, понеже четох доста мнения, в които се дискутират липсата на логика и олигофренските руснаци. Ама то няма нищо, което да крещи повече "филм от 80-те", освен дебили-руснаци. Надявам се и следващият сезон да е подобен, понеже формулата на сериалите трябва да се освежава тук-таме. А и съм фен на пародията. Но за пети сезон вече, ако се стигне дотам... нямам идея какво ще го вършат.

Жокера... оценката в imdb е смазващо висока. Тези дни трябва да се гледа на кино.

LethianDream
28 октомври 2019
Малко да вдигна темичката - гледах прословутите нови Watchmen, пълна фъшкия. Някаква черна виджиланте мачка маскирани като Роршах нацисти и расисти. Нищо общо нито с оригиналния филм, нито с комикса. Жалко, вярвах, че ще е свестен сериал. За момента много ниско ниво, днес излиза нов епизод, а даже не ми се гледа. Няма нито добре изградени образи на героите, няма и клифхенгъри, поне да имаш интерес към следващата серия. Пълна боза.
Изгледах и няколко епизода от новия сезон на Касъл Рок, там поне има интересни герои и фабула,но по-скоро сезонът е meh.
Eat.Sleep.Game.Repeat.
nightwarrior
28 октомври 2019
То дефакто сериала се явява продължение доколкото четох, един вид след събитията от филма/комиксите. Дефакто Джеръми Айрънс играе остарелия Ozymandias.

Не казвам, че това оправдава сериала или нещо такова, просто е "оригинална" история. Жалко, свалил съм две серии и имах надежда да е нещо читаво, но явно... Ще си спестя време.

<
1
...
125
...
127
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.