Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
132
...
254
>
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
28 декември 2019
Най-сетне минах The Witcher и не се кефя. Бойната сцена... тъпите немски фенбойчета с плакати на провали като Кралския Тикър в стаята ще направят по-сносен боен план от Цинтра и Соден. Каланте е превърната в грешно разбран стереотипен феминист. Добре играе, но е орязана. Хенри е перфе. Нилфгард е тотален провал, това е някакъв СССР + треторазряден култ crossover. Това не е Нилфгард. Фрингила е WTF, Кахир и Вилгефортц са много ама много... не разбирам защо са променени така. Не виждам логика, няма смисъл в промяната.

Цялото квичене за съдбата беше прекалено. Просто прекалено. Много части са орязани и променени по начин, който според мен е по-лош в дългосрочен план. Не знам, за мен това е 5.5 / 10. Дори игрите са по-добре написани.

lyubohar
Мнения: 3087
Цитиране
28 декември 2019
Игрите са в пъти по-добре написани, то се вижда от първата серия още. Дори без да съм чел книгите казах в другата тема, че всички образи изглеждат супер стереотипни и обобщени и просто няма начин в книга да са така.

Освен това някой по-горе спомена, че бил много бавен. Точно обратното, трябваше да отделят много повече време да въведат и развият поне главните персонажи. "The world depends on you!", "This is your destiny!" и други такива изнасилено драматични лафчета не са достатъчни. Не случайно дадох пример как това се постига в един друг сериал, в който първите няколко серии основните персонажи буквално само пътуваха и разговаряха помежду си без нищо да се случва (а всъщност най-важното се случва).

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
28 декември 2019
8 епизода за толкова материал, да го пресъздадът е трудно. За мен действието се развива бързо, даже прекалено бързо. Също доста объркано така са го направили. Примерно седмият епизод не ми хареса. То една ретроспекция, то едно напред-назад. Но пък сериала почна добре, тези първите епизоди си бяха стабилни. Малко така са се омазали с пресъздаването на Трис и Йенефер, поне Гералт и Цири бяха добри, доста даже.
darkblue
Мнения: 1888
Цитиране
28 декември 2019
The witcher - доста посредствен сериял, ако не беше хенрито, не знам. Още в първата серия боя със чудовището беше леко куц, натиснал го с единия си крак под водата и с др се опитва да го нацели и не може. Самата сцена беше смешно заснета. Йенифер я коментирах вече. Трис актирсата мега зле подбор... кат я видях и ме вТРИСа. Малката Цири става, надявам се в др сезони като се появи пораснала, да е друга актрисата. Боя със стригата пак беше ебахти тъпия, типичните сцени, страничните жертви ги разкъсва с един , два удара, нашия 100 пъте го хваща за бронята, удряго в стените, мята го, три часа се зъби.... ташак си беше малко. Последния епизод мега скучен... 100 часа се подготвят. Хенрито бълнува.. спа през половината епизод. Мега силната и главна магьосница я свалиха с уаншот прахче- ти ебеш ли се ? Викам ще ги размята там, ала бала... то какво. Трис с нейната тъпа магия да пусне плевели - направо се изсмях.

Мандото долу горе същата работа, главния ок си играе ролята ама самия сериял... серийки с пълнежче и то мега предвидими неща. В първата серия мандото и робота едвам се справиха с някакви калпаци, ама на последната тоя робот изби взичко, че и с малкия в него. Бахти тъпата идея. Онзи Куил ми язди тоя насран сопол с 10 км в час, ама иначе бърза и умря ебахти посредственото. С тая лава и тая лодка... просто не ми се коментира...

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
28 декември 2019
На Мандалореца такава му е идеята и аз съм окей с това (не всеки сериал може да е Breaking Bad и не всеки сериал трябва да е Breaking Bad). Мислех, че и Вещера е направен по подобен начин, но уви - сега си мисля, че е просто разхвърлян/хаотичен/нецеленасочен. Започна по един начин, после последните 3-4 епизода решиха да изграждат някакви взаимоотношения, но по съвсем грешния начин. В крайна сметка и за мен е по-скоро посредствен сериала, като Гералт и Сири са светлите лъчове в него. Трис и Йенифър също не ме дразнят, тъй че реално за втория сезон няма нищо непоправимо, което да не може да се подобри. Както казах, интересно ми е дали ще върви епизод по епизод Вещера с отделни случки или ще се акцентира на историята и взаимоотношенията. Екстремално трудно е да се направи сериал хем с екшън, хем и с качествено изграждане на персонажите. Не съм сигурен дали и не е невъзможно. Заради това смятам, че трябва да изберат едното или другото.
iNfRaSoNiC
Мнения: 43
Цитиране
28 декември 2019
Аз си чакам за края на сагата "Дързост и Красота" в съвременното кино, а именно Supernatural.
Този сериал с всичките му кусури и повтарящи се неща вече 15 сезона си остава разпускащ за мен, а двамата братя - забавни.

Мандолорцът и Вещерът не съм ги почвал още, но не очаквам да са нещо кой знае какво и по смесените коментари, които виждам - явно ще е така.

Друго, което скоро гледахме с жената е Carnival Row - приличен фейо-фантастичен сериал с добра игра на Орландо Блум.

https://psnprofiles.com/iNfRaSoNiC_
lyubohar
Мнения: 3087
Цитиране
28 декември 2019
Според мен Мандалореца можеше спокойно да мине и без епизодичните серии. Реално първите 3 и последните 2 си бяха по основната тема и бяха супер. Вижда се и по рейтингите на епизодите, че хората са им се изкефили много повече от останалите 3. А останалите 3 с разходките по планетите и ниския рейтинг бяха тотално излишни. Тоест само за 3 епизода трябваше да измислят контент по основната история, не би трябвало да е толкова трудно. Да го направят 6 серии другия сезон и готово
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
28 декември 2019
Вещерът и аз мисля че много хаотично се развиваха нещата. Не съм наясно с традициите на Нетфликс, но аз очаквах да го направят доста епизоди и всеки епизод Гералт, да избива различни чудовища. Но пък почна добре сериала, първите 2 епизода ми харесаха. После тръгна в друга посока и почнаха некви объркани истории. Накрая седмият епизод беше кенеф. Последният епизод, най-могъщата магьосница, почти умря от черно прахче. Гералт почти го нямаше в епизода, целият епизод спеше и бълнуваше, а накрая от нищото намери Цири. Много повтаряха думата "съдба", чак ми омръзна. Битките с хора бяха добри, поне нямам забележки по тех. Битката с Стригата беше скучна, той Гералт почти си умря от нея. Не съм наясно с книгите, но от вещерът видях да използва само отвари и една от магийте си, която в играта се наричаше "Aard". Разбира се това е първия сезон, но очаквах повече. Соундтракът е малък, но не е зле, може би това е едно от хубавите неща на сериала. Йенефър не беше толкова зле, но можеше и повече. Като Трис се погаза за пръв път, не знаех дали това е трагично или смешно... Този Джескиер ми хареса, но нямаше място там.


Не съм почнал все още Мандалореца. Като гледам хората са доволни от него. От седмата част на "междузвездни войни" поредицата стана кенеф, надявам се сериала да не е помия като последните филми.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
28 декември 2019
@Peshp- всъщност тва е работата на един вещер- влизаш в бърлогата на Стригата/ Кейрана/Грифона и ако излезеш, излезеш- кат не- селяните/ бароните/ кралете, дет са те наели да го мислят. Па да не говорим че и в 1вата игра Стригата не е лесна.... Тази хич не е чак толкова могъща магичка....
@Pseto- би трябвало за 2ри сезон да почнат вече основната история от 3-тата книга, където вече повече ще виждаме и Гералт, и Трис, и Йен и ще се развиват малко повече взаимоотношенията между тези герои и други.
Аз тръгнах уж да пиша за "Knives out", новият филм на Ryan Johnson- добре беше, хареса ми. Никва идея как този човек така се изложи с "Междузвездни войни"....
nightwarrior
Мнения: 3973
Цитиране
29 декември 2019
Няколко коментара:

1) Стригата се предполага да е трудна, още по-трудно я прави факта, че той дефакто не иска да я убие, а да я спаси. Ако искаш да видиш по-епична версия на сблъсъка, горещо препоръчвам опънинг синематика на първия Вещер, ако не си го виждал, лесно ще го намериш в нета.

2) Тисая е много далеч от най-силната магьосница. Има дълъг опит и ръководи Аретуза, но както в истинския живот не винаги учители/директори/ректори са най-добри в сферата си. Мога да ти спомена по-мощни магове, но поне единият е тежък спойл. Прахът, който онази и метна беше думеритиум. В света на Вещера този метал отнема силите на маговете, отрязва ги от източниците, ако направи контакт с кожата. Смятай как действа ако го вдишат.

3) Гералт почти няма подготовка. При отварящата сцена с кикимората виждаме резултати от отварите, но и нататък е само загатнато. Подготовката на Вещера е важна и не знам защо са я пропуснали, може би да държат темпо или защото е само 8 серии, трябваше да са 10 според мен

4) Това със знаците припокрива горното, дефакто знаците са много ниско ниво магия, не знам защо не ги ползваше повече, може би щеше да се наложат повече обяснения, за да не се бъркат с магията, до която имат достъп маговете, а пък обяснения сигурно са им били проблемни заради времето(гадая), с което разполагат откъм дължина на сезона

5) Хич не харесах начина, по който е представен таймлайна. Не ме е объркал дори за миг, но не ми хареса.

6) Това със съдбата натоварва щото е насилено, в книгите е направено много по-органично. Защото малките истории те водят до определени изводи. Тук обаче много набързо свиват нещата. Колкото до Цири и срещата и с Гералт, ако нещата бяха развити като в книгите, щеше да ти е по-естествена срещата, защото там личи, че те са обречени да се намират. Има сцени които изграждат тази идея в книгите, но отсъстват от сериала, най-важната от които е първата реална среща между двамата.

7) Тази дето играе Йенефер играе прилично, но... Не мога да я възприема. За Трис и Фринджила най-вече, направо не ми се приказва. Дори Вилгефорц ми стои странно.

Въпреки проблемите, сериала ми хареса, може би щото бях подготвен за най-лошото. Хенри е прекрасен Вещер. Сетъпнаха добре следващите сезони, имат тонове материал и поне втори сезон потвърден(макар че ако е както разбрах 2021 fuck this shit), надявам се да вървят спокойно, а не като онези ляйнари дето решиха, че вече не им се занимава с GoT и давай да разваляме цирка.

nightwarrior
Мнения: 3973
Цитиране
29 декември 2019
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
29 декември 2019
Да гледал съм битката с Стригата от първата игра, там каде каде е по-хубаво от сериала. Очаквах Хенри да е като онзи Супермен, но за радост не беше. Очаквах от сериала да видя и някой друг, така "известен вещер", като Веземир, Ламберт, Алекс, Ескел и малко повече информация за тях. И да това за подготовката също ми се искаше да го видя и поне малка част от Каер Морхен. Също каде Трис и Йенефер са се срещнали за пръв път и са се запознали ? Ако нали има информация за това. може би нямаше да е зле да го направят и в сериала. Трябва да почна да чета книгите.

А сега да започнем теории за сезон 2 . Надявам се да се научат от грешките допуснати в първия сезон.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
29 декември 2019
Изгледах и аз The Witcher и не ме впечатли с нищо. Не е лош сериала, но аз лично ще забравя този сезон доста бързо, за разлика примерно от някой епизоди на GoT, които ще се помнят винаги. Дано следващите сезони станат по-епични и сценаристите излязат малко от "зоната си на конфорт" и да ни изненадат със свежи идеи. Ще се повторя, че за мен лично формулата с цял сезон наведнъж, вместо серия на седмица, не е успешна и опорочава идеята за сериал, но Netflix са си инати в това отношение. Друг е въпроса, че една трилогия стил LoTR с по 3-4 часа на филм, може би щеше повече да се хареса. Относно кастинга, актьорите са на 50% добре подбрани с изключение на чернокожите персонажи, които просто стоят някак неестествено в този сетинг, нека ги има щом е модерно, но да бяха някаква отделна раса, а не култуви второстепенни персонажи, което някак си чупи атмосферата.
И The Mandalorian изгледах, нищо впечатляващо откъм оригиналност на сценария, но изпълнението по идеята да се доближи до оригиналната SW трилогия (4-6) е на топ ниво, затова добрите отзиви за мен са си заслужени.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
03 януари 2020
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
04 януари 2020
<
1
...
132
...
254
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.