Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
133
...
253
>
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
04 януари 2020
Кои филми гледахте за последно ?
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
07 януари 2020
В момента си припомням минисериала The Lost Room и Zombieland 2/ коментара на сина ми - Ричард Хендрикс се провали в Силиконовата долина и отиде да трепе зомбита /. И двата ги препоръчвам.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
07 януари 2020
Доста минорно завърши Долината, а на всичкото отгоре сезонът беше много по-добър от миналия. Явно можеха и още малко да разпънат, ама каквото, такова.

Аз почнах His Dark Materials, интересно е направено засега. Приказно, де, без кръв и цици, ама и без тях може да се мине (понякога). Догледах и първия сезон на Vinland Saga, средно-прилично аниме, има солидни моменти, ама и доста кофти филъри.

Филми - само се каня, ама нищо не гледам. Може би Жокера евентуално, така или иначе е качен в торентите с добро качество. Да видим за какво е целия шум. Може и Star Wars-а да го видя, макар че този първия от новите го издържах 40 минути сумарно от два или три опита, тъй че не знам с последния дали ще се спогодим.

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
07 януари 2020
Жокерът е по-различен комиксов филм. Депресиращ е и леко променя историята относно Батман.
Star Wars не съм много доволен от последната трилогия, но чух че не бил зле.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
08 януари 2020
"Последната трилогия" не бил зле? От кой го чу това, от К
Кенеди ли? 😂

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
08 януари 2020
Е то въпросната трилогия не трябваше изобщо да носи име STAR WARS, ама понеже аз категорично отказах да гледам каквото и да е след първия половин час на така наречения "епизод 7" хич нямам право да коментирам.

Жокерът е една прехвалена претенция, в която единствено играта на Финикс заслужава внимание - някакъв социопсихопат, друсащ се 7 вида хапчета и разстройващ се от забележки в автобуса се крие в хладилника??? ...бе няма да продължавам , да не спойля за който не е гледал,ама според мен този път Глобусите сравнително добре раздадоха наградите, който е пляскал на крака във Венеция сигурно се е радвал, че филмът свърши

LethianDream
Мнения: 2526
Цитиране
08 януари 2020
Не съм съгласен, Артемис, Жокерът беше сред най-силните филми на 2019. Така че Псето да гледа и да види. Много по-здрав и кървав от последния на Тарантино например. Финикс прави ролята на живота си. Колкото и да ме кефеше като копеленцето Комод в "Гладиатор", тук вече минава на следващото ниво, както обичаме като геймъри да се изразяваме. Моят личен фаворит за годината е "Midsommar"- невероятно силна хорър драма, но ми е ясно, че не всеки ще го хареса. Изгледах и трите нови SW, никак не са лоши, ако като мен не си обсебен маниак на поредицата. Точно са на нивото на Марвъл филмите и идеални за възраст 7-14 години, таргет аудиторията на Дисни.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
08 януари 2020
За мен също Жокера беше ебахти тъпата шитня. Art3mis е написала достатъчно за него.
Rostik79
Мнения: 2214
Цитиране
08 януари 2020
За Жокера съм съгласен, че не е баш шедьовър и сценарият дори далеч не е оригинален, но като атмосфера, усещане, отношение към детайла, изразни средства и най-вече действително актьорската игра на Финикс е на много високо ниво и отдавна не бях гледал такъв филм.

Иначе в тази тематика любим филм ми е Пропадане с Майкъл Дъглас, който пак разказва за човек постепенно изпадащ в социопатска лудост поради безумията в заобикалащия го свят.

@LethianDream - за мен Марвелските филми са доста по-добри от новите стар уорси - пак са си шарени и детски, но поне са много по-консистентни, последователни с изградени персонажи и т.н... освен това за актьорския състав и игра не може да се сравняват даже. А имат и по-яки злодеи. В Стар Уарс на практика злодеи нямаше.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
08 януари 2020
Всъщност, "Жокерът" е филм за един човек като Артър Флек, който остава без работа, без нужно лечение, без родителска опека и рамо, обществото го отхвърля по всякакъв начин и колко точно помия може да издържи човек, който има нужда от определени грижи, а не ги получава преди да мине към другата крайност и престъпният живот... "Жокер" е един филм-стълба- но докато повече филми показват как човек, тръгва от нищото и се катери по стълбата, то в този филм, главният герой почва с проблемите си, те вместо да се решават, се задълбочават и го забиват все по-надолу, и по-надолу, завличайки го към престъпният свят и живот в един момент!
А за "Междузвездни войни" Еп. 7-9 и Марвелските филми не ми се говори и коментира, че работата е плачевна.....
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
08 януари 2020
Много добре описана деградация на Артър Флек, която по никакъв начин не може да доведе до превъщането му Жокера - това ми беше идеята.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
08 януари 2020
Деградацията, показана във филма "ескалира" точно с убийствата, които Флек извърши. И вече финалният катализатор беше шоуто на което беше поканен.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
09 януари 2020
Mда, това беше Флек, не и Жокера - Жокера е донякъде психопат, но последователна, логична и целенасочена в действията си личност. Флек е всичко, но не това - иначе каква е логиката да завлечеш патлак на представление при раковоболни деца.То няма и логика ИЗОБЩО в действията на колегата му, който му го даде, но това си беше поредната бяла кръпка в сценария, който за мен изобилства от такива/краят пък беше тотална анархия/ - пак ще го кажа, Финикс направи страхотна роля, но това не прави филма добър, поне за мен.
В кръга на шегата - ако беше гръмнал Де Ниро по рано, поне нямаше да се набърка в простотията на Скорсезе, в която едни жени пушат през половината време, а през останалото той играе с 2 мимики 3 часа и половина.
Мисля, че тази година Златните глобуси бяха ок - както откъм речта на водещия, така и откъм раздадените награди.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
09 януари 2020
Не разбирам откъде се черпи, че Жокера е последователна и логична личност. Напротив, във всичко което съм чел/гледал той е олицетворение на хаоса в човешки вид. Интелигентен да, но интелигентен психопат. Убиващ подчинените си заради майтапа, взривяват болници, застрашаващ хора безразборно. Не съм гледал филма, не знам колко добре са го направили или не, но ако ще се сравнява с образ, който никъде не съм виждал, естествено, че няма да се получи.
Rostik79
Мнения: 2214
Цитиране
09 януари 2020
Artemis, филмите на Нолан създадоха образа на Джокера като последователен, методичен и целенасочен, следващ някакъв грандиозен и смислен план. Оригиналният комисков образ е хаотичен, импулсивен садист без особени планове или поне не по-различни от това да сее хаос и насилие, заради самия хаос и заради самото насилие.

Та в този смисъл образът на Тод Филипс е по-близък до комиксовия персонаж или този от анимациите - откровено луда личност.

***
Nightwarrior ме е изпреварил

<
1
...
133
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.