Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
134
...
250
>
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
09 януари 2020
Е, не виждам какво недоволство може да има от "Жокера". Той получи наградата, която се очакваше - за главна мъжка роля. Това беше целта на целия филм, той изцяло беше насочен към играта на Хуакин Финикс. Да, в своята цялост филмът не е нищо кой знае колко гениално. Филмът взе и награда за най - добра музика, което е от огромно признание за невероятната Хилдур Гуднадоттир! Велик индъстриъл/ембиънт прави тази жена, а композициите й от сериала Чернобил и първия Сикарио достатъчно са се уталожили.
Хуакин се е готвел месеци наред за тази роля, без да казва на семейството му. Въпреки това, играта му не може да претендира за идеална симулация на подобно нарцистично разтройство, но това в случая не е важно, той е следвал сценария все пак, важно е, че той успя да провокира до съвършенство. Много ме изкефи как в киносалона до половината на филма някакви колежанчета се кискаха и осмиваха на глас случващото се. След като се завързаха нещата всички млъкнаха. Той изигра по най - добрия начин Джони Кеш преди години. Крайно време беше и честито на човека.
Така че никой не е прехвалвал филма, той си е средно - добър. Вниманието беше насочено към Хуакин.
Относно кое е по - близо, ясно е, че този филм стои по - близо до The Killing Joke, но само в няколко елементи от предисторията, че всичко се върти около един неуспял комик и дотам. Обхваната е и атмосферата. Всъщност този комикс е вдъхновил и Тим Бъртън за неговия "Батман" по негови думи. То едва ли някога ще има "най - добър" жокер, може да има предпочитания. Моите са за Хийт Леджър, но това си е архетипен образ между шамана и шута в даден социум, и може да се проявява в безброй адаптации по различен начин, но принципът си е същия.

(EDIT: Втория Сикарио беше нейна музиката, а не в първия)

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
09 януари 2020
Най-добрият Жокер бих казал, че е този от филма "Черният рицар" игран от Хийт Леджър. А този Жокер от 2019, мисля че е горе-долу на същото ниво. Интелигентен психопат, който както казват в филма "Чернияр рицар" "иска просто да гледа как света гори".Незнам какво не му харесвате на филма. Човек с психични проблеми, който света го мрази и той отива все по-надолу и надолу..., халюцинацийте бяха добри, соундтракът беше уникален, героите бяха добре направене и изиграни (най-вече Жокерът)? Чак за "уникален" филма не беше,но от страна на DC това е един от най-хубавите им филми от... трилогията на Батман, може би Мисля че това е един от най-хубавите комиксови филми и крайно време беше DC или Marvel, да направят някакъв по-различен филм, а не като помиите, които излизназнаха 2018-2019.
BundyBari
Мнения: 473
Цитиране
10 януари 2020
Като стана дума за Джокера, не знам колко хора от форума са гледали сериала Gotham (най-добрия сериал по комикс в моята лична класация), но там образа на Джокера е страхотен. Ако сте фенове на DC и сте пропуснали сериала, съвета ми е да поправите бързо тази грешка. PS: Не се подлъгвайте по бавния 1-ви сезон, кефа става нататък, като се съберат всичките култови персонажи.
nightwarrior
Мнения: 3955
Цитиране
10 януари 2020
Не мога да го гледам сериала. Преди бях огромен фен на Батман, четох комикси и сериала не мога да го преглътна. Може да е добър, може да е всичко, но лор-а го правят на пастет. Разбирам, че е... алтернативен прочит един вид, но не е моята бира. Иначе съм слушал прилични неща за него.
BundyBari
Мнения: 473
Цитиране
10 януари 2020
И мен тази част с Брус Уейн/Батман най-ме дразнеше в сериала... можеше да го представят като по-зрял, да му проследят обучението, първите му мисии грешките и поуките от тях, първите му срещи с някои от младежките версии на злодеите и как му наритват задника в началото преди да стане супергероят, какъвто го знаем. Но здраве да е, сега с тези права на ТВ-тата, може би не е имало законово право да го споменат. Всичко стана пълна каша, много ме е яд, как издребняват за всичко в името на лесните пари, а никой не си напряга мозъка да измисли нова вселена, нови герои, нов франчайз и тн. Само доят старите неща с легендарен статус, а на всичкото отгоре разделят вселените, защото не могат да се разберат за правата. Ужас
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
10 януари 2020
Гледал съм само някои серии на Gotham (може би 6 - 7 епизода хаотично, когато съм улучвал Fox), но не мога да навържа целия lore. Като цяло разполага с интересна естетика и атмосфера, но знаеш, че това е алтернативна вселена, така че в това си качество, става. Пингвинът има интересна тежест в тоя сериал и може би е един от най - оригиналните елементи на Gotham.
nightwarrior
Мнения: 3955
Цитиране
10 януари 2020
Аз затова и не казвам лоши неща за сериала. Просто аз не мога да го харесам. Заради атмосферата му дадох шанс, но просто усетих, че няма да изтрая.

Като нищо е заради права, то нали имаше майтап, че не могли да употребяват името Супермен в сериала за Супергърл точно щото WB държи правата.

Art3mis
Мнения: 269
Цитиране
11 януари 2020
Много завъртяхме около този филм, но за мен просто събитията така представени ми звучат като история , съшита с бели конци, не коментирам нито играта, нито атмосферата, нито саундтрака - в това отношение нямам кой знае какви забележки. И като прибавим теорията/теориите за часовника, внушението, че всичко се случва в главата на господин Флек и само там, почва да ми звучи далеч по-достоверно.
Някой ако има идеи около този часовник, ще се радвам да сподели.
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
13 януари 2020
Който харесва Стивън Кинг ,може да хвърли едно око на The Outsider по HBO ,без да съм фен на Стивън Кинг и този жанр,първите два епизода ме впечатлиха.
LethianDream
Мнения: 2486
Цитиране
14 януари 2020
Пичове, вчера ми се еба майката, такъв силен филм не бях гледал от много години - европейски от 2018- "Творба без автор". Препоръчвам с две ръце, тричасова тупалка, която не съм усетил как е минала. Огромен, монументален филм. И за разлика от другитe европейски фъшкии, има адски много съдържание и случки вътре, страхотна история, макар и на моменти леко тривиална за издигането на млад художник от ГДР. Имаше много малко излишен баласт, за разлика от повечето европейски филми, които разчитат на формата пред съдържанието.
Линк към imdb - https://www.imdb.com/title/tt5311542/
Rostik79
Мнения: 2179
Цитиране
14 януари 2020
Аз загледах The Lighthouse. Не можах да го догледам, понеже заспах (не защото не ми беше интересен, просто не издържах, на години съм вече, хаха!). Хоакин Финикс игра наистина блестящо, но Уилям Дефо ... не знам. Струва ми се, че този човек преспокойно може да вземе Оскара, а даже не е номиниран. Също и Патисън можеше да е в категорията. Не че съм гледал всички филми от номинациите де, но тези двамата имат много силно присъствие на екрана и филмът има смазваща атмосфера.
Art3mis
Мнения: 269
Цитиране
15 януари 2020
Rostik79, тoзи филм поне от седмица отлежава и чака да му намеря подходящо време,защото си иска атмосфера и настроение, а колкото до номинации за мен отдавна оскарите не са никакъв критерий...КОй ще ти обърне внимание през 2020 на чернобяла 4:3 лента, в която си партнират двама /доколкото знам според сюжета/ психари
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
15 януари 2020
Фенски филм направен от фенове за фенове на "Вещера" – (както го определят).
От първите 10 минути гледане изглежда добре.
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
21 януари 2020
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
21 януари 2020
Тоя Вещер трябва да се изгледа. Добре направен изглежда от първите десетина минути, може да го пусна за фон утре на работа на единия монитор.

Аз приключих с The Expanse онзи ден... доста стабилно като цяло, ако изключим последния сезон, в който нивото беше по-слабичко. Не знам в книгите как е, ама сякаш се акцентираше повече на плънката. Но със сигурност много добра фантастика, да ми се чуди човек как толкова време я игнорирах. Ама сега пак изскача обичайния проблем - няма нищо за гледане.

Тези дни мисля да хвърля едно око на The New Pope. Ама нещо ме разубеждават леко коментарите в imdb, явно и него ще даунгрейдна до фонов сериал за хоум офиси.

<
1
...
134
...
250
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.