Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
138
...
251
>
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
18 март 2020
Върнах се да коментирам първите няколко серии на Западен Свят и гледам, че @Veluvian го е споменал - работата с камерата е първокласна. Освен това саундтракът е доста чийзи, хареса ни и на двамата със жена ми.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
19 март 2020
Започва добре третият сезон на Westworld. Сюжетната нишка от миналите два сезона си свърши своята работа, сега е време за нещо ново. Смяната на атмосферата и действието в града ми допада. Ще видим нататък как ги мислят нещата. Надявам се да не се хвърлят в увъртания отново.

Аз почти минах Justified покрай задължителните хоум офиси. Страхотен сериал за фон. Хем лековат, хем достатъчно интересен. Жалко, че такива са трудни за намиране. Има някои добри сериали, които са тежки драми, с каквито не ми се занимава. Особено и като ни бомбардират с коронавируси отвсякъде. Добре реализираните лековати сериали са си рядкост.

Иначе на Devs гледах третия епизод вчера, излязъл е и четвърти. Определено интересно и добре направен сериал. Само ме дразни, че някои технически неща ги показват прекалено... на нивото на средно глупав до много глупав американец. Но се преживява лесно този детайл.

lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
19 март 2020
Justified има един от най-яките диалози, особено предвид, че е сериал за прости селяндури Просто е на друго ниво диалогът, да не говорим колко тънък хумор е вкаран почти във всяка реплика. Не е за хора, които мразят Щатите на общо основание
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
20 март 2020
Така е, диалозите са страхотни, но понякога сценаристите се престарават, вкарвайки някакъв брутално тънък сарказъм в думите на някакви беззъби наркомани реднеци, които в реалния живот ще е чудо ако изобщо могат да формират каквото и да е изречение. Ама няма лошо, де, безкрайно по-добре е от разговори, които мога да предскажа почти дума по дума. Не е само това, де, сцените са брутално добре направени и актьорската игра в почти всички случаи е безупречна. Единственото, което не се вписва са прекалено плоските, еднопластови и предвидими персонажи. На фона на всичко добро в сериала те някак ми се набиват в очите още повече. Това съм го писал много пъти, ама ще го кажа и пак - в почти всяко аниме, дори и по-долнопробните, злодеите са направени балансирани. Дотолкова, доколкото разбираш тяхната гледна точка и защо действат така. В американското кино почти винаги се залага на крайностите - лошият е лош и това е, добрият е добър и толкоз.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
20 март 2020
Повечето "лоши" наистина са плоски. Основният "лош" - Бойд - обаче не е. Според мен идеята е тук е, че това е съвременен уестърн, в който е инвестирано основно в дълбочината на двата основни персонажа, а всичко останало е на заден план. Мисля, че е умишлено. Нещо като cowboy shootout между двамата на улицата, но разтеглен в 5 сезона Макар че има и изключения. Лошите във втория сезон (с онази "майката") бяха супер-добре изградени - с реалистична мотивация, многопластови. След това наистина малко почнаха да претупват, така че като цяло съм съгласен.

Но не съм съгласен с обобщението за "американското кино" - Mad Men, Sopranos, The Wire, The Shield, BSG, има и много други - това са все сериали, които са изградени основно на базата на сложни, реалистични образи, на които честно казано никое аниме не може да стъпи на малкия пръст (не че гледам, храня си ги ей така на общо основание, не харесвам нищо японско )

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
20 март 2020
Аз лично не мога да сравня най-доброто аниме с най-добрия сериал и да кажа - "Тук персонажите са по-добри". Аз реално не мога да сравня един сериал с друг като цяло. Добрите сериали са добри, посредствените са посредствени и това е. Никога не съм можел да направя топ 10 на нещо си, особено пък за някакъв по-дълъг период от време. Понеже нещо, което ти се е сторило впечатляващо преди 10 години днес може да ти изглежда напълно посредствено.

Но все пак горе казах, че почти всички американски сериали имат злодеи, които залитат в крайностите, не всички. Дал си няколко примера, като цяло съм съгласен с тях, но това са няколко сериала от хиляди и десетки хиляди. Поне аз в последните 15 години съм изгледал едно 400-500 американски сериала сигурно, не знам колко са, не съм ги броил никога. От тях в едноцифрен процент има персонажи, които не са залитнали по абсолютните крайности. В поне третина от аниметата, дори и по-дебилните и детински, персонажите имат ясно и подробно представени мотивации за действията им, различни от това "той е лош, защото е лош" и "той е добър, защото е добър". Културата е съвсем различна, просто. Според мен японците се опитват първо да направят персонажите, пък историята идва на заден план (и тя обикновено е банална/посредствена или откровено лоша), в американското кино се опитват първо да направят историята, а персонажите идват на заден план (защото в Щатите по-скоро историята продава, говоря за сериалите, де).

П.С. Харесваш Dark Souls.

П.П.С. Като стана дума за The Shield - винаги се сещам за едно (който е гледал, знае ):

lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
20 март 2020
Fair enough. Аз не съм гледал толкова много и всъщност много внимателно ги подбирам, и явно затова попадам основно на такива, в които персонажите са изградени добре. Иначе The Shield съм го гледал от-до 2 или 3 пъти, но май не се сещам тая песен откъде е А това с Dark Souls не го разбрах
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
20 март 2020
Нали каза горе, че не харесваш нищо японско. Това за Dark Souls, де. А песента е от култовата сцена в края на първи епизод. Аз може би само нея я гледах 20 пъти като почвах сериала, ако не и повече. Тая песен само на това ми напомня вече.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
20 март 2020
Ааа, стоплих. Така е, но DS докато го играеш е трудно да го вържеш с нещо японско - с цялата средновековна атмосфера. Разбира се, като видиш някой абсурден бос и се запиташ "кой болен мозък..." - и се сещаш После като ти сцепи задника 16 пъти поред, пак се сещаш, че е японска Но генерално някак не я мисля като японска игра, понеже няма нищо японско в сетинга.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
02 април 2020
Почнах сега Ozark, че с хоум офисите трябва да текат сериали на личния лаптоп, докато бачкам на служебния. От едните реднеци на Justified скочих на другите реднеци на Ozark. Добре е направено сериалчето, Netflix много рядко ме разочарова (особено при по-добре оценените сериали).

Devs също се развива доста стабилно. Накрая почнах и Picard, също ме радва като за след няколко епизода.

Мисля едно око и на ZeroZeroZero да хвърля скоро, че го хвалят. Само дето не съм свикнал повечето сериали да ги гледам на чужди езици, понеже са ми фонови, малко са тези като Narcos, които могат да ме хванат достатъчно добре, за да си отделя 100% от вниманието на тях и да не са ми скучни.

Panthers
Мнения: 128
Цитиране
03 април 2020
И аз съм така с Narcos. Трябва да го гледам и да не се занимавам с нищо, макар че испански знам почти перфектно. Но е добре направен и ми задържа интереса. Сега съм в началото на Narcos Mexico. След него мисля да започна Ozark. Като цяло, като гледам филми и сериали винаги ги гледам с английски субтитри. От години съм така. А с Netflix нямаш и избор.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
03 април 2020
Как е Ozark спрямо Justified? Мен не ме грабна нещо по оценки...

Иначе Наркос е супер, Наркос-Мексико даже ми допадна повече от оригиналния.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 април 2020
Ozark е стабилен, но не е толкова добър, колкото Justified със сигурност. Двата са и различен тип сериали, Justified е по-лековат с доста хумор и първите сезони са по-скоро "селянинът на седмицата" плюс леко движение напред на основната нишка, докато Ozark е трилър и залага изцяло на основната нишка.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
03 април 2020
ОК, мерси, може да го тествам като остане време. Сега гледам Deadwood, който е дърт сериал и се води класика на HBO и също е в уестърн духа на Justified (даже Тимоти Олифант е пак главният пич). Още съм на втория епизод, очакванията ми са големи, да видим.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
04 април 2020
Изгледах сериалъ Викинги. Хареса ми как започна, харесаха ми първите 3 сезона. Интересно беше да науча малко преовиличената история за викингските периоди в Норвегия. Не ми харесаха 4ти и 5ти сезон. 4ти първо го направиха на 20 епизида, като след 10тия целия сезон тръгна към различна посока. 5ти също не ми хареса, беше скучен, с изключение на винала, много ми хареса. 6ти сезон не го знам дали ще епоследното, но реално завърши с много опции за продължение. Не ми хареса, предполагам е заради вярванията им, че в сериала правеха жертвоприношения през 5 минути. Хубав сериал, сега трябва да си търся друг, че карантината, още не е свършила.
<
1
...
138
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.