Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
152
...
251
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
26 август 2020
X-Men филмите бяха добри едно време, когато комиксовите адаптации бяха тотал щета. Последните не мога да ги издържа нещо. А марвелските филми - могат да направят и още 50 в близките години. Като цяло са нацелили формулата между екшън и хумор, наистина всеки филм е един и същи с другия, ама това им е и идеята, дъвки, отиваш в киното, изключваш мозъка за час и половина и си заминаваш после. Това е доста по-добре от онова, което DC се опитват да правят - хем мрачно, ама хем си остава комикс и се търсят повече аудитории и в крайна сметка излиза едно нищо. Тоя с Патинсън ако го направят мрачен и за възрастни аудитории може и да се справят.

Иначе на сериалния фронт аз си пуснах Yellostone, че няма друго за гледане. Бях пуснал един епизод преди 3 години като излизаше, нещо не го догледах. Сега видях, че има висока оценка в imdb и му дадох още един шанс. Интересно върви, Костнър e супер, сега основната нишка не е нещо невиждано, но като цяло става. Така за фон, да не ме дразни.

Почнахме и Community с приятелката, не знам как толкова години е минавал покрай мен. Адски добро комедийно сериалче. С толкова много сезони няма как да не изтъпее в един момент, но се надявам поне 3-4 сезона да държи форма.

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
29 август 2020
Днес гледах новите мутанти и съм леко разочарован. Очаквах да е край на поредицата и да е продължение на филма от 2016, в който Логан умря и там имаше малки мутанти и дъщеря му, очаквах със същите мутанти да и този филм и да се продължи. Но виждаме съвсем различни мутанти и сили и всичко се върти върху един човек, както беше в този от 2019 филма. Като цяло ми хареса, типичен геройски марвелски филм с малко повече ужаси. Имаше някои моменти, които въобще не ми харесаха и не знам на кой му е дошъл на акъла да го развие всичко в такава посока. Ефектите са готини, всичко се развива на едно едиствено място. Не повече от 5/10 е за мен.
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
29 август 2020
Тенет е филма тази година! Тотален майндфък! Лично за мен филмът на годината, не си спомням да съм искал така неистово да гледам филм отново веднага след финалните му надписи. Нолан просто твори история и убива и редефинира цели жанрове в киното.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
29 август 2020
От трейлърите 2 филма ме заинтригуваха и чакам да ги гледам, единия е Тенет, другия е Гренландия последно убежище.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
29 август 2020
Chadwick Boseman ( Black panther, Avengers) умрял от рак на дебелото черво. Бил е диагностициран през 2016!
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
30 август 2020
Жалко за тоя пич от пантерата, добра роля направи (всъщност и филмът си беше окей, ся прехвалиха го леко, че е само с негри, ама това са обичайни неща в последно време).

А Тенет - доколкото четох трябва да се гледа поне два пъти, за да го схванеш. Някак идеята да ходя два пъти поред на кино да гледам филм не ме блазни (първият и последен път, в който съм гледал филм 2 пъти беше Mortal Kombat 2, ташакът е, че изпуснахме началото в загиналото вече кино Сердика с един авер, решихме да го гледаме пак, ама докато се кумехме пак изпуснахме началото... а тоя филм тъп, та вдлъбнат, ама тогава бяхме маниаци на тема Mortal Kombat...).

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
03 септември 2020
Днес почнах третия сезон на Dark и не знам и се съмнявам, че това е последния. Още от първия епизод и от края на миналия сезон става още по мазало, като не е само въпрос на време, но и на черени дупки, измерения, луда работа. Не знам сигурно някой от форума вече е изгледал сезона.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
03 септември 2020
Tenet е хубав филм, реакциите са очаквано положителни. Имам своите резерви разбира се, за мен това едва ли ще е любимият ми филм на Нолън. За мен това не е точно целта на киното, не беше необходимо да наблягат на моушън ефекти в самото кино и да ми клатят стола, не, това не направи изживяването ми реалистично, ако много са го желали. Прекалените cut-edit на сцените и диалозите ми дойдоха в повече, въобще монтажът хич не ми се понрави. Нолън има своите дълбоки основания да претендира за топ режисьор поне в комерсиалното кино за последните 20 години и точно заради тези претенции си позволявам да изразя резервите си. Това не е с цел да го омаскаря, защото в крайна сметка кои сме ние, тези които само консумиране кино, просто споделям какво на мен ще задържи интереса ми. Може би напоследък съм на повече тема сюреалистично кино и заради това Тенет не се появи в подходящ момент за мен. Нолън ми е прекалено церебрален, а за мен киното трябва да работи и в подсъзнателното, а не само в съзнателното. И да изработиш най - сложните диалози, който и от големите режисьори да попитате за историята на даден техен филм, те ще ви кажат: "Абе боли ме фара за историята, аз снимам за да показвам визии, а не да ви разказвам история, четете литература ако искате сюжет."
Иначе за мен досега с Нолън винаги е имало големи изживявания, последно с Интерстелар на Imax, въпреки че твърде много е бил повлиян от Кубрик и авторството е малко на кантар. Нолън и Денис Вилньов са на километри над почти всички западни режисьори и да искат да се пресегнат с ръце, няма да стигнат глезените им. Но на езика на И. Бергман., те са на "прага на вратата" и "още не са я преминали".
Иначе след прожекцията, бая се филмирахме, излизайки на дългия бял коридор извън киносалона (гледахме го в Парадайса), чакахме някой агент Смит да излезе от някоя врата или някой от бъдещето, дето ние сме го изпратили примерно
А за Вилньов, аз като пристрастен фен на канадеца, като излезе целия трейлър на Дюн на 9 септември, ще коментираме тепърва. Засега тийзърът е обещаващ.
А за Тенет, интересните моменти са наистина много и шокиращи. Там няма какво да коментирам, коментирано е достатъчно навсякъде. Бих казал, че е нещо като самостоятелно продължение на Inception, което стои само за себе си, но борави със паралелни скоци само че не в сънища, а във времето. Мисля си, че Inception и Престиж са върха на Нолън в творчеството му, Мементо не съм го гледал обаче.
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
03 септември 2020
С ТЕНЕТ Нолан доста понижи нивото. Най-плоските персонажи с най-досадните и глуповати диалози и най-слаба актьорска игра. Купища нелогични действия (нямам предвид времевите парадокси даже). Вкара някакъв плосък и абсолютно карикатурен злодей, който изобщо не беше заплашителен или страшен. Жената, за която трябваше да изпитваме съчувствие също грам не ми въздейства. Т.е. емоционалното ниво на филма беше на нула. Дали ще успее героят в мисията си, ще се спасят ли добрите, ще се накажат ли лошите ... Не ми пукаше.
За разлика от Интерстелар, където съпреживявах с героите.
Тенет ми изглежда сякаш Нолан е бил много горд с измислянето на времевата инверсия (която идея наистина е много яка!), много е искал да я демонстрира и всичко останало в историята и персонажите е натъкмено покрай това и не му е обърнато достатъчно внимание.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
03 септември 2020
Rostik79, не мисля че актьорската игра беше слаба, по скоро дотолкова са "донаписани" в сюжета и спазват сториборда. Актьорите доколкото можаха си свършиха работата за това, което им е дадено. Всъщност даже злодеят беше доста готин за мен.
Но иначе с последния ти абзац като извод съм супер съгласен.
Чудя се след като Кристофър Нолън спря да работи с брат си Джонатан Нолън, това не се ли отрази на работата му... двамата братя пишат заедно сценариите по Мементо, Престиж, Тъмния Рицар и Интерстелар, а после само остана въздух под налягане... а от другата страна Джонатан направи съвършенния първи сезон на Westworld...
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
03 септември 2020
Всъщност Veluvian, да, съгласен съм, че играта не толкова, че беше слаба, колкото на самите персонажи им беше такава ролята - нямаше "на какво да стъпят", какво да разгърнат, че да играят. Най-много ми хареса Патисън, чиято роля всъщност беше най-яка. Главният герой (Джон Уошингтън, който покрай този филм разбрах, че бил сина на Дензъл Уошингтън) беше дърво, но и ролята му беше такава.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
03 септември 2020
lyubohar
Мнения: 3052
Цитиране
03 септември 2020
Или това, или ретроспекции. Не знам кое е по-лейм

Другото любимо е: филмът почва с голямо събитие - експлозия нещо, главният пада в лава, нещо да хване интереса. И после тъмно и надпис "3 години по-рано". Щото ако е обратното и почнат да го билдват в нормалния ред, половината народ ще го изгубят в първите 15 минути

LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
03 септември 2020
Данделион, няма толкова много диалози, точно това е и причината мейнстрийма да не го схване грам този филм. Не казвам, че аз съм го схванал напълно, но идеята зад него много ми хареса. Въпреки това,липсва това дълбоко усещане за съдбата на героите от Интерстелар, както каза Ростик, сякаш самата основна идея доминира във филма. Играха си чудно всички, имам забележки само към кобилата Дебицки, тя нещо ми беше трън в очите. Като се сетя какви актриси са играли в предишни филми на Нолан - Марион Котияр, Ан Хатауей дори, сега Дебицки ми дойде нещо нервна за ролята си на богата дама, не можа да ме убеди с играта си.
Идейно Тенет ми стои над Интерстелар и Генезис, но цялостно го поставям на трето място в личната си класация на Нолановите филми. Велувиан, точно това, което си определил като дефекти в творчеството на Нолан, точно това ме кефи- няма на Бергман или Куросава излишните (за мен) сцени към вътрешния мир на героите, а много повече се набляга на екшън сцените и майндфък постройките. Не съм гледал по-силни екшън сцени от Матрицата насам, това са над 20 години- от епоса в операта през преследването на магистралата и битката на нашето момче с оня с шлема (!) Ако човек обича екшън филми, Тенет ще му хареса, да, по-сложен е за попиване и разбиране, но това пътуване определено си заслужава.
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
03 септември 2020
Нолан е божество, най-добрия 😎
<
1
...
152
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.