Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
155
...
253
>
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
11 септември 2020
Марлон Брандо е единственият, който не е приел оскар, когато през 73та (за Кръстникът) на негово място излиза една дама - индианка, която прочита неговата гневна позиция срещу отношението на кино-индустрията към актьори от индиански произход, които са представяни като простутки, алкохолици и въобще са им давани роли на деградирали хора. Разбира се и феминизмът тогава отстояваше своите основателни аргументи.
После в редица западни университети и академичните среди се посяха семената, от които покълна реториката, която днес крещят високо антифа движението. Много от нещата наистина се промениха. Анархистите по принцип са вдъхновени от Бакунин (също както Ботев) и други политически и социални мислители, но доколко отговарят на ония поколения анархисти, това е дискусионен въпрос.
Риторичното ми запитване е, каква ли позиция би заел Марлон Брандо в качеството си на джентълмен от онова време и сега, сблъсквайки се с новите квотни и морални правила в индустрията? Появата на индианката на оскарите през 73та е дори просълзяваща, заради нейната плахост, а и заради двойнствените реакции от публиката (от ръкопляскания до освирквания). Действително расизмът се е откроявал по извънредно негативен начин и още го има в обществото, но сякаш се получава, че всеки напада неправилната жертва. Наци-хулиганчета нападат слабички жертви по градинките, а антифа, ако не открият отличаващи се хора с национал-социалистически идеи, са готови да заклеймят всеки като фашист, ако не е съгласен с тяхната идеология. И вместо да се потърси лекарство, отговорът е - цензура. От трън та на глог.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
11 септември 2020
Не е единственият, и Джордж Скот (невероятен по скромното ми мнение, който не е гледал последната версия на 12 Angry Men с него и Jack Lemon, трябва да се поправи). Даже преди Брандо го е направил, за Patton . На Брандо проявата я приемам по-скоро за ексцентричност, отколкото за някакви дълбоки морални подбуди. Човекът е грабил от статуса си на звезда с пълни шепи.

Иначе налагането на квотни принципи навсякъде е безумно и доказано не работи. Но все пак това са просто условия за участие в едни награди, пък били те и най-големите. Никой не ограничава никого как да си снима филма. Не всички правят филми заради Оскарите.

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 септември 2020
И Eminem беше отказал Оскара
Mitko6000
Мнения: 1213
Цитиране
14 септември 2020
За Spider-Man, да е детска, не бих казал. По-скоро бих я сложил тийнейджърска. Както каза Псето, има сериозни теми, има и по-светли и хумористични моменти в играта. Според мен, зависи как гледа човек на комиксите и супергероите като цяло и този тип фикция, макар че съществуват и такива които не са за деца (Spawn, Deadpool, The Punisher и др.). Аз от малък се кефя на Спайди и на някои комкси, че дори и сега след като и не съм тийнейджър вече, защото някои от проблемите които са засегнати, действително ги има и в реалния живот, но те са смесени и с доза фантасмагории. Така че всичко се свежда до нагласата на човек, за подобни неща.
А за Отмъстителите ще си чакам догодина да излязат всички DLC-та и да оправят някои неща преди да преценя дали да си я взема, междувременно ще изчакам до празниците и може би ще си направя подарък с Ghost of Tsushima.
LethianDream
Мнения: 2533
Цитиране
14 септември 2020
В момента по AMC Страшен филм 2, тоталната класика на гаврите, няма Свърталище на духове, няма Екзорсистът, всичко е под ножа, а и Синди е прекрасна с черна коса.
"Grab the chest" -Не циците ми, бе! Грабни ковчежето!"
LethianDream
Мнения: 2533
Цитиране
15 септември 2020
Авенджърс е най-голямата помия евър, така и не можах да разбера какво направи толкова популярен целия франчайз и всички филми към него. Както обичам да се шегувам -"Авенджърс е Марианската падина на съвременното кино". Играта по Авенджърс и да ми я подарява някой, ще я изхвърля в канавката на секундата или ще я подаря на деца със сериозна степен на олигофрения, които ще я оценят подобаващо.
Mitko6000
Мнения: 1213
Цитиране
15 септември 2020
Популярни са, може би защото съществуват комикси? Някои от които датират от 40-те. И има хора които харесват супергерои, с вариращи нива на зарибеност, както има и фенове на анимета, междузвездни войни, Вещера и всякакви други поредици. Много ме кефят такива изказвания - "И без пари да ме накрат пак няма да играя/чета/гледам нещо", или "ще го изхвърля еди къде си". Това прави ли те по-висш от някого, по-голям мъж и закоравял геймър?Не, по-скоро те кара да изглеждаш глупаво. Добре, не всеки харесва едно и също нещо и това е напълно нормално, но когато казваш, че някой е олигорфрен, за нещо което ти не харесваш или не разбираш, това не те прави по-умен, а по-жалък. А в крайна сметка никой не го интересува какво ще правиш с играта ако ти я дадат без пари. Кажи, че не ти харесва и толкоз, няма защо да се изхвърляш.
Rostik79
Мнения: 2216
Цитиране
15 септември 2020
Просто е модерно да се заклеймяват марвелските филми, че са тъпи и така изглеждаш по-елитарен. Щото нали, гледаме само френски и шведски студийни драми.
Аз съм сигурно от малкото, които не ги е срам да си признаят, че харесват MCU. Често ги гледаме с дъщеря ми (или сам) и супер ме кефят
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
15 септември 2020
Аз много бих се радвал да направят игра или филм по ЕЛО – Екип за ликвидиране на опасности . Ама надали.

П.п.
Списание "Дъга"

Mitko6000
Мнения: 1213
Цитиране
15 септември 2020
Rostik79 написа
Просто е модерно да се заклеймяват марвелските филми, че са тъпи и така изглеждаш по-елитарен. Щото нали, гледаме само френски и шведски студийни драми.
Аз съм сигурно от малкото, които не ги е срам да си признаят, че харесват MCU. Често ги гледаме с дъщеря ми (или сам) и супер ме кефят

Аз също, и не мисля, че трябва да е срамно.

LethianDream
Мнения: 2533
Цитиране
15 септември 2020
Не съм тръгнал да се правя на елитарен, не мога да понасям френски и шведски драми, обожавам комикси, Моргот, мерси за подсещането, какви филми само биха станали от Добромир/Радул/Ело/Крепостта на безсмъртните, дори една Алиса/ Момиченцето от Земята/. Но за съжаление, това са произведения с много по-голяма стойност от всички марвелски лайна накуп. А това не е удобно за промиване на олигофренски мозъци отвъд океана.
Mitko6000 написа
Популярни са, може би защото съществуват комикси? Някои от които датират от 40-те. И има хора които харесват супергерои, с вариращи нива на зарибеност, както има и фенове на анимета, междузвездни войни, Вещера и всякакви други поредици.
Вещерът съква могъщо, както съм го споделял неведнъж, Междузвездните войни бяха убити от Дисни, след като им бе разпорен анала от новата трилогия..Срамно нещо няма,и на мен вчера ми се случи едно приятелче да ми се подиграва за фанелката на Horizon Zero Dawn, през хуя ми е за неговото мнение, иначе за Авенджърите- гледайте тези помии, радвайте им се, но не може да ме убедите, че това е стойностно кино. Различни хора, различни идеали, аз просто си казвам директно мнението и затова съм ви крив, не пляскам с ръчички да кажа- ауу, вещерчето е чудно, игра на годината, ауу, марвел, последният филм направи 300 милиона приходи, значи трябва да го харесват всички..
Mitko6000
Мнения: 1213
Цитиране
15 септември 2020
Обърни внимание на последното изречение от коментара ми. Никой не се опитва да те убеди да си промениш мнението. Въобще не ми и дреме, нито се опитвам да те убеждавам в противното. Просто открай време наблюдавам коментарите ви с Играчкин, как се изхвърляте, че ако ви дадат нещо без пари, няма да погледнете и нон-стоп спамите ей такива глупави и детински твърдения. И всичко това ви кара да изглеждате инфантилни. Казвайте си мнението, защо нещо не ви харесва, но нормално и обяснявате защо. Но тези подобни твърдения, че ако ви дадат еди кое си нещо без пари нямало да го играете са глупави и безмислени.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
15 септември 2020
Честно казано и аз щях да заспя на Avengers: Endgame, въпреки че повечето от останалите филми на Marvel ми допадат като приятни, безмозъчни дъвки за кино. На тях си ходех спокойно (преди пандемията), като свърши коронавируса пак ще си ходя - просто знам какво да очаквам от тях. Не са някакво велико постижение в киното, но и не ме дразнят, а второто е доста по-важно.

Основният проблем на Marvel's Avengers не е, че е игра по комикс, а че е крайно зле на механично ниво. Вчера поиграх малко и големи псувни, някакви безумни мисии тип "стой в кръгче, докато те нападат противници", която механика обичам почти толкова, колкото ескорт мисиите. И там някакво безумно количество врази ти се наливат с някакво високо ниво, Железния човек го гърбят като мастия, летенето е под всякаква критика, някой ме уцелва и героят ми пада и почва да се въргаля като пияница след 10 ракии. Накрая се изнервих и потърсих тая мисия в нета, стигнах до Reddit, там някакъв разработчик написал - "Ще я оправим, готвим пач СЕГА" - преди 4 дена и пач няма. А то просто трябва да се намалят безкрайното количество противници, за да си продължиш прогреса в кампанията, не е ядрена физика.

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
15 септември 2020
Не знам за филмите за Отмъстителите. Ама като ходих на кино да гледам Спайдър-мен: далече от дома, на него почти си заспах.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
15 септември 2020
Това също беше дърво, да. Не точно спайдърменски, а пък с тази мургава Мери Джейн не мога да свикна, ся да хванат всички да направят негри - убаво, ама да не посягат на Мери Джейн.
<
1
...
155
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.