Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
154
...
254
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
08 септември 2020
На ретроспекциите и аз не съм фен, но в Raised By Wolves са направени горе-долу добре. Поне обясняват ключови неща от историята, не са просто излишен филър. Но да, обикновено като се почва с ретроспекции се отваря вратата за запунисване в следващи години. Yellostone, за който споменах по-назад, се справя адски добре с ретроспекциите, в някои епизоди има такива, които са по 2-3 минути максимум и обясняват наистина важни неща за историята. Като дойде първата си казах само едно "Нееееееееееееееееееееееее", ама докато ми свършат "еее"-тата и тя взе, че приключи. Но да, ако видя цял ретроспективен епизод например и нещо много силно се пречупва в мен и почва да ме сърби пръстът да затворя сериала.

А нашето кино - никога не съм разбирал този фетиш към депресията. Всичко е измъчени погледи и безкрайни статични кадри. Поздравления за хората, че опитват да правят някакви аматьорски проекти, ама пак ми бие здраво на депресия. Ся знам, че депресията често се води арт, ама... Реално за това единственият български сериал, който съм гледал (и който мога да издържа) е Под прикритие. Поне е нещо различно. Има доста хляб за такива трилъри/екшъни, пък дори и с не толкова висок бюджет.

Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
08 септември 2020
Аз затова наскоро си гледах "13-тата годеница на принца" и "Бон шанс, инспекторе"
Чистокръвните БГ-комедии са сигурно 5-6 за цялата история на нашето кино. Все вкарват някаква трагедия, философия, драма...
Господин за един ден - забавен и смешен, но накрая ти оставя горчилка в гърлото, Двойникът - също с депресиращ финал, Оркестър без име - пак драма накрая и т.н...
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
08 септември 2020
Rostik79 написа
Тези ретроспекции са голям бич за сериалите, наистина и не разбирам защо го правят. Тъкмо набере действие и ти стане интересно и хоп! "3 години по-рано" и някаква скука почва да се разтяга ...

Именно заради това ги правят - за да не започнеш от разтеглената скука и да се откажеш. А да почне от интересното и след като са те закачили на кукичката, да те върнат назад да изгледаш и останалото. Елементарни похвати за елементарни филми/сериали
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
08 септември 2020
Има и сериали, в които ретроспекциите си пасват добре, както обикновено си зависи от качеството на продукцията/сценаристите. Но е факт, че в общия случай се използват като евтин похват за няколко неща. Или за:

-вкарване на безцеремонни филъри;
-вкарване на изкуствена дълбочина в персонаж - някой е показан карикатурно лош, после показват една ретроспекция с някакво тъжно събитие от миналото му и след това тръгват да го правят многопластов или дори "добър";
-моментално внедряване на нови персонажи в сюжета - идва от нищото Пешо и казва - "Еее, брат, к'во стаа, откога не сме се виждали", после ни показват половин епизод ретроспекция от миналото с Пешо и главния герой и оттам нататък вече те ни се показват като първи дружки, без тази връзка да се изгради пред нас наистина;
-когато герой бъде представен с ретроспекция, той може да бъде развит във всяка една посока, в зависимост от отзивите на публиката; някой е лош, ама хората му се кефят - почват да го правят наполовина лош, наполовина добър, многопластов един вид, с ретроспекция; ама после на хората им става досадно, че лошият е путка - няма проблем, вкарва се още една ретроспекция преди първата ретроспекция или след в нея, в която всъщност се показва, че все пак лошият си е изцяло лош и т.н.; можеш да сучеш както си искаш, защото не си представил всичко пред зрителя, ти си започнал отнякъде и можеш да си измислиш в движение всичко, което се е случило;

Между другото в научната фантастика има два похвата, които ненавиждам - единият е пътуването във времето, другият са алтернативните вселени. Говоря конкретно за сериалите, де, нека уточня. В тях като се почне с пътуване във времето или в алтернативни вселени, значи целият сценарий е отишъл в коша и се търсят начини продукция да се продължи изкуствено. Dark е единственият сериал, който ползва не едната, ами и двете концепции и въпреки това ми харесва, което е тотално постижение (но там тайната е, че очевидно сценарият е планиран от самото начало, заради това е абсолютно удовлетворяващо, когато изгледаш последния епизод, докато същевременно в да кажем многото сериали на Ейбрамс пътуването във времето/алтернативните вселени се вкарват, когато концепцията се изчерпа, колкото да се изкрънкат още 1-2 сезона и после сериалът да бъде спрян).

The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
09 септември 2020
Колеги,това някой видя ли го?-Оскарите с нови правила - филм само с бели не може да е "Най-добър филм"
Как ще става кандидатстването?

Новите правила няма да влязат в сила рязко. За церемониите през 2022 и 2023 г. създателите на всеки филм ще трябва да предоставят на Академията конфиденциално попълнен формуляр за "Стандартите за включване на Академията", за да може творбата им да попадне в списъка за потенциална номинация за "Оскар" за най-добър филм.

От 2024 г., когато ще е 96-тото издание на наградите, всеки филм, който иска да има шанс за номинация, ще трябва да отговаря на два от общо четири стандарта.

Ето ги и пълните нови изисквания на Академията, на които ще трябва да отговаря всеки филм, за който създателите му искат да има шанс поне за номинация в категорията "Най-добър филм":

СТАНДАРТ "А": Представителност на екран, теми и сюжети

За да отговаря на Стандарт "А", филм трябва да изпълнява ЕДИН от следните критерии:

А1. Актьори в главни или значими поддържащи роли

Поне един от актьорите в главните роли или в значима поддържаща роля трябва да е от слабопредставена расова или етническа група:

от азиатски произход;
от испански или латиноамерикански произход;
чернокож/афроамериканец;
представител на коренно население;
от близкоизточен/северноафрикански произход;
от коренното население на Хаваи или друг тихоокеански остров;
други слабопредставени раса или етнос.

А2. Общ актьорски състав

Поне 30% от всички актьори във вторични или малки роли трябва да са част от поне две от следните слабопредставени групи:

Жени;
Расова или етническа група;
ЛГБТ+;
Хора с когнитивни или физически недъзи, или които са глухи или имат проблеми със слуха.

А3. Основен сюжет/тема

Основната сюжетна линия (линии) или тема на филма трябва да е концентрирана върху слабопредставена група/групи:

Жени;
Расова или етническа група;
ЛГБТ+;
Хора с когнитивни или физически недъзи, или които са глухи или имат проблеми със слуха.

СТАНДАРТ "B": Творчески ръководители и екип на проекта

За да отговаря на Стандарт "B", филмът трябва да отговаря на ЕДИН от следните критерии:

B1. Творчески ръководители

Поне две от следните ръководни творчески позиции или ръководството на конкретен отдел - кастинг директор, оператор, композитор, дизайнер на костюмите, режисьор, монтажист, стилист (прически), гримьор, продуцент, дизайнер продукция, декоратор на снимачните площадки, звук, супервайзър на визуалните ефекти, сценарист - трябва да бъдат от една от следните слабопредставени групи:

Жени;
Расова или етническа група;
ЛГБТ+;
Хора с когнитивни или физически недъзи, или които са глухи или имат проблеми със слуха.

Поне една от тези позиции трябва да бъде дадена на човек от някоя от следните слабопредставени расови или етнически групи:

от азиатски произход;
от испански или латиноамерикански произход;
чернокож / афроамериканец;
представител на коренно население;
от близкоизточен/северноафрикански произход;
от коренното население на Хаваи или друг тихоокеански остров;
други слабопредставени раса или етнос.

B2. Други ключови позиции

Поне шестима души от екипа и на технически позиции (с изключение на асистенти продукция) трябва да са от слабопредставена расова или етническа група. Тези позиции включват, но не са ограничени до пръв асистент-режисьор, главен осветител и др.

B3. Цялостен състав на екипа

Поне 30% от екипа на филма трябва да е от следните слабопредставени групи:

Жени;
Расова или етническа група;
ЛГБТ+;
Хора с когнитивни или физически недъзи, или които са глухи или имат проблеми със слуха.

СТАНДАРТ "C": Достъп до индустрията и възможности

За да изпълни Стандарт "C", филмът трябва да отговаря и на ДВАТА критерия:

C1. Платени стажове

Разпространителската или финансираща компания зад филма трябва да има платени стажантски позиции, запълнени от хора от следните слабопредставени групи:

Жени;
Расова или етническа група;
ЛГБТ+;
Хора с когнитивни или физически недъзи, или които са глухи или имат проблеми със слуха.

Освен това основните студиа/разпространители трябва да имат продължителни платени стажантски програми, които да включват членове на слабопредставени групи (задължително и такива от расови или етнически групи) в повечето от следните отдели: продуциране/развитие, физическа продукция, пост-продукция, музика, визуални ефекти, придобивания, бизнес афери, разпространение, маркетинг и реклама.

По-малките и независими студиа/разпространители трябва да имат минимум двама стажанти от посочените горе слабопредставени групи (поне един от слабопредставена расова или етническа група) и поне един в горепосочените отдели.

C2. Възможности за обучение и развитие на умения (за техническия екип)

Филмовата продуцентска, разпространителска и/или финансираща компания трябва да предлага възможности за обучение и/или работа за развитие на уменията на хора от следните слабопредставени групи:

Жени;
Расова или етническа група;
ЛГБТ+;
Хора с когнитивни или физически недъзи, или които са глухи или имат проблеми със слуха.

СТАНДАРТ "D": Ангажиране на аудитории

За да изпълни Стандарт "D", филмът трябва да изпълнява следният критерий:

D1. Представителност в маркетинга, рекламата и разпространението

Студиото и/или филмовата компания трябва да има няколко висши ръководители от някоя от следните слабопредставени групи (трябва да включва лица от слабопредставени расови или етнически групи) в своите екипи за маркетинг, реклама и/или разпространение.
Жени;
ЛБГТ+;
Хора с когнитивни или физически недъзи, или които са глухи или имат проблеми със слуха;
Расова или етническа група от горепосочените.

Кретенизма достига нови висоти.

Freenod
Мнения: 101
Цитиране
09 септември 2020
След горната новина,надявам се да е фалшива или ако не е ,да се осъзнаят малко,че колкото и да съм толерантен към хората от друга раса,религия,сексуални предпочитания и т.н ,все повече нещата ми изглеждат като една зараждаща се културна диктатура...
Малко за разведряване...надявам се Дени Вилньов да се е справил поне толкова прилично с изходния материал ,колкото Питър Джаксън с "Властелина" ...

Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
10 септември 2020
За съжаление не е фалшива новина. Същото преди няколко месеца го въведоха и в наградите за видеоигри BAFTA:

http://www.bafta.org/sites/default/files/uploads/baftabfidiversitystandardsforgames2021pilot.pdf

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
10 септември 2020
Veluvian
Мнения: 637
Цитиране
10 септември 2020
Ей, още фенове на Мейдън не могат да преживеят, че Франк Хърбърт ги отряза навремето...
Песента на Пинк Флойд в трейлъра на Вилньов е малко реверанс към неосъществения филм на Ходоровски, върху който от своя страна Холивуд го отряза и после лицемерно открадна всички ценни идеи, които се появиха в повечето последващи западни класики. Та така, при Дюн всеки отрязва някого.
Иначе от изтеклия тийзър и цялностния трейлър усещането е доволно, макар и с леки компромиси. Ясно е, че WB ще го насочат към по - кежуъл средна публика и чувството във филма е епично, а Дюн не е епична книга, Дюн е книга за ясновидство, генетична археология, екология и предупреждение от бъдещи катастрофи. Дюн е точно обратното на Властелинът на пръстените, който трябваше и е епичен, защото е фентъзи епос, вдъхновен от героите на европейския фолклор, а Дюн е АНТИгероичен.
С всичко останало иначе съм доволен, подборът на актьорите, малките знаци като поздрава на Атреидите, много неща са вдъхновени от книгата. Само Вилньов го може и го е доказал. Кастингът наистина е уникален. Дори не ми пречи, че Кайнс е жена, макар и да ми е един от любимите герои в книгата. Ще се разчита на малко CGI ефекти и цялостното заснемане в Йордания не е белязано с много зелени стени, което е страхотно - автентична околна среда с перспектива. Би било интересно това се бе случило в пустинята в Намиб, защото Франк Хърбърт оттам е черпил вдъхновение за описването на цялостната екосистема на Аракис.
Много малко се показва от Харконите, дори реално нищо не се знае за Фейд Рота. Прогнозите ми са, че за тях ще има повече материал във втория филм, който сигурно ще е по - мрачен.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
10 септември 2020
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
10 септември 2020
Е ти сега Мейдън с Пинк Флойд ли сравняваш? И аз обичам Мейдън, но има базови неща, дет се вика
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
10 септември 2020
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
10 септември 2020
Само Stones и Zeppelin от изброените са в една лига с Флойд, плюс Queen и Beatles, разбира се. Макар че лично на мен Sabbath са ми много на сърцето, но както казах има си базови неща в живота
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
10 септември 2020
Налагането на квотни принципи в изкуство е пълно безумие и като цяло противоречи с идеята на правенето на изкуство изобщо. Малко ми напомня едно време като четох Тютюн и се чудех защо Лила е толкова скапан и безличен герой (плюс още 1-2 други), а после разбрах, че комунистите са накарали Димов да вкара на своеобразен квотен принцип и малко комунистически идеалисти и те се усещат присадени, изкуствени и излишни. Изобщо не говорим за това, че качествен персонаж не може да се напише, ако по някакъв начин не си съпреживял нещо или не си го видял отблизо, това да вкарваш герои на квотен принцип означава да ги представиш по най-повърхностния и вероятно дори обиден начин. Малоумния Холивуд ще се наиграе с тези правила. Ама те трябва да изплащат греховете на Харви Уайнстийн (и десетките/стотици/хиляди други продуценти като него, които вероятно пълнят гащите да не избухне някой подобен скандал за тях и сега се чудят как да се изкарат възможно най-прогресивни).

Макар че ако погледнем под друг ъгъл - ако идеята на един филм е да спечели Оскар, значи този филм е поначало изгубен. Трябва да пробваш да направиш най-доброто нещо според възможностите ти, пък оттам нататък каквото стане. Хората ще оценят един гениален филм винаги, пък дали ще стане най-добрият на годината или напротив е абсолютно все тая. Или... би трябвало да е все тая. Реално - ако излязат достатъчно като брой добри филми, които не спазват безумната квота, която прилича на рамка за одобрение на еврофинансиране, то Холивуд така или иначе ще се откаже от квотите, виждайки, че и добри продукции незаслужено остават без награди. Между другото отсяване на филми извън наградите на квотен принцип е същото като да не се дават Оскари на чернокожи за главна мъжка роля... забавно е как фанатичните идеологии винаги се забиват в крайност, която ги сближава безкрайно много с нещото, с което се борят. Antifa са абсолютни фашисти, а политически коректните леви идеологии, опитващи да включат всички, всъщност изключват хора и то милиони такива.

The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
10 септември 2020
Аз силно се надявам тази откровена простотия да излезе неуспешна,но като знаем нивото на днешното кино и хората,които го правят съм 100% убеден,че ще се хвърлят за Оскари,демек да спазват горните правила,зер да спечелиш е престижно.Не искам дори да си помислям какви турлю гювечи ни очакват. Значи ако един филм е само с бели,но пък е стойностен,направен професионално,със страхотна актьорска игра и добър сюжет няма да може да се бори за нищо,а някакви посредствени неща с интернационални екипи включващи гейове лесбийки,куци,кьорави,сакати,ще взима. Найс а?Нямам нищо против хора от малцинствени групи(то азиатците не са баш малцинство) , сексуални ориентации или някакви недъзи,но вкарването им насила ,просто ,за да са там е супер малоумно.
<
1
...
154
...
254
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.