Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
157
...
249
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
18 септември 2020
А това е моят Жокер:

Но реално - Жокера няма едно въплъщение, това е персонаж на 80 години. Това е същото като да говорим за истинския... де да знам, Реал Мадрид или Барселона. Или истинската България. Или истинския Мерцедес. Много неща се променят за 80 години. Жокера има десетки, може би стотици вариации. Леджъровия Жокер е един, този на Никълсън друг, този на Хамил трети, на Финикс четвърти и т.н. В интерес на истината не съм се замислял, че Жокера във втория Батман на Нолан действа прекалено премислено и планирано, просто се изкефих на ролята на Леджър. И то при положение, че той вече беше умрял и отидох с резерви в киното, понеже си мислех, че всички се опикават от кеф в ревютата само защото Леджър е починал. Но не беше така.

Но както казах, при абсурдността на комиксовите персонажи няма как да се аргументираме кой е добре изигран и кой - не. Дето се вика ако си в такова настроение, че да не си изключил мозъка си и да разсъждаващ супер логично - някакви хора по долни гащи с плувки върху тях, с дебилни маски на лицата, които се разхождат наляво-надясно и правят зулуми като излезли от лудницата, а всички ги гледат с респект и страхопочитание, вместо да извадят сопите и да ги пребият и да ги върнат обратно на Четвърти километър... абсурдни са си комиксите, спор няма.

Dandelion - мен Пантерата не ме издразни с нищо. Даже винаги ми е било интересно защо стана такъв феномен. Обичайния филм на Марвел с негри и това е. Даже имаха куртоазията гоуемия лош да го направят и него негър, не бял. Смисъл може да направя Жълтата пантера после и там азиатци да избиват други азиатци в кунг-фу стил, нямам проблем никакъв.

Art3mis
Мнения: 264
Цитиране
23 септември 2020
За любителите на Клайв Баркър
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
23 септември 2020
Вечният Батман и вечният Жокер, два архетипа, които винаги са се спречквали в историята. Трилогията на Нолън и двата филма на Тим Бъртън са достигнали своите върхове - в реализма и в сюрреализма. Двата филма на Шумахер, лека му пръст на човека, с цялата си абсурдност са постигнали различен култ, нещо подобно на The Room, култ към това как да направиш наистина някакво дъно, за което се иска талант
Иначе на мен най - близко до сърцето ми стои Begins, но няма да обяснявам с подробности. Dark Knight е съвършеният филм. Психологическата дилема с избора между двата кораба - единия със затворниците и другия с цивилните граждани беше върхът на цялото покачващо се напрежение. Филм, изпъстрен с детайлността на Нолън. Помните ли когато Жокера нахлува на едно парти в един небостъргач, за да търси Харви Дент и Брус Уейн обезврежда един от хората му, разглобявайки помпата му и се скрива в паник стая, за да се преоблече. Това е същата помпа, която е открадната в банковия обир в началото на филма. Частичка пример само. Третият филм беше малко наивен, но той трябва да се гледа на IMAX заради Том Харди, инак не може да се усети Бейн.
За класическата анимация трудно мога да я сравнявам, тя си е заложена в детството, когато я гледах още по RTL и ще си е винаги там, тя е бих казал най - автентична, а не че е по - добра или най - добра. Автентичен мрак, който идва от комиксите.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
23 септември 2020
Чудя се след тртия филм от трилогията на Нолан. В края на филма, полицайчето си възвръща реалното име (Робин) и намира пещерата на Батман. Възможно ли е да се прдължи историята или поне да се направи читав филм за Робин ?
LethianDream
Мнения: 2468
Цитиране
23 септември 2020
@Peshp - Със сигурност може да се направи добра втора трилогия, Нолан си е запазил тази вратичка за момента, когато с жена му Ема Томас ще свършат кинтите и ще трябва да се прави "комерсиално" кино, а не обичайните му странности и заплетености като Мементо/ Генезис/ Тенет.

След като категорично Тенет е филмът на годината в моята лична класация, сега се очертава Raised by Wolves да бъде сериала на годината. Смазващо мрачен и тъмен, носещ есенцията на добрата, здрава фантастика, обладана от сериозните теми на Ридли Скот, с които ни занимаваше дълги години в серията от филми за Пришълеца.
Кой определя кое е добро и зло? Може ли атеистът да бъде "добър" родител или е нужно да имаш религиозната фанатична отдаденост, за да спасиш шепа деца от лапите на Злия Некроменсър? Може ли да има любов между андроид и човек? И още много от този сорт.. Отново андроид е главното лице, но голямата роля, без никакво съмнение, я прави Травис Фимел, абсолютен нечовек, и мисля, че вече е крайно време да изгледам една от големите ми липси в сериалите - "Викинги", където той играе Кучето Рагнар Лодброк.

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
23 септември 2020
Рагнар Лодброк ми беше една от най-големите причина да изледам сериала. Vikings първи и втори сезон са добре. От Четвърти сезон нататък става тъпотия, най-вече четвъртия сезон след десетия епизод, всичко тръгва в друга посока и се чудя, защо не запазиха 10 епизода в сезон.
nightwarrior
Мнения: 3950
Цитиране
23 септември 2020
Raised by Wolves, и за мен е много силен сериал. Травис е страшен, но аз съм пристрастен, щото го харесвам от Викингите, където на него се държеше интересът ми към сериала. Но и тази дето играе майката не се справя лошо. Покрива автентично спектъра от грижовна до пълен психопат.

За добро или лошо няма как да се хареса на всеки. Донякъде ме притеснява, че потвърдиха втори сезон. Надявах се историята да е по-концентрирана, но ще видим, не съм гледал още последните два излезли.

@LethianDream, ако имаш свободно време и искаш да се разсмееш, хвърли едно око на коментарите под серийте в замунда. Има много тежко щета там

Rostik79
Мнения: 2163
Цитиране
23 септември 2020
nightwarrior написа
Но и тази дето играе майката не се справя лошо.

Тази актриса силно ме впечатлява с начина, по който играе. Абсолютно покрива ролята и я възприемам като андроид. Байек също кефи. Хлапетата обаче силно ме дразнят.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
23 септември 2020
Raised by wolves ме кефи и мене. Но, и аз като @Lethian Dream не съм гледал Викинги и трябва да наваксам и да го изгледам. Трябва да изгледам и анимираните филми на DC.
Днес изгледах последните епизоди и финалът на Agents of S.h.i.e.l.d, които излязоха преди много време.... От една страна слава Богу, че приключи (а че приключи много тъпо е друг въпрос). От друга си оставят вратичка за още ( и дано да не видим повече).
Art3mis
Мнения: 264
Цитиране
23 септември 2020
Явно само мен този сериал ме оставя абсолютно безразлична - на пръв поглед всичко е уж ок, нямам особени забележки към акторите, има някакъв развиващ се сюжет, който предполага няколко бъдещи конфликти, визуално е удоволствие...малко ми е неестествено това леко препрограмиране от некромансър към майка/действително актрисата се справя отлично/, бъркат си по коремите за смяна на процесори, очи и и т.н. пластични операции за смяна на лице за минути и без белези...разбирам, че това са допълнителни акценти към съвсем други истории и въпроси и не е съществено за сюжета и пак се усещам, че колкото и да гледам, изобщо не ми пука какво ще стане с кой да е от героите и как ще завърши сезона.
А хлапетата наистина са дразнещи.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
23 септември 2020
Vikings не бих казал, че е задължителен сериал - първият сезон е чук, вторият е силен, май третият започна да потъва здраво и изведнъж. Загубиха им се идеите как да правят нещо по-структурирано и обърнаха всичко в сапунка (типично за американското кино). Травис Фимел и Катрин Уиник определено са чук, @Lethian, предполагам, че Лагърта ще те изкефи здраво, просто предположение, де, ама така ми се струва. Има още няколко силни персонажа (които ги осраха със сапунисване), ама и прекалено много плънка във Викингите. Абе за два-три сезона си е окей, ако човек го е пропуснал си струва да го види. След това да си преценява. Аз след толкова изгледани сериали отдавна съм се отказал да ги гледам докрай, 2 силни сезона да имат ми е достатъчно, като станат тъпи - спираш ги и толкоз.

Вълците - харесва ми. Първите епизоди здраво ме хванаха, след това... мисля държат темпо. Не мисля, че ще го сапунисат бързо, понеже има достатъчно неща да показват. И за тази планета, и като предистория. Струва ми се, че поне още 1 силен сезон ще има. Вече третия могат да тръгнат към гризването на дръвцето. И аз тъкмо вчера коментирах с приятелката колко ме кефи мацката, дето играе Майката, идеална е за ролята, също така лицето ѝ е такова, че в някои моменти (когато режисьорът иска това) изглежда секси, в други - брутална и страшна. Нашият човек Байек също е идеален. Децата са ми 50:50, малко дразнещи, ама де да знам... децата не трябва ли да са леко дразнещи? Фимел ми е малко дежа вю, прави на 90% същата роля като във Викингите. Щеше да ми хареса да е малко по-разчупен, не мисля, че си падам по това едни и същи актьори да изиграват идентични роли в различни сериали.


Иначе аз днес хванах Succession, че гледам обра разни награди Еми. Първият сезон е добър - не бих казал, че е нещо задължително или спиращо дъха. Откъм актьорска игра е отлично, но мисля, че идеята на сериала е да е сапунка. Интересно ми е вторият сезон как са го развили. То още утре ще разбера, че първият го минах за 2 дни. Трябва да хвана да си намеря някъде и Shitts Creek, малко странна комедия е, но ми хареса, само че из нашите торенти не качваха редовно епизодите и заради това я спрях. И този сериал грабна разни емита.

Между другото като стана дума за Succession, интро песента здраво ми влезе в главата:

lyubohar
Мнения: 3010
Цитиране
23 септември 2020
Майката са я кастнали наистина топ-топ. И аз много ѝ се кефя. Иначе сериалът е първият sci-fi, който ме хваща така след Battlestar Galactica (може би с изключение на Мандалориана). И не е случайно - има доста общи неща с BSG, не знам дали сте се замисляли - шепата оцелели от човешкия род, философските идеи около Бог/религия, изкуствения интелект, който всъщност е доста по-близо до идеята за Бог от всичките му там легенди, на които вярват. Много, много прилики. Разбира се, BSG е класи отгоре като изграждане на образи (и като екшън), но сериалът е чук въпреки това.
Rostik79
Мнения: 2163
Цитиране
24 септември 2020
Аз след като изгледах и седемте епизода вече на вълците, все повече се разочаровам. Все нелогични действия, екшънът е доста зле заснет, както псето казва пък, Травис Фимел играе със същите физиономийки и стойки и аз като Артемис не се обвързах с никой персонаж - съдбите им някак си не ме вълнуват.
Липсва някаква по-заплетена завръзка, нещо, за което да си задаваш въпроси, да се чудиш какво става и да предполага наближаваща някаква кулминационна и експлозивна развръзка. Ок, последните 1-2 епизода се появи някаква мистична нишка, но не ми е достатъчна. [SPOILER]Любовната история покрай Майка и създателя ѝ, ми дойде вповече и ми се струва излишна и досадна.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
24 септември 2020
Няма някаква особена нишка, да, но все пак се случват достатъчно неща, поне на мен не ми е било скучно досега (което се случва сравнително рядко, понеже както казах многократно повечето сериали гледам за фон, а когато ги пусна на телевизора и гледам с цялото си внимание трябва да са достатъчно добри, за да не ми втръснат). Могат много да ни показват - как е започнала войната между фанатиците и атеистите, повече детайли за планетата и т.н. Дано само държат темпо и не сапунисват. И да не вкарат прекалено много мистика. Абе ще е трудно да задържат баланса, днес/утре ще изгледам последните две серии и ще видим как ще завърши сезона. Вероятно с някакъв cliffhanger, дано имат добри идеи за втория.


А на мен днес Succession ми стана скучен за рекордно време. Първия сезон минах за ден и половина (фоново, естествено, че и немалко работа свърших), втория го почнах днеска и едвам издържах една серия. Нивото се свлече и се почна с якото сапунисване. Вече знам какво почти сигурно ще се случи в следващите епизоди откъм развитие на персонажите. Всъщност още миналия сезон предвидих най-сапунисания подход и сценаристите директно са се хлъзнали по него. Най-много мразя, когато се чувствам така, сякаш съм в Матрицата с някой сериал и го виждам сякаш отвътре. Не знам как е обрал емитата Succession, наистина. Първият сезон биваше, ама втория... Също така сценарият е покъртителен, в първия епизод и малко от втория почти няма изречение, което да не включва думата "fuck". Говоря буквално. Каквото и да се случва, какъвто и да е контекстът - все някой казва "fuck" или "fucking". Явно понеже сериалът е на HBO и стандартът е да има нещо "мръсно", ама цици няма, та явно са решили да заложат на лошите думички. Само дето е толкова дразнещо, че няма накъде.

(Сега се сетих, че Succession е доста подобен на Dirty Sexy Money, който има доста подобен сюжет и персонажи и пак един сезон беше окей, после втория удари дъното с яко сапунисване и накрая го спряха.)

Art3mis
Мнения: 264
Цитиране
25 септември 2020
тц, последната на raised by wolves е на 1 октомври
иначе тази вечер и аз се глася за двата нови
<
1
...
157
...
249
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.