Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
162
...
253
>
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
22 октомври 2020
То историята със Старбък е още по-дълбока. В стария сериал от 70-те Starbuck е мъж Така че изборът да е жена е много, много смел и недоверието на старите фенове е било голямо. Но добре, че са решили така в крайна сметка, Кейти Сакхоф е абсолютно феноменална за мен . Също така не знам дали знаеш, но онзи бунтарят от първите сезони (забравих му името), е актьорът, който играе Аполо в оригиналния сериал

Иначе да, сериалът е абсолютно PC-friendly без да изглежда да е специално търсен ефект. Има купища силни женски образи, има си черни, баш шефът е латино и т.н. Да не говорим, че и AI е представен равностойно - нещо, което тепърва ще става актуално. И както казваш и ти - не е за сметка на белите мъже, както е примерно в новите Star Wars. Дори Сол Тай е супер-силен персонаж, въпреки всичките си недостатъци (актьорът, който озвучава и много игри, включително Fallout, Skyrim и Mass Effect 3, в момента е в кома след падане и има кампания за набиране на средства).

Стигна ли до последния, болезнен за теб сезон?

LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
22 октомври 2020
Ама, хора, казвайте ги тези работи, утре официално е премиерата на Борат 2 в Обединеното кралство. Саша Коен е великан, харесвам много всичките му филми, включително страшни кретенизми като Братята Гримзби, а сега дори и наше момиче е замесено в главната роля - Мария Бакалова. Дано се появи максимално бързо по тракерите (по кината ни няма как да го пуснат в тази корона обстановка), нямам търпение..
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
22 октомври 2020
О да, ще е як.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
31 октомври 2020
Почнах Raised by Wolfes. Никакви ревюта и отзиви не съм чел, само това, което сте писали вие в форума. Честно казано главната причина да започна сериала е Травис Фимел, след Vikings, където много ми хареса как си играе ролята, реших да видя и в този сериал. Вчера гледах първия епизод, както обикновено започва с много неясности, до колкото разбрах пак е някакъв апокалипсис и хората са направили дроиди, които да правят нови колонии от хора, има много неща които не са ми ясни, но предполагам в бъдеще се разясни. От първия епизод виждам, че главните герои, може би, ще са тази "Майка", последното останало дете и Травис. Като цяло отначало започна, нищо интересно, но след половината започна да ми хареса. Ще видим дали ще ме завладее сериала достатъчно, че да го изгледам.

Междудругото от днес започва вторият сезон на The Mendalorian. Много ми хареса първия и със сигурност ще гледам и втория и се подразбира, че в този сезон ще видим джедаи. Няма да бързам, минали го гледах няколко месеца (1-2) след като излезе, този предполагам така ще е. Вече зашпчвам да гледам хубавите за мен сериали по-дълго и след известно време след премиерата им, че после да не чакам година- две за втория сезон, ами да ми е добре и да ми стигне търпението и да не става както с Cyberpunk от миналата година голям хайп и след толкова отлагания вече ми се загуби интереса.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
01 ноември 2020
Мандалореца мен леко ме разочарова, защото изглежда ще продължи с концепцията си от миналия сезон. А именно - повечето серии ще са си някакви отделни случки и тук-таме ще се случва нещо по основния сюжет. За мен щеше да е по-яко да е обратното, да се залага повече на някаква основна история. Иначе ще стане скучно бързо. Ама да видим, де, дори и така серия за серия ще е интересен поне сезон Мандалореца (ама после ще трябва да измислят нещо ново). Може и да бъркам, де, имаше интересен cliffhanger накрая на първата серия, може и инак да се случат нещата.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
02 ноември 2020
На мен впрочем ми допада такъв тип наратив - всяка серия сама за себе си. Така се избягва донякъде разтягането на лукуми и буксуването в сюжета. И примерно в края на сезона има три епизода, които са свързани и разгръщат конспирацията/мистерията. Защото да си признаем - на който и да е сериал със сезон по 10-тина епизода, съвсем спокойно всичко интересно се събира в три-четири епизода, а за останалото време вкарват сапунен пълнеж.
Условието естествено е и отделните серийки да са направени достатъчно интересно и да има някаква нишка с конспирация.
Досиетата Х следваха такъв тип на разказване.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
02 ноември 2020
На мен изобщо - така нито можеш да разгърнеш образите от серията (за което имаш 40-50 минути), нито можеш качествено да развиваш и основните персонажи, понеже се опитваш да развиваш тия временните. Това работи примерно в Black Mirror, където всичко е различно всяка серия.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
02 ноември 2020
Принципно за сериали като да речем Peaky Blinders, The Wire и прочее си е на мястото развитието на една основна и няколко поддържащи истории в целия сезон и съответно главните персонажи покрай това. Но точно за сериал като Манадалорианеца ми се струва, че няма нужда чак някаква дълбока психология у персонажите, нито някакви неземни емоции да се развиват, та затова този модел е удачен в случая (за мен поне). Т.е. нямам интерес да гледам "растежа" на мандалорианеца, как се развива героят му и т.н..
От такъв сериал искам добра доза екшън с подобаващи ефекти и каскади, красиви пейзажи от чужди светове, оригинални хрумвания, добър реквизит и хумор. Не искам да ми разказват истории (не дай боже да са флашбеци) как като бил малък еди какво си, пък после срещнал някой си и научил нещата от живота и тем подобни ...
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
02 ноември 2020
Тогава никога няма да стигне нивото на The Wire, а всеки сериал неистово трябва да се опитва само това

Иначе сериозно: на мен тези средните (епизодичните) серии в първия сезон хич не ми харесаха. Също на познатите ми, а гледам и рейтингите са им най-слаби. Тоест изглежда универсалното мнение е, че този формат не е ОК за сериала.

Още не съм почнал втория, но се надявах, че ще следват схемата на Raised by wolves (както между другото го правеха в началото и края на първи сезон). Ако не е така, жалко.

LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
02 ноември 2020
Понеже говорим за Травис Фимел, току-що влязох в профила му в имдб и видях, че ще бъде Уайът Ърп в нов сериал, който вероятно ще ни 'удари" през 2021 година и много рЕзко ми се догледа класиката "Тумбстоун" с Кърт Ръсел и Вал Килмър.. Удря ме някаква носталгия и ми се гледат все повече старите класики, нищо общо нямат със съвременните бози..
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 ноември 2020
Rostik79 написа
От такъв сериал искам добра доза екшън с подобаващи ефекти и каскади, красиви пейзажи от чужди светове, оригинални хрумвания, добър реквизит и хумор. Не искам да ми разказват истории (не дай боже да са флашбеци) как като бил малък еди какво си, пък после срещнал някой си и научил нещата от живота и тем подобни ...

Е да де, то не пречи да има някаква основна сюжетна нишка, докато ги има и всички тези неща. Просто тези филъри в които Мандалореца отива на някаква планета и помага на някакви хора и реално не се случва нищо повече са ми... никакви. То нали и в миналия сезон към третина от епизодите или може би половината все пак вървяха по някаква основна сюжетна линия, яваш-яваш, ама по-добре от нищо. Ся тука не говорим нещо да се превърне в The Wire, ами просто така лековато нашият човек да избива лошковци и бебето Йода да гледа от количката си... на фона на повечко контекст.

Ама ще видим, де, само от един епизод е рано да се съди. Финишът на серията беше як, намеква, че ни очакват интересни неща.

@LethianDream - мен всички тези преработки на сериали не ме влекат и грам. Единствено с големи резервации си пуснах Lethal Weapon, който се оказа супер яко екшънче и надмина всичките ми очаквания. Естествено разкараха Клейн Крауфорд, който играеше Ригс, щото имал някакви противоречия на снимачната площадка, и всичко отиде в кенефа. Ама останалите подобни преработки са далеч от истината.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
18 ноември 2020
The Undoing се оказа доста приличен сериал, може би, защото подходих с абсолютни резерви.Даже съжалявам, че не изчаках целия сезон, ама така или иначе очаквах да само да запълня време и да не стигна до последния излязъл епизод.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
19 ноември 2020
Като нищо ще му хвърля едно око. Особено и като се има предвид, че пак няма какво да гледам. За пореден път.

Минах онзи ден Battlestar Galactica. Оригиналното ми мнение не се променя особено. Първите два сезона са велики и си остават любимата ми фантастика изобщо. Просто са брутално добри. Няма никаква плънка, случват се супер много неща за кратко време. От спомените ми си мислех, че неща, които са се случили много по-нататък, всъщност са били сбити само в първи сезон. И втори. Ама трети и четвърти сезон... нивото си пада осезаемо. Основната нишка е доста по-слаба, има някои епизоди, които са си пълни филъри. Всъщност поне третина от последния сезон е тотален филър. Да не казвам и половината. Не че са слаби, пак има брутално добри епизоди, битките... не знам дали скоро ще бъдат надминати от друга фантастика, още не мога да повярвам, че Галатиката вървеше по Sy-Fy, дето от нея насам пускат все по-долнопробни и нискобюджетни продукции. Едуард Джеймс Олмос е просто брутален, бога ми, не знам дали има слаба сцена в сериала, особено пък някоя от драматичните. Как не е взел поне едно Еми нямам идея. Даже ми е интересно в годините на Battlestar кой е бил победител, че да не е Олмос. А сцените между него и Тай също са може би 100% перфектни. Не знам, вероятно никога няма да простя напълно разочарованието от първото ми гледане на Battlestar. Ако тегля чертата - втория път го усетих почти изцяло така, както първия. Първи и втори сезон - велики, трети - нивото пада, четвърти - доста филъри и донякъде незадоволителен завършек.


Апропо като говорим за стари сериали си пуснах за трети или четвърти път Spider-Man на Fox. Присетих се за него преди време, пуснах торента да се сваля, ама нямаше сийдъри. След няколко седмици явно се е дръпнал. И този сериал си е велик. Малките лафчета на Човека-паяк и разните злодеи са супер яки. Има и някои тънки сексуални намеци или други шеги, които 100% няма да ги разбереш ако си дете и трябва да си одъртял малко. Като цяло яка анимацийка за фон, предимно заради която съм фен на Човека-паяк.

А друго - Мандалореца си върви яваш-яваш, ама все пак беше забавно да видя Кейти Сакхоф там тъкмо като съм приключил с Галатиката. Тръгна и His Dark Materials, вторият сезон сякаш е по-добър от първия, малко по-стегнат и интересен ми се струва. Може би и скоро ще разбера защо изобщо носи това название сериалът.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
20 ноември 2020
pseto написа
беше забавно да видя Кейти Сакхоф там

Ееееее браво значи, как ми развали изненадата

Аз се изненадах на Тимоти Олифант, който играе....(пълен шок!) - шериф! . Ролите на Тимоти Олифант:
- Deadwood - шериф
- Justified - Щатски шериф
- Fargo 4 - Щатски шериф
- Mandalorian - шериф.

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
20 ноември 2020
<
1
...
162
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.