Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
167
...
253
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 януари 2021
И аз накрая минах Queen's Gambit онзи ден. Много хубав сериал наистина. Доста балансирано направен, без да се раздува излишно в драми или да се сапунисва. На всички елементи е посветено точно толкова време, колкото трябва. Явно няма да има втори сезон - но няма лошо, едно от най-хубавите (и редки) неща са качествено завършените сериали.

Гледах и Alice in Borderland донякъде, още няколко епизода остават. Пак много добър сериал, ама трябва да се чете (японски е, има и английски дублаж, ама е малко слабичък), също така моменти идва малко тежък. Иначе е интересно направен и добре изигран.

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
18 януари 2021
Изгледах Мандалорчето - може би заради хайпа и големите очаквания останах леко разочарован. Някак си на моменти е твърде инфантилен, твърде наивен. Напомни ми на Капитан Пауър и войниците на бъдещето
По едно време ми стана жал за бедните щурмоваци - подредени по 7-8 войника стрелят от 5 метра по нашите - не уцелват нищо, горките. А нашите не пропускат. Това ясно, че няма как да е иначе, но няма никакъв съспенс. Знаеш, че каквото и да са планирали - ще се случи по един или друг начин и не се притесняваш, че някой от добрите ще пострада. Щеше ми се да имаше малко по-мрачна нотка. Някой от второстепенните герои да умре, примерно. Всичко е някак си твърде ведро, твърде лековато. Но както казах - така е и трябвало да бъде - мисля, че Фавро директно беше казал, че сериалът е направен като старите спагети-уестърни.
Иначе похвално, че включиха герои и събития от анимираната поредица. И страхотен каст за Бо-Катан и Асока Тано.
За голямо съжаление си спойлнах финала - заради тъпите мемета в 9гаг.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
31 януари 2021
В последните седмици извадих няколко стари сериала от прахта, изгледах Rome за втори път (след дълги години отлагане) - първият сезон е просто прекрасен. Вторият нивото пада драстично (частично и заради HBO и това, че са орязали бюджета и е трябвало доста да се ускори нишката на сюжета) - но пак е много добро. Любимият ми герой:

Както и всички останали, разбира се. Жалко, че не ги правят сериалите така вече. Ясно, че всички костюми и декори са излезли скъпо, ама с цялото CGI всичко е толкова фалшиво днес. Като някаква игра. Айде като е фантастика малко повече се ядва, Мандалореца например, ама нещо по-историческо като Рим с ефекти ще е странно. Де да знам, явно съм голям аналогов фен.

От нямане какво да се гледа минах и Силициевата долина пак - прилично сериалче, ама много страда от слабата си основна нишка. Жалко, че така я въртят в кръг, можеха да са наистина велики.

И The Expanse върви... първите няколко епизода бяха страхотни и после изведнъж свалиха нивото двойно. Последните няколко епизода ги гледах със зор и превъртания.

Специално за lyubohar - Coyote с Майкъл Чиклис... прилично-добър сериал, ниска оценка в imdb, защото има някои недомислици, които мен не ме дразнеха, ама наистина са малко глупави. Става за фон. Чиклис играе малко по-различна роля от тази в The Shield (за щастие, рефлектира по-добре възрастта му... плюс допълнителните килца).


@Rostik79 - е то Мандалореца си е наполовина ташак сериал. Сторм трупърите са си направени като в първите филми, практически непотребни некадърници. Имаше една яка сцена:

Те лошите не са толкова акцент на сериала, колкото добрите. Джанкарло Еспосито е идеален, разбира се. Ама просто добрите са в средата. А и като човек, изгледам титанично количество сериали, ми са ми приятни и гост актьорите. Ама аз си гледах сериала от самото начало и знаех точно какво търсят, а също кои са плюсовете и минусите. 2 години по-късно след всички хвалби е съвсем нормално човек да очаква друго.

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
31 януари 2021
Този го знам от един мийм

null

Май ще си изтегля сериала

lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
31 януари 2021
https://thumbs.gfycat.com/DiscreteGenuineIcelandicsheepdog-size_restricted.gif
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
31 януари 2021
lyubohar написа
https://thumbs.gfycat.com/DiscreteGenuineIcelandicsheepdog-size_restricted.gif

"No prostitutes, actors or unclean tradesmen may attend."

bobkata.gerov
Мнения: 239
Цитиране
31 януари 2021
Rome е една от класиките на HBO дето все искам да ги почна и така и не ги (наред със The Sopranod и The Wire). Напоследък повече комедии гледам най-вече The Office и някои от анимираните комедии на Netflix (F is for Family препоръчвам силно ако ви харесва този жанр)
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
31 януари 2021
Само Саут парк гледам. А гледането ми на Досиетата Х, обезмисли изобщо да гледам сякакви сериали, а и нямам време за губене.
lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
31 януари 2021
bobkata написа
Rome е една от класиките на HBO дето все искам да ги почна и така и не ги (наред със The Sopranod и The Wire). Напоследък повече комедии гледам най-вече The Office и някои от анимираните комедии на Netflix (F is for Family препоръчвам силно ако ви харесва този жанр)
Аз бих добавил и Deadwood и 6 Feet Under към списъка
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 февруари 2021
Six Feet Under се каня от не знам колко години да го гледам и май моментът е подходящ за това. Само дето не знам откъде да го сваля, из нашите торенти съвсем е тотал щета откъм сийдъри.

И American Gods също е почнал - гледах един епизод само, който е... окей, ще видим кога ще се изчерпат абсолютно всички идеи.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
03 февруари 2021
lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
03 февруари 2021
pseto написа
Six Feet Under се каня от не знам колко години да го гледам и май моментът е подходящ за това. Само дето не знам откъде да го сваля, из нашите торенти съвсем е тотал щета откъм сийдъри.

Гледам си го в ХБО директно аз, както и всички сериали вече - нищо не свалям, или много рядко.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
03 февруари 2021
Ето това тук е разминаване. Аз си купувам всички игри, които мога да си купя. И за книгите е така. Сериали или филми свалям обаче

Дори не знам как точно работят Netlifx или HBO GO или Amazon Prime и другите тем подобни. Само знам, как бенчват на процесорите ;d

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
03 февруари 2021
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 февруари 2021
Да, има хиляда услуги за всички сериали, а аз съм промишлен потребител (най-вече за фон). Макар че в последните няколко месеца, може би даже половин година или повече - не помня нищо смислено да е излязло. Яко тотал щета, има някакъв нов сериал с Брайън Кренстън - гледах 1 епизод (едвам-едвам) и дотам. Тоя сериал The Stand - пак някакъв такъв никакъв, щом дори и когато съм го оставил за фон ме дразни... гледах няколко епизода с превъртания и така.

Иначе само 720p ще ми излезе дебеличко за сваляне, ама накрая ще го пусна. Много ми го хвалят Six Feet Under през годините, ама все го бавя. Ама ся хич няма нищо.

<
1
...
167
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.