Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
169
...
253
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
18 февруари 2021
Добре си изглежда филма, даже по-добре, отколкото очаквах. Ефектите изглеждат на ниво, от малкото сцени актьорите ми се струват прилични. Ся това "Get over here" можеше да е малко по-добре изиграно, ама да не задълбаваме. Струва ми се, че ще направят нещо като първия филм или поне така се надявам. Това е единствената адаптация по игра, за която имам някакви очаквания да не е пълен кенеф.
lyubohar
Мнения: 3067
Цитиране
19 февруари 2021
Аз още не съм си "догледал" MK XI. Засега е най-добрият MK филм
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
24 февруари 2021
Абе има ли хора наоколо, които следят сериала Doctor Who? Много мемета и поп-културни референции срещам постоянно в игри, филми и из нета, а този сериал така и не съм го гледал и само бегло знам за какво става въпрос. Гледам, че има цели 13 сезона (в момента върви 13ти) и общо взето всички го харесват.
Като Досиетата Х ли е нещо или е по-комедиен и лековат? Има ли основна история или всяка серия е сама за себе си? Мога ли произволен сезон да загледам или ако ще гледам, трябва от първи да почна?
TheAlpha534
Мнения: 79
Цитиране
24 февруари 2021
Спрях да го гледам като докараха жената доктор (май беше на 12 сезон) и бих казал че сериала си струва поне да се погледне. Първите сезони особено (от 1 до 5) ми се сториха най-силни. За съжаление последните години почнаха да го пълнят със SJW глупости. Ако не беше от това сезоните на Капалди щяха да бъдат едни от най - добрите в сериала. Затова имай едно наум, ако те дразнят такива неща. Иначе си има комедия както и сериозни части.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
24 февруари 2021
Изгледал съм всичко без последния сезон(12ти), 13ти сега почва ако не се лъжа. Но тук я има уловката, че това са 13 сезона от рестарта от 2005та. Иначе сериала има доста сезони, почващи 63та. Старите не съм ги гледал, много са ми дейтед. Новите реферират към старите, но нищо объркващо. Могат спокойно да се гледат без да си гледал старите.

Има сериозни моменти, но има и доста хумор. Особена комбинация на ръба между двете е.

Иначе обикновено форматът е сходен с Досиетата Х - в началото един вид monster of the week, в последващи сезони се прокарва основна сюжетна връзка и злодеи, които са водещи в сезоните.

За произволен сезон... Малко е специфично. Предполагам знаеш, че доктора се сменя - според сюжета като се регенерира се променя. Сменя се не само актьора, а и начина, по който го играе. Само че не винаги е full reset. Остават по-големите сюжетни нишки почнати в по-ранни сезони. Или някой път остават спътници на стария доктор. При последните три - Смит, Капалди и Джоди Уитъкър е малко по-чист транзишъна(сезон 5ти, 8ми, 11ти). Но пък на мен любимият доктор ми е преди тях. Обикновено смяната на доктора става в 0-левите за сезона епизоди(обикновено Коледни такива), та ако го сваляш от някъде не винаги ги пакват със сезона.

Забавен сериал със странен sci-fi. Макар че за мен последните сезони се усещат по-слаби(изключвам 12-ти защото още не съм го гледал). Сезоните са доста, но са по-кратки. Обикновено към 10тина серии +/-.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
25 февруари 2021


@Rostik79 - новите досиета Х :]

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
25 февруари 2021
От създателите на Fringe, ако не се лъжа
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
25 февруари 2021
Art3mis написа
От създателите на Fringe, ако не се лъжа ;\)

да :]

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
25 февруари 2021
Не съм сигурен това дали ме обнадеждава или плаши
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
25 февруари 2021
Какво е Fringe, дееба? Да не е оня сериал, дето изгледах един епизод с много зор и спрях

Edit: Баш той е, проверих в имдб, сестрата например много му се кефи, но да ми сравнявате тоя шит с Досиетата X е меко казано нелепо.

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
25 февруари 2021
И аз с надежда го почнах преди години, но силно ме разочарова след 3-4 изгледани епизода и го приключих. Досиетата си остава култово и ненадминато засега (или не съм попадал на нещо по-добро в този поджанр) - изчистено от лигави и безсмислени странични линии, оригинални хрумвания, музика, Дейвид Духовни, добре балансирана конспирация без да изглежда пресилено или нелепо...
Все се каня да загледам спин-оф сериала The Lone Gunmen за онези трима хакери, с които Фокс се съветваше отвреме навреме.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
25 февруари 2021
LethianDream написа
Edit: Баш той е, проверих в имдб, сестрата например много му се кефи, но да ми сравнявате тоя шит с Досиетата X е меко казано нелепо.

Някой път коментарите ти са .. да не казвам какви... нито сме гледали още първи, втори и т.н епизод че да изказваш крайно мнение. Като имах предвид новите досиета X защо го приемаш буквално и едно към едно с стария сериял ? Бива ли да си толкова ограничен. Извънземна технология, паранормални явления и т.н, в този аспект писах на Rostik

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
25 февруари 2021
Аз не съм съгласен, че Досиетата Х е някакъв скандално недостижим сериал. Не ме разбирайте погрешно любим ми е и сравнявам други сериали с него. Не е некачествен, имаше прилични актьори, интересно стори. Но въпросът е, че не е нещо изумително. При всички дето сме му фенове играят фактори като носталгия, като първи сблъсък с подобен сериал. Примерно след рестарта 2016-2018 се видя, че сезоните не са по-лоши от старите, с прилични оценки са, но не бяха много успешни. Защото сега конкуренцията в жанра е по-голяма.

Пак казвам, никъде не твърдя, че сериалът е лош, че не ми харесва. Но смятам, че доста му завишаваме оценката по чисто субективни причини.

LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
26 февруари 2021
darkblue написа
Някой път коментарите ти са .. да не казвам какви... нито сме гледали още първи, втори и т.н епизод че да изказваш крайно мнение. Като имах предвид новите досиета X защо го приемаш буквално и едно към едно с стария сериял ? Бива ли да си толкова ограничен. Извънземна технология, паранормални явления и т.н, в този аспект писах на Rostik

Дарк, аз хейтя по Fringe, мейт, щом мразя "култов сериал" като Fringe, нали се сещаш какъв боклук ще е тоя новия и без да съм гледал една секунда, щом е от хубостниците, направили Кринджа, така де Фринджа Ограничен съм, и то много Най-вероятно Фринджа се "отваря" след няколко епизода като Бичъра 3 на CDPR, ама нямам нерви да стигна дотам

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
26 февруари 2021
Нито Досиетата, нито Фриндж са нещо изключително за мен.Както каза Найт по-горе, Досиетата имаха предимството да са първи сблъсък и т.н.С годините все по-малко неща могат да впечатлят, това е нормално, но все пак от един епоизод не е добре да се дава оценка, лично май опиниън
Трябват си поне 2 за тази работа,колкото лично аз изтраях Страната на Лъвкрафт
<
1
...
169
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.