Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
170
...
251
>
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
26 февруари 2021
Даже поне 3 епизода, но то на LethianDream attention span-ът му е около половин час, това сме го установили вече по коментарите му Не го казвам с лошо, и аз съм така, но се научих да се насилвам и поне в половината случаи си е заслужавало и е компенсирало загубеното време в останалите 50%
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
26 февруари 2021
На мен задължителни стандарт е 3. Ако трейлър или сюжет ме е хванал на първо четене - 3 епизода давам и тогава решавам ще се продължава ли. Силен първи епизод може да те подлъже, същото е и със слаб втори и т.н. Не че 3 читави епизода ти гарантират хубав сериал, но добиваш повече представа.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
28 февруари 2021
Хора, аз се шегувах, вие го приехте буквално за бройката на епизодите
В интерес на истината, всичко зависи от типа сюжет, целта на създателите,моментното настроение ако щеш...
Но няма спор, че не е толкова трудно да направиш силен първи епизод, колкото да поддържаш нататък нивото.Оттам мога донякъде да приема, че ако първи не те грабне, нататък е още по-малко вероятно, особено ако в момента ти се върти да гледаш нещо друго , което ти чопли мозъка и не ти дава мира най-малкото от любопитство.Аз съм така с игрите - ако има няколко, които в момента искам да почна и подхвана нещо, което не ме грабне, съм много по-склонна да не му дам голям шанс и да премина на следващата, отколкото, ако вниманието ми е съсредоточено около една игра.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
28 февруари 2021
Повечето велики сериали като the wire, sopranos, mad men и много други започват бавно и трудно и изискват известна инвестиция на време. Не съм срещал някой да го е грабнал подобен сериал от първи или втори епизод.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
28 февруари 2021
При мен почти всички неща, които са ми любими са имали бавно започване.

Много рядко нещо, което ме радва в първият епизов му завършвам сезона.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
01 март 2021
Fringe го гледах аз, но ми беше съвсем посредствен през цялото време. Ама щом е фантастика - гледа се и това е. Ана Торв главно ме крепеше. Този сериал още помня как в първия сезон загатваха едни неща, после във втория сезон изобщо ги заебаха и забравиха, накрая се сетиха за тях в трети или четвърти. Тогава се почнаха алтернативни вселени и пътуване във времето - двете неща, които в 99 от 100 случая съсипват научнофантастичен сериал. Освен Dark не знам дали има нещо с пътуване на времето и алтернативни вселени, които да има смисъл. Но при Dark уловката е, че очевидно краят е бил измислен още в началото, докато при Fringe се вкараха тези неща за плънка.

Апропо защо Debris се води, че е от създателите на Fringe? Не е на Джей Джей Ейбрамс, другите двама също ги потърсих и не са листнати като създатели. Или нещо не търся както трябва. (Естествено ще го гледам, както казах - щом е фантастика се гледа.)

Досиетата, между другото, не съм ги гледал никога втори път. Едно време бяха религия за мен, ама и бях дете като излизаха. Мисля да им хвърля едно око пак като дърт човек. И Туин Пийкс трябва да пусна пак.

Сега съм си пуснал до мен за фон Вавилон 5. Бива, естествено антично откъм ефекти, но някои интересни сюжетни нишки. Актьорската игра е посредствена до лоша, забавно е колко много се е вдигнал стандарта в сериалите за 3 десетилетия. Днес те изобщо не са някаква Б-група за добрите актьори, докато през 90-те и преди това са били направо трета окръжна.


А за започването на сериалите - това е дълга тема. Първият и вторият епизод трябва да ти хванат окото. The Wire почва ударно с Макнълти дето разговаря с един негър. Просто те хваща веднага. Breaking Bad - пак за 2 епизода става супер много. Аз като почвам да го гледам не се беше навъртял целия хайп, беше просто поредният нов сериал, и след тези 2 епизода си казах - "Този сериал има потенциал да е велик.

Mad Men - бога ми, коли ме, стреляй ме, не мога да го изгледам това. На 5 пъти пробвах да изгледам 10 епизода. Най-вече заради големите хвалби отвсякъде за него. И майка му много му се кефи и ми повтаря как трябва да го гледам. Мега скука. Някакви добре облечени, зализани хора пушат по цял ден, пият от сутринта, псуват евреите какви са мизерници и жените как не стават за нищо. Това общо взето е целият сериал (поне от това, което помня от него).

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
01 март 2021
На мен ми беше много интересен Mad Men, защото се интересувам от реклама и от това как да продадеш някаква идея.

Развитието на героите в Mad Men е най-доброто, което съм гледал в сериал. Има неща, които се случват в първия епизод на първия сезон и няколко сезона след това се загатва за тях. Продукцията и автентичността на времевия период също са от световна класа, нищо не изглежда евтино и претупано.

Btw 90% от съвременните реклами - Soulless

Иначе наскоро изгледах The Sopranos


Това е най-добрата сцена от сериала! Yes or yes?
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
01 март 2021
JakePaulKOsConor написа
Развитието на героите в Mad Men е най-доброто, което съм гледал в сериал. Има неща, които се случват в първия епизод на първия сезон и няколко сезона след това се загатва за тях.

Вероятно не си гледал The Wire Иначе и Сопрано и Mad Men са ми в топ 5.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
01 март 2021
pseto написа
Mad Men - бога ми, коли ме, стреляй ме, не мога да го изгледам това. На 5 пъти пробвах да изгледам 10 епизода. Най-вече заради големите хвалби отвсякъде за него. И майка му много му се кефи и ми повтаря как трябва да го гледам. Мега скука. Някакви добре облечени, зализани хора пушат по цял ден, пият от сутринта, псуват евреите какви са мизерници и жените как не стават за нищо. Това общо взето е целият сериал (поне от това, което помня от него).

За малко си се разминал с момента, в който се разбира за тайната на Дон, което е първият WTF момент, с който лично мен сериалът ме спечели. Вторият е последната сцена
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
01 март 2021
Гледал съм го разбира се.

Класацията ми е следната:

1. The Sopranos, Mad Men, The Wire;
2. Breaking Bad;
3. Curb Your Enthusiasm, The Twilight Zone;

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
02 март 2021
lyubohar написа
За малко си се разминал с момента, в който се разбира за тайната на Дон, което е първият WTF момент, с който лично мен сериалът ме спечели. Вторият е последната сцена

Кой знае, може би съм изпуснал точно старта на "интересното". Но и при мен има нещо друго - нямам идея защо, но когато модерни филми се развиват в 60-те, 70-те, 80-те и т.н., по някаква причина ме дразнят и ми трябва време да свикна с тях. Нямам никакъв проблем да гледам филми от тези времена, но когато модерен филм/сериал се връща назад в миналото ми се струва... някак неестествено и фалшиво. Обикновено 3-4 епизода само свиквам с връщането в миналото. И в Boardwalk Empire беше така. Но пък и там действието се развиваше по-бързо (в двата смислени сезона, после сценаристите се изчерпаха и почнаха да списват някакви пълни безумия).

П.С. Curb Your Enthusiasm - туй не съм го гледал, май трябва да наваксам.

lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
02 март 2021
Curb Your Enthusiasm: особен хумор е, изгледах 1 сезон и после не съм се сещал, но не защото не е хубав. По-скоро изтървах да се съберат прекално много сезони и сега вече не ми се занимава
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
03 март 2021
за малко се стреснах, че главният няма да е негър

The_Doctor46
Мнения: 1769
Цитиране
03 март 2021
Аз сериали не мога да гледам, освен комедийни чат пат. Просто винаги стават някаква сапунка в края. Гледам си само филми,но напоследък и тях ги спрях. Когато имам време,винаги избирам да играя нещо и те така. Не мога да се сетя последния сериал,който гледах,толкова отдавна беше. Може би That' 70s или IT Crowd.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
04 март 2021
Напоследък и аз все по-малко филми гледам. Ако си направя статистика на гледаните филми, май излиза нещо от сорта на на 5 гледани филма, 4 са филми, които вече съм гледал и пак си ги пускам и един нов (който в повечето случаи разочарова).
Оня ден си пуснах Хобитът-Неочаквано пътешествие и странно ми се стори по-добре, отколкото като го гледах преди. Последните дни гледах за пореден път и Last Action Hero и Хрониките на Ридик.
<
1
...
170
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.