Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
171
...
253
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
04 март 2021
darkblue написа
за малко се стреснах, че главният няма да е негър

Нема да се плашиш, Холивуд винаги е с теб (и негрите). Майкъл (Би) Джордън е пич, де, няма лошо.

The_Doctor46 написа
Аз сериали не мога да гледам, освен комедийни чат пат. Просто винаги стават някаква сапунка в края. Гледам си само филми,но напоследък и тях ги спрях. Когато имам време,винаги избирам да играя нещо и те така. Не мога да се сетя последния сериал,който гледах,толкова отдавна беше. Може би That' 70s или IT Crowd.

След първите 100 сериала спира да ти прави впечатление, че почти винаги завършват супер тъпо. Иначе да, шепа са сериалите, които завършват както трябва, дори и The Wire петият му сезон е осезаемо по-слаб от предходните четири. Има и някои изключения, де, но не много. Fargo например си е сезон за сезон с много лека връзка (тя е по-скоро на easter egg ниво, не повече). Първите 2 сезона са си практически 2 дълги, яки филма. След това падна нивото.

Мен на филмите не ми харесва когато има някакви яки герои, сюжет - и след 2 часа всичко приключва и това е. Поне сериалите ти осигуряват едно 10-12+ часа (ако имат размазващ първи сезон), а може би и 30, 40+, преди неминуемо да станат зле.

Аз последно май преди 13-14 години гледах много филми. Де що имаше да се гледа - старо, ново, класики, ала-бала. После изведнъж спрях и така. Сега само по изключение пускам нещо. Преди седмица-две изгледах първия Властелин - бах много дълъг този филм.

The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
04 март 2021
pseto написа
Мен на филмите не ми харесва когато има някакви яки герои, сюжет - и след 2 часа всичко приключва и това е
На мен точно това ми харесва. За два часа времетраене е много по-лесно да се измисли хубав сюжет(не,че на днешно време има много добри де),отколкото сериал,който трябва да ти държи интереса N брой часове. Може да го размият(както често става) и в крайна сметка да ти останат не толкова положителни емоции. Иначе си прав,ако сериала е хубав,ще имаш забавление за много по-дълго време,но аз си предпочитам филмите.
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
08 март 2021
Тази новина определено ме зарадва,предполагам и не само мен
https://deadline.com/2021/03/we-own-the-city-hbo-david-simon-george-pelecanos-1234707819/
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
08 март 2021
Определено
Сега точно съм на средата на Treme. Адски добър е.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
08 март 2021
Аз трябва най-накрая да хвана да ги изгледам тези останалите сериали на Саймън. Все се каня, а като нямам какво да гледам - забравям за тях. Може би като свърша Babylon 5. Иначе и този новия сериал звучи доста яко, ще се гледа.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
09 март 2021
Caprice
Мнения: 105
Цитиране
10 март 2021
Здравейте!

Снощи приключих един нов сериал,който е от 1 сезон. Сериала се казва Cheat on me, if you can. Знаете къде можете да го намерите. Няма да разкривам подробности от сюжета, но ще кажа, че сериала е класи над всички продукции на HBO, Netflix и т.н. В него няма да видите ефекти, но ще се натъкнете на заплетена и много интересна история, изключителна актьорска игра, колоритни персонажи, а и много хумор. Сериала е корейски, но за тези от вас, които са предубедени ще кажа, че ще съжалите, ако не изгледате поне първи епизод. Аз гледах сериала с моята приятелка и нейната сестра и тримата сме очаровани, въпреки, че имаме много различни вкусове що се касае до кино. Рядко се впечатлявам от филми, особено от сериали, затова и реших да споделя с вас за този сериал, защото знам, че едва ли бихте чули за него, а той е в пъти по-добро от американските бози, с които биваме заляти.

P.s. Може би поста ми изглежда като платена реклама, но не е, просто съм наистина впечатлен от сериала. Забравих да спомена, че сериите са 16 по 1 час. Завиждам на всички, които ще го гледат за пръв път.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
10 март 2021
Caprice написа
сериала е класи над всички продукции на HBO

Ехеее, по-леко тук Все още не е направен сериал, който да е класи над класиките на HBO, а вярвай ми, дебна Този (със сигурност е хубав), без да съм го гледал мога ти гарантирам, че е класи ПОД класиките на HBO. Не знам какво си гледал на HBO щом говориш за ефекти (изглежда бъркаш HBO с Netflix), но изгледай някой от тези, и пак ще си говорим: The Wire, Sopranos, 6 feet under, Deadwood, Treme.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
10 март 2021
Корейските сериали много хора ги хвалят из различни места по интернет, ама още не съм им давал шанс. Може би с приятелката, когато гледаме нещо "внимателно". Че на мен корейският не ми е много добър, че да гледам за фон, да не кажа ич.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
10 март 2021
Киното им със сигурност е топ, очаквам и със сериалите да е подобно.
Caprice
Мнения: 105
Цитиране
10 март 2021
lyubohar, сериала по мое мнение е няколко класи над изброените от теб класики. Отново го препоръчвам на всеки с две ръце. И естествено да го гледа с корейско аудио.

P.s. Изгледал съм изброените от теб сериали. За никой от тях дори не бих си направил труда да ги препоръчвам.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
10 март 2021
Като прочетох първия ти параграф почти се бях навил да го пробвам. След това прочетох втория - със сигурност ще го пропусна.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
10 март 2021
Damn
Caprice
Мнения: 105
Цитиране
11 март 2021
lyubohar написа
Като прочетох първия ти параграф почти се бях навил да го пробвам. След това прочетох втория - със сигурност ще го пропусна.

Ако искаш го гледай, ако искаш недей. Причината да споделя за него тук е защото съм бил силно впечатлен и защото малцина в България биха се натъкнали на него, тъй като повечето хора са дотолкова промити от американското кино, че дори и не биха дали шанс на сериал, който не идва от там. Освен това съжалявам ако съм ти наранил чувствата, но изброените от теб "класики" далеч не са по вкуса на всеки, а са си доста прехвалени. Като се почне от актьорска игра, сужет, лошо боравене с камерата и тонове изтъркани и предъвкани ситуации, които просто няма как да ти хванат интереса, освен ако това не е първия ти досег до сериал. Не казвам че са лоши, просто не бих си направил труда да ги препоръчвам, първо защото са популярни и лесно биха били открити от публиката и второ, защото не са ме впечатлили в чак такава степен, че да ги препоръчвам. И за да ми разбереш мисълта ще дам пример. Обичам sci-fi сериали, но никога няма да седна да агитирам хората да гледат The Expanse, защото въпреки, че според мен е най-доброто в своя жанр за последните години, сериала си има доста слабости, последния сезон си беше откровено слаб, не е нещо, което всеки би се насладил да гледа (все пак не всеки харесва sci-fi), а дори и за хората, които харесват тази тематика не би било голяма загуба ако пропуснат сериала. И той като изброените от теб сериали изобилства от досадните клишета на американското кино.

Затова за всеки, който иска да си подари едни чудесни мигове пред телевизора, препоръчвам отново Cheat on me, if you can.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
11 март 2021
Ми ела и го похвали просто, няма нужда от изхвърляния колко класи над кои други сериали е и колко сме промити от тях. Всеки сам ще си прецени.
<
1
...
171
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.