Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
180
...
251
>
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
19 март 2021
Гледах WandaVision and The Falcon and The Winter soldier. Радва, ме че дават време на второстепенни герои да се покажат и доразвият в свои собствени проекти/шоута.
Гледах и СЛОНА на седмицата- Zack Snyder's Justice league. МНОГО по-добро беше от това, дет получихме по кината, но явно някои хора във Wb обичат да губят пари. Героите получиха повече време за развитие, зллодеите бяха по-добре обяснени и мотивирани, няма една част от шегите от кино версията. Аз си заставам зад думите от преди 2/3 години- Wb/Dc избързаха с този филм (и през 2017, и сегашната версия), трябваше да изградят тази Вселена по-лека, лека, както Марвел го направиха- първо по един соло филм за трите си най-големи имена, да вкарат по-малко известните и т.н. Дано да сме живи и здрави, пък да видим как тези 2 Филмови Вселени ще се развият занапред.
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
19 март 2021
Някой в Марвел се е сетил още през 2000-те, че може да се изгради филмова вселена, която да се развива десетилетие, въвеждайки и развивайки както казва росниак отделните персонажи постепенно и методично, докато се стигне до епична кулминация от два почти тричасови филма в две години. Получи им се добре.

DC имаха и трудното наследство от различни версии на Батман през годините. Като кажеш IronMan и се сещаш за един IronMan. Но като кажеш Батман и се почват едни спорове - Бейл ли, Кийтън ли, Афлек ли (че даже и Вал Килмър и Клуни по едно време се пробваха, ама тях даже не ги слагам тука, хаха) ...

Почнаха добре с Man of Steel и BvS: Dawn of Justice - държеше се една мрачка нотка и експлоатираха сериозни теми и изведнъж после шляпнаха JL, няма какво да му обсъждаме на него - един от най-смотаните комиксови филми евър.

Друго нещо е, че Батман някак си не ми се вписва добре във вселена с галактически супер-врагове и супер-герои. Не му е там мястото. За мен най-добре си е сред класическите си врагове - Пингвина, Плашилото, Бейн, Жокера и другите.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
19 март 2021
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
19 март 2021
lyubohar написа
Просто помагам да си го кажете - не ви харесва, че е паки. Да спестим малко време от "погледът му бил такъв, не знам си какво било онакова"

Не е не знам си какво било онакова - това е някакво приблизително определение защо не ми харесва изобщо, което, подчертах, е абсолютно субективно. Защо не може да е Хамлет, да речем - не съм толкова широко скроена.В sound of metal пасваше, но там не съм го коментирала като участие.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
29 март 2021
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
30 март 2021
Apparently Жената Чудо може да забавя времето като Светкавицата и да лети като Супермен.

Apparently това не е версията на Snyder, защото неговата идеална версия била черно бяла.

Apparently теглих 29,7 гб боклук...

Apparently Shift + Del -> Yes

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
19 април 2021
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
21 април 2021
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
21 април 2021
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
21 април 2021
След 20 на дни нещо качествено най-накрая (надявам се)

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
21 април 2021
Яко. Някои от сериите бяха феноменални от първия сезон, други по-скоро средна ръка, но все пак добри.

За Justice League - от този филм имам много бегли спомени, гледах го на кино. Когато това се случваше още, струва ми се като един живот време в миналото. Ако го гледам сега може и да ми се стори като изцяло нов филм, но дотолкова не бях впечатлен, че не виждам шанс това да се случи.

Аз почнах да гледам Mayans като фон. Sons of Anarchy ми допадаше, не чак толкова да се кълна в него, но биваше. И Mayans засега става от 5-6 епизода. Едуард Джеймс Олмос има горе-долу една роля, ама всяка сцена, в която участва, има една такава особена тежест. Кой знае, може би го възприемам така и покрай Battlestar Galactica.

Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
22 април 2021
Чак да бяха феноменални не бих казал епизодчетата от LD and Robots - имаше готини но, като цяло не ме впечатли кой знае колко. Епизодчетата от аниматрицата бяха по-добри и слаби нямаше. Сравнявам го защото пак влиза в подобна концепция - антология от кратки филми, обединени от обща тема, всеки от отделни творци и създаден с различна техника.
Но разбира се, ще гледам и новия "сезон".

Аз заглеждам тези дни сериала DeadWood. Готино направен, хубави актьори. Липсва ми само да имаше някаква по-заплетена интрига или мистерия. Всичко е известно на зрителя, няма въпроси, които да си задаваш, мотивите на героите са ясни. Просто гледаш без да се замисляш. Но съм едва по средата на първи сезон. Предполагам нататък става по-интересно.

lyubohar
Мнения: 3052
Цитиране
22 април 2021
Не става "по-интересно" - ако очакваш някакво "развитие" ще останеш разочарован. Но сериалът е може би най-автентичното репрезентиране на това време, направен е изключително професионално, персонажите са дълбоки и с реалистична мотивация, диалозите са страхотни. Всяка сцена и диалог трябва да се попива сама за себе си, за да се оцени като цяло (в момента гледам друг сериал с подобно усещане - The Terror).

Иначе не мисля, че мотивите им са толкова "ясни", поне не за всички персонажи. Например и Ал и Сет са доста по-сложни и интересни персонажи, отколкото изглежда от първите няколко епизода. Вероятно в момента не ти изглежда така, но ще видиш. Освен това трябва да се отчете, че говорим за време и място където животът е адски елементаарен и кой знае колко сложни мотиви едва ли могат да се търсят. Въпрос на оцеляване е като цяло.

Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
22 април 2021
О, The Terror много ми хареса! Може би съм силно пристрастен, защото книгата бях прочел преди това, която супер ме изкефи.
lyubohar
Мнения: 3052
Цитиране
22 април 2021
Ами ей така възприемам и Deadwood - трябва да се потопиш в атмосферата, да следиш внимателно диалога, иначе ако очакваш нещо кой знае какво да се случи, ще се разочароваш
<
1
...
180
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.