Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
181
...
251
>
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
26 април 2021
Правя един up на темата, защото изгледах Godzilla vs Kong, The Falcon and The Winter Soldier и Mortal Kombat.
Godzila vs Kong се разви както очаквах/подозирах- нищо специално или шокиращо, ставащо филмче, с добри ефекти.
The Falcon and the Winter Soldier започна добре и тръгна в посока, която очаквах че ще поеме. Но, с всеки следващ епизод и вкарването на нови персонажи ( и завръщането на някои стари) всичко отиде на майната си. Основните лошковци не мога да ги приема сериозно- нито откъм мотиви/идеи, нито пък с водач, като този, който имаха. С добавянето на нови лица, честата смяна на локации и сюжет, който е навсякъде, то 6 епизода по (около) 45 минути не са достатъчни да се направят зрителите съпричастни с героите и със случващото се на екрана. Бойните сцени и актьорската игра не бяха лоши.
Mortal Kombat е филм по игра. И съществува. Има интересни идеи, които не са развити достатъчно добре (както и персонажите де), нещата се случват много бързо, много динамично, а битките/двубоите са кратки, а и самият филм не е особено дълъг като времетраене. С този си завършек, в условията на пандемия, има голяма вероятност да си вкара един автогол.
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
26 април 2021
Godzila vs Kong - мега тъпотия за мен....

The Falcon and The Winter Soldier - гледах 1 епизод - тотален скип на сериала.

Mortal Kombaт - тотално разочарование. Рейдън ми беше кат някакъв продавач от пазара, никакъв респект. Суб Зеро беше як, Скорпио - 2 сцени и толкова. Бойните сцени тотален леш , мега зле.
СПОЙЛЕР - най се смях когато Горо се озори с отварянето на вратите на хангара............

Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
26 април 2021
MK е разочарование и пропуснат потенциал. Хитър ход да пуснат онлайн за гледане единствената читава сцена от целия филм, а всичко друго да е хайде ако не тотално зле, по скоро посредственост.
Какви биха били очакванията на един МК фен: добра хореография и битки, гарнирани с надъхваща електронна рейв музика, която при всички положения еволюира в много други съвремени читави стилове днес. Нямаше дефакто нищо от това. Както беше писал един познат - не гледаш МК, а гледаш Dragonball. Опитали са се да направят комиксова помия ала justiceleague/avengers с някаква изкуствена епика. Буквално всичко изглежда като свръхдинамичен трейлър - бързо сменящи се кадри, накъсани битки, магийки, огънчета, никакъв шанс зрителят да се наслади на една олдскул нормална битка с крака, юмруци и премерана акробатика, разбира се без да говорим за файтинг симулация, а просто за един премерен фикшън. Равносметката като снимане е, че имаше нелоша кинематография, но монтажът нещо не ми допадна.
Все пак добрите моменти бяха:
Аз като фен на Субзеро няма как да не съм доволен от един от силните козове на филма - супер могъщество.
Отварящата сцена, която беше предварително пусната и да ни излъжат, че такова ще е нивото на филма. Донякъде, само донякъде - финалната сцена между нинджите. Gore и епични фаталита, гарнирани с добър CGI. Донякъде също Кунг Лао беше читаво представен, както и Кано разбира се. За големия г-н Санада е трудно да се каже, защото той извънредно кратко се появява като Скорпион като игрово време.

Но пак - нескопосано. Скорпион си маха маската, казва нещо, пак я слага, бой, после пауза, пак маха маската, пак казва нещо полутъпо, пак я слага обратно и бой. Power rangers ли гледаме, кечисти ли гледаме, не знам, но като се прави фикшън, нека да е поне сериозен и смислен фикшън, а не нелепица. Хубаво, Кано, лафове, колкото искаш, смешки, но в един момент започва малко да писва и зрителят да търси развитие на героя. Не, Гандалф, Хари потър, хубаво много си умен с лафчетата, но вече не си ми интересен след втората половина на филма. Битката с Горо може би беше най смотаното нещо в целия филм. "Абе - шибни му един ъперкът.", "Еййй, верно бе, чакай, ето!"
За Рейдън цялата вина според мен носи нескопосания сценарий, и донякъде по малко и частично от самия актьор, въпреки че аз много го харесвам от японските филми, в които съм го гледал и съм леко пристрастен. Той почти не говори английски, така че в чужда продукция би му било невъзможно да се опита да импровизира и да избяга от тъпите реплики, които му бяха лепнали, говорейки с другите персонажи все едно е охрана в Ориент трийстри в студентски град.
Оригиналният МК от 1995 г. не че беше някаква магия в световното кино. Напротив, той си беше полирано продължение на постигнатия опит от B-файтинг филмите с Жан Клод Ван Дам и други подобни, с които бяхме израсли с видеокасетките. И с годините някак улягва и става все по мощна класика.

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
26 април 2021
null

Rostik79
Мнения: 2181
Цитиране
26 април 2021
И аз го гледах МК на киното (последно ТЕНЕТ гледах миналата година на кино). Споделям мнението на Veluvian, че филмът е посредствен в много отношения. Актьорската игра също беше много зле, както и глуповатите диалози. Аз като цяло се изкефих иначе, де. Имаше няколко готини сцени с "фаталити". Все очаквах да започне междугалактичния турнир, а то се оказа, че няма такъв във филма. Евентуално, ако има следваща част, може за там да е.
Или да тръгнат по пътя на Марвелските филми и да направят 3-4 origin-movies за основните герои и накрая да кулминира в епичен филм-завършек, в който да се млатят на турнира. Само дето зле почнаха с доста посредствен филм.
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
26 април 2021
И при мен последните два филма бяха MK и ТЕНЕТ и се случи да ги гледам на 4DX и вече се чудя дали има смисъл да прибягвам дотам и да ми е развалило впечатлението поне с малко. Когато пуснах МК вчера пред лаптопа сякаш ми се стори поне една идея по - малко зле. С тия ефекти, пушеци и клатещи столове определено не ми върви да гледам филм...
Art3mis
Мнения: 271
Цитиране
26 април 2021
Аз изначално гледах МК само заради Санада, но определено трейлърът подведе...В един момент се усетих как просто стоя и чакам да свърши.
Art3mis
Мнения: 271
Цитиране
26 април 2021
Аз изначално гледах МК само заради Санада, но определено трейлърът подведе...В един момент се усетих как просто стоя и чакам да свърши.
nightwarrior
Мнения: 3957
Цитиране
26 април 2021
За MK не гледах трейлъри и очакванията ми бяха почти никакви. Смисъл, беше ясно, че ще е чийзи. Доближи ми се до първия MK като качество. Нищо специално, ама не бих го окачествил и като пълен провал. Средна работа. Може би, ако тръгнех с по-големи очаквания или ако ги съдим по това какво можеше да бъде, щях да съдя по-строго.

Godzilla и Kong подобна ситуация. Макар че от двата филма, този ми хареса повече. Dumb fun и актьорите не говореха все едно се борят с езика

LethianDream
Мнения: 2490
Цитиране
26 април 2021
Смятам да изпукам тази седмица на кино Мортал Комбат-а и Земя на номади, отдавна не съм ходил и съм зажаднял да гледам на голям екран и да се "вкарам" във филма Велувиан, аз последно гледах миналата година на 4Д "Генезис", че го бяха пуснали за 10-тата годишнина, но и на мен с годините все по-малко ме кефи 4Д-то. Едно време ми беше голяма радост- да ми се реят пушеци и да ми се клати седалката. Остаряваме бавно, неусетно почти..
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
26 април 2021
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
26 април 2021
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
27 април 2021
И аз гледах Mortal Kombat в домашното нелегално кино. Като цяло ми хареса. Най-вече защото беше точно това, което очаквах. Едвам-едвам компетентен филм с много препратки към игрите, достатъчно кръв, яка хореография на сцените и няколко доста запомнящи се персонажи. Но историята беше слаба, тази модерна хуйня всичко да завършва с "Хаха, това е само първият филм от трилогията, бейби" ме дразни в червата. Фен съм на сериалите, както е видно от темата. Голям фен. Ама от един филм очаквам да има ясно начало и край. Не да приключи с ...to be continued след 2 години.

(Като офф - сетих се за един китайски клонинг на Mortal Kombat едно време в 8-битовата ера, в която половината имена бяха сгрешени и имаше май 2 грешки в надписа Continue... тогава бях сигурно в трети, четвърти клас с някакъв супер базов английски малко над cat/dog ниво и тогава пак виждах, че има грешка... макар че вероятно виждах, защото във всички останали игри пишеше Continue, не друго.)

Реално Скорпион, Суб-Зиро, Кано и началната сцена бяха най-яките неща във филма. Ся Кано като comic relief - леко странно, но пък се получи добре за мен. Шанг Цунг нямаше аурата на Шанг Цунг от Mortal Kombat, нито пък Рейдън. Коул Янг - тотал щета, както можехме да очакваме, Соня - толкова зле, колкото и в първия филм, Джакс - на същото ниво като Джакс от втория филм, Лю Канг и Кунг Лао ми допаднаха. Де да знам, средна ръка прилично екъшнче.

Мисля, че началната сцена вдигна очакванията прекалено много. Тя е направо като нещо, снимано за различен филм и пришито в Mortal Kombat. Даже нямам идея как имаше чак такава разлика в качеството. Айде, битките бяха горе-долу същите, но останалото се отличаваше тотално от целия филм. Реално това си беше някаква сцена като от азиатското кино и изведнъж филмът мина на direct-to-video екшън.

Но реално - окачествявам филма като една от успешните гейм адаптации при всички положения. С оглед на всички шитни, които видяхме, това е от по-добрите неща.

lyubohar
Мнения: 3020
Цитиране
28 април 2021
Както четох в една статия - най-добрият МК филм са синематик сцените на MKXI
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
29 април 2021
Анимацията е в пъти по добра от филма

https://zamunda.net/banan?id=601963&hit=1&t=movie

@pseto - като изключим първата битка на Скорпио, къде видя - яка хореография

<
1
...
181
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.