Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
183
...
251
>
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
07 май 2021
lyubohar
Мнения: 3049
Цитиране
08 май 2021
Rostik79 написа
Пак изгледах един български филм от 2017-та Вездесъщият , че го видях в HBO Go излязъл и мисля, че е един от доста добрите български филми в последните години. Изглежда все едно, че не е български и е от редките случаи, в които не се разказва за мутри, престъпност, корупция, изнасилвания или да е от глупавите комедии, които правят.

Това и Възвишение са единствените читави БГ филми, които съм гледал в последните десетина години.
Mitko6000
Мнения: 1207
Цитиране
08 май 2021
Изгледах WandaVision. Доста добър сериал, но пък аз съм фен на Марвел като цяло и на MCU попринцип, и това играе силна роля. Все пак, в голяма степен е по-нестандартен от това което е във филмите. Имаше някои неща които не ме изкефиха особено, но като цяло, доста ми хареса. 8.5/10.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
10 май 2021
Подобно на @lyubohar и аз съм позагубил доверие в българско кино, защото ми беше омръзнало от предсказуемите теми и едни и същите мусури, които се появяват на екран.
Затова са и изключенията. Aga не само ме изненада, но и дори се превърна в един от любимите ми филми. Все едно не е правен от българи. Разбира се той е сниман в съвсем други условия, в Якудск, с небългарски актьори, бавна лента и минимализъм, така че не всеки ще го понесе. Но майсторството е брутално. Борел се е за Оскар доколкото знам за чуждоезичен филм.
lyubohar
Мнения: 3049
Цитиране
10 май 2021
Него го издирих (не беше лесно), но ми се стори прекалено "арт" и то по онзи, насиления начин - заради конкурси и награди. В интерес на истината гледах само около половин час, мнението ми не е съвсем обективно.
Rostik79
Мнения: 2203
Цитиране
10 май 2021
Първият епизод на Порталът ми се стори приятно гледаем. Поне е нещо различно и диалогът що-годе бива. Не се сещам изобщо да е имало БГ-филм или сериал с някакъв сай-фай елемент последните години. Чуждите портали бълват сай-фай и фентъзи на кило (къде по-качествени, къде не), на нашите само семейни драми и криминалета им дай.

Като цяло доколкото съм гледал БГ-сериали - режисура, кинематография, оператор, осветление, грим и прически - на доста добро ниво. Но много страдат в частта с диалога. Сценаристите явно не живеят в реалния свят и голяма част от героите в българските сериали говорят изкуствено и театрално - по начин, по който не се говори в живота.

lyubohar
Мнения: 3049
Цитиране
10 май 2021
И аз съм стигнал до същия извод. Тия дето пишат текстовете са в състояние да съсипят и най-добрия каст. Онзи ден чух по някакъв сериал по Нова: "Имаш ли нова информация за заподозрения?". Аз съм напълно убеден, че българско ченге не е използвало думата "заподозрян" в неформален разговор никога И разни лафчета, които съм ги чувал за последно през 90-те години или пък са някаква преводна форма на американски лафове.

И другото - всички диалози са като за глухонеми, супер бавно и внимателно се изговарят всички думи, което е адски неестесвено. В реалистичните чуждоезични сериали хората мънкат, прокашлят се леко - както се държат хората в нормален разговор

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
10 май 2021
Неестествени диалози, да. И отвратително озвучаване.
Caprice
Мнения: 105
Цитиране
11 май 2021
Почти всички български филми страдат от фалшиви диалози и ужасно озвучаване. Това е проблем на цялото ни кино и само отделни актьори, благодарение на таланта си се отличават. Аз затова и не гледам български филми от няколко години насам.

На всички бих препоръчал Its okay to not be okay. Корейски сериал, финансиран от Netflix. 16 епизода, историята е завършена. Актьорската игра на главните герои е топ ниво. Много рядко ми се случва да развия такива силни симпатии към персонажите.

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
11 май 2021
Проблемът с диалозите в нашите филми е, че киното и театъра все още са синкретично свързани у нас. Целта на голямото кино е да стане независимо изкуство, отделено от литературата и театъра, а тази еволюция през годините тук ни е липсвала, липсвали са ни Бресон, Бергман и Тарковски. И затова актьорите пред камера просто продължават да "театралничат", независимо от факта, че те може да са много добри артисти. Пробвайте да гледате театрална постановка на Мариус и после вижте филм с негово участие колко... не е хич на място. И така филмите се превръщат в рецитали пред камера с умерена дикция.
Не всички филми са така, но да кажем - повечето. Докато не се изтръгне този "Станиславски" ефект, филмите ще са си такива поне в масовката им, не всички.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
11 май 2021
Rostik79
Мнения: 2203
Цитиране
11 май 2021
Veluvian написа
Проблемът с диалозите в нашите филми е, че киното и театъра все още са синкретично свързани у нас.

Точно така изглежда, с това уточнение, че това "все още" започва 90-те с новото поколение актьори. Не искам да влизам в ролята на "преди не беше така", но във филмите от 80-те да речем, речта е много автентична и близка до тази от ежедневието на хората с всичките хъмкания, мляскания, цъкания и прочее импровизации от актьорите.

vldir
Мнения: 1808
Цитиране
11 май 2021
Като гледах трейлъра на трети епизод на Порталът, вече става клиширано. Чичото излезе да се поразходи и го блъска кола и нататък се сещате какво следва.
The_Doctor46
Мнения: 1769
Цитиране
11 май 2021
Абсолютно вярно,когато гледам българска продукция,чак скомина ме хваща. Адски изкуствено стоят. Човек може да си помисли,че са най-големите бездарници. Хванах преди в някакъв тюрлю гювеч Иво Аръков,завалията изглеждаше нелепо. Аз бих играл по-добре.Старите български филми бяха много по-добре откъм игра.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
12 май 2021
@HighFist,за мен също Мадс е един от любимите актьори - може да пресъздаде абсолютно всякакъв персонаж във всички нюанси между двете крайности положителен/отрицателен герой. И да, скандинавското кино си има особености, ако се сблъскваш за първи път, може да е леко странно.Филмът определено не е шедьовър, но както казах, имаповече добри, отколкото лоши страни.

Някой може ли да даде мнение за втория Battle Royal/2003/, че гледам е с ниска оценка и не искам да си развалям впечатленията от първия?

<
1
...
183
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.