Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
184
...
253
>
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
17 май 2021
Втори сезон на Love, Death @ Robots излезе, значително по-малък от предишният,но поне слуховете, че са заменили Финчър се оказаха неверни.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
17 май 2021
Изгледах половината епизоди - мисля, че няма да го следя повече ако има нови сезони. Хубава е анимацията, но историите доста куцат за мен. Нещо като poor man's Black Mirror ми е.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
17 май 2021
Мисля, че продуцентите на "роботите" и Black Mirror са едни и същи, но анимацията е много надолу, особено новия сезон. Изгледах няколко епизодчета - нищо впечатляващо, викам си последните 2-3 ще са по-яки, а то се оказа, че свърши без време. CGI-а е много добър наистина, но това си е очаквано.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
17 май 2021
Veluvian написа
Проблемът с диалозите в нашите филми е, че киното и театъра все още са синкретично свързани у нас. Целта на голямото кино е да стане независимо изкуство, отделено от литературата и театъра, а тази еволюция през годините тук ни е липсвала, липсвали са ни Бресон, Бергман и Тарковски. И затова актьорите пред камера просто продължават да "театралничат", независимо от факта, че те може да са много добри артисти. Пробвайте да гледате театрална постановка на Мариус и после вижте филм с негово участие колко... не е хич на място. И така филмите се превръщат в рецитали пред камера с умерена дикция.
Не всички филми са така, но да кажем - повечето. Докато не се изтръгне този "Станиславски" ефект, филмите ще са си такива поне в масовката им, не всички.

Според мен проблемът не е в актьорите, а е в режисьорите. Имал съм възможността да работя за кратко с един мисля добър български актьор. Ставаше дума за една самодейност, която ми бяха възложили - да записвам реплики за един интерактивен диск с образователна насоченост. Тогава на няколко пъти действах като своеобразен режисьор и трябваше да обясня на актьора с каква дикция и т.н. да си каже репликите. Ами от втория път нещата заспиваха. Примерно му казвам - "Тука сега малко по-бавно, представи си, че е предаване от Дискавъри" и бам, перфектно изпълнение. Нямаше никакви дубли и нищо.

Всеки в България, който се докопа до финансиране за филм или сериал, тръгва да прави някакво висше изкуство. Някакви статични, бавни сцени. Дълги кадри отблизо. Въздишки и тъжни погледи. Драми и трагедии. Всеки е измъчен и смачкан. Това е проблемът. Заради това Под прикритие е единственото гледаемо нещо за мен. Просто един обикновен сериал, който изглежда по-органичен. Един вижда друг, казва - "Ш'ти еба майката", няма някакви такива измислени хитроумни диалози. Просто и ясно. Не че е най-великото нещо в света, просто става за гледане. От останалите не издържам и 15 минути.

П.С. Между другото Мариус е супер специфичен с неговото излъчване, за да бъде пренесен на големия екран е нужен и добър режисьор, и добър сценарий. Не можеш просто да го сложиш в каквато и да е роля него.

П.П.С. Роботите сигурно ще ги изгледам скоро, ама отвсякъде отзивите не са страхотни. То от първия сезон имаше 3-4 брутални епизода, 1-2 доста слаби и останалите някъде в средата. Реално всичко зависи от това какви къси истории са избрали, де. Ако не са толкова добри...

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
17 май 2021
Ми в тоя сезон май имаше само 1 епизод, който ме изпълни Останалите гледам и по рейтинг са доста надолу.

Иначе и аз по-горе писах, че според мен вината не е в актьорите, но не мисля, че е и в режисьорите. Онова старото поколение режисьори вече се смени. Това с висшето изкуство го имаше наистина, но вече се самоограничи доста, повечето филми вече не са такива. Май не са се сменили тия дето пишат текстовете, обаче - като ти е фалшива и неестествена репликата, нито актьорът, нито режисьорът могат да я фикснат.

Иначе "Под прикритие" е добър пример за това, че понякога и актьорите sux. Ясно е, че там едни и същи хора пишат репликите - от устата на Захари Бахаров и на Мухата звучат по един начин, от устата на главния добър - като от училищна пиеска.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
17 май 2021
По-скоро проблемът ми с българското кино е, че прекалено много се залага на драмите. А когато имаме драма, то се очакват измъчени лица и проточващи се кадри. Аз от години нямам капацитет да гледам изключително тежки филми. Някъде като бях на 20 години последно можех, след това прогресивно ми ставаха все по-тегави за гледане.

А Под прикритие - не само главното дърво беше зле, доколкото помня към 1/3 от актьорите бяха тотал щета. Но пак си беше добре в сравнение с остатъка от българското кино, където щетата е 2/3. То ми се струва, че има сериозен елемент на импровизация в Под прикритие, заради което се получават по-органично нещата. Ся ако кажеш на някой - "Напсувай другия", ще се получи по-добре, отколкото ако трябва точно някаква конкретна псувня да изречеш. А Захари Бахаров... има една роля и това е, поне от това, което аз съм гледал, нещо като Асен Блатечки, ама поне си я играе добре.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
17 май 2021
Ами естествен е Захари, звучи ми като батка от улицата. Това не е малко; освен това има и разни други, по-нормални роли - на баща в разбито семейство, такива неща; аз не съм ги гледал, но хората казват, че се справял добре.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
17 май 2021
@Pseto аз вървя наобратно. Сега мога да гледам все по-тежки филми... но едно време като бях лапе не можех.

Но то по-тежък от Come and See не мога да намеря.

Иначе за БГ филми - последно "Възвишение" гледах и ми хареса. Доста.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
17 май 2021
Възвишение е на един от по-новите режисьори и определено си личи - наистина не страда от най-дразнещите залитания на филмите от прехода и следващото десетилетие.
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
17 май 2021
Съгласен съм с много от нещата, които казвате, но има и яки филми сред филмите на прехода, които скоро съм гледал и съм се изкефил на макс - примерно "Ла донна е мобиле" последно преди 4-5 месеца, много голям филм, който ме е докоснал истински. Да, има повечко драма, но си има и добра игра. Парадоксът е, че главната роля я играе Юлиана Кънчева, която си е манекенка, и сигурно затова си играе толкова добре във филмчето, няма я тази престореност на актрисите. От новите актриси гледах скоро Джулия Бочева при Васко Върбанов (Моят плейлист) и ме изкефи на макс, може и да ми допадне в Порталът, който ще му дойде времето след като извъртя "важните" ми сериали - Прислужницата, Brave New World и Snowpiercer-a
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
17 май 2021
2 сезон на Love, Death @ Robots е доста слаб, поне за мен.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
17 май 2021
На мен общо взето ми допадна, няма зарядът на първи сезон определено, който много вдигна летвата, но не бих го определила точно като слаб, по-скоро малкият брой епизоди.
Ice, The tall grass и All through the house/жив Пришълец си беше това/ си бяха ок, а Pop squad имах усещането през цялото време за heavy rain на Кейдж...
Не мисля, че Финчър и Милър имат нещо общо с Blask Mirror.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
18 май 2021
Аве честно казано за мен и първи сезон е леко overrate-нат. Имаше няколко доста яки филмчета, но имаше и чист пълнеж епизодчета, които вече изобщо не помня даже. Сега покрай новия сезон прегледах и стария и се учудих, че са били цели 18 филмчета. Поне 5-6 от тях са ми все едно не съм ги гледал или съвсем смътно ги помня.
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
19 май 2021
Едното от епизодчетата много ми напомня на сюжета на "Бъдеще" на Глуховски
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
20 май 2021
"Бъдеще" ми е адски любима, Моргот, ще взема да хвърля едно око
<
1
...
184
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.