Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
185
...
253
>
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
21 май 2021

null

Тази сцена има взаимна връзка с първия епизод на първи сезон, където Пийт представлява мъжете с белите ризи, които говорят на базата на научни изследвания, а клиента "Lucky Strike" му отговаря с "What the hell are you talking about?" Докато сега се случва точно обратното. Клиента възлага всичко на базата на статистика, а "креативните" директори си записват като послушни ученици, облечени в бели ризи, символизиращи лабораторни палта.

Самолета, който Дон вижда през прозореца за мен символизира "нещо специално", обект на свободата и индивидуалността. Когато бяхме малки и видяхме самолет, сочехме с пръст и викахме "Самолет!". Ако в небето над нас виждахме стотици-хиляди самолети всеки ден, нямаше да са специални и интересни за нас... “I don't think anyone wants to be one of a hundred colors in a box.”

LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
31 май 2021
Първо да благодаря на Артемис за Riders of Justice, много силен филм, доста ми хареса.

Гледах си отново след 15 години "Страстите Христови" на Мел Гибсън. И ако тогава само ми допадна и беше от добрите филми, сега от рамката на времето спокойно мога да кажа, че това е ШИБАН ШЕДЬОВЪР! От първата до последната секунда, без никакво съмнение, това е най-силния филм за Исус Христос. Гениално заснет, без никакви забележки към актьорите- Кавийзъл, нашето момче Христо Шопов, който си измива ръцете, Мая Моргенщерн, Моника Белучи като Мария Магдалена. Магически филм и изпълнение, проследяващ последните моменти от живота на Исус- от залавянето в Гетсиманската градина до пътя към Голгота. Път, който всеки човек трябва да измине- от неописуемата болка до издигането над земното. Феноменални кървави сцени, пияните римски войници и Дяволът, съблюдаващ отблизо най-великото си постижение..и най-големия си провал.
9/10 от мен. Филм, който човек трябва да гледа през десетина години за пречистване на душата и катаклизъм на емоциите.

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
31 май 2021
Трябва и аз пак да си го гледам. За последно го гледах като беше излязъл на кино и аз преди 15+ години.
Спомням си, че силно ме подразни само една сцена накрая - когато Исус умира (извинявам се за спойлера, хах), на сцената се вижда как се дематериализира и дрехата му просто се сляга в опразненото пространство - все едно го телепортират на Стар Трек. Беше тъпо и някак не се връзваше с останалата част от филма.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
31 май 2021
@LethianDream, пак заповядай

Интересно, има ли някой , на който също да му е харесал Army of the Dead
Само отрицателни отзиви почти , и за какво , по дяволите....

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
31 май 2021
Rostik79 написа
когато Исус умира (извинявам се за спойлера, хах)

Еееее, баси
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
31 май 2021
lyubohar написа
Rostik79 написа
когато Исус умира (извинявам се за спойлера, хах)

Еееее, баси :\(

Любо, като гръм от ясно небе ти дойде, нали? То на Голгота си е имало гърмежи така или иначе по онова време

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
01 юни 2021
Страстите Христови го гледах едно време, хубав филм, ама втори път - съмнявам се. Както казах, много тежките неща не са за мен вече.

Най-накрая гледах Жокера след дълги отлагания, изкефи ме на макс. Перфектен Финикс, самият филм много добре се развива. Не разбирам защо има толкова критики за него, особено пък за "насилието", което в сравнение със средностатистически екшън е практически никакво.

Минахме и Invincible с приятелката. И това сериалче ме израдва. Първият епизод специално е як, понеже оставя впечатление, че ще видим нещо различно и накрая идва супер яката wtf сцена. Ще видим как ще го развият втория сезон (то всъщност е по-комикс, та въпросът е колко съдържание има).

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
01 юни 2021
Аз преди няколко дена Жокера пак си пусках и пак се кефих на играта на Финикс. Не знам да има някой, който да изразява едновременно гняв, страх, срам и всичко това хилейки се. Може би само Уилям Дефо си представям, че може такъв перформанс да направи. Не се сещам взе ли оскар за тази роля Финикс, но никой друг не би я заслужил повече.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
01 юни 2021
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
01 юни 2021
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
01 юни 2021
Не знам, аз сигурно съм някъв хипер темерут или нещо такова. Филма го помня съвсем ясно (за Реквиема говоря) и съм се замислял на отделни неща от него, но съвсем не усетих депресия по време/след гледането. На мен не ми въздейства по този начин. Може би го има на някаква основа "това на мен не може да ми се случи" знам ли
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
01 юни 2021
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
01 юни 2021
На мен са ми на кантар с Boys don't cry. И след него няколко дни бях като препикано мушкато.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
01 юни 2021
Rostik79 написа
Не знам да има някой, който да изразява едновременно гняв, страх, срам и всичко това хилейки се. Може би само Уилям Дефо си представям, че може такъв перформанс да направи.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
01 юни 2021
nightwarrior написа
Не знам, аз сигурно съм някъв хипер темерут или нещо такова. Филма го помня съвсем ясно (за Реквиема говоря) и съм се замислял на отделни неща от него, но съвсем не усетих депресия по време/след гледането. На мен не ми въздейства по този начин. Може би го има на някаква основа "това на мен не може да ми се случи" знам ли

+1 - аз също не можах да усетя грам депресия. Може би покрай добрите парчета и актьорски състав някак си го приех като нещо нормално, може би най-земният филма на Аронофски за мен.

<
1
...
185
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.