Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
186
...
251
>
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
01 юни 2021
nightwarrior написа
Не знам, аз сигурно съм някъв хипер темерут или нещо такова. Филма го помня съвсем ясно (за Реквиема говоря) и съм се замислял на отделни неща от него, но съвсем не усетих депресия по време/след гледането. На мен не ми въздейства по този начин. Може би го има на някаква основа "това на мен не може да ми се случи" знам ли

+1 - аз също не можах да усетя грам депресия. Може би покрай добрите парчета и актьорски състав някак си го приех като нещо нормално, може би най-земният филма на Аронофски за мен.

Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
02 юни 2021
То не е толкова депресия, а шока и отвращението от това, докъде може да стигнеш, ако тръгнеш по този път. Нещо, което по принцип се знае, но Аранофски го е представил визуално много брутално и шокиращо и осъзнаваш, че е нещо, което реално се случва и може да се случи с теб или някой близък. Много любим филм ми е и на мен и мисля да го гледам с дъщеря ми някой ден с поучителна цел.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
03 юни 2021
Честно казано, повече отвращение изпитах примерно в Pusher тилогията на Nicolas Winding Refn a.k.a. Heartman от death standing....особено в последната част.
Да не попадаш в ръцете на сърби...на някои бивши лидери искрено го пожелавам, обаче
Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
04 юни 2021
Виж ти! Не знаех, че този тип - Heartman от Дед Страндинг е Nicolas Winding Refn. Мислех, че е обикновен актьор, а той има доста солидни проекти и като режисьор, и като сценарист.
Този Коджима продължава да ме изненадва.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
04 юни 2021
Мда, филми като Valhalla Rising, Bronson, Drive са негови....някои от тях са споменати в чипове, които откриваш в death stranding но аз за съжаление съм намерила са 7-8.Оставила съм 15 чаптър на доиграване, за да открия още, пък и излизат допълнения към историята. Само време няма.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
11 юни 2021
Сериалът Тоо old to die young на Ник Рефън ми допадна много.
Участието на Коджима-сан ме изненада, особено ролята, макар и доста краткотрайна
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
12 юни 2021
Ето кой ще играе Albert Wesker в новия Resident Evil сериал:
https://kotaku.com/netflixs-resident-evil-casts-a-great-albert-wesker-1847082694
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
16 юни 2021
Реших да си преговоря District 9 за може би 20-и път. Не го бях гледал от няколко години и ми беше интересно дали не е поостарял. Ами не е мръднал - история, персонажи, кинематография, послание. Все още е най-добрата екшън-фантастика след Terminator 2.
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
17 юни 2021
@lyubo Дистрикта беше и ще си остане класика и за мен .Лошото е ,че Нийл Бломкамп не можа да се развие след него
Като стана въпрос за фантастики Edge of tomorrow също е не мръднал за 7 години ,ако някой случайно е пропуснал препоръчвам
Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
17 юни 2021
Нийл Бломкамп готви нов филм впрочем - някакъв хорър

https://www.imdb.com/title/tt13392012/?ref_=nm_flmg_dr_1

Според мен е стъпил накриво нещо в Холивуд и го хейтнаха от голямото кино - може би не е пуснал на Харви Уейнстейн, хаха!

LethianDream
Мнения: 2507
Цитиране
17 юни 2021
Дистрикт-а грам не ми хареса, гледах го на кино като излезе и сега нищо не помня от него, безлична история, пример за прекалено хайпнат филм! (да си го върна на Любо за хейта към Аватар).
Едж-а е доста добър, няма спор, но не бих седнал да го гледам отново. За разлика от Oblivion, който много обичам
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
17 юни 2021
Нека е безлична, поне не е прекопирана 1:1 от Покахонтас, Танцуващият с вълци или Последния самурай Но то само това да не му беше наред на Аватара...Освен това да сравняваш по хайп Дистрикта и мейнстрийм Дисни-стайл бозица като Аватар, дето две години слушахме за него, гледахме чаши и тениски, че на всичкото отгоре сега пак ще трябва да минем през същото...

@Freenod: супер е и Edge of tomorrow, скоро си го преговорих и него.
@Rostik79: да, за съжаление нещо не му се получават нещата след това. Макар че на мен Чапи ми хареса. Този новия го дебна уж, но не съм много по хорър и без това.

Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
17 юни 2021
Avatar след първото гледане ми беше много тъп заради безкрайно клишираната и плоска история (на извънземните даже и виковете им бяха 1:1 като на индианците), която силно обезсмисли иначе невероятната визия и ефекти, които смятам никой не може да отрече. А и главния актьор по някаква причина ми е много дразнещ. С годините обаче съм го гледал няколко пъти и все повече почва да ми харесва, което не мога да си обясня. Даже режисьорската версия гледах, която ми хареса доста повече. Да отбележа, че така и не можах да го гледам на 3Д, за което май всички са единодушни, че и до днес остава ненадминато.
Иначе продълженията с нетърпение чакам. Надявам се, че ще избяга от клишето и очаквам нови епични ефекти и сцени. Все още имам доверие на Камерън, че повечето яки режисьори от 90-те се поосраха с доста посредствени и неадекватни филми.
LethianDream
Мнения: 2507
Цитиране
17 юни 2021
Въпросът не е в копирането, въпросът е как е предадено "копираното" Както е казал Пикасо -"великите художници крадат" Аватар си остава голям филм, независимо, че брутално е откраднат от творба на братя Стругацки, а не от филмчетата, които визира Любо. За продълженията обаче, и аз съм огромен скептик и очаквам тотални провали, докато стане сапунен сериал като Бързи и яростни. А Дистрикта е бесен шит, наистина, още съжалявам като се сетя, че си похабих ценното време и пари за него..
Ростик, аз даже на 4Д гледах "Аватар" на кино, излезе покрай някаква годишнина и се смазах, като летиш с птеродактила, щумът от крилете и всичко е топ, едно от най-добрите 4Д изживявания, които съм имал. Другото беше на "Ридик"- то бяха пушеци и мега реализъм на 4Д.. Иначе "Ридик" беше брутално тъп като филм, нищо общо с предните му 2 части.
Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
17 юни 2021
Аз преди няколко месеца си гледах Хрониките на Ридик и си мисля, че е един от недооценените сай-фай филми. Даже и ефектите са все още добре. Третата част наистина даже почти не я помня.

Иначе и за мен Дистрикт 9 е една от най-добрите фантастики от последните 15 години. Съвсем е далеч от шит. А битката с мека-робота накрая срещу командосите ми е сигурно в топ сай-фай екшън сцени евър. И като стана въпрос, ето една примерна класация на любими мои такива битки от филмите (сай-фай):

- Т-800 vs T-1000 (Terminator 2);
- Alien Queen vs Ripley (Aliens);
- Major Dutch vs The Predator (Predator);
(тези и трите са брутални класики, няма какво да си говорим)
- Qui-Gon Jinn & Obi-Wan vs Darth Maul (Star Wars 1) - може би битката с най-красива хореография в целия SW;
- Defence of Whiskey Outpost (Starship Troopers) - абе всичкия екшън в този филм е ТОП!
- Mecha-Wikus vs UN Commano units (District 9);
- Десантът в Нормандия от Edge of Tomorrow;
- Преследването на магистралата от MATRIX Reloaded;

<
1
...
186
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.