Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
187
...
251
>
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
17 юни 2021
LethianDream написа
Въпросът не е в копирането, въпросът е как е предадено "копираното" Както е казал Пикасо -"великите художници крадат" Аватар си остава голям филм, независимо, че брутално е откраднат от творба на братя Стругацки, а не от филмчетата, които визира Любо. За продълженията обаче, и аз съм огромен скептик и очаквам тотални провали, докато стане сапунен сериал като Бързи и яростни. А Дистрикта е бесен шит, наистина, още съжалявам като се сетя, че си похабих ценното време и пари за него..
Ростик, аз даже на 4Д гледах "Аватар" на кино, излезе покрай някаква годишнина и се смазах, като летиш с птеродактила, щумът от крилете и всичко е топ, едно от най-добрите 4Д изживявания, които съм имал. Другото беше на "Ридик"- то бяха пушеци и мега реализъм на 4Д.. Иначе "Ридик" беше брутално тъп като филм, нищо общо с предните му 2 части.
Коя е тая творба на Стругацки, която цитираш? Че са ми доста познати, пък не се сещам...Иначе само Танцуващият с вълци е 4 класи над Аватар. Ако са ти основно важни шумове от крила и CGI - да, вероятно има стойност в тоя филм. Макар че и в Дистрикта има брутални детайли, хем е за далеч по-малко пари.

@Rostik79: не са хаби, Lethian ако го натъпиш някъде по нещо любимо и почва да хейти обратно за отмъщение вероятно и той не смята, че е пълен шит, но понеже нахраних любим негов филм и позицията му постепенно ескалира Иначе Ридик и мен ме кефят всички, даже не мога да кажа защо Може би заради първата игра, която беше адски добра.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
17 юни 2021
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
17 юни 2021
Dandelion написа
Oтносно Камерън... Alien>Terminator 2>Aliens>True Lies>The Terminator>Titanic>Avatar
Все още не съм гледал The Abyss

+1 за Children of men. Също за класацията на Камерън, макар че първият Alien е на Ридли Скот. Повечето хора харесват втория повече (на Камерън), което за мен е мистерия.
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
17 юни 2021
Първият Елиън е мега як като го гледаш първите няколко пъти. Наскоро си го припомнях и като го знаеш наизуст си губи creepy ефекта и на места дотяга. Aliens го знам също наизуст, но него мога да го гледам отново и отново.

Children of Men e много брутален и тежък филм, без да е на пръв поглед такъв.

Мога да отбележа и филма СФЕРА от добрите фантастики на 90-те.

brutef
Мнения: 15
Цитиране
17 юни 2021
District 9 е много добър филм. Съвсем случайно попаднах на него и се изкефих яко. Аватар е толкова детски, че направо ме дразни.
Коя е тая творба на Стругацки, която цитираш? - https://chitanka.info/book/6574-bezpokojstvo
За мен е много изсмукано от пръстите подобието. Идеята е ясна - анимационна джунгла. Даже бяха създали интрига, че Борис Стругацки обвинил Камерън в плагиатство.
Edge of Tomorrow почна супер и след средата така изгуби темпо, че първия път не го догледах.
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
17 юни 2021
lyubohar написа
@Rostik79: не са хаби, Lethian ако го натъпиш някъде по нещо любимо и почва да хейти обратно за отмъщение вероятно и той не смята, че е пълен шит, но понеже нахраних любим негов филм и позицията му постепенно ескалира Иначе Ридик и мен ме кефят всички, даже не мога да кажа защо Може би заради първата игра, която беше адски добра.

Вероятно си прав Но Дистрикт-а наистина беше слаб, не можа по никакъв начин да ме грабне. Изобщо има един куп такива филми, които се смятат за класика и велики, а са пълен шит, но да не почвам, че ще обидя някой фен

Относно класацията, първият Терминатор го гледах скоро и толкова съква, че не е истина, все едно го е правил друг човек, а не Камерън. Aliens също не ми хареса, огромна разлика спрямо великия Alien на Скот. Титаник е примерно по-добър от тези двата филма, въпреки бозичките вътре. При мен Аватар си ми е на първо място, просто е направен много яко Като цяло, Камерън си е комерсиален режисьор, трябва да се върна да гледам втория Терминатор, последно го гледах 92-ра година, като се роди сестра ми.. Но дори тогава грам не ме беше впечатлил- и докато моите приятелчета блъскаха на Терминатор, аз си шиех на Golden Axe II и се смазвах от кеф.. Между другото, скоро пак я изпуках на МАМЕ-та и се израдвах на макс като едно време - Брадвата, а не Терминатора

lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
17 юни 2021
Мен си ми харесва много и първия Терминатор. Може би защото съм го гледал още преди да има Т2, когато беше само той. И съм го гледал 100 пъти. Има един b-movie вайб, който е доста уникален. Освен това се развива изцяло през нощта. И Арнолд е автентично плашещ.

@brutef: точно тая книга не съм я чел и съм пропуснал тая драма

brutef
Мнения: 15
Цитиране
17 юни 2021
Не си изтървал. Според мен даже не е книга. Незавършен ръкопис издаден доста по-късно с не много ясна идея. Някои неща ги ползват в други произведения.
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
17 юни 2021
@Dandelion грешката да пропуснеш Abyss (мисля че има и режисьорска версия) ,според мен трябва възможно най-бързо да я поправиш На мен са ми на кантар с Aliens ,Терминаторите даже ги слагам след тях.
@Rostik79 "Хрониките на Ридик" ми е гилти плежър на 100% ,яд ме е че не развиха историята с некромангърите(извинявам се ако бъркам последните няколко букви).Между другото каста въобще ама въобще не беше лош.
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
17 юни 2021
Като говорим за The Abyss, сцената с плъха не била монтаж, а истинска.
https://www.imdb.com/title/tt0096754/trivia/?ref_=tt_trv_trv
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
17 юни 2021
Тоя филм тотално го бях забравил. Гледал съм го последно когато излезе май Ще взема да си го дръпна. Както и "Близки срещи от третия вид", за който също се бях сетил наскоро.
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
18 юни 2021
И Бездната преди няколко месеца си припомнях. Стори ми се по-слаб филм, отколкото го помня отпреди. Някак си наивен и твърде family-friendly да кажем. На като кинематография е топ, както всичко на Камерън.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
19 юни 2021
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
09 юли 2021
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
09 юли 2021
Много як трейлър. Всички персонажи са си с гласовете на акторите от филмите.
<
1
...
187
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.