Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
188
...
251
>
Mitko6000
Мнения: 1197
Цитиране
09 юли 2021
Кефи ме, че ще правят версия на Marvel Zombies. Наскоро, четох Vol 1 и 2, както и римейка. Бяха яко откачени.
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
12 юли 2021
Black Widow - тотален шит.....
Mitko6000
Мнения: 1197
Цитиране
21 юли 2021
Снощи го гледах. Според мен е ок. Най-доброто сравнение което мога да направя е Bourne по марвелски, смесен с типичните черти на MCU филм. Който е гледал The Falcon and The Winter Soldier, тук усещането е подобно. Много екшън и ефекти, интересен, но малко недоразвит сюжет. Щеше да е добре ако се фокусират повечко върху миналато на Романоф и самото й обучение. Като цяло ми държа интереса, като се има предвид че преди това бях доста време на плаж и ми се спеше, но повреме на филма не ми се доспа.

Не мога да преглътна обаче, как жестоко осраха Taskmaster. Няма да спойлвам, но като фен на комиксите, останах тотално разочарован от интерпретацията. Като цяло, самият филм варираше между ок и добре. Случиха се някои неща които не очаквах, екшъна ми беше достатъчно интересен. Знам, че много хора тук не си падат по MCU и може да не им се хареса, в което няма нищо лошо, но аз се изкефих достатъчно с моите неутрални очаквания. Ще трябва пак да го гледам след време за да създам солидна оценка, но засега е нещо от порядъка на 6.5/10.

Rostik79
Мнения: 2181
Цитиране
21 юли 2021
И аз го гледах с щерката (като марвел-фенчета:mrgreen и съм на същото мнение като Митко6000 - филмът се вмества повече в шпионските екшъни. Хареса ми като цяло, даже пак ще го гледам, че 3Д-то на киното беше с доста скапано качество и с много тъмна картина.

Mitko6000
Мнения: 1197
Цитиране
21 юли 2021
Rostik79 написа
И аз го гледах с щерката (като марвел-фенчета:mrgreen и съм на същото мнение като Митко6000 - филмът се вмества повече в шпионските екшъни. Хареса ми като цяло, даже пак ще го гледам, че 3Д-то на киното беше с доста скапано качество и с много тъмна картина.


При мен картината не беше тъмна, или поне не ми се видя такава, но съм съгласен за качеството. В началото на филма даже присвивах очи. За щастие, след около 10 минути посвикнах и не ми правеше чак такъв проблем вече.
Rostik79
Мнения: 2181
Цитиране
21 юли 2021
Не, 3Д-то на самия филм ми се стори доста добро. Просто киното, където го гледах (единственото в селския ми град) е някакво допотопно.

Да видим какво ще предложи Eternals. Засега трейлърът не е особено обещаващ.
Сега видях, че режисьор е онази китайка, която режисира Nomadland, който се убиха да го хвалят, но аз още не съм го гледал.

Mitko6000
Мнения: 1197
Цитиране
21 юли 2021
Rostik79 написа
Не, 3Д-то на самия филм ми се стори доста добро. Просто киното, където го гледах (единственото в селския ми град) е някакво допотопно.

На мен ми се стори като всяко друго. В началото се усеща, но после свикваш и просто гледаш филм с очила. Този път обаче, в началото ми дразнеше очите. Не знам дали е защото не бях ходил на кино отпреди началото на пандемията, или просто качеството е било по-ниско, но ми направи впечатление.

Аз лично, повече чакам новия Докотор Стрейндж и Спайдърмен, защото ще въвеждат идеята за мултивселена. А House of M си е една от най-популярните истории в Марвел комиксите, та да видим как ще я направят тук. Eternals също ще го гледам в някакъв момент, но дали ще е на кино не се знае. То и на Вдовицата просто отидох, точно защото не бях ходил на кино отдавна, а ми се ходеше. Иначе пак щях да я дръпна от Замунда.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 890
Цитиране
21 юли 2021
Mitko6000
Мнения: 1197
Цитиране
21 юли 2021
Това са си повечето супергеройски филми, като цяло. Не очаквай шедьовър откъм сюжет и кинематография. Просто както се вика enjoy the ride. Също помага ако си фен на комикси (поне в моя случай). Сега за едно време, пак е имало бози бол, но по-примитивната технология е налагала на използване на повече практически ефекти, което е било по-трудоемко и може би затова повече се е оценявало? Аз поне така си мисля. Поне едно 50-60 процента от MCU филмите мисля, че са си добри, и дори някои от по-слабите като Black Widow са си от тия леките приятни екшънчета дето няма да те потопят в дълбоки размисли и да те държат, но пък са си забавно време в киното с аверчета.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 890
Цитиране
21 юли 2021
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
22 юли 2021
Oldboy е тотален феномен в киното!
И една от най - великите бойни сцени правени някога с чука в коридора...
LethianDream
Мнения: 2490
Цитиране
22 юли 2021
Не съм сигурен какво правите, но да сравнявате лайняните шитове на Марвел с велик филм като Олдбой? Странно ми е
Велувиан, цялата трилогия на Парк Чан Уук е феноменална - няма да забравя никога сцената от "Симпатия за Мистър Отмъщение", в която болна от рак корейка стене и в съседната стая група момчета лъскат, като си мислят, че прави секс.. Много болен филм.. За Олдбой каквото и да кажа, ще е малко..а и той е също толкова болен
LethianDream
Мнения: 2490
Цитиране
22 юли 2021
Излезе трейлъра на ДЮН..Чудесен се очертава филма- ще има баланса между епични битки и типичното за Вилньов наблягане на детайлите. Важното за мен е Червея да бъде като хората 😃 Шаломе не става твърдо за ролята на Пол, дано ме опровергае момчето, но надали. Зендая е чудесна като Шани, Ребека Фергюсън ще сцепи като лейди Джесика.. Имам само един въпрос към шибаняка Вилньов- КЪДЕ МИ Е ПРИНЦЕСА ИРУЛАН??? Шегата настрана- чакам адски силен филм..
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
23 юли 2021
Сякаш за втори път ми напомнят, че това е корейска трилогия и забравям отново. Ще проверя другите филми.
Относно ДЮН, да трейлърът визуално и кинематрографично е бих казал съвършенство. Предполагам всеки има своите резерви, на мен не ми допадна музиката. Цимър тотално потъна пак в познатите си клишета, а женските вокали са толкова изкуствено-фолклорни, че развалят атмосферата. Прекалената епичност поне от самия монтаж наистина проси внимание от масовката, за да запълнят кината, това е видно, надявам се двата филма да следват един разумен ритъм от философска поанта до неизбежни гърмящи сцени.
@Lethian, Принцеса Ирулан няма да я има в този филм, това вече се разбра. Това не мисля, че е някакъв спойлер, от малцината агенти които са гледали филма, са казали в интервю, че Фейд Рота, Шадам IV, Ирулан и Графа не се появяват в този филм и ще ги видим в следващия. Това се вписва в книгата и до голяма степен и е по добре за двата филма. Нека не наблъскат от самото начало всички герои, както стана във версията на Линч, а постепенно да ни запознаят с тях, на практика нищо няма да видим от династията Корино и императора сега. Другото, което се спомена, че в първия филм ще видим дефакто много малко от Стилгар и Чани, независимо че много я показват на трейлъра. Което пак е логично, те стават активни в един по късен момент.
От кастинга мисля, че Лейди Джесика спечелва повечето сърца. Поразителни са чертите на Р. Фергюсън, не й зная истинския цвят на очите.
Любопитен факт е, че актрисата, която сега играе Светата майка Мохайъм, някога е трябвало да играе Лейди Джесика в неосъществения филм на Ходоровски от 75та. Това не се казва дори и в документалния филм.
Окей е трейлъра, но на мен ми озапти хайпа, за разлика от първия, който го разпали.
А Баронът е един път!!! Най - накрая Баронът, който чакахме, а не ония комични версии досега.

Другата надежда е наистина да се осъществи сериалът Sisterhood, който ще наблегне на Бин Джезърит. Засега в Imdb се знае, че Вилньов ще му е продуцент и май ще режисира само първия епизод. Там вече може да има по - сериозна дълбочина на вселената на Дюн, защото наистина от 6те книги взети заедно, особено когато се намеси миналото-бъдещето, проникновени от Бог Императора, страва направо брутално и почти невъзможно за пресъздаване на екран. Да видим.

lyubohar
Мнения: 3020
Цитиране
23 юли 2021
Като стана дума за Вилньов - онзи ден изгледах пак Blade Runner 2049. Ами шедьовър е, друго не знам какво може да се каже. Толкова много нови неща открих - все едно не го бях гледал.
<
1
...
188
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.