Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
189
...
251
>
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
23 юли 2021
Като сме на тема Дюн, струва ли си да се прочетат Hunters of Dune и Sandworms of Dune? Чел съм само книгите на Франк Хърбърт, като ми остава само Chapterhouse: Dune. И трябва ли да съм чел книгите предистории на Брайън Хърбърт, че да разбера продълженията?
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
23 юли 2021
Не знам, аз дори Децата на Дюна не съм чел, но пък Дюн и Месията на Дюн мога да ги чета винаги, толкова са ми любими
Тези, които си изброил като заглавия, звучат като треторазрядно фентъзи
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
23 юли 2021
Аз не съм чел книгите на сина на Хърбърт все още. @Lethian, бих ти препоръчал да прочетеш 6те книги, но с уговорката, че с Децата на Дюн ще преживееш сериозен шок, а тя е все така хубава книга. Защото Франк Хърбърт иска да унищожи всичко, което е построил и много читатели не са съгласни. Докато не се стигне до "Бог Император" - това е може би най - любимата книга на повечето, прочели 6те книги. Моята любима е следващата, 5тата - "Еретиците на Дюн", но наистина "Бог Император" е разтърстваща с философията си, представи си хранилище, архив, който побира всички човешки памети, грешки, възходи и падения, история и археология и колективна психология, в които ги направлява самия Император. Просто не е за всеки предполагам. Читател, който търси технологичността в Артър Кларk и донякъде в Азимов, сигурно няма да му е по вкуса.
Любима сцена от 6те книги обаче - в "Месията". Светата майка Мохайъм идва в двореца на Муад'диб и неговите федайкини и ролите се разменят - А сега ми ела, бабичке, да видим кой е силния на деня, един вид. Удоволствието беше безгранично.
Иначе, Blade Runner 2049 мога да го гледам сигурно всяка вечер за лека нощ и няма да ми омръзне. Толкова високо вдигната летва и Дени Вилньов я достигна. С един приятел, голям пионер в българския дарк ембиънт, винаги обсъждаме точно там как Цимър е свършил идеална работа с тежките индустриални дронове, без да се измества магията на Вангелис, а да се допълни света.
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
23 юли 2021
Не знаех, че Hans Zimmer също е писал части от музиката; за мен всичко си беше Vangelis, изобщо не съм го усетил
Edit: като каза dark ambient те потърсих във фейса през един бивш колега, който май доста се занимава с това. Ако нямаш покана от мен, значи не съм уцелил човека
Edit 2: много интересно- ако въобще си ти, имаме доста общи приятели.
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
24 юли 2021
Малко музика от новия Дюн

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
26 юли 2021
hyper
Мнения: 653
Цитиране
28 юли 2021
Скролвам фб и гледам филма, който Charcharo ми предложи миналата година, не знам най-страшния ли е, ама е тегав за гледане колкото щеш...

https://www.ladbible.com/news/news-many-believe-that-the-scariest-film-ever-made-is-not-a-horror-film-20210727

Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
28 юли 2021
Иди и виж е доста брутален. Нас ни водиха като деца от училище (може би 4-5 клас) да го гледаме на кино и за деца в такава възраст имаше доста disturbing и травмиращи сцени. Мисля, че е било доста безотговорно да ни водят. Наскоро пак го гледах, има го в youtube с не лошо качество и не ми се стори вече толкова брутален. Тегав, в смисъл скучен, но вече не ми е толкова disturbing.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
18 август 2021
Нещо този suicide squade 2 изобщо не ме грабна...то може и в мен да е причнината, много съм крива напоследък.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
18 август 2021
suicide squade 2
Вдовицата

Кофа с л*на

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
03 септември 2021

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
07 септември 2021
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
08 септември 2021
La casa de papel новият сезон, или поне първите епизоди са много добри.Продължението на Billions също не е зле.
За Матрицата няма да гледам и да очаквам нищо - шансът да ми хареса следващата е малък, опитвам се да го увелича
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
08 септември 2021
Артемис, аз си чакам Дюн, усещам, че ще го гледам няколко пъти на кино, ако не локнат отново зимата Първите ревюта са между шедьовър (10) и става (7). Малкият педал ще преебе ключовата главна роля на Атреидес, надявам се на Барона и другите да са на ниво (включително Момоа) Посъбраха ми се и разни нови хоръри, които излязоха на кино, чакам да ги изплющят в замунда Матрицата се чудя дали да я гледам изобщо, отсега ми е ясно, без да съм гледал трейлъра, от двеста километра е кеш граб, продължение за пари, Кари-Ан Мос дано разцепи, Киану най-много да направи Нео да се усеща като Джон Уик
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
08 септември 2021
Гледах, че за Дюн е имало 7-8 минути овации на крака на фестивала във Венеция. Ама с тез фестивали не знам това плюс ли е или минус. Надявам се наистина добър да са го направили.
<
1
...
189
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.