Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
191
...
251
>
LethianDream
Мнения: 2507
Цитиране
16 септември 2021
Да, точно тя е, сега видях в имдб
BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
20 септември 2021
Старая се да наваксвам с неизгледаните филми напоследък и "Nobody" ме изкефи, докато го гледах и си мислех: "Рамбо, Терминатор и Джон Маклейн нищо не са били навремето, че даже и Чък Норис ще се стресне..."
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
23 септември 2021
LethianDream
Мнения: 2507
Цитиране
23 септември 2021
На картинка (трейлър) изглежда уж интересно, но реално ще е някаква страшна помия, филмова лисица като мен след толкова години ги усеща тези неща -сериал на нивото на Нетфликс- малък бюджет, скромни до никакви актьори, политически коректен сценарий - задължително "добрите" са черна маймуна (бивш "тюлен"), азиатка и индийска циганка, а "лошото" извънземно иска да ги очисти..
Мощен скип от мен.
Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
23 септември 2021
И мен не ме грабва трейлъра - някак си като съшити клишета от де що има филми на тази тематика. Но заради Сам Нийл може да гледам някой епизод.

Често ми хвалят See - също сериал на Епъл с Джейсън Момоа. Някой гледал ли го е да каже?

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
23 септември 2021
See - 1 сезон пълен шит. (за мен)
Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
24 септември 2021
Загледах първи епизод и не го догледах. Стори ми се твърде театрален, "измислен" и нереалистино пресъздадено общество на слепи хора. На кого му е хрумнало, че незрящ човек ще шиба с 1-метров камшик пространството пред себе си, за да се ориентира, вместо да ползва примерно тънъл дълъг прът, който ще е много по-чувствителен, ако срещане препятствие? Също така защо им е на незрящи хора да си правят различни прически? Окончателно ме загубиха, когато шефката на другото племе почна да мастурбира, докато се моли.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
24 септември 2021
Аз теглих чертата мисля на втори епизод, когато двете слепи армии се биха по планинския склон. Ако беше някакъв брутален абсурдизъм можеше и да го догледам, но те се вземат насериозно и абсурдното не е целенасочено. Чак толкова Suspension of disbelief няма у мен. Като идея ми е любопитно, като реализация... По-добре да гледам друго.

Чак не разбирам какво толкова го хвалят, но като върна лентата и двамата дето ми го хвалиха са част от Apple култа, та може да е нещо вътрешно за религията им.

Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
24 септември 2021
nightwarrior написа
Чак не разбирам какво толкова го хвалят, но като върна лентата и двамата дето ми го хвалиха са част от Apple култа, та може да е нещо вътрешно за религията им.

Сега като го каза, един колега, който е точно епъл-фен най-много ми препоръчва сериала, така че има логика.

Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
24 септември 2021
Реших да изгледам един филм, към който отдавна имам интерес: The Professor and the Madman (2019) - с Мел Гибсън и Шон Пен. Разказва за създаването на Оксфордския речник на наглийския език - най-мащабният и пълен за времето опис на съвременен език. Не се бях замислял, но дори идеята за това ми изглежда колосална за условията на 19-ти век. За да опишеш произволна дума, трябва някой да изчете примерно 10 книги и да я открие в какъв контекст се среща и как се променя правописът и значението през вековете. А това е една от няколкостотин хиляди думи! Лудница!
Самият филм имаше малко повече мелодрама и излишна емоционалност - някаква достовевска история за престъпление и вина, която ми беше ненужна и щеше да ми е по интересно, ако повече за самия речник се разказваше.
LethianDream
Мнения: 2507
Цитиране
24 септември 2021
Уау, изгледах трейлъра на See, изглежда супер як, въпреки че го нахранихте (не съм фен на Епъл, само да кажа). Изглежда добро сериалче, ще взема да го пробвам уикенда Не знам защо ми е останал под радара, може би защото нямам Епъл Плюс.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
24 септември 2021
Не, той на трейлър си става, че и както казах идеята ми беше любопитна. Пък и от видяното(около два епизода) актьорите не бяха някакви неадекватни. Обаче като се загледах и нещо в цялата идея ми се чупи(както казах там битката на слепите ми счупи интереса). Дай му шанс и сподели после.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
28 септември 2021
Free guy - общо взето ми хареса, за разлика от ready player one, който беше пълно разочарование за мен и чисто съсипване на книгата.По този повод - някой има ли впечатления от Фондацията, защото единственото, което съм прочела дотук е, че "преди не е имало филм по книгата, сега също няма"?

Kate също, като изключим, че адски предвидим, приятен екшън за един път гледане.Саундтракът ме заинтригува, имах усещането на моменти за ремикс от известни парчета, дори синът ми разпозна нещо от Sword art online,но не задълбах особено в тази посока.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
28 септември 2021
Фондацията - за сега става, не е нещо кой знай какво. Иначе негрите ще спасят вселената...
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
30 септември 2021
<
1
...
191
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.