Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
192
...
251
>
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
01 октомври 2021
Много корави тупаници имаше в този филм. Втората част също.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
01 октомври 2021
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
16 октомври 2021

LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
19 октомври 2021
Идвам да ви питам какво мислите за феномена Squid Game? Не съм очаквал, че така топло ще се приеме брутално кървав сериал.. Все още не съм го почвал, само четох рецензии.. Според мен сериалчето е яко преписано от два от най-великите филма на подобна тематика (и двата японски): Battle Royale (2000) и As the Gods Will (2014). Все пак ми е интересно вашето мнение- дали ще ми препоръчате сериала или не?
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
19 октомври 2021
Нищо брутално кърваво не видях в този сериал или поне не по моите разбирания. Екшъните от 80-те със Силвестър Сталоун/Стивън Сегал и т.н.. са по-брутални.
Не толкова, че е пренаписано, колкото експлоатира класическа идея за гладиаторски битки. Нещо, което го има в литературата отпреди 70 години, сигурно. Японският филм не открива и той топлата вода.
Не е лош сериалът, много добре заснет, стегнат, без излишни сюжетни нишки и купища второстепенни персонажи, без моменти, в които ти показват "преди 15 години" (т.е. омразните за мен флашбеци), но е и много предсказуем и с много клишета. Нямаше момент, в който да се плесна за челото и да кажа "ебаси, това не го очаквах".
Да кажем за мен е 6/10.
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
19 октомври 2021
Паралела с Battle Royale или с гладиаторски игри, смятам, че е леко неточен. В крайна сметка нали води до това 1 да победи, обаче самата идея е малко по-различна. Фокуса и в двете е зрелище, а Squid Game мисля, че е друго.

В Battle Royale идеята е да те шокират, понеже деца се избиват, за да спечелят живота си. Тук както казва Rostik79 не е толкова брутално кърваво и шокиращо. Не е това фокуса. Да умират много хора, но то е по-скоро за да усетиш залога. Фокуса е по-скоро върху психологическата част. На какво си способен, когато ножа опре в кокала? Би ли предал приятел на всяка цена? Колко си готов да рискуваш, за да постигнеш това което искаш? Цената, която ще платиш, ще си струва ли? Сега ако си някой дето гледа само комедии(знам че не си такъв), може и да ти дойде доста брутален, ама не вярвам. За мен е над средното, мисля поне 7/10 бих му дал, може би дори повече, но има неща, които не харесах достатъчно. Ако има втори сезон, ще го гледам.

Колкото до вдъхновение(да не кажа преписване), по-скоро трябва да се погледне към Kaiji. Японска поредица манга/аниме - главния герой е безобразно задлъжнял нехранимайко, влиза в игра с тежки залози, отново фокуса не е самата игра(макар че при Kaiji и игрите са по-тактически до някаква степен), а по скоро психическата част. Не побеждаваш като спечелиш играта, а като надиграеш протвиниците. И въпросите отгоре си важат с пълна сила. Може би Kaiji е малко по-мелодраматичен. Иначе втората игра в Kaiji е много близка до примерно 4тата май беше в Squid Game. Има още неща, по които си приличат, ама ако ги спомена, ще спойлна и двете. Не съм убеден, че е копирано, но поне идейно може би е повлияно. Твърде са близки като усещане, че да е пълна случайност, знам ли.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
19 октомври 2021
Съгласна с nightwarrior, синът ми ме насочи към мангата, и то без да е гледал squid game,само по описание.
Освен това моментът да излезеш, при положение, че повечето от играчите са за това, го няма никъде другаде.
Аз също не бях толкова впечатлена, и за мен имаше неща, които не ми паснаха в цялата картинка.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
20 октомври 2021
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
20 октомври 2021
На мои приятели детето (на 7г.) го гледа това. Ние с жена ми решихме, че ни е прекално violent. Не че не гледаме такива неща, но в тоя момент не ни се гледа нещо такова. Обаче дете да го гледа не знам...Извратена работа. Доколкото знам е доста популярно сред тийнейджърите също, и че разиграват сценки в Тик-Ток.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
20 октомври 2021
Гледайте няколко клипчета от мексиканските картели и повече няма да имат ефект филмите или игрите, поне като насилие (тематично все още може да са тежки).
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
20 октомври 2021
Аз обожавам филми като Сикарио или сериали като Narcos. Това насилие някак си е "смислено", ако може да се каже така. Гледал съм и документални филми доста, брутално е наистина, но може да се обясни.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
20 октомври 2021
Те в документалните филми не показват най-гадните видеа от екзекуциите им. Примерно Funkytown или Ghost Rider. Иначе не знам, истинското насилие е винаги различно от измисленото поне за мен.
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
20 октомври 2021
Именно.
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
20 октомври 2021
Мда, хванах прословутото, ако някои от по-"старите" помнят, излъчване по БНТ1 (тогава Канал 1) през 90-те, когато показаха в новините в близък план как един чеченец закла руски войник. Доста гадно. Не е като на филм.
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
20 октомври 2021
Аз бях от тези дето не го видяха, просто съм гледал друго и май съм бил от малкото. Примерно мисля всички в класа ми тогава твърдяха, че са го видяли. Не че си го броя за някакъв пропуск.

Като казвам, че squid game не е нещо брутално, визирах по-скоро неща като SAW където има повече фокус към гротескното и т.н.

Иначе и аз споменах, бая народ измира, но самия фокус не усещам да е насилие, жестокост и т.н. Не го усетих violent, но пък и наистина то си е и до лично възприятие може би.

<
1
...
192
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.