Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
206
...
251
>
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
26 януари 2022
Какво яко. Той поне да беше отговорил, ами той пак общи приказки. Ма то така е като нямаш аргументи или критерии. Високия критерии му е - това ми харесва, значи е велик, не ми харесва, значи е бълвоч за масите. Пък това, че даже сериала горе е тежко комерсиален и с доста масова целева група(не смятам и двете задължително за проблем), няма как да му пречи Та те го въртяха по Нова от 8

@Rostik79, няма лошо, сериала се гледа доволно, значи не е лош. Аз го натиснах, само щото онзи пак говори на изуст.

LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
27 януари 2022
Продължавам да нищя и тормозя новия Дюн. Днес една приятелка ми се оплака от това, което очаквах да се случи с хора, които не са чели книгата. Буквално не е разбрала половината филм. А тя не е тъпо парче (нищо, че е фенка на ИТН), има средна интелигентност. Но като не си чел книгата, става ей така. Вилньов буквално е направил филма за хора, които по дефолт са чели книгата и така, без да иска, отблъсква останалата популация. Може пък нарочно да е търсил този ефект, за да не се превърне в комерсиално посмешище тип Роланд Емерих или Майкъл Бей.
Дени Вилньов е голям режисьор, чакам с нетърпение новия му проект по Артър Кларк "Среща с Рама", ама май преди премиерата ще трябва да си препрочета книгата, иначе сигурно ще ми убегнат във филма някои моменти, след като съм я чел в тийн годините си
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
27 януари 2022
Не знам, мен подхода повече ми допадна от експозицията в началото на този на Линч. Да, вярно, чел съм книгата, но доста отдавна. Не знам как го е възприел някой без досег към материята, но ми хареса как Вилньов разказва с визия, диалог, а не просто експозиция. По-естествено ми стои. Надявам се втората част да е поне толкова добра и се замислям за едни маратони след време. Не съм някакъв голям критик или разбирач, но на мен страшно ми хареса и определено е моят филм на годината.
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
27 януари 2022
Няма съмнение, филмът е страхотен, но ще го оценим само книжните червеи и ценителите на фентъзи/фантастика. За всички останали има Пийсмейкър-а с Джон Сина и Блек Адам със Скалата
lyubohar
Мнения: 3051
Цитиране
27 януари 2022
Това изобщо не е вярно, на жена ми много ѝ хареса, а единственият ѝ досег с нещо нърдовско съм аз. Иначе книгата и аз така и не я дочетох, но не мисля, че има нещо, което не съм "разбрал". Със сигурност има дупки, но това, което все пак е включено, е с достатъчно контекст, за да съществува само за себе си.
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
28 януари 2022
LethianDream написа
Няма съмнение, филмът е страхотен, но ще го оценим само книжните червеи и ценителите на фентъзи/фантастика. За всички останали има Пийсмейкър-а с Джон Сина и Блек Адам със Скалата

Only a sith deals in absolutes!

DUNE ми беше леко meh за мен. Не, че не ме изкефи, но май очаквах повече. Вилньов е добър разказвач и вкарва атмосфера, но му липсва усет за екшън-сцените, какъвто например Камерън има. В много отношения версията на Линч има по-добри моменти и идеи.

Загледах един по Нетфликс - I Care A Lot с Розамунд Пайк - за една измамница, която чрез машинации отнема на възрастни хора пенсиите и имотите, докато не попада на една бабка, която се оказва, че не е случайна. Обаче нещо не можах да го догледам, дотъпя по едно време.

LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
28 януари 2022
Рос, аз нямах големи очаквания и се разцепих от кеф. Както казах и преди, почти нямам забележки. Като излизах от киносалона, буквално на третата минута отвън ми се догледа пак, а много малко, да не кажа никой филм може да постигне този ефект върху закалената ми кино душа. Сега искам да си взема Блу-рея, ама ще изчакам малко да излезе UNCUT версията, която Вилньов е обещал- там само филмът ще е 4 часа тупалка, вместо обичайните два и половина.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
31 януари 2022
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
31 януари 2022
Аз като изгледах Дюн три поредни вечери на кино, определено ще да ми е харесал. Не мисля, че е труден за разбиране, но определено им много контекст, пресъздаван без думи. Този подход ми харесва повече от артистична гледна точка, защото Линч кара буквално принцеса Ирулан да разказва историята (което вярно, че си е така по книгата), оставяйки с усещането, че публиката трябва да й се обяснява като на олюгофрени. Не искам да ми се обяснява - "вижте сега, тоя е барона, той е еди какъв си, ама е лош, нали, да знаете", а да се показва, вместо да се разказва, според мен това е изконната цел на филмовото изкуство. Но заради странния world building, за някои хора може и да е трудно да го разберат, не че не са прости, но не са свикнали с такъв подход - повече атмосфера.
А относно изказването на Ростик за екшъна във филма, вярно е, че в Part 2 ще има повече действие. В същото време екшънът няма как да не е странен по - друг начин - човечеството в мега далечното бъдеще вече има съвсем други разбирания за боя, тактиката и бойните изкуства, да не говорим, че самата технология на щитовете кара хората да се бият - странно. Няма как да се пресъздаде по друг начин, ако претенцията да е автентичност.
Скоро гледах Тенет за втори път, след кино прожекцията от 2020та. Все още ми е филм енигма, в който намирам гениални неща, но не ти дава възможност да се насладиш на снимането, на сцените, пейзажите. Толкова те изтисква ментално, че ако изпуснеш 10 секунди от някой скорострелен диалог - изтърваш филма.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
04 февруари 2022
Амазон пуснаха сериал за Джак Рийчър. Тотално не знаех за него, а те целия сезон тропнаха. Уж покривал първата книга и този път за двуметров, мускулест персонаж поне не е Том Круз. Едва ли ще е висше изкуство (те и книгите не са), ама ще му се изкефя уикенда.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
04 февруари 2022
Преди месеци му видях трейлъра, нещо ми се стори мех. Актьора го знам главно от сериали, последно в титаните като гълъба беше много смешен. Малко фейса му ми лъха все на веселяк и не го приемам сериозно.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
04 февруари 2022
Може да си е средняшки, пак казвам не очаквам нещо велико, но ще го гледам. Чел съм книгите, които са си просто фън трилъри, нямат претенции за велики четива. В една от книгите имаше Сержант Слави Трифонов
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
04 февруари 2022
nightwarrior написа
В една от книгите имаше Сержант Слави Трифонов

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
05 февруари 2022
Mitko6000
Мнения: 1208
Цитиране
05 февруари 2022
Наскоро започнах партия с 5-ма приятели за Премиум пакет на Нетфликс и излиза по 5 кинта на месец на глава и можем всички от 1 акаунт да си гледаме. Та, напоследък съм на Зомби вълна и гледах корейския #Alive. Изненадващо интересен ми беше, имайки предвид, че преди не съм гледал нищо корейско. Та сега започнах All of Us are Dead на подобна тематика. Засега съм гледал само 1 епизод, понеже са по 1 час на парче. Доста ме зариби, не очаквах. Корейците са супер откачени ама ги бива в разказването на история.
<
1
...
206
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.